Deforme bir yüz hayatımı kararttı

Kilosuna görünüşüne aşırı takan biriyim, yüzünü sevmemek çok zor olmalı, bu yüzden takma demek tabi ki boş konuşmak olur sevgili arkadaşım... İnsan kendisine çoğunlukla daha çok çirkin gelir bu açıdan "abartıyor olabilirsiniz" diyen bazı yorumları beğendim, siz suçlayıcı bulmuşsunuz amacın size kendinizi kötü hissettirmek olduğunu sanmam, cidden bazen kendimizi olduğumuzdan daha çirkin görüyoruz... Size yüzünüz yüzünden hakaret eden insanlar ne pis insanlarmış. Yüzeysel ve aptal insanlar. Bence insanlar bizim hassasiyetlerimizi fark edip saldırı amacıyla bu şekilde yaralayıcı konuşuyor... Buna izin vermeyin lütfen...

Engelli biriysen, şişmansan, bir şekilde standarda uymayan bir insansan toplumun sana yaptığı genel muamele biraz "sen aşkı cinselliği seksi hak etmeyen bir insansın sana acırız" yönünde, buna yüzde yüz katılıyorum. Ama istisnalar çok fazla. Benim iş ve okul çevremde hani ilk bakışta dikkat çeken engel veya deformasyonları olan insanlar vardı. Ve hepsi özel yaşamlarında mutlu ve evliydi. Zaten bence karizmatik ve çekici insanlardı. Çünkü karizma çekicilik bir bütün... Tahminim o ki bu insanlar da oldukça ayrımcılığa uğramıştır. Epey bir özgüven özdeğer kazanma mücadeleleri olmuştur. Ve elbette aşk cinsel çekicilik sübjektif bir şey, kendilerine uygun partnerleri hayatlarına almışlar. Yani genel algı negatif ama istisnalar elbette var...

Sizin anladığım kadarıyla çekici bulunmak bile değil kendinizden nefret etme toplum içine çıkamama noktasına varmış. Bence bu daha derinde bir sorun, özdeğer sorunu... Terapiye devam ederek aşabileceğinizi düşünüyorum... Benim doktorum diyor ki "en iyi estetik cerrahi psikiyatridir". Estetik konusuna tabi ki karşı değilim, bu konuda da ümidinizi kesmeyin. Her şey gönlünüzce olsun inşallah.

Çok üzüldüm keşke elimden bşr şey gelse daha fazla doktor araştırsanız belki yurt dışı falan

Seni görmeden ne kadar abarttığını söyleyemem ama abarttığına eminim.
Her gün yüzlerce insanla muhattap olduğum bir iş yapıyorum, 42 yaşımdayım ve hayatımda sadece güzelliğiyle hatırladığım, unutamadığım 3-4 kişi ancak vardır... ancak senin deyişinle "çirkinliğinden" irkildiğim 2 kadınla tanıştım, hani sokakta dönüp bakılacak türden ...ikisini de yakından tanıma fırsatı buldum, biri tanıdıkça daha da çirkinleşti, içi dışına yansımış denilecek cinsten, haset, mutsuz,uyumsuz, geçimsiz bir kadındı, dünya güzeli olsa da seveni olmazdı adım gibi eminim... diğerini tanıdıkça ise baya baya güzel bulmaya başladım, hatta kendisi bizzat erkek güzeli mühendis bir akrabamla evlendi( aile arasında infial yarattı bu uyumsuzluk, başta kimse anlamadı ama artık anlıyoruz, kızın içi , gülüşü çok güzel) ikisi arasında tek fark kendilerine bakışlarıydı, yaydıkları enerjiydi sadece...sen kendini nasıl görürsen insanlar da seni öyle görüyor yani...

Son düzenleme:
Annen baban kardeşlerinin sevgisini niye yok sayıyorsunki. Bende güzel bulmam kendimi seni anlayamam mesela ben şişmanım bacaklarım ipince göbeğim var nasıl durduğumu sen düşün. Kendimi cipse falan benzetmeye kalksam tombi olurdum kesin. Seni anlayamayabilirim tam olarak ama aklıma İlyas Salman geldi çok severim onu izlemeyi. Birazda abarttığını düşündüm.
Yok saymıyorum elbette. Ancak bir gün onları kaybettiğimde kendini sevmeyen, mutsuz biri olarak hayata tutunabileceğimi düşünmüyorum. Yani korkuyorum çünkü onların sevgisi olmadan tamamen yok olurum. Tabii ki herkesin kendinde beğenmediği kusurları vardır. Umarım dediğiniz gibi ben abartıyorumdur ve aslında normalimdir. Ama böyle olmadığını yıllar içindeki deneyimlerim bana gösterdi.

Kilosuna görünüşüne aşırı takan biriyim, yüzünü sevmemek çok zor olmalı, bu yüzden takma demek tabi ki boş konuşmak olur sevgili arkadaşım... İnsan kendisine çoğunlukla daha çok çirkin gelir bu açıdan "abartıyor olabilirsiniz" diyen bazı yorumları beğendim, siz suçlayıcı bulmuşsunuz amacın size kendinizi kötü hissettirmek olduğunu sanmam, cidden bazen kendimizi olduğumuzdan daha çirkin görüyoruz... Size yüzünüz yüzünden hakaret eden insanlar ne pis insanlarmış. Yüzeysel ve aptal insanlar. Bence insanlar bizim hassasiyetlerimizi fark edip saldırı amacıyla bu şekilde yaralayıcı konuşuyor... Buna izin vermeyin lütfen...

Engelli biriysen, şişmansan, bir şekilde standarda uymayan bir insansan toplumun sana yaptığı genel muamele biraz "sen aşkı cinselliği seksi hak etmeyen bir insansın sana acırız" yönünde, buna yüzde yüz katılıyorum. Ama istisnalar çok fazla. Benim iş ve okul çevremde hani ilk bakışta dikkat çeken engel veya deformasyonları olan insanlar vardı. Ve hepsi özel yaşamlarında mutlu ve evliydi. Zaten bence karizmatik ve çekici insanlardı. Çünkü karizma çekicilik bir bütün... Tahminim o ki bu insanlar da oldukça ayrımcılığa uğramıştır. Epey bir özgüven özdeğer kazanma mücadeleleri olmuştur. Ve elbette aşk cinsel çekicilik sübjektif bir şey, kendilerine uygun partnerleri hayatlarına almışlar. Yani genel algı negatif ama istisnalar elbette var...

Sizin anladığım kadarıyla çekici bulunmak bile değil kendinizden nefret etme toplum içine çıkamama noktasına varmış. Bence bu daha derinde bir sorun, özdeğer sorunu... Terapiye devam ederek aşabileceğinizi düşünüyorum... Benim doktorum diyor ki "en iyi estetik cerrahi psikiyatridir". Estetik konusuna tabi ki karşı değilim, bu konuda da ümidinizi kesmeyin. Her şey gönlünüzce olsun inşallah.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Gerçekten anlaşılmış olduğumu hissettirdiniz. Tabii ki hayatında türlü mücadeleler sonucunda özgüvenini kazanmış ve bir şekilde kendini sevmeyi başarmış, kendiyle barışık insanlar var ve onlara imreniyorum.
Dediğiniz gibi özdeğer sorunum var. Ne yazık ki yıllar içinde aşağılanmanın bir sonucu olarak ortaya çıktı. Çok derin yaralar bıraktı. Yıllardır terapi görüyorum ve aşmayı umut ediyorum. Umarım sizin çevrenizde gözlemlediğiniz insanlar gibi kendimle daha mutlu olmayı bir gün başarırım.
Güzel dilekleriniz için de çok teşekkür ederim. Umarım siz de her zaman çok mutlu olursunuz.
Çok üzüldüm keşke elimden bşr şey gelse daha fazla doktor araştırsanız belki yurt dışı falan
Çok teşekkür ederim...

ok teşekkür ederim yorumunuz için. Gerçekten anlaşılmış olduğumu hissettirdiniz. Tabii ki hayatında türlü mücadeleler sonucunda özgüvenini kazanmış ve bir şekilde kendini sevmeyi başarmış, kendiyle barışık insanlar var ve onlara imreniyorum.
Dediğiniz gibi özdeğer sorunum var. Ne yazık ki yıllar içinde aşağılanmanın bir sonucu olarak ortaya çıktı. Çok derin yaralar bıraktı. Yıllardır terapi görüyorum ve aşmayı umut ediyorum. Umarım sizin çevrenizde gözlemlediğiniz insanlar gibi kendimle daha mutlu olmayı bir gün başarırım.
Güzel dilekleriniz için de çok teşekkür ederim. Umarım siz de her zaman çok mutlu olursunuz.

Siz de barışırsınız kendinizle zaten yukarda AriaBlue AriaBlue demiş, güçlü bir insansınız ameliyatlar atlatmışsınız hakaretlere göğüs germişsiniz. Bir süre geçer bambaşka bir şekilde hissedersiniz her şeyin değiştiğine inanıyorum ben. İnsanların yaşadıklarımızın sabit kaldığına inanmıyorum.

Terapiye verdiginiz paralari estetige verseniz bence daha mutlu olmazmisiniz bu dr.hayati akbasi arastrin derim.bende nette gordum
Evet haklısınız şu an araştırma aşamasındayım ama daha evvel geçirdiğim ameliyatlar sonucunda doktorların söyledikleri ve yaptıkları arasında çok fark vardı ve artık güvenemiyorum. Kötü bir ameliyatı düzeltmek hiç ameliyat olmamış birini düzeltmekten çok daha zor ve pahalı. Dediğiniz doktoru da araştıracağım teşekkür ederim.

Arkadaşım ben kendime göre çirkin bir bayanım mesela ahsbha
Hatta kendime göre de değil baya çirkinim yani
Ama inan ki zırt !
Yakışıklı bir adamla evliyim.
Hoş bu adamla evli olmasamda ben özgüvenli biriydim.
Kendimi güzel buluyordum aynada mesela.
Bu çok yakıştı bana ya diyorum çünkü yakışıyor yani banane :KK66:
Arkadaşım suratima " Bu adam seninle iyi evlenmiş" dediğinde dönüp kendisine zevk sahibi demek ki demiştim :KK66:
Bak seni anlıyorum ama estetik olmayı ara ara düşünsemde 37 yaşına gelmişim bu yaşa kadar böyle geldiysem gerisi de rahatlıkla gelir kafasındayim.

İnsanlar fazla acımasız olabiliyor, sen kusursuz olsan dâhi seni kötü hissettirecek şeyler söylecek birileri çıkacaktır, ki kimse kusursuz değildir. Söyledikleri tek kelime bile ne büyük travmalara sebep oluyor insanlarda, kötülükle başa çıkmak gerçekten zor. Onlar asla düzelmeyecek bir kalbe sahipler, bu en fenası.

Seni içinde bulunduğun durumda olmadan kimse anlayamaz, ne desek havada kalacağına ve samimiyetsiz geleceğine eminim; ama yüzü ciddi bir kazayla tamamen parçalanmış olduğu hâlde kusursuza yakın bir estetikle neredeyse normale dönen örneklere şahit okuyoruz.

Tıp yarana çare olacaktır. Gerekirse birkaç ameliyat daha olursun, her seferinde daha iyi hisseder ve istediğin düzelmeyi aşama aşama görürsün♥️ İyi bir doktor araştırması yapmalısın. Ölüm dışında her şeyin bir çaresi olduğuna inanıyorum. Aldığın her nefes kıymetli, bir hayvan sahiplenip onunla ruhunu iyileştirebilirsin, bizi neye benzersek benzeyelim bizi koşulsuz şartsız seven canlılar onlar. Ruhunun da iyileşmeye ihtiyacı var🙏🏻

Anlattıklarınıza çok üzüldüm. Yaşamayan bilemez eminim beylik cümlelere hiç gerek yok şimdi.
Bence kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Bu hedefe tutunup çalışmaya başlamalısınız. Mesele yüzünüzdeki deformeler ve kaynamış kemik yapısını düzeltebilecek bir dr bulup (Türkiyede yoksa yurtdışında) o ödemeyi yapıcak paraya sahip olma hedefi.
Unutmayın, yaşadığımız sürece ölümden başka hiçbir şey imkansız değil.
Bunu umut ederek dört elle çalışmaya verin kendinizi. Hedefinize ulaşınca ne denli mutlu olacağınız teselliniz olsun.🙏🏼
çok sevgiler güzel insan🌹

Dunyanin en cirkin kadini olarak adledilen bir kadin vardi.
Adini hatirlayamadim. Yabanci. TLC de izlemistim..
Dogustan gelen bir anomali.
Bir sosyal medya platformunda igrenc yorumlara maruz kalinca olmeyi bile denemis..
Yikilmis..
Ama sonra ne yapmis biliyor musun?
Kendine tabiri caizse koca bir tokat atip ayaklarinin ustunde saglam durmayi ogrenmis.
Makyaj yapmis, saçını taramis, insan icine cikmis ve buyuk bir ozguvenle kendisi gibi hissedenlere konferans verecek kadar unlenmisti..
Ozguvenine ben bile hayran kalmistim dusun ki o konferansta onu dinleyenler nasil etkilenmistir..
Kisacasi.
Isin asli ozguven.
Ozguvenli kadin bombadir ben bunu calisirken cevremde gordugum insanlardan ogrendim.
Bak calistigim yere siyahi kadinlar gelirdi.
Ama masil biliyor musun etli butlu , ipiri kalcali, kilolu bildigin; mini etek giymis etek totosunu gosterdi gosterecek o derece.. ve selulitler goz dolduruyor. Saclari erkek gibi kisacik ve fosforlu turuncu.. ama ozguven tavan... herkes ama herkes donup donup bakiyordu. Biz olsak oram sarkmis, bacagimda selulit var olmaz, ay cok kiloluyum , sacimi oyle kestirirsem erkege benzerim falan deriz dimi? Yok anacim kadin bildigin full ozguven ve bomba.. kusurlari bile guzel gelmisti o an herkese..
Demem o ki senin dis gorunusunden cok bence ozguvenini onarman lazım.
Terapi terapi terapi.
Ondan sonrasi kolay olacaktir.

Seni şu açıdan çok iyi anladığımı söylemek için geldim, en yakın arkadaşım senin problemin kadar ciddi olmasa da vücudu kendi kendine hücrelerini öldürdüğü için, hiçbir zamam sonuç alamayacağı bir rahatsızlığa sahip. Onun karşımda, omzumda ağlayışı, istemsizde olsa empatik biriyimdir. Duygu hemen bana geçer. Ben onunlayken onun acısını kendi kalbimde, boğazımın düğümlenmesinde hissettim. İnsanların “abartıyorsun” söyleminde ki kadar basit bir sorununun olduğunu düşünmüyorum bu yüzden. Doğuştan ve sonradan olabilecek anomolilere de hakimim az biraz. Ciddi bir psikolojik savaş verdiğine eminim ve sırf bu sebepten bile sen sandığından çok çok daha güçlü bir kadınsın. Teknoloji sürekli ilerliyor, estetik ameliyatlarda yeni yöntemler vs geliştiriliyor. İnancını kaybetme, iyi doktorlara erişebilmek için nelere ihtiyacın var ve bunları nasıl giderebilirsin maddi ve manevi bunları planlamaya çalış. Ücretsiz yapan doktorlarda mevcut, sosyal medyanın popülerliği bunu az da olsa ulaşılır kılabilir. Geçmişe nazaran şimdi daha çok seçeneğin ve daha kaliteli bi hizmet alma şansın var. Umuyorum önce gönül yaraların sonra da diğer düzeltmek istediğin herşey iyileşir.

Size benzeyen birilerinin fotografini paylaşın, belki gerçekten onerebilecegimiz bir seyler olur, yada benzer rahatsizliga sahip birileri cikar fikir verir buradan.

Yerinizde olsam ameliyat olasiliklarini degerlendirir, gorenlerin dönüp dikkatle bakmayacagi bir yüz için uğraşırdım sadece. Ama o zamana kadar da, her sey guzellik degil inanin bana. Coook daha onemli seyler var. Çirkin mankenler yazip googleda aratsaniz neler çıkıyor neler.(gerci kendinizi begenmemeye ve kusurlariniza o kadar odaklanmişsiniz ki sizden çirkin olanlari bile daha guzel goreceksiniz muhtemelen)

Dunyanin en cirkin kadini olarak adledilen bir kadin vardi.
Adini hatirlayamadim. Yabanci. TLC de izlemistim..
Dogustan gelen bir anomali.
Bir sosyal medya platformunda igrenc yorumlara maruz kalinca olmeyi bile denemis..
Yikilmis..
Ama sonra ne yapmis biliyor musun?
Kendine tabiri caizse koca bir tokat atip ayaklarinin ustunde saglam durmayi ogrenmis.
Makyaj yapmis, saçını taramis, insan icine cikmis ve buyuk bir ozguvenle kendisi gibi hissedenlere konferans verecek kadar unlenmisti..
Ozguvenine ben bile hayran kalmistim dusun ki o konferansta onu dinleyenler nasil etkilenmistir..
Kisacasi.
Isin asli ozguven.
Ozguvenli kadin bombadir ben bunu calisirken cevremde gordugum insanlardan ogrendim.
Bak calistigim yere siyahi kadinlar gelirdi.
Ama masil biliyor musun etli butlu , ipiri kalcali, kilolu bildigin; mini etek giymis etek totosunu gosterdi gosterecek o derece.. ve selulitler goz dolduruyor. Saclari erkek gibi kisacik ve fosforlu turuncu.. ama ozguven tavan... herkes ama herkes donup donup bakiyordu. Biz olsak oram sarkmis, bacagimda selulit var olmaz, ay cok kiloluyum , sacimi oyle kestirirsem erkege benzerim falan deriz dimi? Yok anacim kadin bildigin full ozguven ve bomba.. kusurlari bile guzel gelmisti o an herkese..
Demem o ki senin dis gorunusunden cok bence ozguvenini onarman lazım.
Terapi terapi terapi.
Ondan sonrasi kolay olacaktir.
İsmi Lizzie Velasquez 🙏🏻

Ya tip o kadar ilerledi ki mutlaka sizin yuzunu de normal saydiginiz standartlara getirecek islemler doktorlar vardir. Iyice arastirdiniz mi en olmadi kemiklerinizi kirip duzgun kaynatsin doktor. Sizi anlaiyorum. Olmeye degmez hic bi sey olunce cozum bulamazsiniz ama nefes aldiguniz surece umut vardir. Siz cozum aramaktan vazgecmeyin. Mesela yanaklariniza dolgu yaptirsaniz yuvarlak hale gelene kadar ne biliyim isinin ehli bi doktorla konusun mutlaka size kendinizi sevdirecrk bi yontem vardir

Artık içimde tutamıyorum. Baş edemiyorum. Birileriyle mutsuzluğumu paylaşmak istiyorum çünkü bu beni öldürüyor. Her geçen gün yaşamdan biraz daha kopuyorum.
Ben anormal bir yüze sahibim. Herkesin bazı kusurları var, güzellik görecelidir. Ama benimki farklı bir durum. Eminim daha önce benimkine benzer bir yüz görmediniz, çünkü yok. Çevremdeki insanlara bakıyorum ve hepsi normaller. Ben neden normal değilim diye düşünerek ağlıyorum her gün. Artık katlanamıyorum bu duruma, yok olmak istiyorum. Şu an yüksek lisans öğrenimi görüyorum ve derslerime odaklanamıyorum çünkü online eğitim ve kamera karşısında kendimi gördüğüm her an kalbime bıçak saplandığını hissediyorum. Ayrıca iş bulamadım, bulsam da çalışacak özgüvenim yok. Kendimden nefret ediyorum, aynaya bakamıyorum.

İşin en kötü kısmı ise, insanlar estetik ameliyatlar ile daha güzel olup kusurlarını bir derece azaltabilirken benim böyle bir imkanım yok. Çünkü benim yüzümü düzeltebilecek bir ameliyat yok. İşte o derece çirkinim ben. Daha önce 2 ameliyat oldum, çok zor süreçlerden geçtim hem maddi hem manevi. Sonuç ne oldu? Bir şey düzeldiyse başka bir şey daha da kötü oldu. Acı çektiğimle kaldım. Yüzüm o kadar yamuk ki... Ayrıca aşırı uzun ve dar bir yüzüm var. Çenem resmen aşağıya doğru sarkıyor ve aşırı uzun. Çene kemiklerim yanlardan o kadar dar ki, yüzüm doritos gibi ters üçgen görünüyor. Hayatımda hiçbir zaman kendimi özgüvenli ve mutlu hissedemedim. Şu an hayata dair hiçbir umudum kalmadı. Doktorlar o kadar umursamaz ki, beni bir paçavraya çevirip yarı yolda bıraktılar. Ailemi çok yıprattım. Aslında bir şey yapmadım, odamda ağladığım için annem sinir krizleri geçiriyor, ailemizi mahvettiğimi söylüyor. Ama ağlamayı durduramıyorum.

Kimse tarafından sevilmedim ve hayatım boyunca yalnız yaşayacağım. Ailem bir gün öldüğünde yapayalnız kalacağım. Yüzüm o kadar çirkin ki, bazen araba çarpsa da yok olsam diyorum. Hayatım boyunca türlü hakaretlere uğradım, insanlar bana tipimle sınandığımı söyledi. Akraba evliliği gibi olduğumu, iğrenç olduğumu, asla sevilmeyeceğimi söylediler. Bunlar sadece yüzüm yüzünden söylendi. Her şeyi denedim, saçımı güzel yaptım, vücuduma iyi baktım, temiz ve şık oldum. Ama hayır, ne yaparsanız yapın yüzünüz anormal ise bir paçavradan değerli görünmezsiniz.

Biliyorum bunu kimse okumayacak belki de kimse cevap vermeyecek. Belki de bu da dert mi diyeceksiniz. Aynı insanlar yüzlerinde en ufak bir sivilce çıktığında bile yüzünü gizlemek ister, aynı insanlar kilo vermek için diyet yapar, aynı insanlar dışarı çıkarken ayna karşısında saatlerce süslenir. Kendinizi kandırmayın, herkes güzel olmak ister. Özellikle bir kadınsanız, dünya değerinizi güzelliğinizle orantılı olarak görüyor. Bazen bana benzeyen, benim gibi görünen insanlar arıyorum. Bana biraz bile benzeyen birileri varsa (ki onlar benden iyi durumdalar) görünüşünden dolayı nefret alıyor. Sonra anlıyorum bu dünyada bana huzur yok.

Hiçbir şey yapmak istemiyorum artık. Ne zaman gülecek olsam, yüzümün iğrenç olduğu aklıma geliyor ve hiçbir şeyi hak etmediğimi düşünüyorum. Yıllarca terapi aldım hiçbir faydası olmadı. Şu an bana yardım edebilecek tek şey aşırı yetenekli ve iyi kalpli bir doktorun yüzümü düzeltebileceğini söylemesi olur. Ama hiç sanmıyorum. Özellikle paranız yoksa zaten imkansız. Ama şu an milyon dolarlarım olsa yine düzelmez yüzüm. O kadar kötü durumda.

Ne istediğimi bilmiyorum. İçimi dökmek ve anlaşılmak istedim. Hiçbir zaman yaşıtlarımın yaptığı aktivitelerden keyif alamadım. Gençliğim öylece yok oldu gitti. Fotoğraflardan hep kaçtım. İlişki muhabbetlerinden hep kaçtım. Ameliyatlara saçtığım para yüzünden gezip eğlenemedim. Umarım birileri beni anlayabilir. Bu dünyadan yok olup gitmeden önce hiç olmazsa birinin bana güzel şeyler söylemesini isterim.

EDIT: Hayır doğuştan böyle değilim, küçükken yüzüm üstüne düştüğüm için yüzümdeki kemikler yanlış kaynadı. Ayrıca psikolojik tedavi görüyorum. Bu tarz çok yorum ve mesaj aldığım için artık belirtmek istedim. Ben sizin sandığınız gibi ay çirkinim ühü diye üzülen biri değilim. Ciddi bir anomaliye sahibim ve fotoğraf paylaşamam bunu kanıtlamak için ama benzer durumda olan vaka görüntülerini paylaşabilirim. Burada yalnızca kendi acımı biraz olsun hafifletmek istedim ama sürekli abartıyorsun, ne dertler var, doktora git tarzı yorumlar yüzünden bu düzenlemeyi yapma ihtiyacı duydum. İçimi dökmek için yaptığım bu paylaşım beni daha çok yaralamaya başladı.
Biraz tahmin ettim tarif edince, bu yüze sahip insta da şarkı söyleyen bir kız gördüm 10k fln takipçisi var sesi de güzel yani normal özgüvenle paylaşım yapıyor hoş da gözüken bir kız, acaba fazla mı taktınız?

X