Değiştim, hissizleştim

Evet bunu bir ayı aşkındır deniyorum, kabullenmek büyük özgürlük, her şeyi neden yaptığını yada yapmadığını sorgularken sevmiyor ki ondan yapmıyor bu kadar net diyebiliyorum bu da beni yormuyor şimdi hala güç gösterilerine devam ediyor sessizlik ile cezalandırıyor umrumda olmuyor tartıştığımızda ağlamamam, bağırmamam ve manipülasyonlarına kanmamam onu deli ediyor farkındayım bakalım nereye kadar böyle gidecek ama ben iyiyim.
Emin olun bir yerde pes edecek. Hep diyorum, keşke iyi olsalardı ve bu noktaya getirmrselerdi. Ama çok üzücü ki artık karşı taraf ağzıyla kuş da tutsa bir kez soğuyunca eskisi gibi olabilmek mümkün değil.

Emin olun bir yerde pes edecek. Hep diyorum, keşke iyi olsalardı ve bu noktaya getirmrselerdi. Ama çok üzücü ki artık karşı taraf ağzıyla kuş da tutsa bir kez soğuyunca eskisi gibi olabilmek mümkün değil.
Eskiden her tartışma sonrası kendimi suçlama ağlama özür dileme durumlarım olurdu sonra yerini tartışırken bağırma sinir krizlerine döndürdü sonra normal bir şekilde sessizce konuşma, kendini savunma ve sen yanlışsın a döndü ama hala çevremdeki herkesi etkileyip kendi haklı olduğuna inandırabiliyor onlara ısrarla sizin arkadaşınız sadece usta bir yalancı diyebiliyorum inanıp inanmamak onlara kalmış beni hiç ilgilendirmiyor.

beni engellemiş diyor ki yazma diye engelledim ki zaten yazmıyordum yeni farkettim belge gönderecektim ona sonra diyor ki 10 gün oldu neden fark etmedin yazmadın. sessizliğimden de olsa anlar insan oysa ben bu sessizlikle cezalandırılmaya aynı evin içinde küs olmaya o kadar alıştım ki artık bana daha iyi geliyor, evlilik değil savaş bizimkisi sadece aldatırsa başka kadına giderse buluşursa ve ben yakalayamazsam hala canım yanar sanırım terapistimle bunun üzerine de çalışacağız bu durumu nasıl aşabilirim bilmiyorum.

Eskiden her tartışma sonrası kendimi suçlama ağlama özür dileme durumlarım olurdu sonra yerini tartışırken bağırma sinir krizlerine döndürdü sonra normal bir şekilde sessizce konuşma, kendini savunma ve sen yanlışsın a döndü ama hala çevremdeki herkesi etkileyip kendi haklı olduğuna inandırabiliyor onlara ısrarla sizin arkadaşınız sadece usta bir yalancı diyebiliyorum inanıp inanmamak onlara kalmış beni hiç ilgilendirmiyor.

beni engellemiş diyor ki yazma diye engelledim ki zaten yazmıyordum yeni farkettim belge gönderecektim ona sonra diyor ki 10 gün oldu neden fark etmedin yazmadın. sessizliğimden de olsa anlar insan oysa ben bu sessizlikle cezalandırılmaya aynı evin içinde küs olmaya o kadar alıştım ki artık bana daha iyi geliyor, evlilik değil savaş bizimkisi sadece aldatırsa başka kadına giderse buluşursa ve ben yakalayamazsam hala canım yanar sanırım terapistimle bunun üzerine de çalışacağız bu durumu nasıl aşabilirim bilmiyorum.
Ahh evet o yok yere kendini suçlu hissetme, neden özür dilediğini bilmeden, sırf konu kapansın, ortam yumuşasın diye dilenen özürleri çok iyi biliyorum ve şu an bunları yaptığım için kendime çok kızıyorum. Evet inansalar da inanmasalar da anlatmanız iyi olmuş. Ben de yaşadığım sevimsiz şeyleri eltim ve kayınvalideme anlatırdım hep, iyi ki de anlatmışım. Annemlere aramızdaki kötü hiçbir şeyden bahsetmemiştim çünkü, hep öyle olduğunu düşünüp üzülmesinler diye. Annemlere bütün olanları tek bir seferde anlattığım için benim çok abarttığımı düşündüler.

Ve evet evlilik değil savaş haline getiriyorlar maalesef. Ve kendi kendilerine yaratıkları, savaştıkları bir savaş. Haklı olursan mutlu olamazsın, mutlu olmayı seçersen haklı olmak zaten umrunda olmaz. Onlar hep haklı olmak istediler. Ve bizim bütün dengemizi bozdular kendi dengesizlikleriyle. Bi başkası olma ihtimali mi yakar canınızı yoksa bunu ispatlayamamak mı? İnanın bir yerden sonra ikisi de umurunuzda olmayacak. Ben keşke başkasına aşık olsa da çekip gitse diye çok dualar ediyordum.
Şu başlık altında anlatılanlar sizin yaşadıklarınıza da uyuyordur diye düşünüyorum. İnsan farkındalık kazandıkça bilinçleniyor, gözü açılıyor.

Ve evet evlilik değil savaş haline getiriyorlar maalesef. Ve kendi kendilerine yaratıkları, savaştıkları bir savaş. Haklı olursan mutlu olamazsın, mutlu olmayı seçersen haklı olmak zaten umrunda olmaz. Onlar hep haklı olmak istediler. Ve bizim bütün dengemizi bozdular kendi dengesizlikleriyle. Bi başkası olma ihtimali mi yakar canınızı yoksa bunu ispatlayamamak mı? İnanın bir yerden sonra ikisi de umurunuzda olmayacak. Ben keşke başkasına aşık olsa da çekip gitse diye çok dualar ediyordum.
Şu başlık altında anlatılanlar sizin yaşadıklarınıza da uyuyordur diye düşünüyorum. İnsan farkındalık kazandıkça bilinçleniyor, gözü açılıyor.

Az önce yazamamışım:KK43: bu konuyu okumuştum beni üzecek olan aldatması değil bunu ortaya çırakıp boşanamamam ve aptal yerine koyulmam olurdu. Bu konuyu aşmaya çalışıyorum siz boşanabildiniz mi nasıl başardınız?

Merhaba arkadaşlar,

Eşimle ilgili ciddi sorunlarım var önceki konumdan bilenler vardır. 18 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var. Eşimle yalan, ispatlı olmasa da ihanet, iletişim kopukluğu sorunlarımız var. Evlilik terapistine de gittik fayda etmedi ben kendim hala terapi alıyorum. Psikoloğum eşimin narsistik özelliklerinin olduğunu söyledi.

Çok uzatmak istemiyorum son 2 aydır ben sadece kendime. çocuklarıma. işime odaklandım. Onu umursamamaya en önemlisi kafamda onun beni sevmediğini artık kabul ettim, bu beni sakinleştirdi. Onunla tüm kavgalarım bitti sanki, gözümde bir önemi kalmadı sadece hala ondan korkmam ve iç sesimde sürekli onunla kavga ettim bu konuda da terapi görüyorum.

Şimdilerde ondan korkmamaya eskiden kızar diye yapmadıklarımı rahatça söylemeye başladım bunları söylerken tartışmıyorum da normal sohbet eder gibi konuşuyorum. Ağlama, bağırma vs hiç bir şey yok. Sigara içmeme kızardı, şimdi bilerek içiyorum fark ediyor. söyleniyor ben sana yalan söylemedim dürüstçe içtiğimi söyledim diyorum. İki gündür hasta eskiden içimden gelmese de bir şey demesin diye nasıl olduğunu sorar, ilaç verir, bitki çayı hazırlardım bu sefer hiç birini yapmadım içimden gelmiyor. Çocuklar dışında konuşmuyoruz pek, eskiden beni sessizlikle cezalandırdığında konuşmaya çalışırdım şimdi tepki bile vermiyorum, dün beni whastapptan engellemiş:) ve ona son bir haftadır tek kelime mesaj atmamama rağmen normal şartlarda buna delirir ,sorar açıklama isterdim şimdi tepki bile vermedim, umrumda bile olmadı açıkçası sadece çocukça buldum, güldüm kendi kendime.

Bu değişim doğru mu beni nereye götürür bilmiyorum, sizin düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası, okuduğunuz için şimdiden teşekkürler, sevgiler

Not: Lütfen neden boşanmıyorsun demeyin. 2 kere denedim, anlaşmalıya kesinlikle yanaşmıyor, boşanmaya asla. beni işimle, çocuklarımla her şeyle tehdit edip fazlaca çirkinleşiyor inanın çok denemedim olmadı ve madem boşanamıyorum ben kendimi iyileştirmeliyim diye devam ediyorum yoluma
Çok doğru yoldasiniz tebrik ederim öncelikle ama en doğru yol boşanma . Sağlam çelik gibi sinirleri olan bir avukat bulursanız eşinizi çok güzel terbiye eder. Korkmayın . Eşinizin narsizm tanısını yazılı olarak siz alabiliyor musunuz psikologtan ? Dava dosyasına mutlaka koyar avukatiniz ortak hayatın çekilmez hale gelişi tezini desteklemek için süper olur

Az önce yazamamışım:KK43: bu konuyu okumuştum beni üzecek olan aldatması değil bunu ortaya çırakıp boşanamamam ve aptal yerine koyulmam olurdu. Bu konuyu aşmaya çalışıyorum siz boşanabildiniz mi nasıl başardınız?
Evet şimdi anladım. . Ben çok neşeli, her daim pozitif, ona karşı bıcır bıcır diye tanımlayabileceğim biriydim. O küsse de ben gider hemen konuşurdum dayanamazdım öyle olmaya. Hep ben alttan alırdım. Bunların hepsini kestim. Duvar oldum ona karşı. Ona bir şey anlatır, ne ondan bir şey dinlemek ister oldum. Eşinizin size yaptığı şey, karşındakini sessizlikle cezalandırmak konuşmaktan, bağırıp çağırmaktan bile o kadar etkili ki. Siz de bunu ona yaptığınız sürece yorulacaktır. Bizim aylar süren kopukluğumuz var henüz boşanamadık ama eşiğindeyiz. Ben de bu zamana kadar hep onun boşanmayı istemesini istedim, bunu bekledim. Ve artık yıldı o da. Bizimki yakındır diye umuyorum. İnşallah siz de tez vakitte istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz

çok teşekkür ederim, size özelden mesaj attım fikir almak için yardımcı olursanız çok sevinirim sevgiyle kalın

Çok doğru yoldasiniz tebrik ederim öncelikle ama en doğru yol boşanma . Sağlam çelik gibi sinirleri olan bir avukat bulursanız eşinizi çok güzel terbiye eder. Korkmayın . Eşinizin narsizm tanısını yazılı olarak siz alabiliyor musunuz psikologtan ? Dava dosyasına mutlaka koyar avukatiniz ortak hayatın çekilmez hale gelişi tezini desteklemek için süper olur
merhaba maalesef yazılı bir rapor almam mümkün değil

Hissizleşirken arada bazen emeklerimin ziya oluşuna, 18 yıllık eşimi hiç tanımamış olmasına, beni hiç sevmiyor oluşuna üzülürken buluyorum kendimi ama bazen hiç umrumda bile olmuyor çok güçlü hissediyorum kendimi normal mi acaba bu gel gitler?

X