Değiştim, hissizleştim

Süpersiniz odağınız kendinize çevirmişiniz, tebrikler.Millet boşan boşan diyor ama zaten siz cabalamısiniz olmamış,ama pes etmemisiniz de.Kabugunuza çekilip boyun egmeyip terapi alıyorsunuz ve kendinizi aşmaya çalışıyorsunuz.Devam edin.
Önceden küsse de kızsada bağırsada hasta olsada ayağına gelen bir kadın vardı.Simdi ise onu pohpohlayacak biri yok .Muhtemelen aynayı kendine çevirecektir.Yavaş yavaş size olan ihtiyacı ortadan kalkıp sizden vazgeçebilir yada tekrar o ilgi alaka peşinden koşan kadını tekrar kazanmaya çalışir.Ola ki kazansa bile tekrar eski haline döner de🤔 katranı kaynatsan olur mu şeker misali....

Anlattığınıza göre ortada evlilik kalmamış aslında sadece aynı evi paylaşan ve ortak çocukları olan iki insan olmuşsunuz. Sadece kağıt üstünde evlilik gibi, belki bir zaman sonra eşiniz bu durumdan rahatsız olarak kendisi boşanmayı dile getirebilir bu şekilde anlaşmalı boşanma noktasında sizin de işiniz kolaylaşır.

Çok iyi anlıyorum. Yakın zamanda boşandım ve 8 senelik toksik bi ilişkiden çok çok zor kurtulabildim, üstelik benim çocuğum da yoktu..
Sizi anlıyorum, boşanma sürecinde yaşayacaklarınızdan korkuyorsunuz, kurtulamayacağınızı düşünüyorsunuz, hatta ve hatta kolunuzu dahi kaldıracak takatiniz yok, bırakın avukat araştırmayı... Yeniden bi yaşam kurmak, onca şeyle mücadele etmek gözünüzü korkutuyor..
tüm aşamalardan geçtim.
Ben size şunu söylemek istiyorum, bir gün gelecek o cesaret gelecek..
Kendinize yüklenmeyin ve bu yolda devam edin.
O adım gelecek.
..
Hiç de kolay olmayacak..
Bakın ben çok korkuyordum boşanmaktan. Eski eşim çok çirkefleşir diyordum.
Dediğim her şey çıktı.
Geçen hafta beni öğrencilerimin gözü önünde darp etti mesela. ...
Bir sürü iftira attı.
O kadar yıprattı ki maddi manevi...
Ama her şeye rağmen, yanağımdaki morluklara ruhumdaki yorgunluklara .. hepsine rağmen öylesine huzurluyum, öylesine mutluyum, öylesine ferahım ki..
Hayatımda verdiğim en kötü karar onu hayatıma almaktı.
Hayatımda yaptığım en doğru şey onu hayatımdan çıkarmaktı.
O güç gelecek, inanıyorum size..

Merhaba arkadaşlar,

Eşimle ilgili ciddi sorunlarım var önceki konumdan bilenler vardır. 18 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var. Eşimle yalan, ispatlı olmasa da ihanet, iletişim kopukluğu sorunlarımız var. Evlilik terapistine de gittik fayda etmedi ben kendim hala terapi alıyorum. Psikoloğum eşimin narsistik özelliklerinin olduğunu söyledi.

Çok uzatmak istemiyorum son 2 aydır ben sadece kendime. çocuklarıma. işime odaklandım. Onu umursamamaya en önemlisi kafamda onun beni sevmediğini artık kabul ettim, bu beni sakinleştirdi. Onunla tüm kavgalarım bitti sanki, gözümde bir önemi kalmadı sadece hala ondan korkmam ve iç sesimde sürekli onunla kavga ettim bu konuda da terapi görüyorum.

Şimdilerde ondan korkmamaya eskiden kızar diye yapmadıklarımı rahatça söylemeye başladım bunları söylerken tartışmıyorum da normal sohbet eder gibi konuşuyorum. Ağlama, bağırma vs hiç bir şey yok. Sigara içmeme kızardı, şimdi bilerek içiyorum fark ediyor. söyleniyor ben sana yalan söylemedim dürüstçe içtiğimi söyledim diyorum. İki gündür hasta eskiden içimden gelmese de bir şey demesin diye nasıl olduğunu sorar, ilaç verir, bitki çayı hazırlardım bu sefer hiç birini yapmadım içimden gelmiyor. Çocuklar dışında konuşmuyoruz pek, eskiden beni sessizlikle cezalandırdığında konuşmaya çalışırdım şimdi tepki bile vermiyorum, dün beni whastapptan engellemiş:) ve ona son bir haftadır tek kelime mesaj atmamama rağmen normal şartlarda buna delirir ,sorar açıklama isterdim şimdi tepki bile vermedim, umrumda bile olmadı açıkçası sadece çocukça buldum, güldüm kendi kendime.

Bu değişim doğru mu beni nereye götürür bilmiyorum, sizin düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası, okuduğunuz için şimdiden teşekkürler, sevgiler

Not: Lütfen neden boşanmıyorsun demeyin. 2 kere denedim, anlaşmalıya kesinlikle yanaşmıyor, boşanmaya asla. beni işimle, çocuklarımla her şeyle tehdit edip fazlaca çirkinleşiyor inanın çok denemedim olmadı ve madem boşanamıyorum ben kendimi iyileştirmeliyim diye devam ediyorum yoluma
Bence yapmanız gerekeni yapmışsınız madem bosamıyorsunuz şikayetlenmeyi bırakıp kendi hayatınıza odaklnamişsiniz hobi bulun spor yapın arkadaşlarınızla çıkın o da kendi dünyasında yaşasın

Süpersiniz odağınız kendinize çevirmişiniz, tebrikler.Millet boşan boşan diyor ama zaten siz cabalamısiniz olmamış,ama pes etmemisiniz de.Kabugunuza çekilip boyun egmeyip terapi alıyorsunuz ve kendinizi aşmaya çalışıyorsunuz.Devam edin.
Önceden küsse de kızsada bağırsada hasta olsada ayağına gelen bir kadın vardı.Simdi ise onu pohpohlayacak biri yok .Muhtemelen aynayı kendine çevirecektir.Yavaş yavaş size olan ihtiyacı ortadan kalkıp sizden vazgeçebilir yada tekrar o ilgi alaka peşinden koşan kadını tekrar kazanmaya çalışir.Ola ki kazansa bile tekrar eski haline döner de🤔 katranı kaynatsan olur mu şeker misali....
E
3 yıl evvel iyimiydi ki çocuğunuz üç yaşında imiş
Hayır o zaman da sorunlarımız vardı ama ufak tefek ne yazık ki gerçek yüzünü sonra gördüm

Çok teşekkür ederim evet boşan demek kolay inanın çok denedim bu süreç en çok beni ve çocuklarımı yıprattı ve bu kafaya gelmem çok çok zordu

Çok iyi anlıyorum. Yakın zamanda boşandım ve 8 senelik toksik bi ilişkiden çok çok zor kurtulabildim, üstelik benim çocuğum da yoktu..
Sizi anlıyorum, boşanma sürecinde yaşayacaklarınızdan korkuyorsunuz, kurtulamayacağınızı düşünüyorsunuz, hatta ve hatta kolunuzu dahi kaldıracak takatiniz yok, bırakın avukat araştırmayı... Yeniden bi yaşam kurmak, onca şeyle mücadele etmek gözünüzü korkutuyor..
tüm aşamalardan geçtim.
Ben size şunu söylemek istiyorum, bir gün gelecek o cesaret gelecek..
Kendinize yüklenmeyin ve bu yolda devam edin.
O adım gelecek.
..
Hiç de kolay olmayacak..
Bakın ben çok korkuyordum boşanmaktan. Eski eşim çok çirkefleşir diyordum.
Dediğim her şey çıktı.
Geçen hafta beni öğrencilerimin gözü önünde darp etti mesela. ...
Bir sürü iftira attı.
O kadar yıprattı ki maddi manevi...
Ama her şeye rağmen, yanağımdaki morluklara ruhumdaki yorgunluklara .. hepsine rağmen öylesine huzurluyum, öylesine mutluyum, öylesine ferahım ki..
Hayatımda verdiğim en kötü karar onu hayatıma almaktı.
Hayatımda yaptığım en doğru şey onu hayatımdan çıkarmaktı.
O güç gelecek, inanıyorum size..
Çok geçmiş olsun ve çok üzüldüm yaşadıklarınıza evet boşanmaktan ve ondan çok korkuyorum öyle ki evde bile tedirgin oluyordum hepsinden önemlisi sevdiğini sandığım için seviyorsa neden böyle yapıyor diye düşündüm yıllarca sonra bişi oldu ne bilmiyorum sevmiyor seni kabullen artık dedim bunu kabul etmem iki yılımı aldı sonra bende her şey bitti. Sizin çocuklarınız yok benden şanslısınız beni işimle çocuklarımla her şeyle tehdit ediyor zaten babam yok bir annem var korkuyorum açıkçası ama eskiye nazaran çok iyiyim onu düşünmekten bu ilişkiye düzeltmeye çalısmaktan vazgeçtim ve bunu benimsedim açıkçası belki o da vazgeçer

Merhaba arkadaşlar,

Eşimle ilgili ciddi sorunlarım var önceki konumdan bilenler vardır. 18 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var. Eşimle yalan, ispatlı olmasa da ihanet, iletişim kopukluğu sorunlarımız var. Evlilik terapistine de gittik fayda etmedi ben kendim hala terapi alıyorum. Psikoloğum eşimin narsistik özelliklerinin olduğunu söyledi.

Çok uzatmak istemiyorum son 2 aydır ben sadece kendime. çocuklarıma. işime odaklandım. Onu umursamamaya en önemlisi kafamda onun beni sevmediğini artık kabul ettim, bu beni sakinleştirdi. Onunla tüm kavgalarım bitti sanki, gözümde bir önemi kalmadı sadece hala ondan korkmam ve iç sesimde sürekli onunla kavga ettim bu konuda da terapi görüyorum.

Şimdilerde ondan korkmamaya eskiden kızar diye yapmadıklarımı rahatça söylemeye başladım bunları söylerken tartışmıyorum da normal sohbet eder gibi konuşuyorum. Ağlama, bağırma vs hiç bir şey yok. Sigara içmeme kızardı, şimdi bilerek içiyorum fark ediyor. söyleniyor ben sana yalan söylemedim dürüstçe içtiğimi söyledim diyorum. İki gündür hasta eskiden içimden gelmese de bir şey demesin diye nasıl olduğunu sorar, ilaç verir, bitki çayı hazırlardım bu sefer hiç birini yapmadım içimden gelmiyor. Çocuklar dışında konuşmuyoruz pek, eskiden beni sessizlikle cezalandırdığında konuşmaya çalışırdım şimdi tepki bile vermiyorum, dün beni whastapptan engellemiş:) ve ona son bir haftadır tek kelime mesaj atmamama rağmen normal şartlarda buna delirir ,sorar açıklama isterdim şimdi tepki bile vermedim, umrumda bile olmadı açıkçası sadece çocukça buldum, güldüm kendi kendime.

Bu değişim doğru mu beni nereye götürür bilmiyorum, sizin düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası, okuduğunuz için şimdiden teşekkürler, sevgiler

Not: Lütfen neden boşanmıyorsun demeyin. 2 kere denedim, anlaşmalıya kesinlikle yanaşmıyor, boşanmaya asla. beni işimle, çocuklarımla her şeyle tehdit edip fazlaca çirkinleşiyor inanın çok denemedim olmadı ve madem boşanamıyorum ben kendimi iyileştirmeliyim diye devam ediyorum yoluma
Ku

Çok geçmiş olsun ve çok üzüldüm yaşadıklarınıza evet boşanmaktan ve ondan çok korkuyorum öyle ki evde bile tedirgin oluyordum hepsinden önemlisi sevdiğini sandığım için seviyorsa neden böyle yapıyor diye düşündüm yıllarca sonra bişi oldu ne bilmiyorum sevmiyor seni kabullen artık dedim bunu kabul etmem iki yılımı aldı sonra bende her şey bitti. Sizin çocuklarınız yok benden şanslısınız beni işimle çocuklarımla her şeyle tehdit ediyor zaten babam yok bir annem var korkuyorum açıkçası ama eskiye nazaran çok iyiyim onu düşünmekten bu ilişkiye düzeltmeye çalısmaktan vazgeçtim ve bunu benimsedim açıkçası belki o da vazgeçer

Teşekkür ederim.
Ben de devlet memuruyum, beni de tehdit etti iftira atarim diye, korkmayin bir bok yiyemez.

Size bir kitap önereceğim, bana çok iyi geliyor, her bir satırında çakılıp kaliyorum evet bu biziz diye..
robin stern gaslight etkisi

Boşanmasanız bile sizi yaralamasını en az aza indirmesini sağlayabilir burda okuyacaklariniz

Çok teşekkür ederim, muhakkak okuyacağım. Yolun sonu çoktan gözüktü gibi, güçlü görünmeye çalışan tarafımdan ziyade yüreğim ürkek bir kuş gibi titriyor:KK43: Buradan uzun uzun yazmak istemediğim için size özelden mesaj attım. Sevgiyle kalın

Siz narsist bagimlisisiniz...kotu anlamda soylemiyorum ama narsistle yasayan onun bagimlisi olur. Ayrilman icin onun senden vazgecmesi lazim ya da aldatilirsin narsistler mutlaka aldatir

Ne alaka Danimarka. Boşanmak isteyen bütün kadınlar öldürülüyor mu?

Karşı taraf çirkef.
Kolay kolay ayrılığı kabullenmezler boyle tipler.
Elbette korkup sinmeyecegiz.
Gereken neyse yapacağız ama sağlam adimlar atarak ve sağlam bir psikolojiyle.
Bakın eski eşim editör, eline kalemden başka bir şey almis adam degil.
Gördüğüm en entelektuel adam
Kadın hakları konusunda duyarli (!)
Boşandıktan 1 ay sonra beni okul çıkışımda sokak ortasinda sürükleyerek evime götürmeye kalkti direnince darp etti.
Ogrencilerim olmasaydi boğup atabilirdi orda cok net. Gördüm gozlerinde o ofkeyi.
Ne oldu ?
Polis geldi beni götürdü darp raporu aldik falan, evime taksiyle döndüm...
Neymiş kadese basacakmisim bir sey olursa.
Yahu elimden telefonu alıp bilegimi burktu adam ne kadesi..
Şu an elimde biber gaziyla geziyorum.
Velhasil bu işler belli olmuyor.
Korkuyorum diyen her kadını anlıyorum ben

Siz narsist bagimlisisiniz...kotu anlamda soylemiyorum ama narsistle yasayan onun bagimlisi olur. Ayrilman icin onun senden vazgecmesi lazim ya da aldatilirsin narsistler mutlaka aldatir
Evet haklısınız onun narsist olduğunu bilmeden önce bağımlıydım ama artık değilim

Karşı taraf çirkef.
Kolay kolay ayrılığı kabullenmezler boyle tipler.
Elbette korkup sinmeyecegiz.
Gereken neyse yapacağız ama sağlam adimlar atarak ve sağlam bir psikolojiyle.
Bakın eski eşim editör, eline kalemden başka bir şey almis adam degil.
Gördüğüm en entelektuel adam
Kadın hakları konusunda duyarli (!)
Boşandıktan 1 ay sonra beni okul çıkışımda sokak ortasinda sürükleyerek evime götürmeye kalkti direnince darp etti.
Ogrencilerim olmasaydi boğup atabilirdi orda cok net. Gördüm gozlerinde o ofkeyi.
Ne oldu ?
Polis geldi beni götürdü darp raporu aldik falan, evime taksiyle döndüm...
Neymiş kadese basacakmisim bir sey olursa.
Yahu elimden telefonu alıp bilegimi burktu adam ne kadesi..
Şu an elimde biber gaziyla geziyorum.
Velhasil bu işler belli olmuyor.
Korkuyorum diyen her kadını anlıyorum ben
O kadar haklısınız ki benzer şeylerden korkuyorum ben de ve anlamadığım bu ülkede boşanamayan da kadar kadın varken boşan boşan demek ne kadar kolay geliyor sanki tek tarafın istemesiyle oluyor gibi

X