Dekolte giyen kadın teşhircimidir?

Yani bugün mesela çarşıda dolaşırken mini etek giyinmiş bir hanım,şimdi olabilir diyceksiniz bence de,ama devamın dinleyin o mini eteğin altına siyah file çoraplar(bacaklarda maşallah tombul tombul),artı kırmızı rugan topuklu bir ayakkabı,arkadan fermuarlılardan ama birinin fermuarı kapanmamış,buyrun burdan yakın.Bu teşhir etmek değildir de nedir.Böyle bir kıyafeti gece bir yere giderken yada ne biliyim diskoya falan giderken giy,kimsenin dikkatini bile çekmez ama çarşının,pazarın ortasında gündüz vakti el insaf

anlaşılan giyinme konusuna erkek gözüyle yaklaşan arkadaşlarımızda var.. tamam ,, kabul ediyorum bazı kadınlar sokakta öyle bir giyinişleri var ki maksadı , niyeti belli ; kendini sergilemek.. bunu bende tasvip etmiyorum ve eleştiriyorum..ama konu bu tarz giyinenler değil aslında.. düğüne veya doğum günü partisine veya bir arkadaş toplantısına giderken veya işinize ne giyindiğindiğiniz üzerine..

anlaşılan giyinme konusuna erkek gözüyle yaklaşan arkadaşlarımızda var.. tamam ,, kabul ediyorum bazı kadınlar sokakta öyle bir giyinişleri var ki maksadı , niyeti belli ; kendini sergilemek.. bunu bende tasvip etmiyorum ve eleştiriyorum..ama konu bu tarz giyinenler değil aslında.. düğüne veya doğum günü partisine veya bir arkadaş toplantısına giderken veya işinize ne giyindiğindiğiniz üzerine..

ben ilk mesajda böyle bir ayrım görmedim ama neyse...dekolte diye soruluyor...çoğumuzda "yerine göre abartılmadığı müddetçe güzel,teşhirci değil ama...." diye cümlelerle başladık yada bunu ifade etmeye çalıştık..

dekolte giymek zor bir iştir...eğer alenen vamp kadınlar gibi ağır bir makyaj,hem göğüs,hem sırt ve/veya bacak dekoltesi birarada bir şekilde çıkılırsa ortaya tepki toplar..
dekolte ince detaylarda gizli olmalı bence..küçük bi yırtmaç, belki hafif yakası açık bi gömlek yada tek omzu düşük bi bluz olabilir..ama öyle kör gözün parmağına sokar gibi açık saçık giyinmek başlıbaşına bi zevksizlik ve kadının değerini düşüren bişey olsa gerek..

Son düzenleme:
dekolte giymek zor bir iştir...eğer alenen vamp kadınlar gibi ağır bir makyaj,hem göğüs,hem sırt ve/veya bacak dekoltesi birarada bir şekilde çıkılırsa ortaya tepki toplar..
dekolte ince detaylarda gizli olmalı bence..küçük bi yırtmaç, belki hafif yakası açık bi gömlek yada tek omzu düşük bi bluz olabilir..ama öyle kör gözün parmağına sokar gibi açık saçık giyinmek başlıbaşına bi zevksizlik ve kadının değerini düşüren bişey olsa gerek..

kesinlikle katılıyorum

herkese gore acıklık farklıdır birine gore mini etek cok acıkdır digerine gore normaldir..o yuzden bulundugu ortamı hal ve hareketlerini iyi ayarlarsa sorun olmazki..kendi acısından..bana kalsa ne isterlerse giysinler aslında ona buna dikkat etmekten giycegimizi bin kere dusunup giyiyoz

ne giydiğinden çok nasıl taşıdığın önemli! mini etek giydiysen firikik vermeden oturmasını, merdiven çıkmasını bileceksin! ya da düşük bel giydiysen eğilirken dikkat edeceksin ki kıçın görünmesin!
bilerek firikik veriyorsan ve üstüne üstlük erkeklerin bunu görmesinden memnun oluyorsan, yani amaç ''kendini göstermek''se bence bu teşhirciliktir. ben kimse için o malum sıfatı kullanmak istemem ama insanlar böyle düşünecektir haklı olarak.

bir de lütfen iki büklüm yere eğilince göğsünüze belinize hakim olun bayanlar. hadi sütyen bi parça kapatıyor neyse de o külotlarınız da pantolonla beraber sıyrılıyor o çatal hep meydanda hiç mi farketmiyorsunuz? bu artık dekolte değil, seksi falan da değil. popo bu afedersiniz bunu da yatakta açın artık!

bu arada dekolteye karşı değilim, straplez bir gece elbisesi, güzel bacaklarda bir mini etek vb. yakışana da yakışıyor. taşıyabileni sadece takdir ederim. ben de taşımaya çalışırım. denizde ipmi mipli bikinimi giyerim. yazlık yerde minicik eteğimi şortumu giyerim. ama semt pazarında domates seçerken göğüs dekoltesiyle pazarcı amcaya doğru eğilmeyi de hiç doğru bulmuyorum.

Son düzenleme:
isteyen istediğini giyer.
bazıları en normal kıyafete bile teşhircilik gözüyle bakar, bazıları en açık kıyafeti bile normal görür.
ee kime göre giyineceğiz o zaman?
ortamına göre ve dozunda yapıldığı müddetçe dekolte güzeldir.
dozu da kişiye göre değişir.

Bence bunun dekolteyle ilgisi yok... Teşhir etmek isteyen her halükarda ediyor... Görüyoruz..

Dekolte ile teşhircilik tamamen farklı . Ona bakılırsa gayet kapalı beyaz bir tişört giyip içine kırmızı ya da siyah sütyen giyen var bence bu teşhirciliktir. Hangi akla hizmet beyaz bir tişörtün ya da bluzun içine renkli sütyen giyilir ki?

Dekolte ile teşhircilik tamamen farklı . Ona bakılırsa gayet kapalı beyaz bir tişört giyip içine kırmızı ya da siyah sütyen giyen var bence bu teşhirciliktir. Hangi akla hizmet beyaz bir tişörtün ya da bluzun içine renkli sütyen giyilir ki?

Moda diye olmasın,biliyorsunuz moda diye her şekle giriliyor :))

Moda diye olmasın,biliyorsunuz moda diye her şekle giriliyor :))

Yok canım ya bunun mantıklı bir açıklaması olamaz işte teşhircilikten başka. Yok temiz sütyenim filan kalmamıştı denebilir o zamanda illa beyaz tişöer veya bluz giymek zorunda değiısin di mi denir bence cevap olarak da.:KK19:

Omuz dekoltesi ya da sırt dekoltesi hoş duruyo ama deli gibi bi bacak dekoltesi ya da göğsün tamamına yakınını açık bırakacak halde bi dekolte yada kimde olursa olsun(denize yakın yerler hariç ve yazın hariç) çok itici geliyo...:KK36:
sadece bazı sapkınların bakışlarını çekiyo o kadar.mesela bugün metrobüste yanıma oturan orta yaşlarda (32-35) bi kadın mini şort giymişti şortun altına da düz ten çorap sabahın 9 unda çok kalabalık ve genel kesimin böyle tuhaf tuhaf röntgenci tipli olduğu metrobüste öyle giymek çok mantıklı gelmiyo açıkçası.bu sonuçlarını(bakışlardan rahatsız olunacak seviyeye gelinmesi) bile bile teşhirciliktir.
P.S.(kadının ağdası da gelmişti de geçiyodu bile bi baktım öyle bacak acaip tüy dolu vs vs bu da hiç hoş değil dekolte kullanan da bilinçli kullanmalı sadece açıcam diyip açmamalı...estetik durmuyo)
bennnceee.:KK76:

Son düzenleme:
kendi adıma feminenliği seviyorum...deekolteyi de kullanıyorum. bir gün bile kendimi teşhir mi ediyorum; erkeklerin alakasını mı cezb etmeye çalışıyorum diye aklımdan geçirmedim.
aklı başında kadınlar da erkeklere fixe olarak giyinmezler, davranmazlar; bunu düşünmezler bile.
genelde müzik dinleyerek giyinirim. chris rea'dan josephine'i dinleyerek giyinen bir kadın düşünün. herhalde parfümünü sıkarken de makyajını yaparken de üstünü beşını giyinirken de daha kendi kadın dünyasının içinde hayaller aleminde hazırlar kendini güne... feminenliktir bu; başka şey aramamak lazım. biz erkek değiliz ki sonuç odaklı yaşayalım. erkek kafası böyle determiniist çalışır. kadınlar daha ruhsal alemlerine sadık varlıklar bence.
ben yaşadığım evi dekore ederken nasıl hareket ediyorsam giyinirken de öyle bir refleksle tercihlerimi yapıyorum. aklımın ucundan geçmiyor "şu çatal görünsün de ben de ilgi manyağı olayım" gibi düşünceler

o zaman erkeklerin bakışının "chris rea'dan josephine'i dinleyerek giyinen bir kadının" çatalına fixe olmasına takılmıyosunuz demektir...
cevap için teşekkürler...
aklıbaşında kadının giynme davranma ve düşünme açılarından nasıl olduğunu zaten biliyorum:)
dikkatle izlemedeyiz başka kültürel içerikli kelime cümle duyacakmıyız diye giyinirken müzik dinliyorum...
OMG aslında new york da ya da Paris de bistro da şarabımı yudumlamalıydım Requem i dinlerken....
eevveeeet eeeveeeet....

valla bi erkek düzgün giyinmeyip kıç çatalını gösteriyosa yada dar şeyler giyip ( baletleri hesaba katmıyorum :) ) ulu orta dolaşıyosa bu bana göre teşhircilikir

kadınında gögüs çatalı kıç çatalı görünürse buda teşhircilik olur...

valla otübste gördüm kadın bi eşofman giymiş genitel bölge olduğu gibi meydanda nasıl dar bişey eşofmanın dikiş yeri şeyini resmen iki ayırmış olduğu gibi gösteriyo tek fark şeyi eşofman renginde yoksa iç dudaklarına kadar ayırt edebiliyosun ..çok iğrendim

X