Demir Eksikliği Anemisi

arkadaşlar bu dertten bende yıllardır muzdaribim.yanlız bi konuda uyarmak istiorum sizi.et kan yapar dediler.kan yapsın die eti çoğalttım zamanında.yaptırdığım chac up ta kolestrolüm yüksek çıktı daha bu yaşta . oyüzden bu konuda dikkat edin.birini yapıorum derken diğerini yıkmayın.pekmez en doğrusu diye biliyorum.sabah akşam 1 kaşık.geçmiş olsun a.s.

çok haklısın orantılı yemek yemek lazım mesela bendede b12 eksik çıktı
onu yerine getircem die üzümdü eti balıktı beyaz ekmekti hiç acımadım yedim
sonuç 5 kilocuk fazlalık
kaydirigubbakcemile3

bende de var normal değerin 4te1i değerinde yeni tahlil yapıldı ve toz yeme şikayetiyle yapıldı evet saçlarımda kel kel görünüüyor aralarındaki derileri ve çok rahatsızım kan şrubu içiyorum flakonlar halinde freplex ilaç

zalimi aynen anneminde öyle saçları keşke diyorum seneler önce yaptırdaydık testi ama bi türlü ikna edemedim boşuna döküldü saçları hep şimdi ferro sanol duodenal ve kalsiyum sandoz kullanıyo 6 ay kullancak tekrar ölçtürücez inş. dökülenler çıkar geri

kızlar gunaydın bende de demır eksıklıgı anemısı var doktorum 1 ay kullanmalık ıgne ve hap verdı onları ıcıyorumm yarım kontrol gunum bakalım cıkmısmımı ınsallah cıkarrr

hiç bir şikayetim olmadığı halde sağlık raporu almak için doktora gittim ve değerlerim inanılmaz düşük çıktı 3günde bir iğne olmalıymışım 1ay doktorum ilerde ciddi anlamda sıkıntı yaratabileceğini söyledi kendımı cok sağlıklı hissettiğim halde. bir kan tahlılı yaptırın muhakak :)

hiç bir şikayetim olmadığı halde sağlık raporu almak için doktora gittim ve değerlerim inanılmaz düşük çıktı 3günde bir iğne olmalıymışım 1ay doktorum ilerde ciddi anlamda sıkıntı yaratabileceğini söyledi kendımı cok sağlıklı hissettiğim halde. bir kan tahlılı yaptırın muhakak :)

geçmiş olsun canım,bendede demir eksikliği anemisi var,ilaç kullanıyorum sadece.hemoglobin değerin kaç çıktı senin,

bnde de var kızlar malesef sadece demir eksikliğide değil bütün değerlerim düşük hem demir hapı hem vitamin hapı kullanıorum bol bol yüzde yüz üzüm suları içiorum pekmezde yiyorum bakalım ne zaman çıkacak değerler

geçmiş olsun canım,bendede demir eksikliği anemisi var,ilaç kullanıyorum sadece.hemoglobin değerin kaç çıktı senin,

en son rutin testinde demir 18 cıktı normal degerler 50-130 arasıymıs aman doktoruna sıksık danış serumlar cok ağır geldi bana hemen bitsin diye dua ediyorum :1closedeyes:

bnde de var kızlar malesef sadece demir eksikliğide değil bütün değerlerim düşük hem demir hapı hem vitamin hapı kullanıorum bol bol yüzde yüz üzüm suları içiorum pekmezde yiyorum bakalım ne zaman çıkacak değerler

bu arada ilk duydugumda cok sasırmıstım ama demir en çok yumurtada varmıs üzüm pekmez filan yumurta sarısı kadar zengin demire sahip değilmiş

en son rutin testinde demir 18 cıktı normal degerler 50-130 arasıymıs aman doktoruna sıksık danış serumlar cok ağır geldi bana hemen bitsin diye dua ediyorum :1closedeyes:

slm ,benim 1 ay önce hemoglobinim 10.6 idi şimdi,kontrole gittim 12.3 çıktı,yani normale dönmüş,olması gereken 11.5 ile 16 arası,acaba bu senin bahsettiğin değer hangisi oluyo ki canım

Son düzenleme:
benim de demirim 25 çıktı en son
kendimi bildim bileli de düşük zaten
iki tane hap kullanıyorum :ecrin_bebek:

slm ,benim 1 ay önce hemoglobinim 10.6 idi şimdi,kontrole gittim 12.3 çıktı,yani normale dönmüş,olması gereken 11.5 ile 16 arası,acaba bu senin bahsettiğin değer hangisi oluyo ki canım

ben demiri söylemiştim hemoglobin 8.4 tü ilk gittiğimde serumlardan snra 10.8 cıktı ferro sanol verdi smdi :)

bende de demir eksikligi var. her görende diyor sen kansıız mısın .. yüzünün rengi sarı diye.. cok cabuk yoruluyorum.. normal insanlara göre cok üsüyorum..uykuya doymuyorum..iştahsızımda.
kayınvaldem pekmez yolluyor gecsin diye faydasıda olmadı.. hap verdi doktor ama adetlerimde fazla kan gelince onuda bıraktım.. yok mudur baska caresi?

bende de demir eksikligi var. her görende diyor sen kansıız mısın .. yüzünün rengi sarı diye.. cok cabuk yoruluyorum.. normal insanlara göre cok üsüyorum..uykuya doymuyorum..iştahsızımda.
kayınvaldem pekmez yolluyor gecsin diye faydasıda olmadı.. hap verdi doktor ama adetlerimde fazla kan gelince onuda bıraktım.. yok mudur baska caresi?

canım bende öyleydim düzenli olarak ferro sanol günde 2 kez içtim 1ay ...kontrole gittim artmış,bende pekmez çok içtim ama hiçbir faydası olmadı,senin değerlerin kaç?

bende de var demir değerim 21 ferritin 18 hemoglobin 11.2 çıktı iğne vermedi neyseki doktor ferro sanol günde 2 tane kullanıyorm bakalım ne olacak

canım bende öyleydim düzenli olarak ferro sanol günde 2 kez içtim 1ay ...kontrole gittim artmış,bende pekmez çok içtim ama hiçbir faydası olmadı,senin değerlerin kaç?

ben ölçüm yaptırmadım cnm hiç ..pzrtesi günü yaptırcam.. degerleri,mi alınca paylasırım inş. doktora danısmadan ilaç almayım dimi?

Ben de demir eksikliği tedavisi görüyorum..İki ay önce ferritin sonucum 3.8 çıktı..çok düşük.Günde 2 tane ilaç alıyorum.Yıllardır dönem dönem kullanırım zaten.Bende regl döneminin çok yoğun geçmesinden dolayı oluyormuş..Bu yüzden kadınlarda demir eksikliği çok sık görülürmüş.Hemoglobinim de 11 den aşağı düşmez,En son ölçüldüğünde de 12 idi.Kırmızı eti çok az tüketen biriyim ama pekmez,kurutulmuş meyveler (özellikle de çekirdekli siyah üzüm kurusu)yiyorum,çok çok iyi geliyor..

bende de son dönem demir eksikliği çıktı inanın kalp krizi geçireceğimi zannettim.

aşırı yorulup uykuya doyamaz hale gelmiştim. zaten hiç uyumamışım gibi kalkıyordum.

aşırı derecede sinirleniyordum. 1 aydır ilaç kullanmaya başladım.

sabahları pekmez içiyorum. kıymaya ve sebze yemeklerine ağırlık verdim.

sanırım faydası oldu nefes alıp verişlerim düzeldi.

şimdi kendimi iyi hissediyorum..

bende sabah akşam içiyorum ferrum fort ve ferro sanol ikisinden de ama şu kabızlık olayından çekiyorum öte yandan yorgunluk halsizlik uykuu hala devammmmm:KK50:

üç ay oldu ilaçları kullanmaya başlayalı,saçlarımın dökülmesi yarı yarıya azaldı..çok mutluyum..Ama diğer taraftan regl dönemlerimi çok şiddetli geçriyorum..ağrılarım da çok,kanamamda :KK43:

X