Demir Eksikliği Anemisi

Bende de var bu demir eksikliği anemisi hiç gitmediki zaten doğduğumdan beri var...
3 senedir hiç bunun için dktora gitmiyorum ilaçlarımı kendim bıraktım.. İyimi yaptım kötmü bilmiyorum ama ya bu rahatsızlık düşüklere sebep olabilirmi.. Benim ellerim ayaklarım yüzüm çok şişer sizde de oluyormu...

arkadaşım bana sorarsan çok kötü yapmışsın dokt. gitmemekle aynı şikayet bndede var demir eksikliği kansızlık 2008 yılında 20 adet iğne vuruldum iğleştim sandım tedavimi bıraktım adece halsizlik oluyodu ama 2010 mayıs ayından 2010 aralık ayına kadar ki süre içinde çekmediğim kalmadı sakın ihmal etmeyin cok büyük bi sorun benim şikayetim devamlı midem bulanıyodu kansızlıktan şüphelenmedim hiç 4 ayda 10 kilo verdim su dahi içemedim gitmediğim doktor kalmadı gastroentoloji ölümüne gittim reflü dedi ilaç verdi yne geçmedi bulantım ne gece uyuyabiliyodum ne gündüz yatakta oturur pozisyonda uyumaya çalışıyodum dolmuşa arabaya hiç binemiyodum devamlı bulantı piskolojiktir dye piskiyatriye gitti bana hap verdi 20 mg zehirlendim haptan bide 5 gün felç gbi yattım sonra allah razı olsun saglık ocagı aile hekimine baş vurdum kan tahlili yaptı aşırı şekilde demir eksikliği ve kansızlık dedi direk 20 adet iğne + günde 2 adet sabah akşam demir hapı içtim şuan 3 kilo aldım 2 ayda artık allaha sükürler olsun herşey yiyorum içiyorum.... biraz gevezelik ettim k.bakmayın ama ne kadar kansızlığın önemli oldugunu anlatmak istedim sakın ihmal etmeyin... teşekkürler... :KK74: :KK28:

ben de bugün öğrendim
ferritin değerim 8,8 çıktı
30-400 arası olması gerekirmiş
ilaç verdi günlük 100 mg kullanıcam
acaba dozu az mı vermiş anlamadım
bende saç dökülmesi, baş dönmesi, halsizlik falan yaptı
allah yardımcımız olsun

Besin 100 gr.da demir

Bira mayası 17.3 mg.
Pekmez 16.1 mg.
Dalak 15 mg.
Buğday kepeği 14.9 mg.
Kabak çekirdeği 11.2 mg.
Karaciğer 8 - 9 mg.
Ay çekirdeği 7.1 mg.
Darı 6.8 mg.
Maydanoz 6.2 mg.
Yulaf 4 - 6 mg.
Mercimek, pirinç 3 - 4 mg.
Kırmızı et 2 - 4 mg.
Yer elması 3.4 mg.
Ceviz 3.1 mg.
Yumurta 2 - 3 mg.
Balık 0.5 - 1.5 mg.
Baklagiller 2 - 3 mg.
Tavuk 1.5 mg
Yeşil sebze çiğ 1 - 8 mg.
Patates 0.3 - 2.0 mg.
Fındık, fıstık 1 - 3 mg.
Meyve 0.3 - 4.0 mg.
Süt 0.1 - 0.4 mg.

bendede var demr ekskliği kızlar dr folk asitli solüsyon verdi onu içtm bide harnup pekmezi için kızlar

bende de demir eksikliği olduğunu şaç dökülmem çok olduğunda yaptırdığım testte anlaşılmıştı doktor demir ilacı vermişti 1 yıl once falan ama saç dökülmem hala durmadığı için kısmetse bir kaç ay sonrada cocuk yapmayı planladığımız için tekrar bir test yaptırıcam gerekli önlemleri almak için.

Demir 26 ferritin 6 demir baglama kapasitesi 327 cikti. Ferrun fort kullaniyorum 4 gundur sürekli goz kararmasi bulanik gorme normalmi ek.ne yapmam lazm cok kotu bi hastalik bu ya.basimda agriyo gerilim seklinde bnde birz sac dokulmesi var.

X