DERDİME ÇARE!!! :((

asteravisto

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2015
10
1
Merhaba canımı çok sıkan günden güne beni umutsuzluğa sürükleyen bir derdim var tüğlerimle başım dertte. Çocukken ya da ergenliğe ilk girdiğim dönemler gayet normal biriydim. İlk tüğ sorunum 13 yaşımda başladı orta ikinci sınıftayken göğüs aramdaki sarı ayva tüğleri uzamaya başladı bakınız siyahlaşmadan tüğlerim uzadı ve uçlarına doğru kök değilde uç kısımlar zamanla siyahlaştı başta onlara hiç dokunmadım göğüs aramda çıkmadan evvel tabii göbeğimde de vardı ama ordakiler artık her bayanda olan tarzda sarı sarı tüğlerdi ve sorun etmiyordum. Daha sonra göbeğimdeki ve göğüs aramdakikiler benim yaptığım müdahelerle iyice belirginleşti bir kaç defa ağdayla ve jiletle aldım psikolojim çok bozulmuştu. Ailem beni hastaneye götürdü. Yapılan tüm testler sonucunda bende hiçbir hormonal bozukluğun olmadığı ortaya çıktı ve herhangi bir tedavi uygulamadılar bana 18 yaşımdan sonra epilasyon yöntemleriyle bunlardan kurtulmam gerektiğini söylediler. Sonra bacaklarımın üst kısmındaki tüğler hala sarı olmakla beraber uzamaya başladı ve ben bacaklarıma hep ağda yapardım hep batık olurdu biraz oynadım ve izler de oluştu böyle derken dokuzuncu sınıfı da bitirdim lise ikide çenemdeki ayva tüğleri diğerlerinde olduğu gibi siyahlaşmadan uzamaya boy vermeye başladı. Benim orta birde falan boynumda da tek tük siyah tüğ çıkıyordu onları cımbızla çekiyordum. Bu zamana kadar çıkan tüğlerimi gizliyordum açık giyinmiyordum ama yüzüme görünür bölgelerime de sıçrayınca çok üzüldüm ve tekrar hastaneye gitmeye karar verdim. Gittiğim devlet hastanesinde yine tüm tahlillerim yapıldı ve tekrar tüm sonuçlarım olması gerektiği gibi çıktı. Bunun üzerine beni devlet hastanesi başka bir eğitim ve araştırma hastanesine yolladı burada endokrin bölümü doktoru da bana baştan tüm tahlilleri yaptı her şeyim temiz çıktı ama böbrek üstü bezlerimin bir şeysinde mi ne çok az bir fazlalık görmüş tahlillerimi yeniden yaptı yine her şey olması gerektiği gibi çıktı. Artık öyle bir hale geldim ki sonuçlarda hiçbir terslik çıkmaması beni üzüyordu keşke bir şey çıksa da tedavi olsam diyordum ama yok işte her şey normalden bu derece kıllıydım. Doktorum çok iyi biriydi bana kozmetik bir problem olduğunu ve bir sorunum olmadığı için tedavi uygulayamayacağını söyledi bu arada bir ilaç varmış hormonel bir bozukluk olduğunda kullanıyorlarmış ama bu ilaç karaciğere zararlıymış. Bana bu ilaçtan bahsetti ama bir kıl uğruna sağlığını tehlikeye atamam deyip ilacı vermedi. O da diğerleri gibi sen epilasyona git altı ay sonra tekrar gel gözetimimde kal dedi. Bir epilasyon merkezine doktora gitmeden önce gidip zaten bir paket almıştım 9 seanslık bir paket sanırım doktora gittiğimde iki aydır da lazere gidiyordum bileceğiniz üzere 18 yaşından küçüklere epilasyon yapmıyorlar çünkü hormonların en çok çalıştığı dönem ergenlik dönemidir ama benim isteğim üzerine kabul edip başladılar. Mayıs Haziran gibi başladım vücuduma yarım bacak koltuk altı genital göğüs arası göğüs uçları göbeğe. Ve gittiğim yerin iğneli epilasyonuna da boynum ve çenem için başladım. Boynumda çok iz bıraktılar hep yara bere içinde kaldı çünkü gerçekten çok yoğun tüğlerim benimle ilgilenen kadın işi bırakmıştı ve bende zaten ordan memnun olmadığım için orayı bırakıp tavsiye üzerine başka bir yere boynum için iğneli epilasyona başladım. Bu gittiğim yer daha iyi gibime geldi benim boynumdaki siyah tüğleri yok etmek üzere boynuma lazer yapacağını söylediler kabul ettim ama bilen bilir boyuna ve yüze lazer yapılmaz kadın beyaz kağıtla sadece tek bir tüğüm dışarıda kalacak şekilde kağıda delikler açıp her bir tüğe lazer ışını tutarak yaptı ben memnun kaldım çünkü tüğlerim iğneli de çok çabuk çıkıyordu ve hep yara oluyordu lazerde daha geç çıktı ve yara olmadı sadece sivilce yapıyor. Şu an bu gittiğim yerden boynum için memnunum ve devam ediyorum. Şimdi gelelim diğer vücudum için paket aldığım yere hala gidiyorum bugün dördüncü seyansıma gittim hazirandan beri tüğlerim günden güne yayılıyor ve hiç işe yaramıyor sadece biraz bacaklarımda işe yarıyormuş gibi geliyor ama o da çok değil çünkü bacaklarımdaki tüğlerin çoğu sarı koltuk altıma epilasyona başlamadan önce ağda yapardım lazere başlayınca sık sık jilet yapmamı istediler çünkü ordaki tüğler de yeterince siyah değil açık renkli orda da işe yaramadı göbeğimde yanlara doğru ve göğüsle göbek arasındaki çizgide tüğler arttı siyahlaştı göğüs aram göğüs uçlarıma doğru bütünleşir oldu Bana yardım edin bir bilen bir fikri olan yok mudur yurt dışına bile giderim tedavi olmak için yeterki bana bir fikir verin...

Son düzenleme:
Tek bişi söyleyebilirim lazer yaptırmış biri olarak.lazerin çeşitleri var kullanılan çeşidin sarı tüyde etkili olup olmadığını sormanız lazım.genelde siyah tüyde etkililer sarı tüyü görmüyor hepsi.sadece diode lazer sarı tüylerde etkili diye biliyorum.yani kısaca lazerden başka çareniz yok gibi görünüyor.o yüzden fiyata bakmayıp(durumunuz varsa)iyi ve bilinçli bir yere gitmenizi tavsiye ederim.

atlaya zıplaya okudum .. 17 yaşındasın öylesine ilişkiler yaşayan biri değilsin.. lazer yaptır canın daha az acır..

Kuzum paragrafa bol yazini.
Son gunlerde cok acildi bu mevzu ama fayda bulabilen gormedim daha ben.
En iyisi igneli epilasyon bir de bulabilirsen gercekten karinca yumurtasi iyi geliyor annem bahce kazarken bir yuvaya denk gelip birazini almis bacaginin bir bolgesine surmus sonra karincalar ususmus hemen silmis :KK70: inanir misin bilmem o bolgede su anda kil yok

Tüğ değil tüy. Noktalama ve imla kurallarindaki hatalarını azaltmak icin kitap okumani oneririm.
O kadar ayrıntılı anlatmissin ki hem sıkıntıdan hemde ''tüg'' yazısına tahammül edemediğim için atlaya atlaya okudum. Sorunun tüylerin ise dert etme her kadında var o problem. Bu yaşta cildinle bu kadar ugrasman hiç doğru değil ayrıca.

Ne kadar kabasınız hiç böyle bir cevap beklemiyordum

Ne paragraf, ne noktalama, ne yazım kuralları olan bu muhteşem yazın için madalya mı taksaydım peki?

Şehir dışındaki sevgilinle konuşnaya ziyan ettiğin vakitte anadilini yazmayı öğrenseydin keşke??? Konu tüğlerinden, ben öyle bildiğiniz kızlardan değilime gelmiş bu nasıl bir kompozisyon anlayışı?

Senin iyiliğin için yazdım. 17 yaşındasın, evlenme ayrılma vıdı vıdı düşünceğine kendini geliştir. Evli olmak vasıf değil. Şimdi çalışmazsan, vasıf kazanmazsan, kendini geliştirmezsen 40 yaşında mı yapcaksın? Tüğlerin için de Philips Lumea dedim, daha ne istiyorsun?

Son düzenleme:
Ne paragraf, ne noktalama, ne yazım kuralları olan bu muhteşem yazın için madalya mı taksaydım peki?

Şehir dışındaki sevgilinle konuşnaya ziyan ettiğin vakitte anadilini yazmayı öğrenseydin keşke??? Konu tüğlerinden, ben öyle bildiğiniz kızlardan değilime gelmiş bu nasıl bir kompozisyon anlayışı?

Senin iyiliğin için yazdım. 17 yaşındasın, evlenme ayrılma vıdı vıdı düşünceğine kendini geliştir. Evli olmak vasıf değil. Şimdi çalışmazsan, vasıf kazanmazsan, kendini geliştirmezsen 40 yaşında mı yapcaksın?
Noktalama işaretlerine günlük hayatımda dikkat eden biriyim yeterince uzun bir yazı yazdım zaten noktalama işaretleriyle vakit kaybetmek istemedim hatta marmara üniversitesi hastanesini yazarken baş harfleri büyük yazınca diğerlerini önemsemedim bunu niye böyle yazdım ki şimdi diye kendimce düşündüm dikkat eden biri olduğum için orda engel olamadım demekki. İnsanların bana yardımcı olabilmeyi amaçlayarak cevap vereceklerini düşündüm gereksiz yerlere takılmamaya gayret göster konumu terketmeni rica ediyorum iyi akşamlar

Cnm cok gecmis olsun..bazi arkadaslar cok kirici yorumlar yapmislar..senin yazdiklarindan bu konuda ne kadar sıkıntılı olduğun anlasiliyor..yuzune ve boynuna lazer dokundurma,igneli yaptir ama uzmanina..diger yerlerin icin lazere git..cok az kalinca da igneliye gecersin..tekrar gecmis olsun

X