Lekeler, Çiller Dermamelan ile lekelerinden kurtulan var mı??

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
ben şanşsız bir dermamelan vakası yaşadım lekelerim oldukça hafifledi ama kolay bir dönem geçirmedim halada geçiriyorum devam kremimi yeni günde bir keze düşürdüm korka korka kullanıyorum üzerine dediğim karışımı kullanmazsam şişip kızarıyor çünkü keşke lekelerle hiç tanışmamış olsaydıkta bu tip şeylere ihtiyacımız olmasa idi ama lekelerle yaşamak kapatıcılar kullanmak hiçte kolay değil yaşam kalitenizi düşürüyor ve insanı çok mutsuz ediyor bir de lekelerin geri dönme durumu var bu işlemlerden sonra ben şu anda lekelerim hafiflemiş olsa bile gelecekten umutlu değilim

bence umutsuzluğa kapılmayın. kalan izler için iki ampul beyazlatıcı tedavim olacak sanırım. yazarım yine. ben en azından yılda yada iki yılda bir cosmelan yaptırabilirim. en azından daha etkili birşey çıkana kadar bu var. sizin de dermomelan ile düzelen cildiniz iyi bir bakımla mesela iki yılda bir cosmelan yapılabilir.

cumartesi doktor kontrolünüz vardı sanıyorum ki ne dedi doktorunuz devam kreminiz günde bire düştümü merak ettim umarım cildiniz çok daha iyidir

cumartesi doktor kontrolünüz vardı sanırım doktorunuz ne dedi ve devam kreminiz günde bire düştümü ben bu arada k vitale muadil bir krem buldum tamamen doğal ve yan etkisiz k vitali 3 tüp kullandım ben bugüne kadar 4. tüpü almayı düşünürken bir eczacı arkadaşım bu kremi araştırmış ve sağolsun benim için getirmiş kemoterapi hastalarına veriliyormuş k vitami içeriyor ve hücre yenilenmesini hızlandırıp onarıyor k vital çok güzel bir krem ama yüksek fiyatı nedeni ile her zaman kullanmak mümkün değil ilgilenirseniz size ismini verebilirim tanıdık bir eczacınız varsa size temin edebilir yoksa her eczanede bulunabilecek bir ilaç değil sanıyorum ki fiyatı ise oldukça makul

merhaba göz çevresi bakımı için cildim biraz yoruldu, bu nedenle hafta içi gideceğim. şu an activar kullanıyorum ama faydası var mı bilemiyorum açıkçası. sizin kremin adı nedir diğer cilt doktoruma yarın akşam kontrole gideceğim ona sorabilirim.

dün bende kontrolde idim doktoruma telefon açıp beni niçin kontrole çağırmadıklarını sormuştum dün akşam çağırdılar neyse cildim çok incelmiş onun için bir bakım uygulandı ayrıca bunca nemlendirmeme rağmen son derece nemsiz kalmışım hatta maske şeklinde durması gereken kremi cildim sünger gibi emdi cildimin güçlenmesi için bir krem verildi kalan sağ tarafımdaki leke için maskeyi sadece o kısma sürmemi önerdi doktor ama ben o kadar şiştim ki öyle böyle değil tekrar aynı şeeyleri yaşamayı göze alamıyorum bu arada benim dermamelan maskemin yüzde otuzu hala duruyor kullanamadık bu kadar felaket şişince, k vitaminli kremimin adı ürealk1 şimdilik sağ tarafımdaki leke için hala üzülsemde bunada şükür demekten başkaca bir çarem yok sanırım senin bahsettiğin o beyazlatıcı ampüller hakkında beni bi ara bilgilendirebilirmisin bi de devam kremini kaç kez kullanıyorsun onu merak ediyorum sağlıklı günler sevgiler .

merhaba devam kreminin üzerinde üç ay yazıyor ya kullanım süresi, benim kavanozum daha yarısına bile gelemedi ben kavanozu açalı 2 ay oldu benim için doktoruna sorarmısın bir ay daha bu devam kremimi kullanıp yenisini mi almalıyım ya da bitene kadar uygun bir saklama yöntemi ile mesela buzdolabında bu kavanozu kullanabilirmiyim sen devam kremini nasıl ve nerde muhafaza ediyorsun şimdiden çok tşk ederim msnrana mutlu ve lekesiz günlere inşallah

muhtemelen benden daha güçlü bir cilt yapısına sahipsindir fakat yinede cildine devam kremini kullanırken dikkat et bu işlemlerden ve devam kremini kullanırken cilt inceliyor bunun için cildini güçlendirici bir krem kullanabilirsin cilt inceldiğini kılcal damarlarının birazcık yüzeye yaklaşıp belirginleşmesinden anlayabiliyorsun böyle birşeye karşı dikkatli ve tebbirli olmanı öneririm cilt devam kremi ile ince ince soyuluyor ilk baştaki işlemle ile zaten ciddi manada soyuldu cildimizi beslemeden bu soyulmalar devam ettikçe bi müddet sonra böyle incelmeler kaçınılmaz oluyor ben k vitali ve başka nemlendiricileri devamlı kullanmama rağmen cildimin aşırı hassas yapısı nedeni ile bunlar bana yeterli gelmedi zaten zorla kendimi doktora kontrole çağıttırmam bu incelmeyi doktora göstermek ve buna dayalı bir bakım ve krem önerisi alabilmekti düşüncelerimde yanılmamışım doktorda cildimin incelediğini onayladı ve krem ve bakım uygulamasına başladım

merhaba

1-devam kremi durdukça etkisi azalıyor. doktorum dolapta saklamamı önerdi. alır almaz eczaneden ufak ilaç kutusu alıp içine bir çay kaşığı koyup öyle kullandım. hala devam kremi bir haftalık kadar var. günde bire düşürdüğüm için bayağı gidiyor. üzerine activar krem ve güneş koruyucu sürüyorum.

2-benim cildim en başta çok nemsizmiş. işlemden bir ay sonra Activar krem ve hapı verdi . onu kullanıyorum. lekeler azalınca kılcal damarlarım çıktı. onları da bir iki aya inşallah tedavi ettireceğim. doktor güçlendirici krem olarak size ne verdi?

3-yine aynı firmanın glutathione içeren ampulleri varmış. ondan yapacak sanırım. daha ayrıntılı konuşmadık. bu madde cilt rengini açıyor. bu hafta görüşünce karar vereceğiz sanırım.

4-kalan dermamelan maskesini kullanmayacaksanız kalanını ne yapmayı planlıyorsunuz

Son düzenleme:
lekelerimde baya açılma var.ama tamamen bitmedi.bende de kılcal damar problemi başladı.göz altlarımda da var korkmaya başladım.soyulma ara ara oluyo.kırmızılık hala var zor bi süreç.sıkılmadım desem yalan olur.cildimize sürekli soyarak hatamı yapıyorum.bu arada kaş ve bıyık alma işini nasıl yapırsunuz.bide şu var benim yüzümde tüy problemi de var bu kremler dahada coşturdu sanki. inanın bıktım bu cilt problemlerinden güneşe doya doya bakmaya özledim.

merhabalar doktor cildimin güçlenmesi ve yeterince nemlenmesi için endocare krem verdi onu sürüyorum devam kremimi hayatımın akışına göre bazen iki bazen bir kez sürüyorum çünkü şişmesinden korkuyorum açıkcası, evet diğer arkadaşımın dediği gibi bu zor bir süreç beni de zaman zaman bunalıma sürüklüyor bir de bende bu şişip kızarma olduğunda mecburen dışarı çıkamıyorum toplum hayatından kopuyorum bu da sıkıntı yaratıyor insanda, kalan dermamelan maskemi cildim birazcık daha güçlenince az miktarda lekenin kalmış olduğu kısma sürmeyi düşünüyorum ama çok ince bir tabaka halinde ama açıkcası yaşadıklarımdan sonra bunu henüz kendimi hazır hisetmiyorum ve tüm bu sıkıntılarımızdan sonra yine söylüyorum ki keşke lekelerle hiç tanışmamış olsa idik artık cilt doktorlarına gitmekten nefret ediyorum kremler kullanmaktan gına geldi

doktora gitmek için devam kreminin bitmesini bekliyorum, bugün aynaya baktım lekeler aynı. kızarıklık gidince tekrar ortaya çıktılar:KK43:

Son düzenleme:
Arkadaşlar elimdeki devam kremi bittikten sonra devam etmicem.sadece koruyucu sürücem cildim çok yıprandı.dışarı çıkarkende fondötenle kapatıcam.ilerde inşallah daha etkili bişeyler çıkar.inanın bıktım ve yoruldum.

slm arkadaşlar ikinizide umutsuz gördüm ama anlıyorum sizleri zor bir süreç dua edin ki bir de ben kadar şişmediniz ben bu işlemden sonra o kadar çok şiştim ki tanınmaz hale geldim zaten şu anda devam kremimi zor zahmette olsa kullanıyorsam bu çektiğim sıkıntılar boşa gitmesin diyedir eskisinden daha az lekelerim evet ama ne yazık ki özellikle sağ tarafımda istediğim sonucu almış değilim cildimin biraz daha güçlenmesini bekliyorum soğan zarı inceliğinde maskeyi cildime sürüp 4 yada 5 saat bekleticem ama henüz bunun için cesaretimin ve cildimin toparlanmasını bekliyorum ben de sizler gibi bıkmış durumdayım uyku düzenim psikolojim tamamen altüst olmuş durumda sabaha şişip kızarma korkusuyla uyanıyorum kremler ilaçlar umutlar ve harcanan paralar vs.vs burada ne yazsam size sıkıntılarımı gerektiği kadar yansıtamam

bu arada ışık peeling diye yeni bişey çıkmış tek seans %60 gidiyomuş.bu nasıl bişey acaba

araştırmadım ama bakarız. bence tedaviyi yarım bırakma, yarım bırakıp ordan oraya daha tehlikeli. ayrıca ışık dediğine göre lazerdir. lazer yeniden lekeyi azdırabilir.

X