devlet hastanesinde spinal sezaryen ilk bebek,ilk heyecan

renklisemsiye

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2015
1.462
2.620
37
Değerli anne adayları,

Doğum öncesi insan o kadar çok doğum hikayesi okuyor ki,doğum şekli belli olmadan hepsini, belli olduktan sonrada o doğum şekline ait ne hikayeler varsa hepsini okuyor insan.Ben de geçen haftaya kadar canla başla okudum burdaki hikayelerin hepsini. bazılarını 2-3 defa hatta.

videolar seyrettim. ben başıma gelecekleri bilmekten hoşlanan biriyim. kimisi dayanamaz seyredemez mesela.bana niye seyrettin diye kızanlar da olmadı değil.

hasılı kelam :)) gelelim benim hikayeme..ay inanamıyorum bile yazarken.Allah herkese sağlıkla almayı nasip etsin minniklerini kucaklarına. o süreç yavas gb geliyor ama rüzgar gb geçmiş oldugunu görüyorsun dogumdan sonra.

29 ARALIK 2015 salı günü doktorla randevulaştık. saat 9 gb gel dedi. ondan önce kan tahlilleri yapıldı. anestezi uzmanıyla görüşüldü tabi. Spinal olacağında karar kıldık . tabi ben de normal denemek istedim her anne gb. takibi mi yapan 2 özel hastane doktoru da bebeğin başının büyük oldugunu , ilk dogumum oldugu için zorlanabileceğmi söylediler.

tabi özel hastane olunca ve işin içine para girince ben pek güvenemeyip bir de devlet hastanesine muayene olmak istedim 7 aylıkken. Konya beyhekim kadın doguma gittim ve özel hastanelerden hiç bir farkı olmadıgını gördüm. doktorlar o kadar içten ve iyi ki. Allah onlardan razı olsun. Ayfer Bala, Rukiye Çelik Tepe.

ikisi de süper ama ben Rukiye hanımda karar kıldım.(bunları da konya da dogum yapmak isteyenler olursa diye yazıyorum kusura bakmayın. ben çok araştırdım bişey bulamadım. onlar bari bulsun diye.

Burdaki doktorda bebeğin başı 2 hafta onde gidiyor deyince anladım ki normal dogum zor geçicek.ve spinali kabul ettim. zaten ikisinden de korkuyordum. ya nasip dedik.

dogumhaneye girdim. odaları gezdim. 2-3 kşilik odalar.hatta oncesınden rezervasyon yaparsanız tek kişikte var. ben yapamadım ama o işte de bi hayır varmış.

gecesinde güzel uyudum. sabah kalktık. annem ve k.valdem de bizde kaldı.eşim eltimi de aldı ve hastaneye yola cktık. evden cıkarken bu eve 2 ayrı kişi olarak gireceğimi düşündüm .heyecanlıydım ve stresliydim. kimseyle konusasım gelmiyordu. zaten sus pus olurum ben boyle durumlarda.

eşim şakalaşıyor falan hiç cevap vermiyorum. hastaneye vardık. başladım giriş işlemleri yapılırken pıtır pıtır göz yaşı dökmeye.

vedalaştım eşimle annemle ordakilerle hala pıtır pıtır akıyor.sonra girdim ameliyat için hazırlık aşamasına.

yalnız girdiğin için bi durgunlu oluyor.

önce damar yolu acıyorlar. bu biraz iğneden fazla acıyor ama çok değil.sonra o malum mavi onluk ve beyaz bone.hiç bir şey kalmayacak şekilde soyun diyorlar. ürpertici bir durum. arkası acık olan önlüğü sıkı sıkı bagladım. bebek son defa nst de dinleniyor. serum takıyorlar. yanımda erken doğum sancısı çeken bir kız vardı 21 yasında 2. cocuğuymus . ay o sonda yı sana mı takacaklar o çok acıtıyor ben ondan normal yaptım annem demişti dedi.

başladım mı ben yusuflamaya . o cok acıtıyor ne demek yani? zaten stresli insan bi de sen ne geriyorsun beni cahil şey demek istedim. ne kadar patavatsız insanlar var.boş yere korkuttu beni.

neyse baska odaya aldılar da nstden sonra kurtuldum ondan.

yanıma aynı doktora ameliyat olcağımız bir kız geldi. 2. doğumu ilkini genel anestezi yapmış. halası hastane calışanı olduğu için içeri girebilmiş. telefon verdi ailesiyle konusun diye ben yine basladım aglamaya. kadın diyor ki sen de ara istediğini biri varsa ben konuşamıyorum bile. ben ağlayınca yanımdaki kız da başladı ağlamaya.o sırada kacak göcek annem girmiş.beni oyle gorunce kızdı yine niye aglıynuz bak ikisi birden aglıyor diye.

neyse gönderdik onları. bekliyoruz ameliyathanenin hazırlanmasını. once renklişemsiye geldi onu alalım dediklerini duydum. sontayı takmaya geldi ebe. acıycak mı diye sordum cevap bile vermedi ac bacaklarını dedi. yapacak bişey yok ya bismillah dedim actım.

için çekilir gb oluyor biraz ama korkulcak bişey de yok yani. o kızı bi da görsen agzına tükürcem boşuna tir tir titretti beni korkudan sondayı beklerken.

sedyeye gectim. üstümü orttuler. koridorda eşimi annemi gördüm. habire ağlıyorum ama aglama diyolar ne fayda?ellerinde cep telefonu beni cekıyorlar. uzunca bi koridordan soguk bi yerlere götürüyor bi abla beni ama ağzı nasıl dualı.Allah ondan razı olsun. korkma kızım kacıncı dogum gb sorular soruyo.

türk filmlerinde ameliyathane giderken hızlı hızlı tepedeki ısıkları cekerler ya o durum gercek . sadece yukardaki ışıkların hızlı hızlı gectıgını gördüm. biraz bekledim odanın hazırlanması için soguk bi yerde. cok üşüdüm ama titremeye basladım dediğim abla üzerime bi tane daha yeşil örtü örttü. yanlardan bastırdı.Allah ondan cok razı olsun.bi amca geldi . az önce sogan mı kestin diye sordu? yooo dedim. gözlerin yaşarmış da diyo.. sonra o amcanın benim anestezi doktorum oldugnu anladım içeri girince.

girdim ameliyathaneye doktorum geldi. nasılsın diye sordu ? endişelenme hersey guzel olcak dedi.
onlugumu omuzlardan kestiler.anestezi doktorum belimi sildi ben oturur pozisyondayken sabit dur lütfen dedi. bilgilerimi okurken bu ikinci sezaryen dedi.

ben yoo hayır benim ilk, ilk bebeğim diye bagırmısım.

iyki soyledin yoksa sana yanlış iğne vurakcaktım dedi. gülüştüler. ben de gülümsedim. iğne hiç acıtmıyor silerken soguk hissediyorsun. bacagımın biri istemsizce hareket etti. ben kımıldamadım dedim suclu gibi. refleks oldu galiba dedim . yine gülüştüler.

sonra o buz gb bacaklarda bi karıncalanma ve sımsıcak bir his.. ooo..ortam ısınmaya basladı dedim gülüştüler. onume onluk gerdiler görmeyim diye ama tepemdeki ışık kapalı olunca oranın yansımasından gördüm herşeyi.

hiç acı yok. sanki senin değil gb. bugramın cıkısını gördüm. ve o ses...allahım yok böyle bu duygu . kurban olurum onu verene..o aglıyor ben aglıyorum. bi taraftan Allah sizden azı olsun..çok teşekkür ederim deyip duruyormusum. anestezi uzmanı ne iş yapıyon diye sordum. öğretmenm X okulda dedim. benim cocukda orda falan dedi. içimden baska seyler cıkardıklarını hissediyorum ama artık oraları izlemek istemedim.

11:57 de oglun dünyaya geldi .7/24 mesain hayırlı olsun 3050 gr 52 cm dedi.bebeğim saclı mı diye sordum.

doktor niye miden mi yanıyordu hani oyle derler ya dedi. yok eşime mi bana mı benziycek diye sordum dedim. yok sacı dediler. yanıma yüzünü ece yapıp götürdüler.sonra 10 dk. falan dikişler sürdü. bitince teşekkür ettim. beni ameliyatı bitenlerin yanına aldılar. buz gb. nasıl titriyorum sedye zıngır zıngır. sıcak hava üfleyen aleti şu torpilliden alın da annemize getirin dediler. burun ameliyatı olan bi adam vardı büyük ihitimalle hastane calısanı ordakiler basında selfie yapıp gülüyorlar.

sıcak hava gelince kendime geldim biraz. baska biri geldi. abla sen iyiysen az da ona tutayım dedi. büyük ihtimalle stajyer ogrencıydı. al tatlım sağ ol dedim ama hala üşüyordum. onlara da teşekkür edip odam için yola cıktık. bu sefer bi amca cekıyor beni.Allah ondan da razı olsun.

cıkarken annemi gördüm tek . eşimi aradı gözlerim bebeği ona verdikleri için gitmiş.

odama geçip bebeğimi gördüm.Elhamdülillah..daha güzel duygu olamaz.

pişmanlıklarım:::::

KIZLAR nolur aglamayın valla keske güle oynaya girseymişim diyorum korkacak hiç bişey yok!!bol bol dua edin sağlıkla kavusun sizde inşallah (AMİN)

makyaj malzemesi de götürmüştüm süslenmeye fırsatım olmadan bi sürü foto cekindim. elim yüzüm şişince iyce kotu gozuktum . ona gore hemen sizi süsleyip cekecek birileri olsun yanınızda.

Allah analı babalı büyütsün canım sanki kendim yaşamışım gibi okudum :) yazan ellerin dert görmesin çok güzel ayrıntılı anlatmışsı.

Çok güzel anlatmışsın canım sanki yanına geldim...
Bebeğin hayırlı evlat olsun, Allah acısını göstermesin inşallah.
Ben de bu cuma sezaryen olacağım hala karar veremedim gebel mi olsun spinal mi Yarın doktorlarla konuşup karara bağlayacağım. Genel istiyorum ama sanki fikrim değişecek gibime de geliyor.

Hayırlısı olsun bakalım.

Doğumdan sonra ben de öykümü yazacağım inşallah güzel şeyler yazmak nasip olur..
bizim gibi kararsız, evhamlı, heyecanlı, meraklı annelere yol göstermiş oluruz :)

Çok güzel anlatmışsın canım sanki yanına geldim...
Bebeğin hayırlı evlat olsun, Allah acısını göstermesin inşallah.
Ben de bu cuma sezaryen olacağım hala karar veremedim gebel mi olsun spinal mi Yarın doktorlarla konuşup karara bağlayacağım. Genel istiyorum ama sanki fikrim değişecek gibime de geliyor.

Hayırlısı olsun bakalım.

Doğumdan sonra ben de öykümü yazacağım inşallah güzel şeyler yazmak nasip olur..
bizim gibi kararsız, evhamlı, heyecanlı, meraklı annelere yol göstermiş oluruz :)

Allah seni de sağlıkla kurtarsın canım benim. Genel de bebeği görmek isteyen hemen spinal oluyor ya da epidural. Sen de kendine uygunu sec inşallah. Ben memnun kaldm spinalden . Çok korkagımdır aglamalarımdab anlamısındır

BEN OKURKEN TUTAMADIM Kİ KENDİMİ O AĞLAMAK İNSANIN İÇİNDEN GELEN BİŞİ HERALDE VE SANIRIM BEN BÖĞÜRE BÖĞÜRE AĞLAYACAĞIM :KK43:(

Evet bebeğini görünce mutluluktan ağlıyorsun muhakkak . Allahım seni de yavruna sağlıkla kavuştursun ve gözyaşların sadece mutluluktan olsun inş.

Hay masallah ne kadar guzel bi dogum hikayesi olmus... Benim ameliyat sonrasi korku filmi gibi neden oyle oldu hic anlayamadim. Ameliyattan sonra rahmi cok kasilan uyutun oldurun beni diye bagiran ben kaldi yalnizca aklimda... :KK43:

Benimde büyük ihtimal sezeryan olcsk ne kadar istemesemde genel anestezi dusunyrm ama yaparlar mi blmyrm

Heyecan durumuna göre yaparlar cnm. Bazılarının tansiyonu düşüyo mesela tam bayıltıyorlar .

Inşallah sana en uygun olanı hayırlı olanında karar kılınır.

Sağlıkla al kucağına

İnşallah canım sezeryan olunca kaç gün kaliniyo hastanede

Ben 2 gün kaldım cnm. Özel hastanelerde bi günde çıktı arkadasım. Ama bence kal sen de 2 gün yataklar daha rahat kaldırıp yatırmak için.

Sezaryen sonrası her eve lazım onlardan bi 4-5 güne de insan kendini iyi hissediyor.

Ben ilk gün gece zaten heyecandan uyuyamadım hep yürüdüm bol su ve yürü. Oturup kalkmak zor ama yürüdükçe açılacak ve daha rahat hissedeceksiniz.

Hep turla koridorda sabahlıgını giyip.

Ben 2 gün kaldım cnm. Özel hastanelerde bi günde çıktı arkadasım. Ama bence kal sen de 2 gün yataklar daha rahat kaldırıp yatırmak için.

Sezaryen sonrası her eve lazım onlardan bi 4-5 güne de insan kendini iyi hissediyor.

Ben ilk gün gece zaten heyecandan uyuyamadım hep yürüdüm bol su ve yürü. Oturup kalkmak zor ama yürüdükçe açılacak ve daha rahat hissedeceksiniz.

Hep turla koridorda sabahlıgını giyip.
2 hafta sonra kontrolüm var belli olur heralde doktor son güne kadar bekltir mi acaba

2 hafta sonra kontrolüm var belli olur heralde doktor son güne kadar bekltir mi acaba
Ben 30.haftadan başladım nasıl olcal nasıl olcak demeye doktora.

37 den itibaren eğer normal istiyorsan çatı yapıyorlar. Ya da bebek iştw pozisyon olarak uygunsa.

Sen sor doktoruna ve sana uygun olanı da soyle. Bana özeldeki doktoruma sordugumda sen nasıl istersen ıyle yaparız dedi.

Eğer özelse zorlamıyorlar ama devlet normal gelcek gbyse son ana kadar ugrasiyor.

Merak Etme nasıl olursa olsun. O minnik herseyi unutturcak sana. Hep pozitif ol. Güzel olucak hersey

Ben 30.haftadan başladım nasıl olcal nasıl olcak demeye doktora.

37 den itibaren eğer normal istiyorsan çatı yapıyorlar. Ya da bebek iştw pozisyon olarak uygunsa.

Sen sor doktoruna ve sana uygun olanı da soyle. Bana özeldeki doktoruma sordugumda sen nasıl istersen ıyle yaparız dedi.

Eğer özelse zorlamıyorlar ama devlet normal gelcek gbyse son ana kadar ugrasiyor.

Merak Etme nasıl olursa olsun. O minnik herseyi unutturcak sana. Hep pozitif ol. Güzel olucak hersey
Doğunca hepsini unutcaz sezeryan olcaksa hemen olsun da bende goruyum artk bebeğimi :)

Allah analı babalı büyütsün.Allahım hepimize kolay doğumlar,hayırlı ,sağlıklı eli ayağı düzgün evlatlar versin inşallah.Allahım yavrularımıza ve bize hayırlı uzun ömürler versin.

Ben de 24 hafatalık hamileyim.artık beni de bu endişeler aldı.çok güzel bir hikaye..gözlerim dolarak okudum.
Canım Allah razı olsun. Ben burdakileri okurken acaba ben de yazcam mı diye düşünüyordum. Çoğunu ağlayarak okuyodum zaten. Rabbim seni de sağlıkla kavusturusn yavruna.
Allah analı babalı büyütsün.Allahım hepimize kolay doğumlar,hayırlı ,sağlıklı eli ayağı düzgün evlatlar versin inşallah.Allahım yavrularımıza ve bize hayırlı uzun ömürler versin.

Aminn canim amin..gebeyken zaten duygusal oluyo insan aklına sürekli olur olmadık şeyler getirip evham yapıyo. Sürekli ben ameliyatta ölürse m kim bakcak bebeğime telaşındaydım..Allah sağlıkla kavusturuyo merak etmeyin ben gb evham yapmayın sakın. Çok güzel bir dogumdu.darısı sana inşallah.

Şimdi gaz bez kaka derdindeyiz. Dogum öyle cabuk unutuluyo ki sonra..bu telaşlardan

X