Devlette labioplasti sürecim

ben_ebru

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
24
9
38
Merhaba arkadaşlar,
Devlette labioplasti ameliyatı olduğunu bilmiyordum.Küçük dudağımın biri çok büyüktü diğerine oranla dışardan dahi belli oluyordu hem görüntü,hemde hijyen açısından beni zorluyordu.Hep bi küçültme isteğim vardı ama bunun için hiç bi teşebbüste bulunmadım.Kadın doğuma smear vermek için gittiğimde doktoruma öylesine (muhabbet olsun diye 😁) labioplasti olursam his kaybı yaşar mıyım diye sordum ? Doktorumda bu ameliyatı yaptığını söyledi ve böyle başladı benim süreç.Hiç doktor araştırmasına girmedim ,özelde yaptırsam mı acaba diyede düşünmedim.Bodozlama daldık olaya diyebilirim. Öncesinde tahlillerim yapıldı,ameliyat günüm belirlendi ve belden aşağı uyuşturuldum, sakindim uyumak istemedim uyanıktım ve her şey yolunda gitti.Ameliyatım1,5 saat sürdü.Sonda takıldı odama çıkarıldım.Anestezinin etkisiyle acı hissetmedim ne zaman etkisi geçti o zaman zonklama,ağrı hissettim hemşire ağrı kesici serum taktı ağrım geçti.Sırt üstü yattım hep ve yarım saatte bir buz kompresi yaptım.Akşam sondam çıkarıldı ayağa rahat kalkıp sünnet çocukları gibi yürüyüp tek başıma lavoboya gidip- geldim.Gece yine yoğun bi ağrı,sızı,zonklamam oldu bi kaç saat ağrıyla mücadele ettim artık dayanamayınca hemşireye çok ağrıdığını söyledim ağrı kesici iğne vurdu.Geceyi öyle sakin geçirdim.Gece yoğun bi ağrı olunca istemsiz pişman oldum (napacam böyle devam ederse diye) Sabah doktorum geldi baktı pansuman yaptı ve ödemin çok az olduğunu her şeyin normal olduğunu söyledi.Sabah taburcu oldum.Eve gidip duş alabileceğimi,her tuvalet sonrası yıkamamı sonrasında kesinlikle kurutmamı,verdiği kremleri karıştırıp(anestol -bactrobon) her tuvalet sonrası kullanmamı söyledi.Eve geldim
ilaçlarımı
( antibiyotik,demir ilacı ,arveles)içtim.Duşumu aldım, havluyla kuruladım sonra saç kurutma makinasıyla (ılık) kurutup kremlerimi sürdüm,üstüne sargı bezi kapatıp yine evdede uzandım. 2.Gece korktum yine aynı acıyı yaşarım diye ama yaşamadım.Buz uygulamaya yine devam ettim gün boyunca .Bu gün 3.Günüm ödemim yok,ağrım,sızım yok yine buza devam ediyorum ve yatakta uzanıyorum.Kontrollü hareket ediyorum.Şekli de ödemim gidince şimdiden oturmaya başlamış.İki küçük dudağıda küçültüp ,klitorisin üzerinde ki fazlalıklarıda almış ,baya baya budamış beni 🤣 ama şu an ki hali bile çok güzel .Böyle güzel olacağını bilseydim daha önce yaptırırdım.Açıkcası kendimi şanslı hissediyorum hiç ücret ödemeden tesadüfen istediğim bi şeyin olması beni mutlu etti .Cuma kontrolüm var bakalım ne diyecek doktorum 😁

3. Günde iyi toplamışsın:KK9:maşallah diyeyim de nazar değmesin :) ben de bu ameliyatı olmak istiyorum doktor araştırma aşamasındayım hala ameliyatı nerede hangi hastanede oldun doktorun kimdi

Bende anlamadım ilk gece o zonklayan ağrı artık yok 😁 Ağrı kesici arveles verdi dr. çok ilaç kullanan biri değilim acaba diyorum bu yüzden mi ağrıya hemen etki etti bilemedim.Normal evin içinde yürüyorum temel ihtiyaçlarımı karşılıyorum ama genel olarak uzanıyorum buz uygulaması yapıyorum ödem için ,şimdilik her şey yolunda .
Ankara Etimesgut Devlet Hastanesinde Sena hocada …Hemşire sondamı çıkarırken burda iki doktorunuz bu ameliyatı yapıyor ama Sena hocanın eli daha iyi şansına iyi denk gelmiş dedi 😁 Zaten hemşirelerde merak ediyorlar öncesini sonrasını demek ki hocanın elinin daha iyi olduğunu sonuçtan anlıyorlar yoksa ben hiç dr.araştırması yapmadım

Hiç ağrı kesici etki etmeyen ne komplikasyonlarla karşılaşan hastalar var bu operasyonda bünyene teşekkür et kendini öp bence 😅 şansına iyi dr denk gelmiş temizmiş kalbin :) ben de şimdi devlet hastanesinde görüşme aşamasındayım ama kararım sonucun ne olur bilmiyorum biraz korkuyorum açıkçası düzgün olur mu diye ankarada olsam senin doktoruna gelebilirdim nasip değilmiş forumda konuyu okuyan kızlara yardımcı oldun en azından :)

Hiç ağrı kesici etki etmeyen ne komplikasyonlarla karşılaşan hastalar var bu operasyonda bünyene teşekkür et kendini öp bence 😅 şansına iyi dr denk gelmiş temizmiş kalbin :) ben de şimdi devlet hastanesinde görüşme aşamasındayım ama kararım sonucun ne olur bilmiyorum biraz korkuyorum açıkçası düzgün olur mu diye ankarada olsam senin doktoruna gelebilirdim nasip değilmiş forumda konuyu okuyan kızlara yardımcı oldun en azından :)

Ben bu operasyonun devlette yapıldığınıda bilmiyordum her şey tesadüfen gelişti.Hatta hocaya bi smear için geldim konu nerelere geldi hocam dedim 😁 İlk gece biraz ağrım olunca buraya yorumları okumaya girdim
kanaması olan,ağrısı ,işkenceye dönüşen yorumları görünce ,ben ne yaptım demedim değil .Şükür ağrı kesiciden sonra ağrım geçtide yorumlar aklımdan silindi,dikişlerimde çok şükür kanamam olmadı.Korkacak bi durum yok zaten ameliyatı hissetmiyorsun sonrasında da ağrı başlayınca ağrı kesicilerle geçiyor ,e illa ağrıda olur ki öyle dayanılmayacak boyutta da olmuyor. Bi cesaretenizi toplayıp karar verin ,güzel olur diye düşünüyorum sizin içinde 🙏

Ben böyle bi ameliyatın olduğunu bile bilmiyordum bu forum sağolsun buradan öğrendim :dondurma: inşallah tamamen iyileştikten sonra çok güzel bi görüntün de olur. Ben devlete sağlık açısından güveniyorum ama görüntüden emin olamıyorum nasıl ip kullanılacak görüntüye önem verecekler mi fazlalıkları alıp dikerler mi dikişlerde tırtıklı görüntü olur mu bunlar hep soru işareti ben de

Ben böyle bi ameliyatın olduğunu bile bilmiyordum bu forum sağolsun buradan öğrendim :dondurma: inşallah tamamen iyileştikten sonra çok güzel bi görüntün de olur. Ben devlete sağlık açısından güveniyorum ama görüntüden emin olamıyorum nasıl ip kullanılacak görüntüye önem verecekler mi fazlalıkları alıp dikerler mi dikişlerde tırtıklı görüntü olur mu bunlar hep soru işareti ben de

Yani şu an çok az ödemim var ve görüntü eskiye nazaran şu haliyle bile çok iyi ,ben sadece dudakları alır diye hatta sadece uzun olanı alır diğerine eşitler sanmıştım oda büyüktü ama hani devlet hastanesi uğraşmaz demiştim ama her ikisinede müdahale etmiş üstüne bide klitorisin üzerinde fazla deriyide almış yani başından savmamış cidden uğraşmış .Dikişlerde zaten kendinden kaynayıp gidiyor o bölgede dikiş izide kalmıyormuş biraz araştırdım .Bide kendimce eskisi kötüydü daha ne kadar kötü olabilir ki diye gözümü kararttım .Aldığım karadan şu an pişman değilim bundan sonrada inşAllah olmam 😁

Doktorunuz hakkını vermiş çünkü devlette gerçekten uğraşmıyorlar ben bundan bi kaç yıl önce gittiğimde ilk görüştüğüm kadın doktoru klitoris riskli bu yüzden dokunamıyoruz demişti alt dudakları kısaltıp bırakıcaktı yani. Siz iyileşince bi kutu çikolatayla gidin :KK48: hem görüntüsü için hem sizi onbinlerce lira külfetten kurtardığı için :KK24:bu ameliyatlar oldukça pahalı

Doktorunuz hakkını vermiş çünkü devlette gerçekten uğraşmıyorlar ben bundan bi kaç yıl önce gittiğimde ilk görüştüğüm kadın doktoru klitoris riskli bu yüzden dokunamıyoruz demişti alt dudakları kısaltıp bırakıcaktı yani. Siz iyileşince bi kutu çikolatayla gidin :KK48: hem görüntüsü için hem sizi onbinlerce lira külfetten kurtardığı için :KK24:bu ameliyatlar oldukça pahalı

Cuma kontrolüm var küçük bir hediye alıp gitme planım var valla beni büyük bi sıkıntıdan kurtardı hem de ekstra ücret ödemeden 😁

Ah işte bunu devlette daha fazla yapsalarda kadınlarımız da bi rahat nefes alsa keşke:KK51:. Adınıza çok sevindim darısı bu ameliyatı olmak isteyen herkesin başına inşallah :KK68:

Bende anlamadım ilk gece o zonklayan ağrı artık yok 😁 Ağrı kesici arveles verdi dr. çok ilaç kullanan biri değilim acaba diyorum bu yüzden mi ağrıya hemen etki etti bilemedim.Normal evin içinde yürüyorum temel ihtiyaçlarımı karşılıyorum ama genel olarak uzanıyorum buz uygulaması yapıyorum ödem için ,şimdilik her şey yolunda .
Ankara Etimesgut Devlet Hastanesinde Sena hocada …Hemşire sondamı çıkarırken burda iki doktorunuz bu ameliyatı yapıyor ama Sena hocanın eli daha iyi şansına iyi denk gelmiş dedi 😁 Zaten hemşirelerde merak ediyorlar öncesini sonrasını demek ki hocanın elinin daha iyi olduğunu sonuçtan anlıyorlar yoksa ben hiç dr.araştırması yapmadım
Merhaba ben de ameliyat olmak istiyorum ama doktorunuzun ismi nedir acaba

Açıkcası yaptırdığıma pişman değilim ama öyle hadi ertesi gün normal rutinime dönerim filan olmuyor .Vaktiniz ,sabrınız varsa yaptırın derim.Çünkü enfeksiyon kapmaması için çok dikkat etmeniz gerekiyor .En hassas bölge illaki ağrısı ,sızısı oluyor ama dayanılmayacak boyutta değil.İşlem sonrası en az 3 gün uzanmanız ödemlerin inmesi açısından iyi oluyor.Biraz konfor alanınızdan feragat etmeniz gerekecek .Her tuvalet sonrası doktor bana muhakkak temiz ve kuru kalmasını söyledi ona çok dikkat ettim ,çamaşırla direk temas ettirmedin merhemden sonra sargı bezi kapadım üzerine .
bu gün 6. gün bi enfeksiyonun yok , morarmam hiç olmadı ,ekstra ödem ,ağrı yok .Genel ödemim gitti sadece dikişlerde minicik var .İlk 3 gün buz çok önemli tüm gün genital bölgemde buzla uyudum-kalktım hem sızısınıda alıyor buz .3/4 gün uzanıp buz,temizliğine ,kuruluğuna dikkat ederseniz başımıza bela olmaz ama dikkat etmezseniz biraz daha iyileşme süreciniz uzar

Açıkcası yaptırdığıma pişman değilim ama öyle hadi ertesi gün normal rutinime dönerim filan olmuyor .Vaktiniz ,sabrınız varsa yaptırın derim.Çünkü enfeksiyon kapmaması için çok dikkat etmeniz gerekiyor .En hassas bölge illaki ağrısı ,sızısı oluyor ama dayanılmayacak boyutta değil.İşlem sonrası en az 3 gün uzanmanız ödemlerin inmesi açısından iyi oluyor.Biraz konfor alanınızdan feragat etmeniz gerekecek .Her tuvalet sonrası doktor bana muhakkak temiz ve kuru kalmasını söyledi ona çok dikkat ettim ,çamaşırla direk temas ettirmedin merhemden sonra sargı bezi kapadım üzerine .
bu gün 6. gün bi enfeksiyonun yok , morarmam hiç olmadı ,ekstra ödem ,ağrı yok .Genel ödemim gitti sadece dikişlerde minicik var .İlk 3 gün buz çok önemli tüm gün genital bölgemde buzla uyudum-kalktım hem sızısınıda alıyor buz .3/4 gün uzanıp buz,temizliğine ,kuruluğuna dikkat ederseniz başımıza bela olmaz ama dikkat etmezseniz biraz daha iyileşme süreciniz uzar
Ben de uzun zamandır rahatsızım artık göze aldım

X