Dikdörtgen Meme Görüntüsü Dikleştirme ve Protez Sonrası

ameliyatımın 2. günü ödemden bende de aynısı oldu hatta bu konuyu okuduğum için endişe etmemiştim. Çünkü ödemden dolayı ve korse sıktığı için garip bir şekil alıyor kaslı erkek memesi gibi ve üst lop kocaman oluyor meme başı aşağıda oluyor.. Şuan ödemler azaldıkça şekil düzeliyor

Merhaba Arkadaşlar, Herkese geçmiş olsun öncelikle..
Ameliyat 3. günüm ve memelerim kocaman bir dikdörtgen....başına aynı durum gelmiş kişiler yardımcı olursa çok sevinirim çünkü gerçekten psikolojim yerlebir.

Detaylar: 32 yaşındayım, 175/55 kg, evli değilim ve çocuk sahibi olmadım. göğüs alt çevrem 70 cm ama 20'li yaşlarda çok kilo alıp verdiğim için toplamda 75 a-b ölçüsüne inmiş ama sarkık ve çatlak bir memem vardı, bazı doktorlar direkt protez bazıları ise dikleştirmesiz tek başına protezin yeterli olmayacağını söyledi ki bence de öyleydi. zaten iz takıntım yok tek umrumda olan güzel görünen dik ve sıkı bir memeydi..
Ben de dikleştirme ama benimki sadece meme ucundan dikleştirme yani lolipop gibi dikey bir kesik yok sadece meme ucu kesildi, bir de kas altı protez için stadart meme altı kesisiyle birlikte motive round full ( en yüksek profil olan CORSE nin bir düşük yükseklikte profilidir FULL) yuvarlak 295 cc her iki memeye de eşit ölçüde silikonlar takıldı, meme ucum kesildi, ordan fazla deri dokusu alındı, dikleştirildi(!) burayı anlamıyorum hala dik falan olmadığı için...bu şekilde tamamlandı 5 Eylül sabahı.. Bugün 3. günüm yani..

Ameliyat devlet hastanesinde oldu, 3.5 saat sürdü, protez için 33 bin, hastaneye de 15 bin toplamda 50 bin tl kadar para ödedim. Devlet bile bu fiyat artık. Ama doktor önemli devlet özel ayrımına girmek saçma geliyor bana, iyi doktor neredeyse oraya gidin..Ben çok güvenmiştim ki hala da güveniyorum ama :KK43: bilemiyorum.
Neyse devam edelim. İlk gün ölüm gibiydi ağrı kısmını bu kelime anlatır. Belden yukarım tutmuyordu. Refakatçısız ameliyat olmayı aklınızdan bile geçirmeyin derim.. Korseyle çıktığınız için ameliyattan meme göremiyorsunuz, iki yanda mini hortum uzantıları yani direnler takılmıştı içi kan dolu. böyle uyumadan sabahı ettik. Ağrı kesici olarak Ketamin+Parol ve Muscolin (kas gevşetici) + antibiyotik yapıldı.

Gelelim sonraki güne yani 2. gün sabahı doktor geldi ve direnlerimi çıkardı( burası 2-3 saniyelik biracı hiç kafaya takmayın), korseler çıkık olduğu için o sırada tabi ben üstten görüyorum memeyi bişey anlamadım iyi güzel dedim korseyi geri giydirdi. Cumartesi günü duş alınacak ( 5. günü ameliyatın) dedi ve pazartesi günü kontrol dedi. Eve döndüm. Yolda gelirken Diren yerlerimden ki gazlı bezle bantladılar delik kalıyor başta çünkü, kan ve sıvı akmış yolda mecburen korse kan içinde çıkarıp yıkamak zorunda kaldım 15 dk korsesiz durdum ve bir baktım ki aynaya 2 meme yerine 4 meme var :)
Ya inanılmaz şişmiş memeler, üstte protezler elimle de hissediyorum ta köprücük kemiğine kadar, altta eski memelerim toparlanmış dik ama aşağıda duran meme uçları çok komik, önden de yandan da resmen DİKDÖRTGEN MEME.......... çift meme görüntüsü resmen bir de basık böyle ortadan itibaren aşağı kadar inanılmaz anormal.....
böyle birşey ben görmedim kimsede ilk haftada da. duymadım da. Eve geldim bir de süprizz REGL olmuşum.. Regl ama şeklini bu kadar bozacak kadar şişiremez ya üste yana doğru bence.. 58.5 kg oldum toplam 2
günde 3.5 kg almışım bir de.....herşey mükemmel (!) (!)
Lütfen aynı durumu yaşayan varsa aramızda lütfen yazın kızlar :KK43:(
6.gün doktor kontrolüne kadar delireceğim sanırım. İğrenç bir görüntü şuan korseyi hemen giydim asla çıkarmıyorum ağrı sancı artık uyku falan hak getire zaten, bu arada şişlikler koltuk altımdan sırtıma doğru ilerlemeye de başladı, aynı anda köprücük kemiğe doğru da, hız kesmeden yayılıyor, tamam 3. gün bugün evet erken biliyorum ama bu görüntüden muzdarip kimseyi duymadım ben ya :KK43:

Korseyi asla çıkarmıyorum ama o kadar sıkı ki, yer çekiminden haberi yok memelerimin ondan dolayı ben protezlerin aşağı inip tek meme görüntüsüne ulaşacağına mantıken inanamıyorum. Keşke sarkma olsa da aşağı kaysa protezler yoksa çift memeden 4 memem var şuan.......
Var mı böyle birşey yaşayan.. revizyon olursa kafayı yerim herhalde bu ağrılara bir kez daha katlancak sabrım kalmadı.. annem olmadan yataktan kalkamıyorum. kollarım sırtım tutmuyor. Uyku yok zaten nedir unuttum..... ne zaman düzelir bu durum. Memelerim, Dikdörtgenden elips gibi den normal haline kaç günde döner? döner mi ? lütfen 2-3 ay demeyin bu görüntüyü 2-3 ay saklayamam iğrenç...
4 gün sonra doktor kontrolünde fotoğraf ekleyeceğim. Doktor ne diyecek onu da yazacağım. 3 günden adamı darlamayayım dedim. Umarım bir anormallik yoktur.
Çok geçmiş olsun Ankarada mısınız? Hangi hastahane doktor bana söyler misiniz rica etsem

Kızlar merhaba , 9 kilo yağdan kilo verince 80B olam ölçüm 75A ya düştü bu durum canımı sıktı . Göz kapağı ameliyatı olmak isterken, bulduğum doktorun yaptığı meme büyütme operasyonları gördüm . Ve meme protez olmaya aniden karar verdim . 2 Nisan da meme protez kas altı yuvarlak 300 cc takıldı . 7.gün korse çıkıp duj için görüntüyü gördüm ve ben şok . . Meme protezler göğsümün üstünde sanki 4 meme var .şehir dışında olduğum için. Bu durumu hemen doktorun asistanıyla görüştüm normal olduğunu söyledi . 10.gün kontrole çağrılmıştım ,bayrama denk gelmesi ve şehir dışında olduğum için , 18 Nisan sa gittim . Ve yuvarlak meme beklerken dikdörtgen şekilli memeye sahip olmuşum . Psikolojim çok bozuk. Doktorum normal olduğunu söylesede beynim . Kabul etmiyor. Bana masaj ve meme bantı önerdi . Sabah akşam masaja başladım . Korsenin üstüne bir bant takıyorum protezin aşağı yönlü inmesi için destekliyormuş . 23 Mayıs kontrolüm var ama hiç düzeleceğini inancım yok bu durumu yaşayanlar var mı varsa tecrübelerini paylaşırsa çok mutlu olurum eğer bu şekilde devam ederse ikinci bir ameliyat olup protezleri çıkartmak istiyorum.

X