Dikkat! Bebekler 4. Ayında Anne Sütünü Bırakma Eğiliminde Bulunuyorlar

offffffffff ben bu dönemdeyim işte
hemen hemen 1 aydır emmiyo hopluyorum zıplıyorum emsin diye
çok zor ve yıpratıcı bi dönem
ama hiç mama vermedim uğraştım halada uğraşıyorum
memeyi bırakacak diye çok korktum

oglum tam 4 aylikti emmeyi biraktiginda. o zaman boyle bir egilimden haberim olmadigi icin artik emmek istemiyo herhalde deyip ustune gitmemistim.

Insallah kizimda yasamam bunu.

benim bebekte bu sendrom doğduğundan beri var anlamadım memeyle nedir bu cengi her seferinde ağlaya sızlaya ninniyle gezerek sonra uyku halinde emdi 40 gün emse derdindeydim allahı izniyle kavga gürültü 4 aya yaklaştık 6 ay idare etse başka bişey istemiyorum
yani biz bu 4, ay sendromunu ilk günden beri yaşıyoruz kesinlikle kararlı olmak şart emmiyorsa oyalayın veya başka bişeyle meşgul edip tekrara tutturun yalancı emzik emiyorsa verin ağzına biraz gevelesin sonra verin memeyi benim denemediğim bişey kalmadı

iyimi ettim kötümü ama ben kızım birazcık ağlayınca hem 4. ayın içindeyiz bırakmamış olur hemde göğsüm uyarılırda sütüm artar belki diye hemen meme veriyorum arada oynuyor ama emiyor da... Yetip yetmediğini nasıl anlayacağım ki.kilo takibine göre mi?

gaza geldim bende..sadece anne sütü..1 haftadır günde 30-40 cc mama veriyorum doymuyo diye..ama vermemeye çalışıcam çok zorda kalmazsam ki onuda zor alıyo meme gibi sonuçta:eek:lmaz:

Bende 1 aydır her yere bu konuyu yazıp duruyordum. 3. ay bitti bizimki meme savaşına başladı. Ay denemediğim yöntem kalmadı sonra bi arkadaş dedi sosyal red diyomuş doktorlar bu duruma. Yani etrafa ilgi artınca meme almıyor ağlıyor ya da 1-2 dk emip bırakıyorlarmış. Oğlum tam da bu durumdaydı sağıp ver dediler. Vermedim illaki memeden emsin istedim. Nitekim savaşı kazanan ben oldum sayılır. Uykusunda emzirdim hep. Sık sık vermeyi denedim almıyorsa zorlamadım ama aç ta bırakmadım. Şimdi arada bir yine yapıyor. Dr lar diyorki Eğer bu dönemde bebek kazanırsa bir daha emmezmiş. Anne kazanırsa ne zaman bıraktırırsan o zamana kadar emmezmiş. Çabalamak gerek. Allah yardımcımız olsun...

X