Dini nikah kıyılırken tırnağımdaki ojeyi çıkarmayı unuttum

gizemyildz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2023
2
3
29
Merhaba arkadaşlar, resmî nikah kıyılmadan bir gün öncesinde şeffaf oje sürdürmüştüm 7-8 gün sonra dini nikahımız oldu nikah kıyıldıktan sonra farkettim ojeyi ve çok üzüldüm nikahı kıyan hoca artık onun etkisinin kalmadığını söyledi üzerinden 7-8 gün geçtiği için sıkıntı olmadığını söyledi. Sizce de öyle midir?

Hocaya güvenmeniz lazım burada kimse hoca kadar net cevap veremezki . Çok istiyorsanız diyanet işlerine bir sormayı deneyin yada yakınlarda olan başka hocaya .

Merhaba arkadaşlar, resmî nikah kıyılmadan bir gün öncesinde şeffaf oje sürdürmüştüm 7-8 gün sonra dini nikahımız oldu nikah kıyıldıktan sonra farkettim ojeyi ve çok üzüldüm nikahı kıyan hoca artık onun etkisinin kalmadığını söyledi üzerinden 7-8 gün geçtiği için sıkıntı olmadığını söyledi. Sizce de öyle midir?
Bildiğim kadarıyla dini nikah sırasında abdestli olmak şart değil. Bu yüzden ojenin olması nikaha engel değildir.

Hatta hoca arkadaşları ile istişare yapıp bu konuda sıkıntı teşkil etmediği dini nikahın geçerliliğinin olduğunu söyledi bize
E tamam daha ne .. olmuştur o .. sen kalbibi ferah tut rabbim huzurunda kabul etmiştir .çok çok takıntılıysan aklında sürekli kalacaksa tekrar kıydır . Hoca demiş diyeceğini yapmış yapacağını .

Abdest gusul zamani oje olmamali diye biliyorum ben.Dini nikah için hiç öyle birşey duymadim.

X