Direksiyon Sınavı

2.kez kaldım. Parktan çıkışta dubalara değdi... Arabamız yok pratik yapamıyorum. Bazılarına hayat altın tepside sunuluyor biz de uğraşıp duralım.
Kendi aracıyla ders veren direksiyon eğitmenleri var düşünürseniz.

Park etmeyi başardıktan sonra çıkarken nasıl dubalara vurdunuz? Zaten zor olan kısmı park, park yerinden çıkmak değil. Çıkışlarda acele etmeyip ileri geri manevra hakkınızı kullanın. Geometrik olarak hesaplayın açısı bu tek seferde çıkar mıyım diye.

Ay ne alaka ya 🙄 kendi yapamayışınızla başkasının hayatının altın tepside sunulması ne alaka? Hepimiz kapıda yatan arabamızla aldık sanki ehliyeti, annemiz doğumda yükletmiş bize direksiyon hakimiyetini hatta. kapıda arabayla oluyorsa bu iş alamıyorsanız da zaten almayın ehliyet o zaman.

Direksiyon derslerine başladığımda ilk defa sürücü koltuğuna oturmuştum😂 tek seferde aldım. Ailesi çok zengin olan arkadaşım 3. seferde aldı. Bence bunun konuyla pek alakası yok. Sınavdan önce memnunsaniz kendi direksiyon hocanizdan, değilseniz de başka bir hocadan 1-2 özel ders alın hallolur

Park etmeyi başardıktan sonra çıkarken nasıl dubalara vurdunuz? Zaten zor olan kısmı park, park yerinden çıkmak değil. Çıkışlarda acele etmeyip ileri geri manevra hakkınızı kullanın. Geometrik olarak hesaplayın açısı bu tek seferde çıkar mıyım diye.
Yan tarafta araç vardı ona değer diye tedirgin oldum. (yandaki araçtan tedirgin olduğumu söyleyince, araç uzaktaydi dedi. Aynadan bana yakın göründü herhalde) Birde yolun yan kısmından arabalar geçiyordu komisyon hocası hemen çıkma önüne bak diye uyarmıştı o ara. O uyarıya gerek yoktu ben zaten kendi şeridime çıkacaktım. 2'dir parkı yapıyorum ama sonraki aşamaya gecemiyorum:KK43:

Ay ne alaka ya 🙄 kendi yapamayışınızla başkasının hayatının altın tepside sunulması ne alaka? Hepimiz kapıda yatan arabamızla aldık sanki ehliyeti, annemiz doğumda yükletmiş bize direksiyon hakimiyetini hatta. kapıda arabayla oluyorsa bu iş alamıyorsanız da zaten almayın ehliyet o zaman.
Arabam olsa ilk giriste alırdım.

Direksiyon derslerine başladığımda ilk defa sürücü koltuğuna oturmuştum😂 tek seferde aldım. Ailesi çok zengin olan arkadaşım 3. seferde aldı. Bence bunun konuyla pek alakası yok. Sınavdan önce memnunsaniz kendi direksiyon hocanizdan, değilseniz de başka bir hocadan 1-2 özel ders alın hallolur
O arkadaş calismamistir.

Hic de altin tepside sunulmadi ehliyet bana ☹️ ogrenci halimla aldim benimde pratik yapabilecegim bi araba yoktu. Sizin alginizda sorun olabilir mi?

Gerçekçi olduğumu düşünüyorum. Hasetlenme demeyelim.
O gün panikledim ve yanlış manevra yaptığım için hata yaptim. Gerçekçilik bu. Başkası şöyle ediyor ben yapamıyorum bu hasetlik üzgünüm ve bunj size zerre faydası yok. Tek seferde alan herkesin aracı mı var ki? Sınavda zayıf aldığınızda da eh başkaları özel ders alıyor ben alamadığım için zayıf aldım mı diyordunuz anlamadım ki. Yapamamışsınız olmamış tekrar alacağınız derste nerede hata yaptığınızı düşünüp onu gidermeye yönelik çalışın.

2.kez kaldım. Parktan çıkışta dubalara değdi... Arabamız yok pratik yapamıyorum. Bazılarına hayat altın tepside sunuluyor biz de uğraşıp duralım.
Buna psikolojide yansıtma diyorlar sanırım :) başarısız olunca suçlu hep başkalarıdır mutlaka. Mesela ben hayatımda ilk defa derste arabanın direksiyon koltuğuna oturdum. İlk defa direksiyona o gün dokundum . Eşimin arabası da var üstelik , ama bir kazaya sebep olma korkusundan bir kere bile denemedim. İlk kontağı çalıştırırken kalbimin atışını ağzımda hissediyordum o derece . Eğitimlere başlamama rağmen eşim arabayı kullanmamı istemedi, Allah korusun bu tecrübesizlikle birisinin hayatına mal olabilir derdi ve çok haklıydı. Normal dersler dışında 3 defa 1 saatlik özel ders aldım sınav öncesi daha yeterli olabilmek için. Hiç umudum yokken ilk sınavda da geçtim . Mantığını anlamak ve sakin kalabilmek bu işin temel başarı nedeni . Ben muhteşemim diye anlatmıyorum , ama altın tepsi bizde de yoktu be canım :)

Ne alaka yahu, ehliyet alırken kendi aracım vardı, hiç de aracım var diye ehliyet almadım.
Sınavları da uygulama sınavını da kendim başardığım için geçtiniz.

Ehliyet almak için kolları sıvadı isen kursdaki uygulama size yetmiyor ise hoca tutacaksınız.

He maddi olarak kaldıramıyor iseniz kalkışmayacaksınız.

Aracım vardı ama altın tepside de sunulmadı çalışıp aldım…

Gerçekleri görmemezlikten gelin etrafa yılan zehri saçar gibi ama o böyle de tabi ona olur yorumlarını geçeceksiniz.

Buna psikolojide yansıtma diyorlar sanırım :) başarısız olunca suçlu hep başkalarıdır mutlaka. Mesela ben hayatımda ilk defa derste arabanın direksiyon koltuğuna oturdum. İlk defa direksiyona o gün dokundum . Eşimin arabası da var üstelik , ama bir kazaya sebep olma korkusundan bir kere bile denemedim. İlk kontağı çalıştırırken kalbimin atışını ağzımda hissediyordum o derece . Eğitimlere başlamama rağmen eşim arabayı kullanmamı istemedi, Allah korusun bu tecrübesizlikle birisinin hayatına mal olabilir derdi ve çok haklıydı. Normal dersler dışında 3 defa 1 saatlik özel ders aldım sınav öncesi daha yeterli olabilmek için. Hiç umudum yokken ilk sınavda da geçtim . Mantığını anlamak ve sakin kalabilmek bu işin temel başarı nedeni . Ben muhteşemim diye anlatmıyorum , ama altın tepsi bizde de yoktu be canım :)
Bi an ellerinde olmayana üzülmüş olamaz mı?

Herkesin kabiliyeti aynı değildir ama o zengin arkadaşınız pratik yapa yapa sınavı kazanır ama siz daha zekisinizdir manevralarınız daha iyidir refleksleriniz iyidir dikkatiniz harikadır.

X