Diş apsem antibiyotik kullandıktan sonra da geçmedi

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
670
-52
25
Kızlar çürük ve kırık dişimin arasına bir şey kaçtı ve ondan sonra çok fena apse yaptı. Sol alt köpek dişim sanırım. Dişim çok fena ağırmaya başladı. Ve 3. Günün sabahı bir uyandım yanağım kocaman şişmiş. 2 yumurta büyüklüğünde. Ağzım yerinden kaymıştı, tanınmayacak bir haldeydim ve konuşamıyordum bile. Hastaneye gittim antibiyotik verdi 5 günlük. Klavoks diye bir şey. Kullan apse geçince çekeceğim dedi. Kullandım iyi geldi, ağrılarım daha yanağım inmeden geçti. Yanağım da indi neyse ki ama antibiyotiğim bitti ve tamamen apsem geçmedi. Dışardan belli olmuyor ama içerden bakınca hala apse gözüküyor bir diş büyüklüğünde var hala. Yarın randevum var tekrar gidicem. Büyük ihtimalle yeniden antibiyotik vereceklerini söyledi arkadaşım, tamamen inmeden apse geçmeden diş çekimi yapılmıyormuş uyuşmuyormuş çünkü diş. Ağrılarım tamamen geçti çok şükür. Ama hala orada apse işte az da olsa. Benim gibi antibiyotik kullanımı sonrası geçmeyen var mı ? Veya sonra doktor ne önerdi neler yaptınız? :KK43:

Doktorunuza gidin geçecektir antibiyotik kullanmanız gerekirse kullanırsınız ağrınız geçmiş nasıl olsa bir hafta sonra da çekilir iyileşmeye başlamış korkmayın ben dişten çok çektim o yüzden korkmayın hepsini unutuyosunuz

Doktorunuza gidin geçecektir antibiyotik kullanmanız gerekirse kullanırsınız ağrınız geçmiş nasıl olsa bir hafta sonra da çekilir iyileşmeye başlamış korkmayın ben dişten çok çektim o yüzden korkmayın hepsini unutuyosunuz
Çok teşekkür ederim canım, ben zaten bi kutu antibiyotik bitirdim yine de tam geçmeyince panik oldum. Yeniden antibiyotik verirse de vücuda o da çok zararlı. Çok kafama taktım bu yüzden. Ama yapacak bir şey yok. Mecbur verirse kullanacağım

Çok teşekkür ederim canım, ben zaten bi kutu antibiyotik bitirdim yine de tam geçmeyince panik oldum. Yeniden antibiyotik verirse de vücuda o da çok zararlı. Çok kafama taktım bu yüzden. Ama yapacak bir şey yok. Mecbur verirse kullanacağım
Geçen aylarda benim kızım 2 kutu farklı antibiyotik kullandı daha sonra apse geçti.
Hatta kızımda şişlik hiç inmemisti çok zor indi şişliği.
Sonra diş kırıldı koku cekildi.

Kızlar çürük ve kırık dişimin arasına bir şey kaçtı ve ondan sonra çok fena apse yaptı. Sol alt köpek dişim sanırım. Dişim çok fena ağırmaya başladı. Ve 3. Günün sabahı bir uyandım yanağım kocaman şişmiş. 2 yumurta büyüklüğünde. Ağzım yerinden kaymıştı, tanınmayacak bir haldeydim ve konuşamıyordum bile. Hastaneye gittim antibiyotik verdi 5 günlük. Klavoks diye bir şey. Kullan apse geçince çekeceğim dedi. Kullandım iyi geldi, ağrılarım daha yanağım inmeden geçti. Yanağım da indi neyse ki ama antibiyotiğim bitti ve tamamen apsem geçmedi. Dışardan belli olmuyor ama içerden bakınca hala apse gözüküyor bir diş büyüklüğünde var hala. Yarın randevum var tekrar gidicem. Büyük ihtimalle yeniden antibiyotik vereceklerini söyledi arkadaşım, tamamen inmeden apse geçmeden diş çekimi yapılmıyormuş uyuşmuyormuş çünkü diş. Ağrılarım tamamen geçti çok şükür. Ama hala orada apse işte az da olsa. Benim gibi antibiyotik kullanımı sonrası geçmeyen var mı ? Veya sonra doktor ne önerdi neler yaptınız? :KK43:
Kocayı naptın sepetledin mi

kuzum devamındaki antibiyotiği biz mi kullanalım sizin yerinize niye bu kadar büyüttünüz? tamamen temizlensin o ağrı çekilir mi? iyice temizlensin sonra diğer tedaviler kolay ama ek olarak birazda önlemek amacıyla dağ kekiği kullanabilirsiniz o iyi geliyor

1 tk 5 dk kaynatıp sadece onunla fırçalayacaksınız belki istersiniz diye buraya bırakıyorum

azı dişi ay yanağım şekil değiştirmişti zonkluyordu :KK43: hele gece ağrısı off bi kutu ilaç kafi bence ,antibiyotik bu şeker değil vücuda da zararı var doktora gidin tekrar baksın

Kanal yapılacak durumda ise enfeksiyon olsada yapıyorlar hem de temizlenmişte oluyor ama çekilcekse mecbur enfeksiyonun tamamen bitmiş olması gerekir

Doktora gideceksiniz zaten bizi napıcaksınız siz kendi tedaviniz neyse ne veriyosa doktor yapın onu

Kanal yapması gerek. İçerden müdahale etmeden apse geçmiyor. Yani benim disimde öyleydi. Kronik bir apse vardı iki kez antibiyotik kullandım. Doktor kanal yaptı, içerden patlattı vs çok uğraştı ama sonunda iltihap geçti. Kanal tedavim iki ay falan sürdü herhalde. Emin değilim.

Benim gecmemisti. Ustune bir kutu daha bitirdim gecmedi. Sonra igneye baslatmislardi😂. Korkmayin gecmeden cekmezler doktor soyler zaten dogrusunu

Aynısını yaşadim doktor apse geçerse çekeriz dedi
Bir tavsiye üzerine oregano yağ (dagkekik) kapsül aldım üc hafta kullandım.
Dişimi koruya bildim,apse geçti ve cektirmedim .
Aktardan dağ kekik yağsini alın ve boş kapsülün içine 10 damla kullanın günde iki kere .
Dikkat yaği asla direkt kullanmayın ,çok keskin bir yağ .
Ağsiniz diliniz yanar
Kapsül bulamazsanız bir kaşik zeytinyağı ve bal ile karıştırılarak kullanın
Ama çook faydası var ,doğal antibiyotik

Aynısını yaşadim doktor apse geçerse çekeriz dedi
Bir tavsiye üzerine oregano yağ (dagkekik) kapsül aldım üc hafta kullandım.
Dişimi koruya bildim,apse geçti ve cektirmedim .
Aktardan dağ kekik yağsini alın ve boş kapsülün içine 10 damla kullanın günde iki kere .
Dikkat yaği asla direkt kullanmayın ,çok keskin bir yağ .
Ağsiniz diliniz yanar
Kapsül bulamazsanız bir kaşik zeytinyağı ve bal ile karıştırılarak kullanın
Ama çook faydası var ,doğal antibiyotik
Dağ kekik kapsülünü nereden aldınız acaba? Eczaneden mi aktardan mı? Benim apsem geçmedi doktor çekelim dedi. Çektirmek istemiyorum dedim. Normal kekik yağı var elimde. Yağı apseye mi sürmem gerekli? Nasıl kullanacağım? Kekik çayı vs fayda eder mi ki?

Bendede kanal tedavisi yaptıktan sonra apse oluştu hemen doktoruma gittim apseyi patlattı antibiyotik verdi çekilir falan hiç demedi, antibiyotik ile geçer mi bu

X