Diş apsem antibiyotik kullanımı sonrası geçmedi

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
670
-52
25
Kızlar çürük ve kırık dişimin arasına bir şey kaçtı ve ondan sonra çok fena apse yaptı. Sol alt köpek dişim sanırım. Dişim çok fena ağırmaya başladı. Ve 3. Günün sabahı bir uyandım yanağım kocaman şişmiş. 2 yumurta büyüklüğünde. Ağzım yerinden kaymıştı, tanınmayacak bir haldeydim ve konuşamıyordum bile. Hastaneye gittim antibiyotik verdi 5 günlük. Klavoks diye bir şey. Kullan apse geçince çekeceğim dedi. Kullandım iyi geldi, ağrılarım daha yanağım inmeden geçti. Yanağım da indi neyse ki ama antibiyotiğim bitti ve tamamen apsem geçmedi. Dışardan belli olmuyor ama içerden bakınca hala apse gözüküyor bir diş büyüklüğünde var hala. Yarın randevum var tekrar gidicem. Büyük ihtimalle yeniden antibiyotik vereceklerini söyledi arkadaşım, tamamen inmeden apse geçmeden diş çekimi yapılmıyormuş uyuşmuyormuş çünkü diş. Ağrılarım tamamen geçti çok şükür. Ama hala orada apse işte az da olsa. Benim gibi antibiyotik kullanımı sonrası geçmeyen var mı ? Veya sonra doktor ne önerdi neler yaptınız? :KK43:

X