Diş eti hastalıkları ...Bilgi ve paylaşım...

size ne kadar teşekkür etsem az.bugün saat 5 te gidiyorum dişçiye.şimdiden heyecanlandım gerçi birkaç gündür içim bi tuhaftı zaten.bu da korkudan olsa gerek.bakalım ne yapıcam bugün.sağolun arkadaşlar.

Canım Allah kolaylık versin inşallah iyi geçer sonucundada memnun kalırsın. Neticeyi mutlaka bildir. Bende çok korkuyorum benimde kesilecek gün belirliycezde attıkça atıyorum.doktor korkulcak bişe yok diyo ama ( dedim zaten size göre bişey yok alışmışsınız kesmeye):roflol:

Ama gerçektende korkulcak birşey yokmuş. Mesela subgingival küretaj yapıldı bana ondanda çok korktum birşey sandım ama değilmiş. Şimdide dişe tlerim kesilecek ben operasyon sırasından değilde, sonrasından hani düzgün olurmu diye. Doktora güveniyorum konunun uzmanı gerçi...

benim seans seans temizlencek her tarafı önce sağ alt çene sonra sol alt çene vs.bayağı bi uzun sürcek yani.alışmam lazım kısacası.estetikten önce sağlık diyor doktr.tabii doktor sonuçta önce sağlık der.allah yardımcımız olsun artık.bu arada ihmal etme sende git hemen.mikrobik bir durummuş bu.yanlış fırçalama tekniğinden temizleyememekten kaynaklanıyormuş dişetlerim artık kemik erimesine yol açmış bende ondan korktuğum için gitmeye karar verdim.zamanla dişler sallanmaya başlar dedi doktor.amaan işte hiç bitmiyo ki sıkıntı.sanada geçmiş olsun canım.haberlerini bekliyorum.

size ne kadar teşekkür etsem az.bugün saat 5 te gidiyorum dişçiye.şimdiden heyecanlandım gerçi birkaç gündür içim bi tuhaftı zaten.bu da korkudan olsa gerek.bakalım ne yapıcam bugün.sağolun arkadaşlar.

ben de diş etimi kestirdim.bunu yapmam gerekiyordu.korkuturlar diye operasyonun nasıl oldugunu kimseye anlattırmadım.oturdum koltuga iğnesini yaptı ve lazerle kesti.önce cok korktum ama sonra dedim ki o kadar kasıldıgım şey bu muydu.üstelik sonrasında da hiç canım acımadı.unuttum geçti gitti.:teytey:

Merhaba Hanimlar Benim Dis Etlerim De Bir Gariplik War şiş We Aciyor Alt On Diş Etlerimde Asagiya Dogru Siyrilmis Biraz Ne Yapabilirim Anlamadim Neden Boyle Oldu Guzel Bir Ilac Onerebilirmisiniz Bana Dis Etlerim Icin Simdiden Tesekkurler Arkadaslar

oncelıkle gecmıs olsun
benım hamılelıkten oncede saglam degıllerdı zaten ama hamılelık sonrası mahvoldu dıyebılırım.fırcalarken bıle cok canım anıyor
sıs kızarık ıltıhaplı yemek yıyemıyorum bısey ıcemıyorum asıtlıler yakıyor agzımın tadını bıle degıstırdı
pazartesı dr a gıdecegım ıns.cok zorlanıyorum artık bebgede zararı olursa dıye cok endıselıyım:KK43:((

oncelıkle gecmıs olsun
benım hamılelıkten oncede saglam degıllerdı zaten ama hamılelık sonrası mahvoldu dıyebılırım.fırcalarken bıle cok canım anıyor
sıs kızarık ıltıhaplı yemek yıyemıyorum bısey ıcemıyorum asıtlıler yakıyor agzımın tadını bıle degıstırdı
pazartesı dr a gıdecegım ıns.cok zorlanıyorum artık bebgede zararı olursa dıye cok endıselıyım:KK43:((

uzuldum cnm hamılesın hayırlı olsun ınsallah bebegıne bır zararı olmaza.s.

Merhaba Hanimlar Benim Dis Etlerim De Bir Gariplik War şiş We Aciyor Alt On Diş Etlerimde Asagiya Dogru Siyrilmis Biraz Ne Yapabilirim Anlamadim Neden Boyle Oldu Guzel Bir Ilac Onerebilirmisiniz Bana Dis Etlerim Icin Simdiden Tesekkurler Arkadaslar

Diş etlerin kırmızı şiş vede kanıyorlarsa hemen bir periodontoloji (diş eti hastalıkları) uzmanına görün derim. Bunun için bir ilaç yok ilaçlarla geçici olarak düzeliyor kullandığın sürece yani. Yaşın daha gençmiş iyice ilerlemeden hallet bence aynı şey bendede var çocukluğumdan buyana ihmal ettim, şimdi başladım tedaviye bir gözük bakalım ne diycek. bunun sonucu dişetlerin çekilecek ve sağlam dişlerini kaybedeceksin ona göre çok iyi düşün ihmal etme canım benden sana tavsiyeyerimseniben

Anlattığın benim dişlerimin 2 yıl önceki halinin aynısı. Çözümü diştaşı temizliği. Eğer çok şişmişse dişetini kesip altını temizleyeceklerdir.

benimde operasyon dün oldu ve dudağım şişti bugün ne yapabilirim ki bu durumda.soğuk kompres işe yararmı?

Kız kardeşim kestirdi , çok büyük bir acı hissetmedi ve çok basit bir operasyon olduğunu söyledi.
Korkmana gerek yok canım.
Geçmiş olsun.

benimde operasyon dün oldu ve dudağım şişti bugün ne yapabilirim ki bu durumda.soğuk kompres işe yararmı?

Canım çok geçmiş olsun nasıl geçti şuan nasılsın. Doktor ne dediyse onları yap yeterlidir. Biraz detaylı anlatırmısın öncesi sonrasıyerimseniben

geçmiş olsun... aynı sorun ben de vardı,
çözüm diş temizliği ve sürekli fırçalama ve diş ipi önermişti doktor...
mutlaka çok özenli bakmalısınız dişinize...
buaralar biraz ihmal ettim tekrar başlamak üzere offfff:KK43::KK43::

öncelikle geçmiş olsun...eşimde de aynı problem vardı.. diş doktoru "Sensodyne F" dişetleri hassas olanlar için diş macunu ve "Kloroben" diye bir gargara verdi. Ayrıca yumuşak kıllı ve pilli diş fırçalarından kullanmasını tavsiye etti..düzenli olarak günde 3 defa ve 3 dakika fırçaladı..şimdi böyle bir sorunu yok...bi de Diş fırçalama yöntemini anlattı fırçayı asla ıslatmayın dedi.macunu nohut tanesi kadar sıkın dedi.macun ağzında bi süre sonra köpürmeye başlıyo...ve daha sağlıklı oluyo sanki....verdiği gargara ağızda zararlı bakterilerin üremesini engelliyor...bi dene bakalım.biz faydasını gördük inşallah sende görürsün...tekrar geçmiş olsun

uzun Suredir Bakmadim Topicime Bana Da Paradontax Diye Bir Dis Macunu Ve Gargara Verdiler Gargarayi Kulanmadim Ama Macun Bayaa Ise Yaradi Memnun Da Kaldim Sanirim Kucuk Bir Problemmis Bu Macun Cok Iyi Gedi Supermis Saolsun:)

arkadaşlar benim de bu pazartesi olma ihtimalim var acaba lazerlemi kapatıyorlar yoksa dikişlemi? bende apse varmış cenemde diş kökleridemi kesilecek birşeyler olav-cak ama ya çok korkuyorum yapdım edin nolur bana özelden yazın::KK43:

ben de 4 ay önce diş eti kanaması nedeniyle diş hekimine gittim ve bana paradontax ve bir gargara verdi. Diş macununu ve gargara yı bitirip kontrole gelmemi istedi. Diş macunu ilk hafta kullanımında dişlerimi yakıyordu resmen yaraya tuz basar gibi. Ama sabrettim ve alıştım, kanama durdu. Fakat diş hekimi ne yazık ki vefat etti ve çok kötüyüm. Başka bir hekime gideceğim ama garip olacak sani başkası çözüm olamazmış gibi geliyor. Çok iyi bir insan ve iyi bir hekimdi

güzelim diş eti problemleri bir çok kişide görülen bir durum. :çok üzgünüm:
bu konuda bildiğim kadarı ile kesin çözüm yok.
geçen yaz coksekeriremsu sevgilimin de başındaydı.çok sıkıntı verdi ona çok araştırdık.
çok ilaç kullandık fakat tam anlamıyla çözüm alamadık.:1no2:
bize tuz önerdiler tuzlu suyla gargara ilk zamanlar yakıyor fakat sonra çok iyi geldi.:dance:
kendi dr.danıştığım zaman bana her gün gargara iyi gelir bakteri oluşunu engeller dedi.
halen daha haftada birkaç kez gargara yapıyor.şu an diş etleri gayet iyi durumda. a.s tavsiye ederim kullan.tabii ki dr görün.çünki ileriye dönük dişlerini kaybedebilirsin. geçmiş olsun.
sevgiler a.s.

:nazar::enbuyukkk::nazar:

X