Diş eti hastalıkları ...Bilgi ve paylaşım...

benimde dişetlerimde geçmek bilmeyen bir kanama, işilik ve ağrı vardı.
3 farklı diş hekimine gitmeme rağmen çözüm bulamadılar, şişlikler bir türlü geçmiyor,
kanama durmuyordu. sonra bir dişeti hastalıkları uzmanına gittim,
yaptığı tedavilerle ancak düzelebildim. tedavilerden sonra mutlaka
biz uzman diş hekimi tarafından tedavi görmek gerektiğini anladım.
herkese tavsiye ederim. Böyle şikayetleri olanlar mutlaka ihmal etmeden gitmeli,
özelikle dişeti kanaması şikayeti olanlar. Tavsiye edeceğim doktorun hem eli
hafif hemde uygun fiyatlara çalışıyor. Dr Yavuz Kaya 0216 5676164 Kadıköy-Göztepe

valla canım daha öncede söğledim. benimde dişeti kanaması ve şişlik vardı o kadar diş hekimine gittim hiç birisi yönlendirmedi. gargara macun verdiler hep diş yaptılar haybiye gene geçmedi iyice şiştiler. şimdi 2 aydır peridontoloji uzmanına gidiyorum. diş taşlarını ve derinlemesine bir temizlik yaptı(küretaj). birde şişkin etleri kesti iyileşiyo şimdi. korkucak bişey yok hemen gitmeni öneririm. başka türlü geçmiyo ilaçla falan. onlar geçici süre etkili. ben istanbulda (dentistanbul) özel diş hastanesi oraya gidiyorum halen devam ediyo.
geçmiş olsun şimdidenŞeniz

canım bunu herhalde canlı canlı yapmıyacaklar anestezi verirler
o yüzden acımaz sonrasındada ağrı kesci alırsın

yirmilk disler yüzünden pazartesi benimde disetlerim kesilecek,
bana bi kacgün agri olabileceni söylediler.

kızlar yazmışsınızda daha yeni gördüm kusura bakmayın dişetini kestirecek arkadaşlar varsa kısaca anlatayım bende bişey dinlemeden hemen oturdum koltuğa iğneyle uyuşturdu doktor biraz içi kalkıyor insanın ama bişey hissetmedim operasyondan sonrada bir iki gün hafif sızlama gibi ağrılarım oldu 4 hafta kadar iyileşmesini bekledim çok korkulacak bişey değil emin olun benim lazerlede olmadı hem makasla oldu öyle olduğu halde bişey hissetmedim bir hafta sonra falanda dikişler alındı yine bişey hissetmedim.korkmanıza gerek yok gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.benim tek sıkıntım açıkçası o yeşil erik zamanında eriği yiyemedim yanarımda ona yanarım.allah kolaylık versin sizlerede dediğim tamamen doğrudur hiçbirşey hissedilmiyor sadece biraz sızlama oluyor operasyon sonrasında.

benim sorum dolgu dişimin yanında apse var boncuk buyuklugunde rahat 1 senedir var saglık guvencem olmadıgı için doktoradaa gidemedim sadece saglık ocagına gosterdim ilaç verdi antibiyotık bi süre faydasını gördüm soguk yada sıcak yedigim zamn şişip iltahaplanıyo napmalıyım agrısıda oluyo zamn zamn çektirmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim cevabınzı sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden ilginiz için tesekürlera.s.

Merhaba, aradım ama böyle bir başlık göremedim. Benim bir süredir dişlerimi fırçalarken dişetlerim kanıyor. Diş hekimine gittim, temizledi, diş bakımımı da hiç ihmal etmem ama kanama devam ediyor.Yumuşak fırça kullanıyorum, yine de bazen kanıyor. Bilgisi olan var mı bu konuda?

benim bildiğim diş etlerinde iltihap varsa kanar hihoyyyt bendede oluyo hemde bayağı oda dişleri doğru fırçalayamamadan kaynaklarıyor olabilir dişle etin birleştiği yerin kesinlikle temizlenmesi gerekir yoksa içeri sızan bakteriler diş eti iltihabı oluşturur yada diş ipi kullanılmazsa oluşur umarın yararlı olur sağlıklı günler:1hug:a.s.

bende de olmaya başladı son zamanlarda ama benimkinin sebebi gebelik... acaba sizdede böyle bi durum olabilirmi?..

off ya benim de acaip kanıyor diş etlerim son zamanlarda..
benim de hamilelikten heralde..
yanlız sırf bu yüzden fırçalamak istemiyorum.
o kadar cok peynir süt yoğrut tüketiyorum ama bana mısın demiyor :bbo:

kanasa bile yine fırçalamak lazım demişlerdi sağlık ocağında...

slm bende dişeti ameliyatı olacam üst çenedeki ön dişetinden ameliyat olacam iltihabı alacaklar we dişetinin içindeki dişkökünnü küçültecekler we korkuyorum yardımlarınız için şimdiden tşklerrrr.......:1no2:

korkmana gerek yok büyük bi ihtimal uyuşturcaklar acı cekmezsın...bıraz acısada sımdıkı kadar canın acımaz....

NOT:eskı bır dost

hayır iltihap war ondan hem dişi kurtarmak hemde ağız sağlığı için yelizcim
eski dost sağol başbaşş

ben çok küçükken ona benzer bi ameliyat geçirmiştim zaten hiç birşey hissetmiyorsun kısa sürüyor o yüzden için rahat olsun endişelenmene gerek yok

tşkler hayatımda ilk kez ameliyat olucam onun werdiği bir korkuda war aslında uyuşturuyorlar gerçi ama yinede ne bileyimm korkuyorummm

ben sana dedım uyusturuyolar dıye...neyse yaa ıns dıslerınede kendıne de bısey olmaz....bu arada ben senı cesaretli bilirdim.. sana baş baş canım

Aslında benimde aynı ameliyatı olmam lazım ama beni o kadar korkuttularki, cesaret edemiyorum...gerçi sonuçlarının da çok olumlu olduğunu biliyorum ama cesaret edemiyorum işte....Umarım korktuğun gibi olmazda sende bana cesaret veririsin...

bunda korkulcak bısey yok ya.giriceksin ameliyatına sonra cıkacaksın bakıcaksın daha saglıklı gülüsler falan yani...sonra dişlerini bide porselen yaptırırsın dımı zeynepppp

başbaşş

merhaba, annem de 1 ay önce oldu hiç de korkulacak birşey yok gayet rahattı o da epeyce korkmuştu ama sonra bu kadar kolay olacağını bilsem bu kadar panik yapmazdım dedi şimdi gayet iyi. sende hiç korkma canım geçmiş olsun

X