Dış Gebelik Belirtileri,Tedavi Yöntemleri

Tebrik ederim Kibele. İnşallah bebeğiniz de aranıza katılınca üçünüz birlikte uzuuuuuun ve mutlu bir hayat geçirirsiniz. Ben henüz tekrar hamilelik düşünecek durumda değilim. Hem psikolojik, hem de fizyolojik olarak. Dış gebelik materyali hâlâ içimde. Birkaç ay da orada kalacakmış. Aslında benim merak ettiğim birşey daha var. Kendi kendine vücut tarafından emilmeme ve ameliyatla alınma ihtimali var mı hâlâ? Böyle bişey duydunuz mu hiç? Teşekkürler, herkese geçmiş olsun:KK43:

Canim inan bana ilk defa sende duydum birkac ayda eriyen kutle. benim cahilligime ver belki arkadaslar yasamistir ama bu kadar uzun suren olmamisti sanirim. bir doktorla sinirli kalmamani tavsiye ederim. baska bir uzmana daha gorun. cunku biliyorsun doktorlar bir degil. doktorlarsitesi.com diye bir yer var. soru soruyorsun. bir dene istersen. tahmin edebioliyorum ne kadar zor oldugunu. bir sey daha var. simdi peki sen regl oluyor musun? regl oldugunda o taratna yumurtlayinca ne olacak yani sadece merak yumurta o noktaya geldiginde acaba orada kistlesir mi? yok olur gider mi?

Selam..Hikayeni okudum,çok üzüldüm.inan..Empati yaptım,çünkü bugünlerde benim de başımda şu dış gebelik derdi var,daha doğrusu şüphesi..İlk hcg 1606, 2 gün sonra 2898 yaklaşık 5 haftalık hamilelik ama kese görünmedi,dr. dış gebelikten şüphelendi,4 gün sonra hcg 5000..Ama dr. dış gebelik değil gibi ,değerler iyi dedi,ultrasonla bile bakmadı,6 Ocak'a randevu verdi..Ama senin yazdıklarını okuyunca endişelendim bende...İnternetten araştırdım dış gebelikle ilig olarak ama kafam karıştı...Değer artarsa sorun yoktur deniyo ama kese niye görünmüyo,yada dr. zamanı boşamı geçiriyor..işte böyle...

Canim benim yazimi okumadin galiba.benimki o kadar duzgun artti ki. 6000e geldi bir kac gun icinde. senin gene duzgun artmamis. yani 2 gunde double olmasi gerekirken 1600 den 3200 falan olmasi gerekirken 2800 lerde 4 gun sonra 2800 den 12000 lerde olmasi gerekirken 5000 lerde. yani artis olmasi gerektigi gibi degil.

canim insallah doktorun haklidir ama ya degilse? su anda kesenin havada karada gorunmesi lazim. neden bekleyip hayatini tupunu tehlikeye atiyorsun? belki yok. normal gebelik. o zaman da icin rahat eder. su durumda senin kalp atisinin bile gorulmei lazim. lutfen ihmal etme.

gere bir gun gelir de benim salak doktor soyle yapti bpyle ihmal etti dersen, inan sana deriz ki hayir bu senin hatan biz seni uyarmistik. sen ihmal ettin.

cok zor bir durum Allah kimseye yasatm,asin dis gebeligi. umarim doktorun haklidir.

canim lekelenmen var mi? yoksa bu iyiye isaret ama ihmal etme genede sen.

Canim benim yazimi okumadin galiba.benimki o kadar duzgun artti ki. 6000e geldi bir kac gun icinde. senin gene duzgun artmamis. yani 2 gunde double olmasi gerekirken 1600 den 3200 falan olmasi gerekirken 2800 lerde 4 gun sonra 2800 den 12000 lerde olmasi gerekirken 5000 lerde. yani artis olmasi gerektigi gibi degil.

canim insallah doktorun haklidir ama ya degilse? su anda kesenin havada karada gorunmesi lazim. neden bekleyip hayatini tupunu tehlikeye atiyorsun? belki yok. normal gebelik. o zaman da icin rahat eder. su durumda senin kalp atisinin bile gorulmei lazim. lutfen ihmal etme.

gere bir gun gelir de benim salak doktor soyle yapti bpyle ihmal etti dersen, inan sana deriz ki hayir bu senin hatan biz seni uyarmistik. sen ihmal ettin.

cok zor bir durum Allah kimseye yasatm,asin dis gebeligi. umarim doktorun haklidir.

canim lekelenmen var mi? yoksa bu iyiye isaret ama ihmal etme genede sen.

Yazdıklarınızı okudum
çok teşekkür ederim.Cuma günü gidicem dr. 2 defa az şekilde kahverengi lekelenme oldu..Sol yumurtalıkta ağrı oluyor ara sıra,gaz sancısı gibi...Ağrım var diyeceğim dr. gittiğimde,belki ultrasonda bakar bu defa..

KİBELE evet ben regl oluyorum. Tedaviye başladıktan sonra 1 kere oldum. Şimdi 21 günlük bir ilacım var. 2 gün sonra ilaç bitecek, ve birkaç gün sonra yine regl olacakmışım. Doktorum bu kütlenin kendi kendine eriyeceğini, ama 1-2 ay alacağını söyledi. Ultrason merkezindeki bayan da öyle dedi. ben şimdi regl olmaktan da korkuyorum açıkçası. sanki o tarafta bişey olacakmış gibi geliyor. Offfffff.

SNOOPY bence de kibele haklı. benim de bildiğim kadarıyla görebiliyor olmaları lazım keseyi. Bu değerlerde görünmesi lazım. Ben de reglden sonra kanamam başlayınca gittim zaten doktora. Bunun adının lekelenme olduğunu da o zaman öğrendim. Çünkü 31 yaşındayım ve şu ana kadar hiç regl harici kan görmedim çamaşırımda. Böyle regl kanaması gibi değil, kanlı akıntı gibi. Ve daha kahverengi. Aynen senin gibi sancım da olmuştu. Bunlar normal hamilelikte olan şeyler değil sanırım. İhmal etme sakın, hemen baktır. O kadar acı çekiyorum ki kimsenin aynı şeyi yaşamasını istemiyorumsenağlama
bizi haberdar et olur mu? İnşallah herşey normaldir sende.

SNOOPY bence de kibele haklı. benim de bildiğim kadarıyla görebiliyor olmaları lazım keseyi. Bu değerlerde görünmesi lazım. Ben de reglden sonra kanamam başlayınca gittim zaten doktora. Bunun adının lekelenme olduğunu da o zaman öğrendim. Çünkü 31 yaşındayım ve şu ana kadar hiç regl harici kan görmedim çamaşırımda. Böyle regl kanaması gibi değil, kanlı akıntı gibi. Ve daha kahverengi. Aynen senin gibi sancım da olmuştu. Bunlar normal hamilelikte olan şeyler değil sanırım. İhmal etme sakın, hemen baktır. O kadar acı çekiyorum ki kimsenin aynı şeyi yaşamasını istemiyorumsenağlama
bizi haberdar et olur mu? İnşallah herşey normaldir sende.

Ben daha regl olmadım,regl tarihim geçti.33-34 günde bir regl olurum ben.Son adetim 18 Kasım.Aşılamam 28 Kasım..Aşılamadan 10 gün sonra gece uykumdan şiddetli ağrılarla uyandım 4-5 gün,gaz sancısı gibi daha çok..Daha sonra 2 defa az da olsa kahverengi akıntım geldi..Şu aralar ara sıra da gaz sancısı gibi ağrım var sol kasığımda..Cuma gidicem dr...bakalım ne olacak..Dr. memnunum aslında,üniversitede profesör ve tüp bebek merkezi müdürü ama çok yoğun..,güveniyorum dr. ama kafama da takılan çok şeyyy varrr..

canim gercekten insallah iyi haberlerle gelirsin. mutlaka haber ver.

Dün dr. gittim,anlattım ola biteni,değerin 5000 üzerinde,kahverengi lekelenme oluyorsa düşük yapıyor olabilirsin,dinlen ve progestana devam et dedi.Acil durumda hastane 24 saat açık dedi..Durum bu kızlar...Çok şükür lekelenme yok,ağrı da günde 3-4 defa gaz sancısı gibi oluyor..Bakalım ne olacak.İlginiz için teşekkür ederim:))))

Dün dr. gittim,anlattım ola biteni,değerin 5000 üzerinde,kahverengi lekelenme oluyorsa düşük yapıyor olabilirsin,dinlen ve progestana devam et dedi.Acil durumda hastane 24 saat açık dedi..Durum bu kızlar...Çok şükür lekelenme yok,ağrı da günde 3-4 defa gaz sancısı gibi oluyor..Bakalım ne olacak.İlginiz için teşekkür ederim:))))

canim bu doktor devlet mi, ozel mi? kese gorunmesi lazim, bakalim vs demedin mi?
acil durum??? ne gerizekalica bir laf. acillik iki durum var, biri kanama olmasio, digeri tupun patlamasi. hamileikte baska ne acillik durum olsun?

dusuk olmaz zannetmiyorum, olsa simdiye belli olurdu, herkesin kahverengi lekelenmesi oldu. ama hepsinin doktoru kesenin gorundugunden emin olduktan sonra progestan vs vermislerdi.
canim senin icin rahatladi ise, hayirlisi ne diyelim. insallah acillik bir durum olmaz ve keseyi gorursun.keske israr etseydin, keseyi gorebilecekken neden bakmiyorsunuz diye. doktorun buna aciklama yapmistir heralde.

canim bu doktor devlet mi, ozel mi? kese gorunmesi lazim, bakalim vs demedin mi?
acil durum??? ne gerizekalica bir laf. acillik iki durum var, biri kanama olmasio, digeri tupun patlamasi. hamileikte baska ne acillik durum olsun?

dusuk olmaz zannetmiyorum, olsa simdiye belli olurdu, herkesin kahverengi lekelenmesi oldu. ama hepsinin doktoru kesenin gorundugunden emin olduktan sonra progestan vs vermislerdi.
canim senin icin rahatladi ise, hayirlisi ne diyelim. insallah acillik bir durum olmaz ve keseyi gorursun.keske israr etseydin, keseyi gorebilecekken neden bakmiyorsunuz diye. doktorun buna aciklama yapmistir heralde.

9 Eylül Üni. de Profesör doktorum,özeline gidiyorum..Ben tekrar bakalım der diye düşündüm ama bakmadı.Bana 28 Kasım'da aşılama yapıldı,o günden itibaren progestan kullanıyorum ben.İçimin rahatlamasına gelince pek rahatlamadı ama işte dr. öyle deyince birşey diyemedim..Hayırlısı..İnşallah beni oyalayarak kötü birşey yapmıyordur..Başka dr. gitmeyi de düşündüm,çok kararsız kaldım..Adetim geçeli epey oluyor,kanama yok,3 defa az kahverengi lekelenme oldu,çok fazla ağrım yok,sanırım bunlar rahatlatıyor beni..Yine de kafam çok karışık,ne hamileyim diyebiliyorum,ne değilim....

Bugün özel bir polikliniğe gittim,oralara pek güvenmesem de...Dr. karından ultrasonla baktı,kese görünüyor ama takip edilmesi gerekiyor dedi..Umarım yanlış bakmamıştır,yani dış gebelik olsa görünmezdi değil mi? bu arada kahverengi lekelenmeler devam ediyor....progestana devam ediyorumm...neyse size haber vereyim dedim..ilginize teşekkür eederim..

canim cok sevindim. oh bee icin rahatlamis. evet kese varsa dis gebelik falan degilste bu. ne diye taa ne zamana verirler ki hayret bir sey.

lekelenme oldugundan takip edilmesi gerekiyor demistir. merak etme. sen progestanlarini kullan. birseycik olmaz insallah.

Kızlar iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim..Evet içim az da olsa rahatladı..Artık bundan sonrası umarım iyi gelişir..Allah herkese sağlıklı hamilelik ve sağlıklı evlat versin..

slm arkadaşlar
bende 2 ay önce dış gebelik geçirdim.ilk tüp bebek denememdi ve dış gebelikle sonuçlandı malesef.size katılıyorum rabbim düşmanımın başına vermesin çok zor gerçekten.çektiğim sancıları düşündükçe hala içim sızlıyor.
benim düşükle sonuçlandı ameliyat olmadım.1,5 ay oldu düşük yapalı ama hala regl olmadım bu şekilde olan varmı?
bana cevap veririseniz çok sevinirim.

canım bende dış gebelik geçirdim ve tam 45 gün sonra regli oldum.o yüzden telaşlanmaya gerek yok.

canim ben dis gebelikte tupumle beraber bebk de alindigi icin ve bebegi kaybettigini anladigi icin vucudum ameliyattan 3 gun sonra regl oldum. sonra normal seyrinde devam etti.
bazi doktorlar bebegi aldiklarinda rahimi de kaziyorlarmis. aslinda bu zararli. vucudun dengesini kendi bulmasi lazim.

arkadaşlar 11 ocak son adet tarihim 7 gün geciktim ama idrar testi pozitif değil hiç ağrı sancım kanamam yok lekelenmem yok acaba dış gebelik olabilirmi diye çok korkuyorum testlerde pozitiflik hiç çıkmadı kan testi yaptırmadım daha yardımcı olursanız sevinirim

slm arkadaşlar ,yeni üye oldum ve siteyi ilgiyle okuyorum. arkadaşlar ben de 2 dış gebelik geçirdim. ilki ameliyattı ikincisi daha erken teşhiş edildiği için iğne ile sonlandırıldı. bir 3. geçirirsem diye korku var içimde bütü bunlara rağmen normal yolla hamile kalma şansımız yok mu?

X