Dış gebelik , iğne ve sonunda ameliyat

Evet öyle benimde 100 mg tek doz vuruldu iğne. Üç hafta sonra iç kanama geçirip ameliyat oldum. Patoloji sonucumda tubal gebelik olduğu doğrulandı. Yani iltihaplanma sonucunda bunu yaşamışım. Ameliyat olduğum için 3 ay korunman yeterli dedi doktor ama ben etkilendiğim için en az 6 ay korunacağım. Bu olayı yaşamadan önce prezarvatif kullanıyorduk ama bende çok kaşıntı yaptı belki de enfeksiyon yapan iltihaplanmasına sebep olan oydu belki de alerjim vardı. Sonuçta vücudumda olan bişey değil
Bana da düşük doz yapıldığını söylediler 75 mg belki bu yüzden 2-3 ay korun dediler bazılarına 6 ay diyenlerde varmış. Ben çok şükür iç kanama yaşamadım zaten 1015 iken benimde sağ tüpte göründü ama tüpte açıktı ben o ay ağır gıda zehirlenmesi yaşadım midem bağırsaklarım çok çok kötüydü antibiyotikler serumlarla bir haftada düzeldim ama adetimin ilk günü zehirlendim. Adetim 2 gün sürmüştü. İlaçlar ve bağırsak dengesinin bozulması hormonları etkiledi diye düşünüyorum. Çünkü sağlıksız çok kötü durumdaydım zaten o ay hamile kalmışım. Tüpte açıkken olduğu için ya gebeliğin ya da hormonların dengesinin bozulduğu için dış gebelik olmuş olabilir. Bende prezervatif alerji yapmıyor o yüzden hap kullanmak yerine bunu tercih ediyorum. Zaten 3-4 ay kısa süre idare ederiz inşallah tekrar kötü şeyler yaşamadan sağlıklı gebelikler yaşarız

İçin rahat olsun canım evet iğne ağır bir iğne ama bu senin yumurtalığını ve sperm i etkileyen bir durum değil ki o an o dış gebeliği vücudundan söktürmek için yapılan birşey ve yan etkisi olacağını düşünmüyorum ama doktora gidince sorarım bir de gebe kalmak istiyorsan önce doktora git tüm kan testlerini yaptır vitaminlerini kullan bir de folik asit mutlaka kullan o 3 ay öncesinden başla hem gelecek olan da Allahtan sen önlemini al yeter illa ki bir gün çocuk yapacaksın olacağı varsa her türlü oluyor
Evet canım benim çok haklısın

Kızlar merhaba
9 nisanda hafif lekelenmek başladı. Son adet tarihim 25 marttı. Öncesinde yeni evlendiğim için adet düzenim değişiyor sandım. Daha sonrasında kanamalarım arttı. Şehir hastanesinde acile gittim. Orada alttan muayene edeceklerini söyledikleri için çekinip geri döndüm. Belki bir ihtimal olabilir diye evde test yaptım. İki testin ikisi de pozitif çıktı. Ama içimde bir şüphe vardı. Neyse sonrasında artık kanamalarım yaklaşık 10 gündür durmadığı için özel hastanede randevu alıp oraya gittik. Alttan muayeneye mecbur girmek zorunda kaldım. Orada baktı sağ tarafımda kese gördüğünü söyledi. Kan değerime baktı. Değerim 4 bindi. Dış gebelik dedi. Hemen ertesi güne kürtaj olup bir gün sonrasında iğne vurulacağımı söyledi. Tabi hem korkuyor hemde bir an önce çözüm olsun istiyordum. Doktora pek güvenemedim. Öneriyle Dr Orhan Orhan beye gitmeye karar verdim. Hemen o gün gittik oda muayene yaptı bu değerlerde iğne ile çözmeye deneyelim dedi. Tüpü kaybetmek istemediği için. 18 Nisanda iğne vuruldum sonraki 4. Gün değerim 4 binden 6 bine çıktı. 7 . Gün kan verdiğimde 3606 ya düşmüştü. Bundan sonraki 4 . Gün tekrardan kan verdim değerim 1739 du. Parçalı kanamam oluyordu. Ameliyatsız çözeceğiz diye düşünüyordum. Her şey yolundaydı günden güne iyi oluyordum. Sonra tam 5 Mayıs sabahı uyandığımda adet sancısı gibi bi ağrım vardı. Ki dış gebelik geçirenler bilir böyle sancılar zaten ara ara geliyor ama ayırıcı nokta diğerlerinden anında su gibi terledim ve anlıyordum bi şeyler ters gidiyor. Hemen doktoru aradık muayenesine çağırdı. Kontrol ettikten sonra kanamanın başladığını söyledi. Acilen ameliyata alınmam gerektiğini söyledi. 11 de muayene olup 12 de ameliyata alındım. Sorunsuz geçti. Zaten kapalı ameliyat olmuştum sadece iki gün zorladı. Bugün kontrolüm vardı. Herhangi bir sorun olmadığını söyledi. İğne vurulduğum için 3 ay korunmamız gerektiğini söyledi. Ama ben 6 ay bekleyeceğim. Belki de daha fazla….
Yarın ameliyat olalı tam bir hafta olacak son iki gündür baş ağrısı yaşıyorum ağzım çok sık kuruyor çok susuyorum. Birde sağ tüpüm alındı orada sanki nabız atıyor gibi oluyor. Sizlerde dış gebelik geçirdiyseniz paylaşabilir misiniz? Birde ameliyat olduktan kaç ay sonra korunmayı bıraktınız ? Ve bu durumu yaşayıp normal yolla hamile kalan var ? Çok ihtiyacım var güzel şeyler duymaya….

Merhaba korkma kalan tek tüp sağlıklıysa gebelige engel yok veren Allah her türlü verir bnm tek tüple ikinci gebeliğim ilki düşük oldu 5 ay sonra tekrar hamileliğim bnde dış gebelik geçirdim 1 seneye yakın korundum

İğne oldu canım 3.5 ti geçen hafta ama çok yoruldum yok iç kanamamı geçircem öyle mi olcak böyle mi olcak ağrıdan bi ara haykırarak ağladığımı hatırlıyorum şimdi regl bekliyorum işallah gelir 🙏🏻 doktoruk bana 3 ay korunma verdi
Maalesef bende dış gebelik geçiriyorum iğne yapıldı pazartesi kontrol var ama karnimda ve kasığımda biraz ağrılar var umarım değerlerim düşmüştür en son 820 idi

Bende 27 yaşındayım 😇 bana da tek doz 100 ml yapıldı. Burada yorumları okurken dış gebelik geçirip sonraki hamileliklerinde down sendromlu çocuk sahibi olanlar olmuş iğneden dolayı demişler. Allah sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah.
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Bende 22 Şubat 2022 de dış gebelik geçirip ameliyat oldum maalesef sol tüpüm alındı. Şimdi buralar bakarken yazınızı okudum. 6 aydan fazla korundum ben korktuğum için ilk başta metatroksat iğnesi vurdular çünkü. Son 5/6 aydır da deniyoruz fakat hala gebelik oluşmadı bende maalesef. Sizin durumunuzu merak ettim ..

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Bende 22 Şubat 2022 de dış gebelik geçirip ameliyat oldum maalesef sol tüpüm alındı. Şimdi buralar bakarken yazınızı okudum. 6 aydan fazla korundum ben korktuğum için ilk başta metatroksat iğnesi vurdular çünkü. Son 5/6 aydır da deniyoruz fakat hala gebelik oluşmadı bende maalesef. Sizin durumunuzu merak ettim ..
Merhaba canım. Çok teşekkür ederim sanada çok geçmiş olsun🥰. Ben henüz denemeye başlamadım hala aynı şeyleri yaşayacağım diye korkuyorum. Kasımdan sonra denemeye başlayacağım. Şimdi folik asit kullanmaya başladım ve ekstra balık yağı vs. Takviyeler kullanıyorum. Bana doktorum korunmayı bıraktıktan 6 ay içinde hamile kalmazsan gel demişti. Bence sende bir doktoruna git. Rahim filmi çekip bakar. Hiç stres yapma en önemlisi stres.

Merhaba canım. Çok teşekkür ederim sanada çok geçmiş olsun🥰. Ben henüz denemeye başlamadım hala aynı şeyleri yaşayacağım diye korkuyorum. Kasımdan sonra denemeye başlayacağım. Şimdi folik asit kullanmaya başladım ve ekstra balık yağı vs. Takviyeler kullanıyorum. Bana doktorum korunmayı bıraktıktan 6 ay içinde hamile kalmazsan gel demişti. Bence sende bir doktoruna git. Rahim filmi çekip bakar. Hiç stres yapma en önemlisi stres.
Ben rahim filmi çekindim sol tüpüm zaten yok sağ tarafta hafif tıkanıklık varmış onu açmışlar. Nisanda çekindim rahim filmini hala hamile kalamadım. Sol tüpüm yok fakat sürekli soldan yumurtluyorum yani sağ taraf olsa daha iyi olur dedi doktor çatlatma iğnesi de vurundum ama maalesef sonuç yine negatif. Her şey nasip, Allah sağlıkla hamile kalabilmeyi nasip etsin hepimize inşallah

Ben rahim filmi çekindim sol tüpüm zaten yok sağ tarafta hafif tıkanıklık varmış onu açmışlar. Nisanda çekindim rahim filmini hala hamile kalamadım. Sol tüpüm yok fakat sürekli soldan yumurtluyorum yani sağ taraf olsa daha iyi olur dedi doktor çatlatma iğnesi de vurundum ama maalesef sonuç yine negatif. Her şey nasip, Allah sağlıkla hamile kalabilmeyi nasip etsin hepimize inşallah
Canım benim içini rahat tut. Stres yapma kendine. Kendi haline bırak. Benim bildiğim bir sağ bir sol da ama demekki sürekli aynı tüptende yumurtlama oluyormuş demekki.

Bende rahim filmi çekinmeye korkuyorum

Canım benim içini rahat tut. Stres yapma kendine. Kendi haline bırak. Benim bildiğim bir sağ bir sol da ama demekki sürekli aynı tüptende yumurtlama oluyormuş demekki.
Yani bi sağ bi sol mu bilmiyorum ama her gittiğimde sol yumurtamın büyüdüğünü ve catladıgını söylüyor ne yapacağımı şaşırdım artık,Allah’tan başka çarem yok mevlam nasip etmeyince etmiyor işte..
rahim filminden de hiç ama hiç korkma. Ben iğne bile vurulurken canı yanan biriyim rahim filminde çok çok az bi ağrım oldu o da regl ağrısı gibi. Tavsiyem anestezi alıp çekin ben öyle yaptım şahsen 🫶🏼

Yani bi sağ bi sol mu bilmiyorum ama her gittiğimde sol yumurtamın büyüdüğünü ve catladıgını söylüyor ne yapacağımı şaşırdım artık,Allah’tan başka çarem yok mevlam nasip etmeyince etmiyor işte..
rahim filminden de hiç ama hiç korkma. Ben iğne bile vurulurken canı yanan biriyim rahim filminde çok çok az bi ağrım oldu o da regl ağrısı gibi. Tavsiyem anestezi alıp çekin ben öyle yaptım şahsen 🫶🏼
Bende ameliyat olduğumda alerjim olduğunu söylediler anesteziye o yüzden anestezi olmak istemiyorum. Bu ay da geçsin belki çekinirim

Benim ablamın sorunluydu ama doğal yollarla hiç beklemediği an oldu. O yüzden hiç kafanı takma

Merhaba canım öncelikle çok çok geçmiş olsun aynılarını bende yaşadım çok zorlu bir süreçti bende Ekim’in 25 inde adetim gecikti hastaneye gidim dedim ertesi günü kanamam oldu 3 haftalık gebeymişim ve düşük yaptım sonra doktorum beta hcg değerime baktı düşmesi gerekirken yükselmeye devam etti alttan muayene etti ve dış gebelik dedi yatış verildi iki gün yattım ilaçla düşmedi iğne yaptılar kontrol altında kalman lazım dediler anan bir dakika daha o hastanede kalamazdım imza attım çıktım ertesi günü midem bulandı başım döndü gittim iç kanama geçiriyorsun diyip direk ameliyata aldılar senin gibi sağ tüpümü aldılarsa 4 buçuk ay korundum sonra tekrar denedim geçen ay tutmadı bu ay tuttu adetimden 5 gün geçti ama beta hcg değerim çok düşük 20 çıktı bugün tekrar yaptık 25 çıktı doktor dedi Çarşamba yine gel bakacağız kimyasal gebelik olabilir dedi şuan bekliyorum kimyasal gebelik değilse geç döllenmedir dedi inşallah gebeyimdir sende sıkma canını korkma bir daha dış gebelik olursa tek tarafım kaldı çocuğum olmazda falan diye veren Allah verir
Canım merhaba ne durumdasın. Gebelik oluştu mu merak ettim bu mesajdan sonra. İnşallah seni üzmemişimdir bu soruyla 🥺

Öncelikle geçmiş olsun ben de 2022 Eylül ayında dış gebelik yaşadım, iğneyle kurtuldum ben çok şükür . Ama ikinci de dış gebelik olur diye çok büyük korkularım vardı. Tek tüple de hamile kalabilirsin engel değil, en azından sorunlu tüpün alındı öyle düşün inşallah bir daha da tekrarlamayacak.. bana gelince ben dış gebelik geçirdikten 5 ay sonra hamile kaldım. Dış gebelik geçirenlere hacamat yaptırmalarını öneririm ben yaptırdığım ay hamile kaldım 🥰🙏 umarım kimse tekrar yaşamaz..

Öncelikle geçmiş olsun ben de 2022 Eylül ayında dış gebelik yaşadım, iğneyle kurtuldum ben çok şükür . Ama ikinci de dış gebelik olur diye çok büyük korkularım vardı. Tek tüple de hamile kalabilirsin engel değil, en azından sorunlu tüpün alındı öyle düşün inşallah bir daha da tekrarlamayacak.. bana gelince ben dış gebelik geçirdikten 5 ay sonra hamile kaldım. Dış gebelik geçirenlere hacamat yaptırmalarını öneririm ben yaptırdığım ay hamile kaldım 🥰🙏 umarım kimse tekrar yaşamaz..
Canım benim çok teşekkür ederim yorumun için. Çok mutlu ettin beni içimi rahatlattın 🥰

X