Dış gebelik , iğne ve sonunda ameliyat

Canım merhaba ne durumdasın. Gebelik oluştu mu merak ettim bu mesajdan sonra. İnşallah seni üzmemişimdir bu soruyla 🥺
Merhaba canım Estagfurullah ne güzel üzmesi öyle şey mi olur
Maalesef dün adet oldum,bu sabah randevum var sanırım tekrardan iğne verecek bakalım nasip
Bu sefer de doktora gidip tekrar adet olursam artık doktora gitmeyi düşünmüyorum çünkü olmuyor işte kabullenmem gerekiyor bazı şeyleri
Dua eder misin benim içinde,sende benim aklımdasın :)

Merhaba canım Estagfurullah ne güzel üzmesi öyle şey mi olur
Maalesef dün adet oldum,bu sabah randevum var sanırım tekrardan iğne verecek bakalım nasip
Bu sefer de doktora gidip tekrar adet olursam artık doktora gitmeyi düşünmüyorum çünkü olmuyor işte kabullenmem gerekiyor bazı şeyleri
Dua eder misin benim içinde,sende benim aklımdasın :)
Tabii ki canım ederim. İnşallah tez zamanda gebelik haberini alırsın. Bende bir sonraki ay deneyeceğim. Evet gerçekten belki de stres yapıyorsun o yüzden. Rahatlat kendini hiç düşünme eminim böyle rahat olursan anlamadan olacak hamilelik. Hiç stres yapıp üzme kendini. Meryem süresini çok önermişler burada belki faydası olur diye önermek istedim sanada 🥰🌸

Tabii ki canım ederim. İnşallah tez zamanda gebelik haberini alırsın. Bende bir sonraki ay deneyeceğim. Evet gerçekten belki de stres yapıyorsun o yüzden. Rahatlat kendini hiç düşünme eminim böyle rahat olursan anlamadan olacak hamilelik. Hiç stres yapıp üzme kendini. Meryem süresini çok önermişler burada belki faydası olur diye önermek istedim sanada 🥰🌸
Bakalım canım,şimdi doktordan çıktım tekrardan gonal f iğnesini verdi sağdan yumurtalık elde edebilmek için. Bakalım hayırlı haberler alırız inşallah. Evet bende duydum Meryem suresini
Hurma ile olanı mı diyorsun sende

Bakalım canım,şimdi doktordan çıktım tekrardan gonal f iğnesini verdi sağdan yumurtalık elde edebilmek için. Bakalım hayırlı haberler alırız inşallah. Evet bende duydum Meryem suresini
Hurma ile olanı mı diyorsun sende
Şu denk geldi bana geçenlerde

Eklentiler

• IMG_5053.png
    IMG_5053.png
    160,5 KB · Görüntüleme: 40
Gün gün yazmak istedim buradan belki birileri görür aynı durumda olan. Konuyu açmıştım. Dış gebelik geçirdim ameliyat oldum sağ tüpüm alındı. Korunmayı bıraktık. 4 ay olacak ama bunun 2 ayı kist vs ile uğraştım onunla geçti. Ameliyattan sonra 4 cm’lik kist oluştu. Bu ayda deniyorum ama inşallah olur

Çok iyi hiç bir engel yok tez zamanda olsun inşallah
Canım merhaba ne durumdasın merak ettim
Merhaba canım öncelikle çok çok geçmiş olsun aynılarını bende yaşadım çok zorlu bir süreçti bende Ekim’in 25 inde adetim gecikti hastaneye gidim dedim ertesi günü kanamam oldu 3 haftalık gebeymişim ve düşük yaptım sonra doktorum beta hcg değerime baktı düşmesi gerekirken yükselmeye devam etti alttan muayene etti ve dış gebelik dedi yatış verildi iki gün yattım ilaçla düşmedi iğne yaptılar kontrol altında kalman lazım dediler anan bir dakika daha o hastanede kalamazdım imza attım çıktım ertesi günü midem bulandı başım döndü gittim iç kanama geçiriyorsun diyip direk ameliyata aldılar senin gibi sağ tüpümü aldılarsa 4 buçuk ay korundum sonra tekrar denedim geçen ay tutmadı bu ay tuttu adetimden 5 gün geçti ama beta hcg değerim çok düşük 20 çıktı bugün tekrar yaptık 25 çıktı doktor dedi Çarşamba yine gel bakacağız kimyasal gebelik olabilir dedi şuan bekliyorum kimyasal gebelik değilse geç döllenmedir dedi inşallah gebeyimdir sende sıkma canını korkma bir daha dış gebelik olursa tek tarafım kaldı çocuğum olmazda falan diye veren Allah verir
Canım merhaba ne durumdasın merak ettim

Merhaba kızlar bende ekimde dış gebelik geçirdim 2 doz mtx ve kürtaj oldum kanamam bittikten 15 gün sonra regl oldum sonrasında doktora gittim doktor yumurtalıklarımın normal olduğunu söyledi ve rahim filmi çekelim dedi ama ben baya korkuyorum çekinmeye çekinmeden yeniden deneyen var mı

Merhaba kızlar bende ekimde dış gebelik geçirdim 2 doz mtx ve kürtaj oldum kanamam bittikten 15 gün sonra regl oldum sonrasında doktora gittim doktor yumurtalıklarımın normal olduğunu söyledi ve rahim filmi çekelim dedi ama ben baya korkuyorum çekinmeye çekinmeden yeniden deneyen var mı
canım ben hiç film çekinmedim. Ama eğer bu üç ay olmazsa o zaman detaylı baktıracağım

Hiç bir belirti yok sadece ağız tadımda değişiklik var. Bat 8 aralıktı. Tam iki hafta bugün. Bu arada ben soğan suyu da içiyorum bir haftadır aynı anda korunmuyorum da. Faydası olur umarım

Göğüs hassasiyetim var. Ve normalden bir tık fazla akıntım var. Hibiskus içtim bugün bide meğer gebelikte zararlıymış. Bir kupanın yarısını içtim. Umarım bir şeye engel olmaz

Kızlar merhaba
9 nisanda hafif lekelenmek başladı. Son adet tarihim 25 marttı. Öncesinde yeni evlendiğim için adet düzenim değişiyor sandım. Daha sonrasında kanamalarım arttı. Şehir hastanesinde acile gittim. Orada alttan muayene edeceklerini söyledikleri için çekinip geri döndüm. Belki bir ihtimal olabilir diye evde test yaptım. İki testin ikisi de pozitif çıktı. Ama içimde bir şüphe vardı. Neyse sonrasında artık kanamalarım yaklaşık 10 gündür durmadığı için özel hastanede randevu alıp oraya gittik. Alttan muayeneye mecbur girmek zorunda kaldım. Orada baktı sağ tarafımda kese gördüğünü söyledi. Kan değerime baktı. Değerim 4 bindi. Dış gebelik dedi. Hemen ertesi güne kürtaj olup bir gün sonrasında iğne vurulacağımı söyledi. Tabi hem korkuyor hemde bir an önce çözüm olsun istiyordum. Doktora pek güvenemedim. Öneriyle Dr Orhan Orhan beye gitmeye karar verdim. Hemen o gün gittik oda muayene yaptı bu değerlerde iğne ile çözmeye deneyelim dedi. Tüpü kaybetmek istemediği için. 18 Nisanda iğne vuruldum sonraki 4. Gün değerim 4 binden 6 bine çıktı. 7 . Gün kan verdiğimde 3606 ya düşmüştü. Bundan sonraki 4 . Gün tekrardan kan verdim değerim 1739 du. Parçalı kanamam oluyordu. Ameliyatsız çözeceğiz diye düşünüyordum. Her şey yolundaydı günden güne iyi oluyordum. Sonra tam 5 Mayıs sabahı uyandığımda adet sancısı gibi bi ağrım vardı. Ki dış gebelik geçirenler bilir böyle sancılar zaten ara ara geliyor ama ayırıcı nokta diğerlerinden anında su gibi terledim ve anlıyordum bi şeyler ters gidiyor. Hemen doktoru aradık muayenesine çağırdı. Kontrol ettikten sonra kanamanın başladığını söyledi. Acilen ameliyata alınmam gerektiğini söyledi. 11 de muayene olup 12 de ameliyata alındım. Sorunsuz geçti. Zaten kapalı ameliyat olmuştum sadece iki gün zorladı. Bugün kontrolüm vardı. Herhangi bir sorun olmadığını söyledi. İğne vurulduğum için 3 ay korunmamız gerektiğini söyledi. Ama ben 6 ay bekleyeceğim. Belki de daha fazla….
Yarın ameliyat olalı tam bir hafta olacak son iki gündür baş ağrısı yaşıyorum ağzım çok sık kuruyor çok susuyorum. Birde sağ tüpüm alındı orada sanki nabız atıyor gibi oluyor. Sizlerde dış gebelik geçirdiyseniz paylaşabilir misiniz? Birde ameliyat olduktan kaç ay sonra korunmayı bıraktınız ? Ve bu durumu yaşayıp normal yolla hamile kalan var ? Çok ihtiyacım var güzel şeyler duymaya….
Aynılarını yaşadım canım pskolejim alt üst oldu iki hafta oldu ameliyat olalı kürtaj oldum narkozssuz yaptılar mahfoldum sağ tarafta kis oluşmuş bebek sağ tüpte dediler beynim yandi kan değeri kanser ignesi vurdular 70 milimlik iki gün sonra tekrar kan verdim yükselme varmış tekrar igne vurdular o kadar berbat bir iğne ki vücuda girerken ateş gibi yalıyordu ağlıyordum resmen ama o ignede işe yaramadı 9 bine çıkmış kan değeri ve ameliyat olamm gerektiğini tüp Zarar gördüyse almak zorunda kalacağını söyledi mecburduk ameliyata ve kapalı ameliyat oldum sağ tupumude almışlar zarar görmüş banada gösterdi resmini şaştım kaldım .şimdi korkuyom hadi bidaha hamile kalırsam aynı şeyi yaşarsam diye zaten 6 ay hamile kalmaman gerek dedi 6 ay sonunda rahim filmi çektir dedi ben 1 sene istemiyorum cunki pskolejim bozuldu iğneler ameliyat kan almalar kusmalar herşey etkiledi rabbim vakti zamni ne zamnsa sağlığı ille gelsin inşallah tek duamız o ve kimseye yaşatmasın rabbim dış gebeligi

Valla canım ben film çekinmedim. Ağustostan beri korunmuyorum.bunun iki ayı kist ile uğraştım. Ama şuan gebelik oluşmadı

Aynılarını yaşadım canım pskolejim alt üst oldu iki hafta oldu ameliyat olalı kürtaj oldum narkozssuz yaptılar mahfoldum sağ tarafta kis oluşmuş bebek sağ tüpte dediler beynim yandi kan değeri kanser ignesi vurdular 70 milimlik iki gün sonra tekrar kan verdim yükselme varmış tekrar igne vurdular o kadar berbat bir iğne ki vücuda girerken ateş gibi yalıyordu ağlıyordum resmen ama o ignede işe yaramadı 9 bine çıkmış kan değeri ve ameliyat olamm gerektiğini tüp Zarar gördüyse almak zorunda kalacağını söyledi mecburduk ameliyata ve kapalı ameliyat oldum sağ tupumude almışlar zarar görmüş banada gösterdi resmini şaştım kaldım .şimdi korkuyom hadi bidaha hamile kalırsam aynı şeyi yaşarsam diye zaten 6 ay hamile kalmaman gerek dedi 6 ay sonunda rahim filmi çektir dedi ben 1 sene istemiyorum cunki pskolejim bozuldu iğneler ameliyat kan almalar kusmalar herşey etkiledi rabbim vakti zamni ne zamnsa sağlığı ille gelsin inşallah tek duamız o ve kimseye yaşatmasın rabbim dış gebeligi
Emin ol şunu ben yazmış gibi anlıyorum seni. Ama geçiyor bir süre sonra bu düşünce. Benim 6 ay ağustosta doldu onzamamdan beri korunmuyoruz ama şuan hala bişey yön nu ay bayağı ümitlendim ama olmadı iki gün önce oldum normalden. Hiç öyle kötü düşünme. Korkma illa geçecek unutulacak. Benim kanım yüksek kolestrol yüksek şeker sınırda çıktı fenalaşıyordum hep ama iğneden sonra oldu hepsi. Bağışıklık sistemini çok etkiliyor.

X