Dış gebelik sonrası geleceğe umutla bakanlar !

Doktordan şimdi geldim kızlar. Benim değerler çok nazlı yaa. 145 düşmüş üçüncü iğne sonunda yani hala 4830 lardayım. Bu sefer daha çok düşer diye umut etmiştim<:KK43: İğneleri yaptık artık düşmesini bekliycez diyor doktorum. Çarşamba tekrar kan talili bakalım.Birde, Ankarada sgk ya bakan hastanede dış gebelik ve gebelik takibi konusunda önereceğiniz doktor varmı? Ben eskişehirde hastalandım tedavi orda başladı ama artık dönmem lazım ve doktor bulmam gerekiyor.

benim doktorum beta değerleri sıfırlanana kadar ilişkiyi yasaklamıştı.zaten kanamam ve ağrımda vardı.bana kalırsa biraz vücudunu dinlendirmeye bak.özellikle ilişkiye giriyorsanda korun derim.

benim kanama yok henüz.ağrımda çok fazla değil çok şükür.ara ara oluyor.onuda ağrı kesicilerle idare ediyorum.ben tüp bebek tedavisi gördüm .onun için zaten yaklaşık 1.5 aydır ilişki yasaktı.gebelik sonucum önce negatif çıkmıştı.ozaman doktor ilişki serbest artık demişti.sonra değerlerim yükselmeye başlayınca dış gebelik olduğunu söyledi.ondan sonra tekrar sormadım yasakmı değilmi diye.insan çekiniyor yanlış anlıyacak diye.geçen hafta ultrasonda hala çok yumurta var ve büyüklerdi.ilaçla büyüdüğü için hala kocamanlar.kanamam olmadığı için vücuttan atılmadılar sanırım.dünden beri kafama takıldı.döllenme olurda rahim içine yerleşirse diye düşünüyorum.offff ne zor bir süreç yaaa. bir an önce adet olsamda kurtulsam şu stresten..

çok tşk ederim cnm inşllh atlatacam hayırlısıyla.pko olanlarda ohss riski var ama herkezde olacak die bir şart yok.inşllh tüp bebeğe gerek kalmadan hamiş olursun cnm.çok şiddetli ağrılarım yok çok şükür.doktoreum ağrı kesici alabilirsin dedi. sağ tarafımdaoluyor ağrı,özellikle ayakta kalınca.ağrı kesici içiyorum .pazartesi beta yaptıracam inşllh düşmüştür.birde kafama bişi takıldı.dr ilişki serbest demişti.uzun bir aradan sonra ilişki oldu ama korunmadık.tekrar gebelik olma şansı yok dimi?yani dış gebelik sonlanmadan yeni bir gebelik oluşurmu? dünden beri ona taktım kafayı.çünkü dünden beri sağ tarafım epey ağrıdı.havadan nem kapar oldum artık.rabbim hepimizin yar ve yardımcıcı olsun inşllh..

canım muhtemelen gebelik oluşmaz değerlerin sıfırlanmadan.ama çoğumuzun doktoru değerler sıfırlanana kadar ilişki yasaklamıştı.bence sıfırlanana kadar ilişki olmamamsı en sağlıklısı.

Doktordan şimdi geldim kızlar. Benim değerler çok nazlı yaa. 145 düşmüş üçüncü iğne sonunda yani hala 4830 lardayım. Bu sefer daha çok düşer diye umut etmiştim<:KK43: İğneleri yaptık artık düşmesini bekliycez diyor doktorum. Çarşamba tekrar kan talili bakalım.Birde, Ankarada sgk ya bakan hastanede dış gebelik ve gebelik takibi konusunda önereceğiniz doktor varmı? Ben eskişehirde hastalandım tedavi orda başladı ama artık dönmem lazım ve doktor bulmam gerekiyor.

canım inşallah çarşamba gunune kadar bir atak yapar senin değerin 4000 düşsün geriye 830 kalsın inşallahhhhhhhhhh.
ama ankrada doktor konusunda yardımcı olamıcam bilgim yok malesef.

benim kanama yok henüz.ağrımda çok fazla değil çok şükür.ara ara oluyor.onuda ağrı kesicilerle idare ediyorum.ben tüp bebek tedavisi gördüm .onun için zaten yaklaşık 1.5 aydır ilişki yasaktı.gebelik sonucum önce negatif çıkmıştı.ozaman doktor ilişki serbest artık demişti.sonra değerlerim yükselmeye başlayınca dış gebelik olduğunu söyledi.ondan sonra tekrar sormadım yasakmı değilmi diye.insan çekiniyor yanlış anlıyacak diye.geçen hafta ultrasonda hala çok yumurta var ve büyüklerdi.ilaçla büyüdüğü için hala kocamanlar.kanamam olmadığı için vücuttan atılmadılar sanırım.dünden beri kafama takıldı.döllenme olurda rahim içine yerleşirse diye düşünüyorum.offff ne zor bir süreç yaaa. bir an önce adet olsamda kurtulsam şu stresten..

ya canım zannnetmiyorum sonuçta bir hamile olan kişi ilişkiye girdiğinde tekrar nasıl hamile kalmıyorsa senin durumunda aynı kalmassın gibi geliğyor mantıken düşününce ama doktoruna sor bakalım o ne dicek ama çokta kafaa takacak bişey yok.

buarada bir arkadaşım anlattı bir yakını 4 senedir falan çocuk istiyorlarmış polip varmış doktor sorun olabılır alalım en azından kafamızdan bunu sileriz demiş kızda o ay nasılsa polipten olmuyor ve o ay ameliyat olacağı için hiç önemsememiş ameliyat gunu ameliyat için beklerken kan sonuclarında hamile oldugu çıkıyor ama polipten dolayı tuttunamıyor .burdan çıkarılacak sonuç stres yapmadan rahat bırakmak aslında.

kesinlikle doktorunuza güveniyorsanız kendi başınıza ilaç bırakmayın... ben şuan korunma sürecindeyim daha 10 gün oldu laproskopi geçireli korunma sürem bittikten sonra doktorum bana 3 ay normal şekilde hamile kalmazsan çaresine bakarız dedi belki ben yine kullanmak zorunda kalıcam ama umarım hamileliğe hazırlanan tüm arkadaşalarım normal yolla hamile kalabilirler... belki ben daha yeni aşadığım için hala üzerimde sıkıntısı var yine olur korkusunu çok yaşıyorum o yüzden bütün alternatifleri suçlar hale geldim hakkımızda hayırlısı artık...

Ne zaman laparoskopi oldun cnm sen, ben de geçen cuma sabaha doğru operasyon oldum. Normal yollamı gebe kalmıştın?

ankaralıyım ama maalesef istanbulda yaşıyorum o nedenle doktor tavsiyesinde bulunamıycam.bazılarının birden bire düşüyor umarım senin öyle olur.düşüşün az olmuş evet.doktorun 4. doz iğne falan yapmaya kalkışırsa başka bir doktora biran önce görünmeni öneririm.ayrıca şimdi kaçıncı haftada olduğunda önemli.

ankaralıyım ama maalesef istanbulda yaşıyorum o nedenle doktor tavsiyesinde bulunamıycam.bazılarının birden bire düşüyor umarım senin öyle olur.düşüşün az olmuş evet.doktorun 4. doz iğne falan yapmaya kalkışırsa başka bir doktora biran önce görünmeni öneririm.ayrıca şimdi kaçıncı haftada olduğunda önemli.

ewet serap uconn doğru söyluyor 4.doz önerirse farklı doktora görün bencede.
haftanda önemli hafta geçtikce gelişmesi buyumesi artar ve değer yukselirse iç kanama riski olabılır.

Ne zaman laparoskopi oldun cnm sen, ben de geçen cuma sabaha doğru operasyon oldum. Normal yollamı gebe kalmıştın?

cnm ben 8 ocakta laproskopi oldum bu benim 3. gebeliğim ilk gebeliğimde spontan düşük dediler adetim 2 gün geçmişti sonra adet kanamam olmuştu biaz sancılı olunca doktora gittim beta hcg ye göre hamileymişim ama kendini atan bir hamilelik yani spontan dedi 2. hamileliğimde normal yolla oldu onda da kalp atımı duyulmadı kürtaj olmak zorunda kaldım ama 2. hamileliğimi ilk öğrendiğim gün aynı zamanda apandist ameliyatı olmak zorunda kalmıştım ameliyat etkilemez dediler ama bilmiyorum bir nedenden dolayı bebek gelişmedi kalp atımı duyulmadı ve kürtaj oldum bundan 7 ay önceydi doktor 3 ay korunma verdi 3 ayın sonunda korunmayı bıraktık ilk ay bişey kullanmadım 2. ay klomen kullandım ama günde 1 tane 5 gün içtim o ayda olmadı 3. ay serephone kullandım adetimin 5. günü başladım günde 2 tane aldım o ay hamile kaldım son adet tarihim 25 kasımdı 25 aralıkta hamile olduğumu öğrendim oda maalesef dış gebelikle sonuçlandı hayırlısı böleymiş demekki benim hikayem bu cnm hamileliklerimde allah bundan sonrakilerin sağlıklı olmasını nasip eder inşallah.

ya canım zannnetmiyorum sonuçta bir hamile olan kişi ilişkiye girdiğinde tekrar nasıl hamile kalmıyorsa senin durumunda aynı kalmassın gibi geliğyor mantıken düşününce ama doktoruna sor bakalım o ne dicek ama çokta kafaa takacak bişey yok.

evet cnm mantıken düşününce öyle ama bende dış gebelik varya onun için kafama taktım.yani rahim içinde embriyo yok.tekrar bir döllenme olupta rahime yerleşirse.aman ne bileyim belkide çok saçma bişidir düşündüğüm.yarın beta sonucunu alınca doktoru arıyacam oz aman sorarım artık.belkide gülecek söylediklerime.dedimya herşeyden nem kapar oldum artık.zaten beta sıfırlanmadan birdaha ilşki filan yok.kendi kendimi strese soktum..

Canim ben cuma gunu gittiğimde yumurta 18,5 mm olmuştu doktor iğneyi aksam 9 gibi vurdu.cumartesiyi bos geçirin dedi yani dün olmadı bugun sabah 8:30-9:00 gıbi dedi 36 saat sonrasi yani bugun aksam ve yarin sonra gun asiri dedi acaba yumurta dün çatlamış olabilir mı ? 20-22 mm oldugunda çatlarmış ya..gerci yumurtalar 24 saat canlı kalırmış .bir de cnm bu spermler 1-2 saat yatsan da hepsi disari çıkıyorlar :)) giden gitmiştir insallah:)

cnm ben 8 ocakta laproskopi oldum bu benim 3. gebeliğim ilk gebeliğimde spontan düşük dediler adetim 2 gün geçmişti sonra adet kanamam olmuştu biaz sancılı olunca doktora gittim beta hcg ye göre hamileymişim ama kendini atan bir hamilelik yani spontan dedi 2. hamileliğimde normal yolla oldu onda da kalp atımı duyulmadı kürtaj olmak zorunda kaldım ama 2. hamileliğimi ilk öğrendiğim gün aynı zamanda apandist ameliyatı olmak zorunda kalmıştım ameliyat etkilemez dediler ama bilmiyorum bir nedenden dolayı bebek gelişmedi kalp atımı duyulmadı ve kürtaj oldum bundan 7 ay önceydi doktor 3 ay korunma verdi 3 ayın sonunda korunmayı bıraktık ilk ay bişey kullanmadım 2. ay klomen kullandım ama günde 1 tane 5 gün içtim o ayda olmadı 3. ay serephone kullandım adetimin 5. günü başladım günde 2 tane aldım o ay hamile kaldım son adet tarihim 25 kasımdı 25 aralıkta hamile olduğumu öğrendim oda maalesef dış gebelikle sonuçlandı hayırlısı böleymiş demekki benim hikayem bu cnm hamileliklerimde allah bundan sonrakilerin sağlıklı olmasını nasip eder inşallah.

apandisit gibi karın içi ameliyatlarında dış gebelik sebebi olduğunu biliyor musun?

apandisit gibi karın içi ameliyatlarında dış gebelik sebebi olduğunu biliyor musun?

biliyorum cnm ama benim anlamadığım bişey var apandist sağ tarafta benim dış gebeliğim sol tarafta oldu sağdan solu etkiliyomu bilmiyorum :)) hayırlısı diyorum hep...

biliyorum cnm ama benim anlamadığım bişey var apandist sağ tarafta benim dış gebeliğim sol tarafta oldu sağdan solu etkiliyomu bilmiyorum :)) hayırlısı diyorum hep...

valla benim doktorum karın içi ameliyat geçirdin mi daha önceki yıllarda diye sormuştu bana dış gebelik sebeplerindenmiş.ondan dedim sana.yoksa sağdaki operasyon solu etkiler mi bilemiyorum.işte insan hep bir neden arıyor ya neden ben neden ben diye.ben bulamadım gerçi nedenini:)neyse bu son olur inşallah...

valla benim doktorum karın içi ameliyat geçirdin mi daha önceki yıllarda diye sormuştu bana dış gebelik sebeplerindenmiş.ondan dedim sana.yoksa sağdaki operasyon solu etkiler mi bilemiyorum.işte insan hep bir neden arıyor ya neden ben neden ben diye.ben bulamadım gerçi nedenini:)neyse bu son olur inşallah...

cnm vallahi benim bundan önceki hamileliğimi öğrendiğim gün apandist ameliyatı olmak zorunda kalmıştım epidural yaptılar ki gebeliği olumsuz etkilemesin diye ama onunda kalp atımını duyamadım yani eğer neden apandist ise 2 bebeğimide bunun için kaybettim gibi gözüküyor ne deyimki artık aslında küçücük dediğimiz operasyonlar hayatımızı ne ölçüde etkiliyo bilemiyoruz artık hayırlısı...

kızlarr hastayım hasta, yazamıyorum size de 2 günüm kaldı dua istiyorum sizden salı gelmezse kırmızılar test yapacağım bol bol dua edin hem iyileşeyim hem bebeğim gelsin.

İnşallah cnm.. Herşeyin hayırlısı, herşeyin..

Kizlar cok canim sikkin benim:KK43:(( o kadar doktor takibine gittik cuma gunu aksam 9 da iğneyi vurdu Cumartesi iliski olmayacak dedi 36 saat sonra pazar yani bugun sabah 9 da ve aksam 5-6 gibi olacak , pazartesi de sabah dedi.Bız bugun sabah oldu ama 4 te kayınvalidenlere geldi cat kapı ve doktorun dediği saat olmadı 5-6 gıbi:KK43:( cok üzülüyorum bu ay bir de sagdan yumurtluyodum acaba olmadı mı??dun de olmadı gerci onu doktor olmasın demişti.

X