Dış gebelik sonrası hamile kalamayanlar

nfsm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
9
3
35
Ben ikibçk yıl önce dış gbelik geçirdm öncesinde birbuçk yıl korundum korunmayı bıraktıktan dört ay sonra hamile kaldım ama maalesef dış gebelik sonrasında tek doz iğneyle sonlandırıldı doktorum bir yıl korunmamı istedi sonrasında birbuçk yıldırda hamile kalamadım en son bir buçuk ay önce hsg çekindm tüplerim açık eşimdede sorun yok hsg sonrası iki regl oldum o kadar mutsuzum ki çaresizce heray regl olcakmı olmuycakmı diye beklemek çok yorucu benim gibi olan varmı yada sonrasında kendiliğinden gebelik yaşayAn

Bende dış gebelik yaşadım sağ tüpüm alındı 1.5 yıldır hamile kalmayı bekliyorum maalesef olmadi.

Bnm iki tüpümde duruyor hsg çkindim tıkanıklık yok ama bnde iki yıl olcak hamile kalamadım covid aşısı yüzünden olduğunu düşünüyorum siz aşı olmuşmuydunz dış gbelik sonrası

Ben ikibçk yıl önce dış gbelik geçirdm öncesinde birbuçk yıl korundum korunmayı bıraktıktan dört ay sonra hamile kaldım ama maalesef dış gebelik sonrasında tek doz iğneyle sonlandırıldı doktorum bir yıl korunmamı istedi sonrasında birbuçk yıldırda hamile kalamadım en son bir buçuk ay önce hsg çekindm tüplerim açık eşimdede sorun yok hsg sonrası iki regl oldum o kadar mutsuzum ki çaresizce heray regl olcakmı olmuycakmı diye beklemek çok yorucu benim gibi olan varmı yada sonrasında kendiliğinden gebelik yaşayAn
Merhabalar gecmis olsun öncelikle değeriniz kacti ve iğne olduktan sonra 4.gün degeriniz yükselmis miydi

Merhaba teşekkür ederim bnm dörtbine yakındı 7 hfta dörtgünlüktü iğneden sonra düştü birkaç gün sonra üç dört değer arrttı sonra düşüşe geçti ikinci iğneye gerek kalmadan tek seferde hızla düşüşe geçti 13.gün taburcu oldun yüzlerdeyken sonrasında iki güne bir kan verdm sıfırlandı bir hftada öyle geçti uzun bir süreçti Allah kimseye yaşatmasın 😞

İğneden aonra en fazla 6 ay korunmak lazimmis neden 1 yıl

Bna bir yıl dedi hatta ne kadar uzun olursa o kadar iyi dedi tekrar olmaması için şimdide olmuyor buay ovülasyon testi folik kullandm şuan aşırı derecede enfeksiyon ağrısı çekiyorum hamile olma ihtimalim var pazar test yapıcam inşallah pozitif çıkar 🥰 sizdemi dış gebelik yaşadınız

Bna bir yıl dedi hatta ne kadar uzun olursa o kadar iyi dedi tekrar olmaması için şimdide olmuyor buay ovülasyon testi folik kullandm şuan aşırı derecede enfeksiyon ağrısı çekiyorum hamile olma ihtimalim var pazar test yapıcam inşallah pozitif çıkar 🥰 sizdemi dış gebelik yaşadınız
Insallah Allah im inşallah evet bu ay yasadim

Rabbim bir dahs yaşatmasın bizede bir gün sağlıklı bir gebelik nasip etsin inşallah çünkü gerçekten çok zor yaşayan bilir o korkuyu o çaresizliği 😞

Bn üç temmuzda öğrendim hamile olduğumu 21 temmuzda hastanelik oldum 13 gün hastanede on gün evde yattım tamamen bitmesi eylülü bulmştu szn beta kaçtı

Umut olsun diyorum yazıyorum.
Geçen yıl dış gebelik geçirdim.Normal adet tarihimde tam günümde kanamam başladı tabiki adet oldum sandım.Tek farkı ağrısız olmasaydı normalde ağrırdı.Adetim 5 gün sürer bunda 10 gün sürdü.7.gün sağ bacağım uyuşmaya başladı yerimden kalkamadım ve sağ bacağımda adet sancısı gibi bir sancı ama dayanılmıyıcak şekildeydi.3 gün daha bekledim tabiki cahilliğimden nerden bileyim dış gebelik olduğunu 10 gün kanama sürünce şüphelendim idrar testi.yaptım pozitif.Doktora gittim değerim 400 lerdeydi.iki günde bir düşmeye başladı.ama bu süreçte aşırı ağrılarım ve kanamam vardı.bende forumları okudum kanama ve şiddetli ağrı varsa tüp patlamş olabilir vesaire.Bunlara kulak asıp morelinizi bozmayın.hsg çektirdim iki tüpte açık çıktı sadece sağ tüpte sıvı yavaş ilerledi.ardından 2 ay içinde gebe kaldım.tekrardan denememde 5 ay sonra hamile kaldım.hatta 5 aydır neden gebe kalamıyorum diye doktora gittim.doktor normalde 1 yıl süre veriyoruz ama istersen aşılama yapalım dedi.aşılama için gideceğim ay hamileydim.canınızı sıkmayın stres yapmayın.stres bütün hormonları etkiliyor.

Buay artık pes ettim hatta bugün eşimede söyledim olmuycak galiba biz böyle yaşamaya devam edicez diye kabullendi o ama ben birtrlü kabullenemiyordum çünkü çok kafama taktım sanırım artık kendimi üzmemeliyim sizin adınıza çok sevindim belki bnde bir gün o duyguyu yaşarım umut hep olucak galiba o dış geblik süreci bni çok yıprattı blki o yüzden bilmiyorum bnada rahim filmi aralıkta çkindm ocakta aşılama demişti istemedm üç ay denicem dedm hayırlısı olsun

X