Dış giyim sorunsalı

ben anlamadim simdi, pardesü giyince o tesettür sayilmiyor mu ? :KK64:
Kuran-ı kerim de bahsedilen ayetlerle ve hadislerle sabit hak yani gerçek Tesettür pardesü değildir canım. Tesettürün maksadı vücud hatlarını kapatmaktır. Eğer pardesü tesettür olsaydı vücud hatlarını belli eden belden oturtmalı, düğmeli, fiyonklu, renkli binbir çeşit model halinde üretilmezdi.

Canım tesettürün hayırlı olsun.Bende yeni ferace giyiyorum inan senin endişelerin bendede vardı.Kışında giyersem üşürmüyüm diye.Ama Allah öyle koruyorki üşümüyorsun .Ve üstüne kenarlarıhafif ponponlu şallar var siyah güzel oluyor deneye bilirsin.Üşümezsin
Gerçekten yaa üşümüyor insan. Yani aslından kalında giyinmiyorum pek. Üşümüyorum. Yazın da pişmiyorum. Yeter ki Allah ın emirlerini yerine getirelim. Sıcaktan da soğuktanda koruyor yaradan..

Bir çok site var bunun için aslında buraya konu açana kadar çoktan seçmiş olurdun oralara baksan ve herkesin zevki de farklı, yakışanı yakışmayanı da.. gir alışveriş sitelerine tıkla kaban mont pardesü bölümlerini seç beğen al. genelinde kargo ücretsiz zaten ve hiçbir açıklama yapmadan geri gönderebiliyorsun beğenmezsen..

alt tarafı bir kaban bu kadar üzerinde düşünmene gerek yok bence.. hepsi birbirine benziyor zaten :KK66:

Kış gunu ferace giyenlere sadırıyorum
yavrum bronşit olursunuz yahu
bikere tesettür dediğin de dış hattını belli etmesin yeter yani feraceye illede gerek yok

Yasın daha cok genc senın tarzın ferace olmamalı
inanılmaz sık geniş kesim moder ince kabanlarvar 200 tl civarı onlardan al topuktan bi karış yukarı da duruyo etekkede uyar yani.bi dar uzun etek yada az topukta etek botla cok guzel durur.
ben feraceyı hiç hoş bulmuyorum şahsen yazın heryerkeri belli incecik kumas

Valla mevlana modeli ferace giyiyorsan armine kayradaki pardesülerin yaşına uygun olmadığını düşünmen ilginç

Ben de feraceyi sevmiyorum yazın hem çok terletiyo hem bazı modeller yapışıyor

Zühre nin araboy kapları güzel

Kayrada Nihan ve tuba da spor şişme montlar bulabilirsin

Kaşelerin bile çok güzel modelleri var

Tuba daki etnik desen pardesülere bayılıyorum

Eşarba gelince silkhome levidor şimdiki favorilerim

Uzun yapınca uçuşmuyor gayet iyi boyutta eşarplar

Reklamlar gibi oldu :) :)

Şal yakışmıyor demişsin ama birak yakışmayı kışın büyük kolaylık. yağmurda eşarbın önü düşer zaptetmesi zor oluyor

İnternetten alırsan da kurumsal firmaları tercih et
Kayrshop armine gibi
Bunlar müşteri ile ilgilenir

Kış gunu ferace giyenlere sadırıyorum
yavrum bronşit olursunuz yahu
bikere tesettür dediğin de dış hattını belli etmesin yeter yani feraceye illede gerek yok

Yasın daha cok genc senın tarzın ferace olmamalı
inanılmaz sık geniş kesim moder ince kabanlarvar 200 tl civarı onlardan al topuktan bi karış yukarı da duruyo etekkede uyar yani.bi dar uzun etek yada az topukta etek botla cok guzel durur.
ben feraceyı hiç hoş bulmuyorum şahsen yazın heryerkeri belli incecik kumas
Tesettürün yaşla ne alakası var ?

Tesettürün yaşla ne alakası var ?
Tesettürün kısmi olarak yasla alakası var bana göre.
hee giyer carsafını yası ne olursa olsun islami olarak tam tesettürlü oldugu için guzel gorunur.
ferace dediğiniz sey ise cok mu islami önumde vucudunu yürürken saran kalcalarını incecik bi bezle sarmak tesettürmüdür siyah diye.
dikkat cekmiyen renklerin pekalada dahada islami gorununen modern tarzları var.genc arkadasada bumu tavsıye ettim.bu arada islami bir polimige giremem kendim de tesettürüne dikkat eden ve asla bir vucumu siyah diye saran bir seyı giyemem.pileli kesim tercih eder basortümü göguslerimden asagı karnıma arkadanda sırtıma kadar örterim fakat renkte siyahı tercih etmm.önemli olan vucud hatlarımın belli olmayışıdır.

Gerçekten yaa üşümüyor insan. Yani aslından kalında giyinmiyorum pek. Üşümüyorum. Yazın da pişmiyorum. Yeter ki Allah ın emirlerini yerine getirelim. Sıcaktan da soğuktanda koruyor yaradan..

Dini yorum yasak

Yazmayım dedim ama ısrarla sürdürüyorsunuz

Kız burada fetva istememiş pardesü tavsiyesi istemiş

Alo fetva lar var zaten siz neden sürekli fetva veriyorsunuz

hee giyer carsafını yası ne olursa olsun islami olarak tam tesettürlü oldugu için guzel gorunur.
ferace dediğiniz sey ise cok mu islami önumde vucudunu yürürken saran kalcalarını incecik bi bezle sarmak tesettürmüdür siyah diye.
dikkat cekmiyen renklerin pekalada dahada islami gorununen modern tarzları var.genc arkadasada bumu tavsıye ettim.bu arada islami bir polimige giremem kendim de tesettürüne dikkat eden ve asla bir vucumu siyah diye saran bir seyı giyemem.pileli kesim tercih eder basortümü göguslerimden asagı karnıma arkadanda sırtıma kadar örterim fakat renkte siyahı tercih etmm.önemli olan vucud hatlarımın belli olmayışıdır.
O size göredir. Tesettürün yaşla bir alakası yok ve sizin yazdıklarınızında benim sorumla ilgisi yok. Ben dar giyinmek siyah olduktan sonra tesettürdür diye birşey demedim çünkü.

Dini yorum yasak

Dini yorum yazmayın dedim derken?
Ayrıca fetva hattı var demişsiniz size gerek yok demişsiniz Ama burda millet yanlış fetva veriyor birşey demiyorsunuz ben o yanlışı düzeltince mi suç oluyor? Ben burda kimseye durduk yere fetva vermiyorum. Yanlış fetvalar veriyorlar kafalarına göre, ben bir Müslüman olarak aydınlatıyorum. Millete yanlış fetva verilip yanıltılmasına göz yummuyorum o kadar.

Son düzenleme:
Ayrıca çarşafta incecik bir bezdir ama tüm hatları layığınca örter. Kaldı ki tesettür kuran ı kerimde yazıldığı ve anlatıldığı gibidir. Sizin uygun gördüğünüz gibi değil.

Dini yorum yasak

Ayrıca ben mesajımda başka bir üyenin mesajından alıntı yapıp hem fikir olduğumu belirtmişim. Sizi alakadar eden bir durum yok?

Yapmayın hem konuyu kapattıracaksınz hem banlanacaksinz.Herkesin bir giyim sekli var sen ferace giyersin ben pardesu yada kap.
Ayrıca ferace kısın usutmez demeyin ince kumaş tabi usutur.
İlla ki yapısmasin hatlarim belli olmasın diyorsaniz bir beden büyük alirsinz belden buzmesi bukmesi olmaz hem saglıgınzdan olmazsınız hemde istediğinz gibi olur.

Yangın var diye bağıracağım şimdi, bin kere ikaz ediyorum dini yorum yok diye.

X