Dış giyim sorunsalı

ya kızlar yani aslında bir sorunda şu 20 yaşındayım ve baktığım pardesülerin çocuğu 25-30 yaş arası için gibi geliyor

Ferace ne tam anlayamadım ama pardesu gibi birşey mi.etek üzerine bol birşey ,ya da pantolon üzerine de dizde tunik falan giyemez misin? Uzun yelekler var çok hoş mesela.Kışın kaban giyilir sonuçta.uzun kaşe kabanlardn alsan veya farklı bir kumas.sonucta uzun olur altında da ne kıyafet varsa kabaninı çıkardığında o kullanılır.tabi uzun kaban derken dizin az altında oluyor ya

Eşarp kışın zor oluyosa çok güzel geniş pamukumsu örtüler var. instagramda çok seçenek var fiyatlarda iyi ordan araştırabilirsin.
Bir tane kaşe siyah uzun kaban alsan tüm kışı geçirirsin. feraceyle olacak iş değil. mesela böyle örtüler kış için uygun bence.

Eklentiler

• Screenshot_2016-11-28-21-57-02-1.png
    Screenshot_2016-11-28-21-57-02-1.png
    534,2 KB · Görüntüleme: 95
Lcw gelmis ,neten bak cok hosuma giti şişme mont dendiginden ama ayak bileklerine kadar .. Ferace nin uzerine panco giyorlar oda cok hos duruyor..

Bide bu sorunsal olayı nedir ya biri bana anlatırsa memnun olcam?
Benmi çok cahilim, türk dil kurulu sözlüğe sürekli yeni sözcükler ekliyor sizde sürekli takipdemisiniz kii ? :))

Ben kapalı değilim, ama feracenin ne olduğunu arkadaşlarımdan biliyorum. Ve onla kışın donarsın ben söyleyeyim.
Ben şişme ve oldukça kalın olan montumla buz tutuyorum valla kışın. :KK53:Kansızlık var malum, normal bir insandan daha fazla üşürüm bir de, ince mevsimlik bir ceketle çıksam kesin ölürüm.
O yüzden ferace fikrini aklından çıkarmalısın bana kalırsa. Hulk falan olmak lazım öyle dışarı çıkabilmek için üşümeden yani.
Uzun kaban bak bence, şişmelerin bile uzunları var.

SusmayanKalem SusmayanKalem ,
konunun yeri burası mı ablacım? Birde biliyorsun dini içerik yasak neden neden diyorum ve susup konuyu uygun bölüme taşıyorum.

Ayy konu sahibi banlanmis. Ben yine de bi tavsiye vereyim. Insallah marka adi vermek yasak degildir. Kayranin pancolari harika ayrica tugba venndeki parduseler cok şık her renk her model var ordan bakabilirsin ve gayet spor genc isi

sen söyleyince mevlana modeli ferace diye merak ettim googleladım modanisa diye bi site buldum çok güzel pardesüler var gayet şık bi bak istersen hatta kombinler filan var,pançolarada bak baya iyi :)

Kaşe uzun kabanlardan tercih edebilrsin.

Ya da şişme mont görünümünde uzun kabanlar var gayet kibar duruyor onları da tercih edebilirsin. Ferace giymek istiyorum diyorsan Ferace üstüne kışlık pancolardan alabilirsinama bunu daha çok carsaf görenler tercih ediyor. Senin tercihin fazla dediğin gibi uzun kabanlar işini çözecektir.

Esarp konusunda ise kisalık kısmını eğer kaban giyersen kışlık bir şalı boynuna Dola olsun bitsin en azından korunmuş olursun soğuktan:lülülü:

Uzun kabanlardan alabilirsin.Kayra'da hem spor hem şık modeller var biraz pahalı
Zühre'de de öyle ara sıra indirim günleri oluyor.geçen sene bayıldıgım bir model vardi ama ben bulamamiştim hem uzun hem şıktı.
Oralardan bakabilirsin.
Ferace ile dışarı çıkıyım deme ❄ soguklar geliyor donarsin:KK70:

Pardesü 25 - 30 yaş için yazmışınızda maksadınız tesettürse pardesu tesettür değil zaten. Ayrıca dini yorum yapmayın yazmışsınız da kapalılıktan,tesettürden söz etmişsiniz bu dinle alakalı değil mi? Kaldı ki tesettür tarz değil farzdır.

Bu arada kendimden örnek vereyim alttan kalın giyiniyorum Üşümüyorum bu kadar da dert olmuyor.

esselamü aleyküm

Kk Hanımları belki bileniniz vardır tesettürlüyüm . Tesettüre girmeyi düşünemeye başladığımda çok araştırdım , çok fazla kişiyle konuştum , en doğrusunu öğrenmeye çalıştım , tesettürüme baz olarak genellikle ayet ve hadisleri aldım ve daha çok yeni oldu tesettüre gireli. 6 ay olmadı belki :)

Bunlar reklamlar :KK70: reklamları geçelim

Dert edindiğim konulara gelelim

Benim sorunum feraceliler kışın ne yapıyor ? En yakın arkadaşımda feraceli ama onun önerileri feracemizin kesim modeli farklı olduğu için kafama tam uymuyor . Benim ki Mevlana etek belden oturtmalı düğmeli unun ki dümdüz ve fermuarlı . kışın üşümekten çok korkuyorum . En sevdiğim mevsim kış ve bir türlü nasıl yapacağıma karar veremiyorum :KK43: . Pardesü alamam sanırım hemen . Kışlık şişme montum var dizime kadar ama pantolon giymiyorum :) elbiseyle de kötü durmaz mı ? bir iki kere arkadaşımın düz feracesinin üstüne deri ceket giydim bence çok güzel olmuştu tonları filan ama benim feracem Mevlana ve düğmeli . Yazın çok seviyorum feracemi ama kışın şimdi bir tuhafıma gitti .

Ve diğer sorumsa eşarp
Şal yapamıyorum hem yüzüme yakıştırmıyorum hem tesettürüme yada tarzıma diyeyim . Eşarplarsa şimdi kısa olduğu için uçuşuyor . Kısa eşarp ta sevmiyorum uzun eşarbım var baya uzun ama numune gibi 1 tane uzun eşarp nereden bulabilirim . Kışın şal yapmak daha mı mantıklı ?

Bir iki tane fotoğraf yükleyeceğim gerçekten şu dertlerime bir çözüm bulalım annem hasta olacağım korkusuna altımı çok kalın giysem de dışarı yollamak istemiyor . Bu gün çok acil dışarı çıkmam lazım kadınsal bir ihtiyacımı gidermek için babamı bekleyemem yani hani Allaha şükür param pulumda var . Yağmur yağdı diye dışarı çıkamadım . Evimiz İstanbul da ama kırsalda Karadenize kıyısı var :KK70: . Soğuk iklimi yani bir kar yağsa bileğe geliyor . Ne yapacağım tam bilmiyorum . Annem de şişme montunu giy diyor sonuçta hani dize kadar geliyor diyor . Siz bir akıl verin lütfen ?

Lütfen dini yorum yapmayalım ! Dini bir şey sormuyorum diye düşünüyorum sadece bu işlerde çok yeniyim ve kış için tam olarak tarzımı oturtamadım onun için sizden yardım istiyorum

Bir de bu pardesüler bana çok ağır geliyor bununda etkisi var saha 20 yaşındayım pardesüler 25-30 yaş arası geliyor . :KK43: bununda ümitsizliği var sanırım
Canım tesettürün hayırlı olsun.Bende yeni ferace giyiyorum inan senin endişelerin bendede vardı.Kışında giyersem üşürmüyüm diye.Ama Allah öyle koruyorki üşümüyorsun .Ve üstüne kenarlarıhafif ponponlu şallar var siyah güzel oluyor deneye bilirsin.Üşümezsin

X