Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

İmplantı yaptıran tüm arkadaşlarım acıya dayanamadıklarını söylüyor ben diş ekimini bekliyorum şimdi..:63:

diş çekimi ve çekimden sonrası daha ağrılı bence.cuma günü yapıldı ağrım olmadı tedbiren yinede bir kez ağır kesici aldım.tek problem yüzüm şişti o da bugün 3.gün çok az şişlik kaldı.

Arkadaslar iki tane eksik disim disim var. Ustlerinde kopru var su an. Implant yaptirmak istiyorum. Ama surec cok uzun, implant takildiktan sonra ustune gecici bir protez takilabiliyor mu? Eger takilmazsa cok cirkin gorunucek. Bu kadar uzun sure bu goruntuye katlanamam. Bazi disciler kesinlikle gecici protez koymayacaklarini, implantin ustune baski olmamasi gerektigini soyluyorlar. Bilgisi olan birisi beni aydinlatirsa sevinirim.

benim sol tarafta 4.ve 6.sıraya takıldı implant ara boşluk fazlaydı köprüyle kurtarılacak durumda değildi.hem çürük hemde ön diş kırıldı şu anda sadece sol tarafımda boşluk var malesef dr implanta baskı olacağından ve iyileşme süresini uzatacağından kapatmayacak .dudak yapım tolere ediyor açıklığı tabi birde kahkaha atmıyorum daha az belli oluyor boşluk.ben yinede baskı yaptım dişçime biraz iyileşsin belki kapatır geçici birşeylerle baskı yapmadan.sonuç çok güzel olacak eminim yaptıran herkes memnun .

şuanda dişlerimde tel var implant için yer açılıyo sormak istediğim şey dişi amelıyat sırasında mı takıyorlar yoksa önce vıda yerşeltirip daha sonra mı diş yerleştiriyorlar? Bide yüzün şiştiğini söyluyorlar bu ne kadar doğru , bilgilendirisenız çok sevinizim.
Teşekkürler

önce vida yerleşiyor iyileştikten sonra diş takılıyor.şişlik oluyor ama abartılı bir şişlik değil hafif kabakulak olmuş gibi düşün.rahat bir operasyon.bende 8 dikiş olmasına rağmen şikayetim yok

arkadaşlar benim tek dişim kırıldı şu anda 3 aydır diş teli var ağzımda telliyken impant yaptıran var mı doktoruma da sorucam da taktıran varmı merak ettim en azından diş telim 1 yılı dolunca impant taktırabilsem :S

kızlar doktorum bana tek implant için 1000 dolar dedi,bu fiyat fazla değil mi sizce ya da normal olan bu mudur? deneyimli arkadaşlar yardım lütfeeennn...:44: :44:

Bana da tek diş için 1000 dolar dedi diş dr..Araştırdım gayet normal fiyatı..Bir de implantların markası,çeşidi de önemliymiş..Yani öyle pek de ucuz bir olay değil malesef..Ama köprüdense implant daha mantıklı bence..Köprüde tek diş için komşu dişler de zarar görüyor...Görüntü de hoş olmuyor...implant için böyle bir durum söz konusu değil..

arkadaşlar benim tek dişim kırıldı şu anda 3 aydır diş teli var ağzımda telliyken impant yaptıran var mı doktoruma da sorucam da taktıran varmı merak ettim en azından diş telim 1 yılı dolunca impant taktırabilsem :S

en sağlıklısını doktorun söyliyecektir.geçmiş olsun

Bende implant yaptırdım bu hafta. 3 ay bekleme süresi. Ağrı, acı gibi şikayetim olmadı hiç.

merhaba kızlar,implant için kesinlikle benim doktorumdan fiyat almalı ve muayene olmalısınız.Ben bu site sayesinde birçok doktor buldum,tedavi yöntemi keşfettim.Birazcık benim de katkım olsun istedim.Alsancakta kendisi.Dr.Şenol Alkan.benim yaklaşık 10 senedir doktorum.Çok güzel bir kliniği var.Ben ilk kendisine gittiğimde çok tedirgindim ama sonrasında değişmez doktorum oldu çünkü dişlerim çok zayıf sürekli bakım vs istiyor.Üstğne implant falan 10 senedir düzenli gider oldum:)

Bana da tek diş için 1000 dolar dedi diş dr..Araştırdım gayet normal fiyatı..Bir de implantların markası,çeşidi de önemliymiş..Yani öyle pek de ucuz bir olay değil malesef..Ama köprüdense implant daha mantıklı bence..Köprüde tek diş için komşu dişler de zarar görüyor...Görüntü de hoş olmuyor...implant için böyle bir durum söz konusu değil..

Evet canım araştırıp konunun içine girince fiyatların implant için normal olduğu konusunda bilgi sahibi oluyo insan.
Ama ben dolar düştükçe mutlu oluyorum he heeee:21::21:

Arkadaslar bende implant dusunuyorum ama calistgm icin sadece haftasonlari gidebliorum. Bakirkoyde zeytinburnunda guvendgniz tanidignz bi dr var mi yada gidip memnun kaldgnz ozellkle implant konusunda. Yada sigortadan yararlanabilceim nereleri onerrsnz lutfenfikrnize ihtiyacm var cnku implant konusunda anladgm kdryla dr cok onmli fikirlernzi.bekliyorum kizlarr

bende implant tedavisine başladım. fiyat araştırması yapanlara katkım olsun isterim; ben 700 euro verdim. herşey iyi güzel de dikişler 10 gün ağızda kalıyor, plak tutmasın diye daha farklı bi iple dikiş atıldı o da ekstra kaygan. yani aklım sürekli ağzımda:) belki herkes takılmaz benim kadar bu olaya.
bunların dışında yaptırmak isteyenlere söylemek istediğim kime söylesem çok acılı ağrılı birşey zannediyor. sakın korkmayın. benim tecrübem acısız ve ağrısız oldu. ağrı kesici içtim ama antibiyotikle birlikte rutin veriliyor. yoksa acılar ağrılar falan yok. diş çekildikten sonra geciktirilmeden yapılması da çok iyi olur. herkese sağlıklı günler:)

Yarın implant için gidiyorum.daha sonrada yanda sivri dişim icin lamine yapılacak birde gömülü 20lik çekimi var.şimdilik implanttan başladık.korkuyorum ama cesaretimi toplayıp gideceğim.

Dün implantım takıldı.gerçektende korktuğum gibi değilmiş,diş cekiminden daha kolay.sonrasında hiç ağrımda olmadı.çekileli 15yıl olmuştu.uzun bir aradan sonra cesaretimi topladım.doktorumda çok iyiydi.yaptırmak isteyenler korkmasın yaptırsın derim.

arkadaşlar fiyatlarda son durum 700 euro filan mı şimdi.beylikdüzünde gidilecek bir yer biliyor musunuz ??

üniversite hastahanelerinde implant yapılıyormu?? mersinde implant yaptıran arkadaşlar lütfen birşeyler yazınn

Dün implantım takıldı.gerçektende korktuğum gibi değilmiş,diş cekiminden daha kolay.sonrasında hiç ağrımda olmadı.çekileli 15yıl olmuştu.uzun bir aradan sonra cesaretimi topladım.doktorumda çok iyiydi.yaptırmak isteyenler korkmasın yaptırsın derim.
geçmiş olsun. yaptırdığınız yer ve dr. ismi özelden yazar mısınız rica etsem.

ben de bu 2 haftadır dişlerimle uğraşıyorum,doğum sonrası inanılmaz diş eti problemi yaşadım ve 2 ay içerisinde hiç ortada olmayan diş çürüklerim çıktı,neyse ki hepsi halledildi sadece 1 azı implaantım ve 1 kaplama yenilemem kaldı,haftaya da onları yaptırmaya giderim,implantla alakalı çok ağrılı oluyor diyenler olmuştu ama buradakileri de okuyunca rahatladım,bu arada fiyat araştırması yapanlar için üniversite hastanesinde 1000 tl ödeyerek yaptırılıyor

X