Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

Implant yaptirmak korkulacak bir durum degil arkadaslar. Dis cekimi ve kanal tedavisi bile daha agrili..Fakat implantlarim icin her alti ayda bir doktoruma kontrole gidiyorum, 5 yil gecti ve hicbir sorun yasamadim, kendi disimden hicbir farki yok

korkulacak bir durum yok, gercek disiniz gibi kullanabilirsiniz, 5 yil gecti hicbir sorun yasamadim. Herkese tavsiye ederim

korkulacak bir durum yok, gercek disiniz gibi kullanabilirsiniz, 5 yil gecti hicbir sorun yasamadim. Herkese tavsiye ederim[/QUOTE

canim bende implant dusunuyorum ve bugun muayene icin bi yere gittim anca 2 ay snra takablrz dediler senin ne kdr surede implant takildi? Acaba baska yere dha mi sorsam bide yerine gecicic implant takilcakms o belli oluyomu acaba? Gercek implant gbi dogal mi duruo Yoksa cok.belli oluomu bunu doktora sormayi.unuttum bgn:) belki sen yardimci olursunn smdiden tesekkuler..

arkadaşlar bana da implant yapılacak cook ama cok korkuyorum doktor 8 tane dedi cekimler yapıldı bayagı dişim gitti iyileşme dönemindeyim tek seçenek dedi doktor 8 tane sini aynı anda takarız dedi çok korkuyorum yaa yaptıran arkadaşlar lütfen beni aydınlatın 8 implanta dayanabilirmiyim :KK43:

Implant yaptirmak korkulacak bir durum degil arkadaslar. Dis cekimi ve kanal tedavisi bile daha agrili..Fakat implantlarim icin her alti ayda bir doktoruma kontrole gidiyorum, 5 yil gecti ve hicbir sorun yasamadim, kendi disimden hicbir farki yok

ecrincim hiç korkmana gerek yok ben 3sene önce yaptırdım ıplant ve okadar memnunumkı anlatamam. benım üst ön dişim yapıldı ve cok basıttı. operasyon sonundada okadar aman aman bı acı duymadım canımın tatlı olmasına rağmen. Eminim sende rahatlıkla operasyonu olursun tatlım.burada arkadaşların dedikleri gibi dolgu implanttan daha cok ağrılı bence.

bir yakınım ankarada yaptırdı. çeneme beton döküldü sanki diyor. 6 dişini yaptırdı acı çekmemiş pek ama hissiyatı iyi değildi. 1 aya geçer demişler beklemedeyiz

benimde kanal tedavisi yapılan bi dişim vardı ve daha senesi bile dolmadan kökünde kist oluştu ve agrımaya başladı malesef biraz zor oldu ama ameliyatla çekildi şimdi yemek yerken zorlanıcam azı dişim oldugu için birde iki azının arası oldugu için tüm yemekler oraya gidiyor implant yaptırmak istiyorum bi yandanda korkuyorum nasıl bişey acaba vida falan takılıyormuş

Son düzenleme:
2 ay önce 2 dişim çekildi cumarteside implantlarım takıldı o kadar rahat olduki herşey hiç bişey duymuyorsunuz bile diş çekiminden hatta dolgudan bile rahat diyebilirim ..3 ay sonrada üzerinin kaplaması yapılacak şu anda dikişleri var sakın korkmayın bile bu işten..

Arkadaşlar birisi beni bilgilendirebilir mi? Benim ağzımın içi ölü dişlerle dolu yani üst çene kemiğimdeki ön dişlerim dahil olmak üzere çoğu dişim kanal tedavili ve renkleri koyu :KK14:
Ben de implant yaptırmak istiyorum ama sanırım üst çenemdeki bütün dişlere gerekecek,
bütün dişlerim için ayrı ayrı implant uygulaması mı yapılır yoksa birkaç tane implant üzerine dişler yapıştırılır mı? :18:

dün sol alt azı dişlerimin olduğu yere 2 adet implant takıldı. şuan ağrım yok ama şişlik var dilimin alt kısmında. dıştaki şişlik değil ama içteki şişlik rahatsız edici. haftaya dikişlerim alınacak. inşallah güzel olur. korkacak birşey yok ömürlük bir diş için çekilmeyecek acı değil.

Arkadaşlar birisi beni bilgilendirebilir mi? Benim ağzımın içi ölü dişlerle dolu yani üst çene kemiğimdeki ön dişlerim dahil olmak üzere çoğu dişim kanal tedavili ve renkleri koyu :KK14:
Ben de implant yaptırmak istiyorum ama sanırım üst çenemdeki bütün dişlere gerekecek,
bütün dişlerim için ayrı ayrı implant uygulaması mı yapılır yoksa birkaç tane implant üzerine dişler yapıştırılır mı? :18:

3 gün önce takıldı implantlarım bütün dişlerin yerine tek tek gerekmiyor üst ceneye 6 tane yetiyor en büyük ihtimalle 8 tane oda hiç diş yoksa onların üzerine köprü yapıyorlar bana komple 8 tane implant takılacaktı fakat ameliyat sırasında bitane fazladan takıldı kemigi görünce doktor buraya da takalım dedi 9 implantım oldu ameliyat başladıgında kalbim carpıyor elim ayagım titriyordu ama doktor cok iyi idare etti beni 5 dk sonra hepsi gecti takılırken hiç bir şey duymadım diş cekiminde baskı duyuyoruz ya nerdeyse onu bile duymadım her ikitaneyi taktıktan sonra sordu doktorum devam edelimmi sonramı takarız diye ama ben hiç birşey hissetmedigim için devam dedim bide tekrar yaşamak istemedim sanırım aynı stresi neyse 1.5 saat de 9 tanesi takıldı elimde buz orbaları eve geldik eve gelince hemen agrı kesicimi içtim yattım ama mümkünmü uyumak uyuşukluk gecince sevinmeye başladım nedenmi cünkü agrı vardı ama dayanılmayacak bir agrı degildi neyse her 8 saatte bir agrı kesicilerimi çiyorum hergün daha hafif 24 saat buz kompleksi uygulamama ragmen acık tenli olmamdan şişti yüzüm ama 9 implanta dayanılmayacak bir agrı yaşamadım çok fazla korkuyordum ama korktugum kadar degilmiş 1 haftaya gecer dedi doktor ayrıca benim cene kemigimde inceydi kemik tozu felanda konuldu öyle işte ...

3 gün önce takıldı implantlarım bütün dişlerin yerine tek tek gerekmiyor üst ceneye 6 tane yetiyor en büyük ihtimalle 8 tane oda hiç diş yoksa onların üzerine köprü yapıyorlar bana komple 8 tane implant takılacaktı fakat ameliyat sırasında bitane fazladan takıldı kemigi görünce doktor buraya da takalım dedi 9 implantım oldu ameliyat başladıgında kalbim carpıyor elim ayagım titriyordu ama doktor cok iyi idare etti beni 5 dk sonra hepsi gecti takılırken hiç bir şey duymadım diş cekiminde baskı duyuyoruz ya nerdeyse onu bile duymadım her ikitaneyi taktıktan sonra sordu doktorum devam edelimmi sonramı takarız diye ama ben hiç birşey hissetmedigim için devam dedim bide tekrar yaşamak istemedim sanırım aynı stresi neyse 1.5 saat de 9 tanesi takıldı elimde buz orbaları eve geldik eve gelince hemen agrı kesicimi içtim yattım ama mümkünmü uyumak uyuşukluk gecince sevinmeye başladım nedenmi cünkü agrı vardı ama dayanılmayacak bir agrı degildi neyse her 8 saatte bir agrı kesicilerimi çiyorum hergün daha hafif 24 saat buz kompleksi uygulamama ragmen acık tenli olmamdan şişti yüzüm ama 9 implanta dayanılmayacak bir agrı yaşamadım çok fazla korkuyordum ama korktugum kadar degilmiş 1 haftaya gecer dedi doktor ayrıca benim cene kemigimde inceydi kemik tozu felanda konuldu öyle işte ...

Ooooww 9 imlant he iyi cesaret gerçekten tebrik ederim sizi:KK9::KK9:
Benim de 2 tane implantım yapıldı 6 gün önce birkaç gün sonra da dikişlerim alınacak inşallah,
çok korkmuştum ama dayanılmayacak gibi bi durum değilmiş bundan sonraki aşamaları sabırsızlıkla bekliyorum:KK6::KK6:
Darısı tüm korkanların başına:emir_bebek:

Ankara gazı universıtesınde ımplant yaptıran varmı arkadaslar?

1,5 ay öncede 2 implant takdırdım sakın korkmayın arkadaşlar hiç bişey duymuyorsunuz bile bir kaç gün yanakta şişlik oluyor o kadar...Diş çekimi bile daha sıkıntılıymış inanın,eylüldede üzerinin kaplaması yapılacak..

slm kızlar
ben dün diş doktoruna gittim dişimin yarısı çürümüş 2 köklü bir azı diş bir kökünde problem yok kanal tedavisiyle kurtarırız dedi çürüyen kök için de implant önerdi 2-3 haftada tedaviniz tamamlanır dedi ve 500 TL istedi diş filmi çekildi ayrıca 43 lira buradaki rakamları okuyuna biraz şaşırdım neden bu kadar ucuz ve neden bu kadar kısa acaba:2:

selam kızlar,

pazartesi implant yapıldı, ikinci kez yaptırıyorum bir ay önce sol tarafa iki tane daha yapılmıştı, tecrübeliyim aslında. ama bu kez dikişlerim açıldı, damağım yarık durumda. böyle birşey başına gelen var mı? şimdi bidaha mı dikecek ne olacak bilmiyorum yarın sabah doktorumu arıyıcam.

slm kızlar
ben dün diş doktoruna gittim dişimin yarısı çürümüş 2 köklü bir azı diş bir kökünde problem yok kanal tedavisiyle kurtarırız dedi çürüyen kök için de implant önerdi 2-3 haftada tedaviniz tamamlanır dedi ve 500 TL istedi diş filmi çekildi ayrıca 43 lira buradaki rakamları okuyuna biraz şaşırdım neden bu kadar ucuz ve neden bu kadar kısa acaba:2:

implant değil kanal tedavisi yapacağı işlem. implant damağa yapılıyor dişe değil. kaybedilen dişlerin yerindeki boş damağa yapılıyor. kanal tedavisi 500tl etmez bence.

ben geldim ! :)
arkadaşlar sariyerde oturuyorum, dişime implant yaptırmak istiyorum
hastane doktor fiyat önerisi olan ????

xtarix geçmiş olsun canım sanırım şimdi iyisindir, ben de üniversite hastanesine gittim bulunduğum ilin, ilk anda implant istediğimi duyan herkes buna karşı çıktı, ben ön dişlerimin hepsine istiyordum, çünkü artık görünüşlerinden ve renk olarak koyu olmalarından ( kanal tedavli hepsi) çok sıkılmıştım.Ama ağzımda sağlam diş varken çekip implant yapamayacaklarını söyledi doktor, sadece kökü alınan bir dişim var ön sağda ona implant uygulayacaklar. Ve üst öndeki diğer 3 dişime de kaplama yapacaklar. Ama işin açığı kaplama yaptıran var mı bilmiyorum da kaplamalar hakkında hiç iyi hikaye duymadım ben :KK43: Neyse kızlar benim diş derdim bitmez. Öyle imreniyorum ki inci gibi tertemiz dişli insanlara ve bunun için hep ailemi suçluyorum :KK47:

X