Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

6 ay bitti hala alt dişlere takmadılar ama çok uğraşıldı üst dişlerimle geceleri head-gear diye enseden takılan bişi taktım hep sırt üstü yatmak zorunda kaldım çok kötüydü :KK59:

canım çene problemin mi var?
üst dişlerin altlardan daha problemliyse doktor önce üstlerin biraz düzelmesini bekliyor. benim de 2. randevuda takarım demesine rağmen hala alt dişlere tel takmadı doktorum.

üst dişlerin altlardan daha problemliyse doktor önce üstlerin biraz düzelmesini bekliyor. benim de 2. randevuda takarım demesine rağmen hala alt dişlere tel takmadı doktorum.

benımde 6.aya girdik daha takılmadı temmuzda takarım dedi kardesimin düğünü ıcın bır ay da ben ertelettimm:KK1:

Yaklaşık bir yıl taktırsam mı taktırmasam mı diye düşüüyordum çünkü ailem ben küçükken pek ilgilenmedi yaş 20 olunca benim kafama dank etti. Bugün taktırdım sabit teller. Braketler de metal. Sadece üst çene ön dişlerimde çok boşluk var onların kapanması için. Doktor bir yıldan uzun sürmez dedi umarım öyle olur:26: Çünkü okula da gidiyorum ve görünümünden memnun değilim. Bir an önce kurtulurum inşallah :)

benımde 6.aya girdik daha takılmadı temmuzda takarım dedi kardesimin düğünü ıcın bır ay da ben ertelettimm:KK1:

demek ki senin de üst dişler daha sorunlu. ha 1 ay geç takmış ha erken, bi şey olmaz. acelen yoksa düğünden sonra taktırırsın. benim üstte sadece bi dişimde çarpıklık var. şimdi baya düzeldi ama genel sorunum altta da üstte de kaymalar olması. üstler sağa doğru halay çekerken alt dişler sola gidiyor :KK64: ben alt dişlere takılınca başıma neler gelecek çok merak ediyorum açıkçası. ağrısı falan daha fazla oluomuş galiba.

6 ay bitti hala alt dişlere takmadılar ama çok uğraşıldı üst dişlerimle geceleri head-gear diye enseden takılan bişi taktım hep sırt üstü yatmak zorunda kaldım çok kötüydü :KK59:

oooww o nasıl birşeydir öyle..gerçekten çok zahmet çekmiş olmalısınız. diş çapraşıklığınız bayağı problemliydi anlaşılan. üst dişler ile alt dişlerdeki tellerin aynı anda çıkması için şuan üst dişlerin gidişhatına bakarak alt dişlere takarlar. telleri çıkarma sürelerini eşitlemektir amaç. üst dişlerinizin şuan ki düzelme durumu iyiyse yakın zamanda takılacaktır merak etmeyin. çok geçmiş olsun :KK71:

demek ki senin de üst dişler daha sorunlu. ha 1 ay geç takmış ha erken, bi şey olmaz. acelen yoksa düğünden sonra taktırırsın. benim üstte sadece bi dişimde çarpıklık var. şimdi baya düzeldi ama genel sorunum altta da üstte de kaymalar olması. üstler sağa doğru halay çekerken alt dişler sola gidiyor :KK64: ben alt dişlere takılınca başıma neler gelecek çok merak ediyorum açıkçası. ağrısı falan daha fazla oluomuş galiba.

aynen öyle.. alt dişler daha zahmetli oluyor. üst dişlerime tel takıldı bir kaç hafta ağrıdı yemek yiyemedim ama çekilmicek ağrılar değildi. tam ağrılar geçti ben tellere alıştım, alt dişlerime takıldı anaaam tel takıldığını ta o zaman anladım. günlerdir diş ağrısı, çene ağrısı, baş ağrısı öldüm. yemek hiiiç yiyemedim açlık da bi yandan iyice sinirlerim bozulmuştu. braketler ağız içi yaralar oluşturdu. böyle anlattım ama korkmayın sakın zamanla geçiyor ağrısı ama epey zahmet çekiliyor. geçmiş olsun :KK71:

oooww o nasıl birşeydir öyle..gerçekten çok zahmet çekmiş olmalısınız. diş çapraşıklığınız bayağı problemliydi anlaşılan. üst dişler ile alt dişlerdeki tellerin aynı anda çıkması için şuan üst dişlerin gidişhatına bakarak alt dişlere takarlar. telleri çıkarma sürelerini eşitlemektir amaç. üst dişlerinizin şuan ki düzelme durumu iyiyse yakın zamanda takılacaktır merak etmeyin. çok geçmiş olsun :KK71:

teşekkür ederim canım saol.dişlerimde çok problem vardı ama değişimi gördükçe çok mutlu oluyorum.

ağız yapım küçüktü. şimdi baya büyüdü:KK52: dişlerimide çok öne getirdiler tavşan dişli oldum ama geri düzelticeklermiş.

Yaklaşık bir yıl taktırsam mı taktırmasam mı diye düşüüyordum çünkü ailem ben küçükken pek ilgilenmedi yaş 20 olunca benim kafama dank etti. Bugün taktırdım sabit teller. Braketler de metal. Sadece üst çene ön dişlerimde çok boşluk var onların kapanması için. Doktor bir yıldan uzun sürmez dedi umarım öyle olur:26: Çünkü okula da gidiyorum ve görünümünden memnun değilim. Bir an önce kurtulurum inşallah :)

hayırlı olsun canım tellerin:KK34:inş dişlerinin hemencecik düzelir sende rahatça gülersin:KK16:

benim alt dişlerimde diş eti çekilmesi var ve diş taşı var. diş taşlarını yok edip ondan sonra tel takarlar dimi al dişlere:97:

benim alt dişlerimde diş eti çekilmesi var ve diş taşı var. diş taşlarını yok edip ondan sonra tel takarlar dimi al dişlere:97:

evet önce diş taşları temizleniyor. yoksa zaten yavaş hareket eden alt dişler hiç hareket etmez.

benim üst dişlerim alt dişlerimi fazla kapatıyormuş o yüzden 1 yıldan fazla sadece üst 4 dişimde tel vardı sonra üstteki diğer dişlerime de takıldı 2-3 ay sonra da alt dişlerime takıldı. inş. en fazla 4-5 ay gibi bir süre sonra bütün tellerin çıkacağını ümit ediyorum:KK66:

evet benım alt dişler düz sorun yok,üstler de bı köpek dişim üstteydı ön iki dişim çarpıktı.köpek dişim indi çarpıklık düzeldi bosluklarım hala var :KK43: alta tel takınca bi diş cekecek yine üst dişlerim kayınca alt dişlerım ortalanmıyormus,canım sıkıldı ama baslamısken tam olsun istiyor insan..alt dişlerde agrı daha cok oluyomus sanırımm
hamileyken diş çekilir mi bilen var mı?

Son düzenleme:
$pdvd023zo4.jpg $11518.jpg $55966680192935627729.jpg

ÖBGZK'deki Berrin'in ön dişi eskiden hafif yamukmuş.Acaba diş teli mi takmış yoksa zirkonyum mu yaptırmış ya? Çok merak ettim..Zirkonyum ya da benzeri bir şey yaptırdıysa doktoru kim acaba? Ben de böyle güzel gülebilmek istiyorum :KK43:

teşekkür ederim zion :) bu araa bir şey soracağım kızlar size doktorum bana telleri sıkmak için ilk randevuyu 1,5 ay sonraya verdi. genelde hep 1 ay oluyormuş hatta on beş günde bir çağıranda varmış ama geneli 1 aymış. ama 1.5 ay çok geç gibi geldi bana:26:

teşekkür ederim zion :) bu araa bir şey soracağım kızlar size doktorum bana telleri sıkmak için ilk randevuyu 1,5 ay sonraya verdi. genelde hep 1 ay oluyormuş hatta on beş günde bir çağıranda varmış ama geneli 1 aymış. ama 1.5 ay çok geç gibi geldi bana:26:

banada 1 ay verdi. bilmem ki belki durumun farklıdır

Canım benimkide ilk randevuyu 1,5 ay sonraya vermişti. Sonrakiler ayda bir zaten. 15 günde çağırmayıda tedavinin son evresinde yapıyorlar. He buarada 1 sene çabuk geçer dert etme, zaman ne ki. Birde yaşında küçük sanırım. Üzülme çok güzel dişlerin olacak inşallah....

teşekkürler sedu. 20 yaşındayım da internette de doktorun size verdiği tarihin en az altı ay sonrasını hesap edin. doktorlar en iyi ihtimali söylüyorlar diye okumuştum. o yüzden canım sıkıldı biraz. randevuyu da geç verince böyle.:KK53:

X