Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

Burak aksuyu bende cok duydum ondan alıcam randevu. Zaten sıtesınde okudum 3doktor bırden ılgılenıyormus bır doktor olsa ısı cıkar gelemez tedavın aksar dıye 3hekım bırden ılgılenıyormus hosuma gıttı sonucta bırının gırmedıgını dıgerı gorur tel konusunu bır halletsem benım burde plastık cerraha amelıyat dıyorlar :18:belkı bunlar gerek gormez su canakkakedekıylede randevuyu halledeyım hayırlısıyla haftaya ordayım

evet belki ameliyata gerek gormezler burda. orda taktırabilsen daha iyi olur aslında surekli git gel zor olur istanbula ilk baslarda kontroller daha sık oluomus beni 15 gun sora cagırdı. ama ameliyat da zor ya insallah ameliyatsız duzelme imkanı vardır

evet belki ameliyata gerek gormezler burda. orda taktırabilsen daha iyi olur aslında surekli git gel zor olur istanbula ilk baslarda kontroller daha sık oluomus beni 15 gun sora cagırdı. ama ameliyat da zor ya insallah ameliyatsız duzelme imkanı vardır

Evet burda takılırsa daha rahat ederım amelıyat ıcın oraya kontroller gelırım yonlendırecegı bır plastık cerrah varsa eger yoksa belkı tellerle duzeltırız der gerek kalmaz ıkı doktır sadece telle olmaz dedı bakalım bu nedıycek ıstanbulda yasıyor ama buraya gelıyor ayda bırkac kez :KK31:hayırlısı olsun bakalım bu doktor olmassa capa ortodontıden randevu alıcam hemen bırkac gun sonraya randevu verıyorlarmı cok bekledınmı sen

Evet burda takılırsa daha rahat ederım amelıyat ıcın oraya kontroller gelırım yonlendırecegı bır plastık cerrah varsa eger yoksa belkı tellerle duzeltırız der gerek kalmaz ıkı doktır sadece telle olmaz dedı bakalım bu nedıycek ıstanbulda yasıyor ama buraya gelıyor ayda bırkac kez :KK31:hayırlısı olsun bakalım bu doktor olmassa capa ortodontıden randevu alıcam hemen bırkac gun sonraya randevu verıyorlarmı cok bekledınmı sen

yok canım randevu sıkıntı olmuo ben aradım sordum ilk randevu alırsanız daha iyi ama randevusuz da gelebilirsiniz dedi ilk muayeneye randevusuz gittim biraz bekletip aldılar ikincide randevu alarak gittim bi gun onceden araman yeterli gitmeden.

benimm doktorumda Koray Eryılmaz. bnce doktorların hepsi bu konuda usta. gönül rahatlığıyla gidilebilecek bir klinik.:KK8::KK8:

Istanbuldan gelen bır ortodontıst var buraya eger onunla olmassa bende capa ortodontıden randevunalıp gıdıcem hemen tesekkur ederım canım cevabın ıcın
Sen nekadara anlastın tellerın seffafmı normalmı?

Son düzenleme:
benimm doktorumda Koray Eryılmaz. bnce doktorların hepsi bu konuda usta. gönül rahatlığıyla gidilebilecek bir klinik.:KK8::KK8:

evet ben daha yeniyim ama begendim guzel cok ilgililer doktorlar olsun diger calısanlar olsun. zaten bana da senle bi kac arkadas tavsiye etmistiniz orayı yanlıs hatırlamıyosam:) bide bi sorum olcak persembe takıldı benim uste tel yemek yerken cok zorlanıyorum ön dislerle cigneyemiyorum cok kotu acıyo bu hep boyle mi olcak yeni oldugum icin mi boyle?

kızlar bende tel taktırmak istiyorum ama 27 yaşındayım ve yıllarca dişlerimde tel olmasını istemiyorum. dişlerim çok kötü değil yaklaşık olarak en az kaç ay yıl takmak gerekir. ayın 15nden sonra doktora gideceğim o karar verir de :S eğer 1 yıldan fazla derse kaplama yaptıracağım da

kızlar bende tel taktırmak istiyorum ama 27 yaşındayım ve yıllarca dişlerimde tel olmasını istemiyorum. dişlerim çok kötü değil yaklaşık olarak en az kaç ay yıl takmak gerekir. ayın 15nden sonra doktora gideceğim o karar verir de :S eğer 1 yıldan fazla derse kaplama yaptıracağım da

bende 25 yasındayım yeni taktırdım bi bucuk yıl surcek tedavim. senin disine gore bakıp asagı yukarı bi zaman verir doktor ama kısa surmuyo pek tel tedavileri. goruntu acısından rahatsız olurum dersen seffaf taktırırsın ben oyle yaptım pek belli olmuo.

Benımde altlarda sorun yok ustlerde sorun var dıyordum doktor dedı cenen sol tarafa hafıf kayık ve sure 2-25, yıl dedı:KK52:bıde sadece ortodontıyle olmaz plastık cerraha cene amelıyatıda yaptıracaksın dedı :KK43: doktora gorun once ama ıyı sonuc almak ıstersen en az 1yıl gıder oda dıslerınde cok bır problem gormezlerse

Son düzenleme:
Benımde altlarda sorun yok ustlerde sorun var dıyordum doktor dedı cenen sol tarafa hafıf kayık ve sure 2-25, yıl dedı:KK52:bıde sadece ortodontıyle olmaz plastık cerraha cene amelıyatıda yaptıracaksın dedı :KK43: doktora gorun once ama ıyı sonuc almak ıstersen en az 1yıl gıder oda dıslerınde cok bır problem gormezlerse

pofff nasıl geçer o zaman yaa :KK43:( korkarım kaplamaya yöneleceğim

pofff nasıl geçer o zaman yaa :KK43:( korkarım kaplamaya yöneleceğim

bende bi ara zirkonyum lamine falan yaptırmayı dusunmustum cok arastırdım dişin bi kısmını kesiyolarmıs ya da tamamen cekiyolarmıs oyle yapıyolarmıs ama guvenemedim ona geri donusu yok cunku kendi dişin gibi olmaz doktorlara da sordum teli önerdiler

Istanbuldan gelen bır ortodontıst var buraya eger onunla olmassa bende capa ortodontıden randevunalıp gıdıcem hemen tesekkur ederım canım cevabın ıcın
Sen nekadara anlastın tellerın seffafmı normalmı?
aslında bnm ikiside. altl metal üst şeffaf :KK9::KK9: 3500 tl'ye anlaştım.
evet ben daha yeniyim ama begendim guzel cok ilgililer doktorlar olsun diger calısanlar olsun. zaten bana da senle bi kac arkadas tavsiye etmistiniz orayı yanlıs hatırlamıyosam:) bide bi sorum olcak persembe takıldı benim uste tel yemek yerken cok zorlanıyorum ön dislerle cigneyemiyorum cok kotu acıyo bu hep boyle mi olcak yeni oldugum icin mi boyle?

canım sızlama zamanla geçecek. ama ön dişler genelde çok hassas oluyorlar. ben ön dişlerimi hiç kullanmadım tedavi başladığından beri. arka dişlerimle çiğniyorum hep. o yüzden pek sızlama hissetmiyorum. sadece her ay kontrollerden sonra ilk gün veya en fazla 3 gün sürüp tekrar geçiyor.
bende dün yeğenimle oynarken dizi çeneme geldi ve alt dişlerimle üst dişlerim çok hızlı şekilde çarptı birbirine hala sızlıyo altlar :KK50::KK50:

aslında bnm ikiside. altl metal üst şeffaf :KK9::KK9: 3500 tl'ye anlaştım.

canım sızlama zamanla geçecek. ama ön dişler genelde çok hassas oluyorlar. ben ön dişlerimi hiç kullanmadım tedavi başladığından beri. arka dişlerimle çiğniyorum hep. o yüzden pek sızlama hissetmiyorum. sadece her ay kontrollerden sonra ilk gün veya en fazla 3 gün sürüp tekrar geçiyor.
bende dün yeğenimle oynarken dizi çeneme geldi ve alt dişlerimle üst dişlerim çok hızlı şekilde çarptı birbirine hala sızlıyo altlar :KK50::KK50:

oyyy o acıyı dusundum de cok kotu olur gercekten canım gecmis olsun:KK50: bende önlerle yemeyi denedim bi iki ama olmadı cok acıdı arkayla yiyorum mecbur sag arkadan da diş cekildi orayla da yiyemiom bos ya bi tuhaf hissediom tek tarafa kaldım o yuzden:KK1: kontrollerde sıkılıyomus galiba bi arkadas cok acıyo aglıom acısından filan dedi cok mu acıyo senin de oyle mi oldu:18:

oyyy o acıyı dusundum de cok kotu olur gercekten canım gecmis olsun:KK50: bende önlerle yemeyi denedim bi iki ama olmadı cok acıdı arkayla yiyorum mecbur sag arkadan da diş cekildi orayla da yiyemiom bos ya bi tuhaf hissediom tek tarafa kaldım o yuzden:KK1: kontrollerde sıkılıyomus galiba bi arkadas cok acıyo aglıom acısından filan dedi cok mu acıyo senin de oyle mi oldu:18:

yok canım o kadar ağlayacak kadar değil. bide kişiden kişiye farklılık gösteriyor bu durumlar. kiminde çok ağrıyıp sızlarken kiminde hiç ağrı olmuyor. ben ilk takıldığı zamanlarda çok ağrı beklerken hiç ağrımamıştı mesela. çok az bir sızlama olmuştu. :KK8:

kızlar selam,,
kaç gündür karar vermekte zorlandığıum ve doktoruma karar veremediğim bir dönemdeyim.
pinkbird ve bir çok arkadaş Çapa Ortodonti Burak Aksu 'ya gidiyor sanırım.
bu gazla bende Ctesi için randevu aldım.
Muayene ücreti 30 tl cok geldi, çünkü ne çekim yapacak ne bişey sadece tel tedavisinin fiyatını söyleyecek..
neyse denemeye değer dedim..
ama gerçekten memnunmusunuz kızlar..

sizlere Ortodonti Uzmanı Rıdvan Bayrı yı sormuştum , evime çok yakın ABD de doktorasını yapmış ve fiyatım sabit 3500 tl 10 ayda ödeyebiliyorsun her muayeneye gittiğinde, ama tanıyanınız yok galiba çok üzüldüm.. :KK5:
bu yüzden sizin gittiklerinize bakmaya karar verdim.

bana moral ve akıl verir misiniz yaşım 21, bir an önce taktırmam lazım artık..

kızlar selam,,
kaç gündür karar vermekte zorlandığıum ve doktoruma karar veremediğim bir dönemdeyim.
pinkbird ve bir çok arkadaş Çapa Ortodonti Burak Aksu 'ya gidiyor sanırım.
bu gazla bende Ctesi için randevu aldım.
Muayene ücreti 30 tl cok geldi, çünkü ne çekim yapacak ne bişey sadece tel tedavisinin fiyatını söyleyecek..
neyse denemeye değer dedim..
ama gerçekten memnunmusunuz kızlar..

sizlere Ortodonti Uzmanı Rıdvan Bayrı yı sormuştum , evime çok yakın ABD de doktorasını yapmış ve fiyatım sabit 3500 tl 10 ayda ödeyebiliyorsun her muayeneye gittiğinde, ama tanıyanınız yok galiba çok üzüldüm.. :KK5:
bu yüzden sizin gittiklerinize bakmaya karar verdim.

bana moral ve akıl verir misiniz yaşım 21, bir an önce taktırmam lazım artık..

canım merhaba. bende çapa ortodontide tedavi oluyorum benim ortodontistim Koray Eryılmaz. ben çok memnunum. iyi ki orda tedavi oluyorum diyebilirim.. çünkü gerçekten hem işlerinde başarılı hem sıcakkanlı güleryüzlü insanlar. sadece ortodontistler değil bütün çalışanlar öyle. birde ben tedaviye başladığımda muayene ücretli değildi . neden böyle bir uygulama yaptılar hiç bir fikrim yok. çnkü tedavi başında bir çok yere gidiliyor ve her yere ücret ödemek gerçekten çok masraflı olur.

teşekkürler alya..
burak beyden almış bulundum bir kere bakalım ne olacak..

birde bu yazıyı yazdıktan sonra yemege ındım, bir arkadasımız bahsetti(40yaslarında),
kendisi taktırmış tel, küçük yaşta, sonra ise baya problemler yaşamış. diş telleri dişi gerdiği sıktığı için kök dişlerinin yerinden oynamasına ve sabitliğinin azalmasına sebep oluyormuş.
şimdi o tel yüzünden çok uraşıyorum dişlerim mahvoldu dedi :2::2:
kızlar varmı böyle bişey ya ilerde sıkıntı yaşarmıyız doktora soracağım ben gerçi yaptırmak ister mutlaka ucunda para var ama ilerde ya dişlerimizin hepsinden olursak , mantıklı da geldi biraz teller çok geriyor sıkıyor dişi ve kalınlaştırıyor yazdıklarınıza göre size de mantıklı geliyormu bunlar,
o kadının amerikadan bir dktor tanıdığı sanırım bakmış tutmuş sökmüş telleri bunlar sebep oldu diye :KK5:

kızlar şeffaf telin tedaviyi daha yavaşlatması hakkında bilgileriniz ve düşünceleriniz neler ?

X