dışarıdan görüp sosyal medyadan rahatsız etmek

z3lis

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2022
139
25
sabah instagramdan mesaj geldi çok sinirliyim fikir almak istedim sizden de. sadece sosyal medyada tanıdıklarım eklidir ismim soyisimim yazar profilde o kadar, gönderi paylaşmam. tanımadık biriydi senin dışarıda gördüm dedi tarif etti yeri. göz göze geldik dedi ama ben tanımıyorum. beni de tarif etti bu arada doğruydu dediği şeyler. ismimi soyismimi nerden buldunuz dedim, arkadaşın ismini seslendi oradan buldum dedi. yaşça da büyük biri. uzak dursun diye bekar değilim dedim tersledim öyle özür diledi. ama baktım yine profilimi vs kontrol etmiş. çok tedirgin biriyim sırf bu yüzden sosyal medyaya fotoğraf atmazdım. sosyal medya hesaplarımda sahte isim kullansam sizce iyi olur mu? merak ediyorum böyle birşey mi var nasıl insan gördüğü birinden bir göz göze gelmeden isim soyisim buluyor?

sabah instagramdan mesaj geldi çok sinirliyim fikir almak istedim sizden de. sadece sosyal medyada tanıdıklarım eklidir ismim soyisimim yazar profilde o kadar, gönderi paylaşmam. tanımadık biriydi senin dışarıda gördüm dedi tarif etti yeri. göz göze geldik dedi ama ben tanımıyorum. beni de tarif etti bu arada doğruydu dediği şeyler. ismimi soyismimi nerden buldunuz dedim, arkadaşın ismini seslendi oradan buldum dedi. yaşça da büyük biri. uzak dursun diye bekar değilim dedim tersledim öyle özür diledi. ama baktım yine profilimi vs kontrol etmiş. çok tedirgin biriyim sırf bu yüzden sosyal medyaya fotoğraf atmazdım. sosyal medya hesaplarımda sahte isim kullansam sizce iyi olur mu? merak ediyorum böyle birşey mi var nasıl insan gördüğü birinden bir göz göze gelmeden isim soyisim buluyor?
Bu kadar panik yapacak ne var bunda? İstemiyorsanız engeller geçersiniz.

Evet durum tedirgin edici ama o kadar da sıradışı bir durum değil. Çünkü isminizi biliyormuş. O yüzden küçük yerdeyseniz ve profilinizde yaşadığınız yer yazıyorsa o şekilde bulmuş olabilir.

Bence sahte isim kullanmak abartı olur. Ama içiniz öyle rahat edecekse öyle yapın.

Evet durum tedirgin edici ama o kadar da sıradışı bir durum değil. Çünkü isminizi biliyormuş. O yüzden küçük yerdeyseniz ve profilinizde yaşadığınız yer yazıyorsa o şekilde bulmuş olabilir.

Bence sahte isim kullanmak abartı olur. Ama içiniz öyle rahat edecekse öyle yapın.
küçük yer değil bilerek şehir ismi falan da yazmıyordum. geçmişte takıntılı bir insan hayatımdaydı bu yüzden tedirgin oldum, bence kimin başına gelse tedirgin olur özellikle türkiyede

Abartıyorsunuz gibi geldi.
Tamam demiş özür dilemiş işte
tekrar takip isteği attığı için dedim sonra engelledim zaten ama ne olur ne olmaz diye tekrar benzer şeyler yaşamak istemem. nasıl buluyorlar merak ettim

tekrar takip isteği attığı için dedim sonra engelledim zaten ama ne olur ne olmaz diye tekrar benzer şeyler yaşamak istemem. nasıl buluyorlar merak ettim
Engellemekle iyi yapmışsın. Evet isimden nasıl buldu ben de anlamadım baya aramış belki de sizi ya da ortak ark aynı semt falan durumu olabilir mi

2 gün öncede birinin telefonuna yanlışlıkla msj geldi diye konu açmıştı abartmıştıda abartmıştı,ne olmuş bir msj geldi diye,kim size ne yapabilirki,bu mantıkla heran birimizin kapının önünden kapılıp kaçırılmamız an meselesi,atılan her msjı,her bakışı,her isteği ciddiye alacak olsak sokağa çıkamayız😂keyfinize bakın rahat olun,bunlardan her yerde var.

2 gün öncede birinin telefonuna yanlışlıkla msj geldi diye konu açmıştı abartmıştıda abartmıştı,ne olmuş bir msj geldi diye,kim size ne yapabilirki,bu mantıkla heran birimizin kapının önünden kapılıp kaçırılmamız an meselesi,atılan her msjı,her bakışı,her isteği ciddiye alacak olsak sokağa çıkamayız😂keyfinize bakın rahat olun,bunlardan her yerde var.
geçmişimden dolayı korktuğum insanlar vardı eskiden o yüzden biraz tedirgin oluyorum bir de internette okuyoruz bir sürü şey oluyor bu adama bekar değilim dememe rağmen tekrar istek atınca korktum bir de ismimden aratıp bulmuş nasıl bulduysa

Sizi beğenmiş iletişime geçmiş sizde hayır dediniz özür dilemiş ee yani niye abartıyorsunuz

Tepkinizi biraz abartı buldum.
İstemiyorsanız engelleyip geçin.

Sizi beğenmiş iletişime geçmiş sizde hayır dediniz özür dilemiş ee yani niye abartıyorsunuz
bekar değilim dedim tersledim hatta ona rağmen sonra istek attı en son engelledim rahatsız olma nedenim bu. sizi birisi isminizi duysa soyisminizi nasıl bulup size mesaj atabilir ben seni gördüm falan diyip? siz de olsanız korkmaz mısınız. bende o yüzden tedirgin hissettim

İsmini arkadaşin seslendi de soyismini nasıl bulmuş da seni Instagram da aratmis
ben de onu anlamadım insanlar baya rahat evli mi bekar mı tanımadığı insanlara yazıyorlar her göz göze geldiklerine

Adiniz ayşe fatma degilse, bu tedirginliğe ragmen profiliniz bulunabilir duzeyde acik duruyorsa bulması da gayet normal.

Tedirgin olmanızı anliyorum ama zaten engellemissiniz daha ne yapacaksiniz ki, bunun bir ust seviyesi emniyet guclerini harekete gecirmek zaten.

son zamanlarda erkeklerin yeni zarf atma yöntemi bu zaten kızlar
size hiç olmadı mı bilmiyorum ama bana bu şekilde çok mesaj geliyor
adamlar yazıyor yok sizinle şurda karşılaştık yok şuraya gitmiş olabilir misiniz
ben sizi şurada gördüm diye hatırlıyorum falan diyorlar
bana bile hiç gitmediğim yerleri söyledikleri oluyor
veya herkesin gittiği popüler yerleri söylüyorlar ki şehrimde yaşayan herkes mutlaka gitmiştir, gider
oradan yürümeye çalışıyorlar
adam diyor ki geçen gün seni şurda gördüm
halbuki dediği yere 1 aydır falan gitmemişim ahaha
gerçekten çok salaklar ve ben sadece zeki adam seviyorum . sıkıntı bu .

X