dışarıdan görüp sosyal medyadan rahatsız etmek

sabah instagramdan mesaj geldi çok sinirliyim fikir almak istedim sizden de. sadece sosyal medyada tanıdıklarım eklidir ismim soyisimim yazar profilde o kadar, gönderi paylaşmam. tanımadık biriydi senin dışarıda gördüm dedi tarif etti yeri. göz göze geldik dedi ama ben tanımıyorum. beni de tarif etti bu arada doğruydu dediği şeyler. ismimi soyismimi nerden buldunuz dedim, arkadaşın ismini seslendi oradan buldum dedi. yaşça da büyük biri. uzak dursun diye bekar değilim dedim tersledim öyle özür diledi. ama baktım yine profilimi vs kontrol etmiş. çok tedirgin biriyim sırf bu yüzden sosyal medyaya fotoğraf atmazdım. sosyal medya hesaplarımda sahte isim kullansam sizce iyi olur mu? merak ediyorum böyle birşey mi var nasıl insan gördüğü birinden bir göz göze gelmeden isim soyisim buluyor?
Engelleyebilirsiniz, öyle bir seçeneğiniz var.

geçmişimden dolayı korktuğum insanlar vardı eskiden o yüzden biraz tedirgin oluyorum bir de internette okuyoruz bir sürü şey oluyor bu adama bekar değilim dememe rağmen tekrar istek atınca korktum bir de ismimden aratıp bulmuş nasıl bulduysa
bakın şimdi işin rengi tamamen değişti,ilk önce birisi beğenmiş msj atmış fln dedik geçtik,ama geçmişimden dolayı korktuğum insanlar var diyorsunuz,geçmişinizi biz bilemeyiz,neler geldi başınıza bilemeyiz,arkadaşınız adınızı söylemiş adam soyadınızıda biliyor olay başka yere gidiyor bu durumda,bu olayı yaşayan sizsiniz,nasıl bir yerde oturuyorsunuz,geçmişte neler yaşadınız,bu adam kim olabilir yada ne yapma potansiyeli olabilir biz bilemeyiz,ciddiye alma deriz yarın öbür gün bişey olur insan üzülür yani,eğer korkulacak bir durum yaratacağını düşünüyorsanız önlem almanız gerekir tabiki.

son zamanlarda erkeklerin yeni zarf atma yöntemi bu zaten kızlar
size hiç olmadı mı bilmiyorum ama bana bu şekilde çok mesaj geliyor
adamlar yazıyor yok sizinle şurda karşılaştık yok şuraya gitmiş olabilir misiniz
ben sizi şurada gördüm diye hatırlıyorum falan diyorlar
bana bile hiç gitmediğim yerleri söyledikleri oluyor
veya herkesin gittiği popüler yerleri söylüyorlar ki şehrimde yaşayan herkes mutlaka gitmiştir, gider
oradan yürümeye çalışıyorlar
adam diyor ki geçen gün seni şurda gördüm
halbuki dediği yere 1 aydır falan gitmemişim ahaha
gerçekten çok salaklar ve ben sadece zeki adam seviyorum . sıkıntı bu .
ama geçmişimden dolayı korktuğum insanlar var diye ekledi sonradan,o zaman olay farklı bir hal alıyor işte,keşke en başından belirtseydi ona göre tavsiye verirdik

bekar değilim dedim tersledim hatta ona rağmen sonra istek attı en son engelledim rahatsız olma nedenim bu. sizi birisi isminizi duysa soyisminizi nasıl bulup size mesaj atabilir ben seni gördüm falan diyip? siz de olsanız korkmaz mısınız. bende o yüzden tedirgin hissettim
Hayır engelleyip geçerim, yine başka hesaplarla eklerse şikayetçi olurum

Ne var bunda? Niye bu kadar abarttınız? Tanışmak istemiş hatta çaba bile harcamış bunun için. Şimdi takip ettiğin kadın sayfalarina girip takipçi listesinden şak şak şak ekleye basıp geçiyorlar hangisi düşer diye. Bu sizin adınızı yazmış aramış bulmuş. Hepsi az da olsa bir çaba.

sabah instagramdan mesaj geldi çok sinirliyim fikir almak istedim sizden de. sadece sosyal medyada tanıdıklarım eklidir ismim soyisimim yazar profilde o kadar, gönderi paylaşmam. tanımadık biriydi senin dışarıda gördüm dedi tarif etti yeri. göz göze geldik dedi ama ben tanımıyorum. beni de tarif etti bu arada doğruydu dediği şeyler. ismimi soyismimi nerden buldunuz dedim, arkadaşın ismini seslendi oradan buldum dedi. yaşça da büyük biri. uzak dursun diye bekar değilim dedim tersledim öyle özür diledi. ama baktım yine profilimi vs kontrol etmiş. çok tedirgin biriyim sırf bu yüzden sosyal medyaya fotoğraf atmazdım. sosyal medya hesaplarımda sahte isim kullansam sizce iyi olur mu? merak ediyorum böyle birşey mi var nasıl insan gördüğü birinden bir göz göze gelmeden isim soyisim buluyor?
rahatsız olmakta haklısınız ama karşındaki kişiye yok bekar değilim vs gibi açıklamalar yapmayın. Direk engeli basın geçin.

Valla türkiye gibi ülkede normal tedirgin olmak. Manyak manyak insan var. Az önce başıma geldi. Starbucksta oturuyorum, sigara içmeye dışarı çıktım. Ön masamdaki adam da peşimden gelmiş anlamadım. Sigara içerken muhabbet etmeye çalıştı. Simam tanıdık gelmişmiş de nerde oturuyormuşum da. İlk önce anlamadım adam çok normal konuşuyor. Çakmak isteyecek falan ssnıyorum. Sonradan tedirgin oldum takip eder makip eder bilmem ne ödüm koptu. Ama ciddiye almayın hepimizin başına geliyo bunlar

tekrar takip isteği attığı için dedim sonra engelledim zaten ama ne olur ne olmaz diye tekrar benzer şeyler yaşamak istemem. nasıl buluyorlar merak ettim
İnşada profiline kimin baktığını görebiliyor musun

İnşada profiline kimin baktığını görebiliyor musun
Yok görünmez,ama öneri olarak çıkar eğer karşıda ki kişinin profilini çok incelerseniz takip edin diye.

Yani burda da zaman zaman konular açılıyor birisi gördüm hoşlandım vs diye sosyal medya üzerinden mesaj atsam mi diye at diyende oluyor atma diyende buda sizin yaşadığınız olayın tersi oluyor sizden hoşlanmış şansını denemiş ama anlamadıgim küçük yerde de değilsiniz sadece isimden nasil bulmuş yada size zarf attı tanışmak için rastgele gezinirken sayfanızı gördü ve mesaj attı.

Yani burda da zaman zaman konular açılıyor birisi gördüm hoşlandım vs diye sosyal medya üzerinden mesaj atsam mi diye at diyende oluyor atma diyende buda sizin yaşadığınız olayın tersi oluyor sizden hoşlanmış şansını denemiş ama anlamadıgim küçük yerde de değilsiniz sadece isimden nasil bulmuş yada size zarf attı tanışmak için rastgele gezinirken sayfanızı gördü ve mesaj attı.
evet bende onu anlamadım çünkü mahallede kimse kimseyi tanımaz zaten ki benim ailem dışında sadece 2 yakın kadın arkadaşım var girdiğim ortamlarda da dershane olsun vs. pek kimseyle muhatap olmam, tanıyan yoktur. bu kişi bir de avm falan dedi isim verdi sanırsam orada çalişan kişiydi ve 1 sene önce gitmiştim... ruh hastalığı gibi geldi yani beğenip yazmaktan çok

Büyütmeyin diyenler olmuş ama size lise sonda başıma gelen olayı anlatmak isterim yaşamayan bilmez. Faceden tanımadığım bir kız hesabından yazılar yazılmaya başlandı seni gördüm söyle böyle sizinki gibi tarif etmeler. Ben onemsemedim sonrasında fotoğraf atıldı bana kendi fotoğrafım bende sizin gibi o kişi ben değilim vs falan dedim ama diretmeye başladı yazılar bitmedi. Birgün okula giderken komşumuzun oğlu yanıma geldi dediki biri var sen okula giderken ilerde seni izleyen biri var sürekli seni rahatsizmi ediyor ediyorsa söyle ben onu tanıyorum falan dedi. Ama ben hiç fark etmedim ozamana kadar hayir falan dedim ama korktumda sonra. Aradan belli bir süre geçti okula giderken sabah arkadaşları bekler beraber yürürdük okula kadar biri geldi size birşey sorabilirmiyim dedi sabahın koru bizde hayır diye terslerdik ama durmadı gelmeye devam etti ve sorucam gel vs birşeyler demeye başladı ve kolumdan yakaladı çekmeye başladı arkadaşlarım çekiyor o kişi çekiyor korkudan kriz geçirecek duruma geldim ve bir allahın kulu yardim etmedi okula gittim ve okul polisi çağırıldı şikayetçi olduk ailemle beraber. Sonradan o kişi araştırıldı ve annemin iş yerinin orda oturan biri cıktı beni ordan görmüş ve ismimi öğrenmek için annemin iş yerine kadar gidip muhtarliktan geliyor evinizdeki kişilerin adı soyadı lazım gibi yalanlar bile söylemiş ve kişinin sonradan esrar gibi şeyler kullandığını ogrendik hâlâ aklıma geldikçe korkarım ve beğenmiş art niyet yok diyerek polisler arayı yumuşattı ve uzaktan tanıdık çıkınca konu büyümedi. Siz yinede temkinli olun kimin ne olduğunu bilemezsiniz takıntılı hasta biride olabilir komik bulanlarda başına böyle şeyler gelmediği için rahat konusanlardir.

Büyütmeyin diyenler olmuş ama size lise sonda başıma gelen olayı anlatmak isterim yaşamayan bilmez. Faceden tanımadığım bir kız hesabından yazılar yazılmaya başlandı seni gördüm söyle böyle sizinki gibi tarif etmeler. Ben onemsemedim sonrasında fotoğraf atıldı bana kendi fotoğrafım bende sizin gibi o kişi ben değilim vs falan dedim ama diretmeye başladı yazılar bitmedi. Birgün okula giderken komşumuzun oğlu yanıma geldi dediki biri var sen okula giderken ilerde seni izleyen biri var sürekli seni rahatsizmi ediyor ediyorsa söyle ben onu tanıyorum falan dedi. Ama ben hiç fark etmedim ozamana kadar hayir falan dedim ama korktumda sonra. Aradan belli bir süre geçti okula giderken sabah arkadaşları bekler beraber yürürdük okula kadar biri geldi size birşey sorabilirmiyim dedi sabahın koru bizde hayır diye terslerdik ama durmadı gelmeye devam etti ve sorucam gel vs birşeyler demeye başladı ve kolumdan yakaladı çekmeye başladı arkadaşlarım çekiyor o kişi çekiyor korkudan kriz geçirecek duruma geldim ve bir allahın kulu yardim etmedi okula gittim ve okul polisi çağırıldı şikayetçi olduk ailemle beraber. Sonradan o kişi araştırıldı ve annemin iş yerinin orda oturan biri cıktı beni ordan görmüş ve ismimi öğrenmek için annemin iş yerine kadar gidip muhtarliktan geliyor evinizdeki kişilerin adı soyadı lazım gibi yalanlar bile söylemiş ve kişinin sonradan esrar gibi şeyler kullandığını ogrendik hâlâ aklıma geldikçe korkarım ve beğenmiş art niyet yok diyerek polisler arayı yumuşattı ve uzaktan tanıdık çıkınca konu büyümedi. Siz yinede temkinli olun kimin ne olduğunu bilemezsiniz takıntılı hasta biride olabilir komik bulanlarda başına böyle şeyler gelmediği için rahat konusanlardir.
ben de işte tam olarak bundan korkuyorum, kesinlikle haklısınız. ben de benzer insanlar tanıdığım gördüğüm için biliyorum o nedenle tedirgin olmuştum

ben de onu anlamadım insanlar baya rahat evli mi bekar mı tanımadığı insanlara yazıyorlar her göz göze geldiklerine
Tabii ki de yazıyorlar evli olsan bile çocuğunla fotoğrafın olsa dahi yazıyorlar dertleri ne ilginç en iyisi fotoğraf koymamak mıdır nedir

Tabii ki de yazıyorlar evli olsan bile çocuğunla fotoğrafın olsa dahi yazıyorlar dertleri ne ilginç en iyisi fotoğraf koymamak mıdır nedir
fotoğrafım yok zaten sırf bu nedenle koymuyordum gizli kalmak için yüzümü göstermiyordum profilime fotomu koyduğum zaman. hatta ona da dedim benim fotoda suratım kapalı nerden tanıdın nasıl eminsin vs diye beni tarif etti sonra korktum

İnstagramınızda foto story falan yoksa nasıl hesabınızı yine kontrol ettiğini anladınız? Özel bir uygulama mı kullandınız?

X