Geriatri - Yaşlılık Bilimi Disci sorunsali - Kanal tedavisi mi Implantat mi?

Pulver2016

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2022
1.100
1.833
Herkese merhaba,
Bir disci hikayesi, sitede disci varsa lutfen okuyabilir mi?
2 yil once dis cekimi, curuk tedavisi, uzerine kron kopru vs iceren buyuk bir tedavi surecim oldu. 5 ay kadar once dis etim sisti ve solugu discimde aldim "dis eti iltihabi bu ama dis ipi vs kullaninca gececek bir durum" denildi, 1 hafta sonra daha Beter sislikle gittim, tum agiz rontgeni cekildi, tum kontroller yapildi, sisen bolgeye antibiyotikli igne yapildi ve hersey normale dondu. 2 ay once rutin kontrolume gittim, herseyin normal oldugu, sadece dis tasi vs nedeniyle profesyonel dis temizligi gerektigi soylendi. Ve olan o kontrol gunu oldu. Disci, dis arasindaki taslardan birini cikarttigi o andan itibaren yine o dis sisti. Ve solugu yine acilde aldim. Daha detayli bir röntgen filmi sonunda "o dis kökü full iltihap, cekilecek, kurtarmak imkansiz!" denildi !!!
Saka mi bu? Defalarca sorun yok diye gonderildim ve simdi disi kurtarmak imkansiz deniliyor! Kanal tedavisi ile kurtarmak imkansiz denildi.
Tum röntgen filmlerimi aldim, 2 farkli disci buldum. "Cekmek yerine once kanal tedavisi denerdik" dediler.
E daha ne istiyorsun dersen, simdiki konuya geleyim. Kendi discimde 2 yil once yapilan islem 3 yillik garanti kapsaminda, kendisi yapacagi Implantat kopru vs icin epey uygun bir fiyat teklif ediyor. Ve hasta formuma "disin kurtarilmasi imkansiz" yazdigi icin ve sigortala ile paylastigi icin, Kanal tedavisini cebimden odemem gerekiyor!
Sitedeki disci uyelerden Bana yardimci olabilecek var mi?

X