Diyet spor da bir yere kadar!!!

kozmopolit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2013
414
128
Sen de böyle düşünüyorsan, benim gibi yaşamak için yiyen değil yemek için yaşayanlardansın canım :KK42:

Hep sporu ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmiş insanlara imrenerek bakmışımdır. Bir de doğuştan şanslı olup ne yese almayanlar var :KK4:

Diyet tek başına yapabileceğin bir hadise gibi görünse de ne yazık ki bu pek mümkün değil. Arkadaş ortamları, doğum günleri, bitmek bilmeyen yaşlı teyze ısrarları, aman verirsin verirsinciler ve canım dinimin mükemmel bayramları varken öyle tek başına "Ben bundan sonra az yiyeceğim, karar verdim şu fazlalık gidecek.." gibi laflar her yemek sonrası sadece vicdan yapıldığı için söylenen ve bir dilim fıstıklı, üstü çikolatalı, tazecik pasta görene kadar (ooh olsa da yesek şimdi :KK9: ) işte bu yüzden diyete başladığını ve gerçekten azimli olduğunuzu onlara göstermeniz gerekiyor.

Ben aslında aşırı kilosu olmayan balık etli biriyim fakat kim istemez ki "aaa kozmopolit ne kadar zayıflamış, fiziği çok güzel, çok azimliydi ama" gibi laflar duymayı. Herkeste olmuştur, diyet yapmadığım sürece aklıma mümkün değil aklıma gelmez ne zaman diyet yapıyorum hamileler gibi aşermeye başlıyorum.

Beni en kötü etkiliyenlerin başınca en yakın arkadaşım geliyor maalesef ki. Kendisi yiyip yiyip kilo almayanlardan olduğu için onun tuzu kuru ve en güzel alem yaptığımız, kusana kadar yediklerimizin sonunda zararlı çıkan sadece ben oluyorum. (Bu arada ona göre de onun derdi yiyip kilo almaması :KK1: ) o kadar alışmışım ki bu duruma ve onunla biraraya geldiğimizde marketi zengin etmeye artık ne zaman onlara gitsem tek düşündüğüm şey bir şeyler yemek.

İstatistiklere göre kadınların ortalama 31 yılı diyet yapmakla geçermiş, katılmıyorum. Ben 70 yaşına gelsem eminim ki bi 60 yılını diyet üzerine master yapmış olarak tamamlarım. Bahsettiğim arkadaşım yaptığım diyetlere en çok şahit olan kişi ben en zor "hayır, yemeyeceğim" zorluğunu onun yanında yaşadım (ama herkese anlatır kozmopolitin azmi harika ben kilolu olsam o kadar tutamam kendimi diye :KK76: ) inanın bana ne kadar zor olduğunu tahmin bile edemezsiniz onun da yiyip kilo olmuyor oluşuna kapılarak aman Allahım nasıl yiyorum :KK56: sağolsun kendisi çok da ısrarcıdır sürekli ye ya ye bir şey olmaz verirsin, senin zaten iraden kuvvetli..!!

Eğer bu yalanlara kanarsam önünü alamayacağım kilolara çıkıyorum. Ve iştah bir kere açıldı mı bunun geri dönüşü çok zor.

Mide genişlemesi meselesi gerçekten büyük ve berbat bir olay ki benim mide bi genişlesin içimden aç bir canavar çıkıyor. Bir gün hiç unutmam canım elma şekeri istedi ve kaba etimi kaldırıp da gidip almak zor geldiği için evdeki elmayı ısırıp ısırıp toz şekere batırıyordum. Öyle kolay bir şey değil ki bu kilo denen şeyle baş etmek bi ortama girersin kekler börekler yapılmış çaylar demlenmiş ooh, olay onlar için muhabbet etmek olsa da benim aklım bir tane daha börek nasıl alırım acaba.. :KK17:

Zayıflasam bile alışkanlık olmuş koltukta otururken yastığı kucağıma almak, herkes nedenini anlamıştır herhalde.

Erkek arkadaşım da yedirmeyi çok seven bir insan çok şükür hep romantiktir de :KK16: çikolatamı, pamuk şekerimi eksik etmez hiç. Bilhassa ailesi, siirtliler ve yemek kültürü nedir ben onlarda gördüm. Hal böyle olunca bana yine hüsran bana yine kilo.

İnsan demeden edemiyor hep böyle mi olacak, bir ömür dikkat mi edicem? hayatından tatlıyı çıkarmış insan bizden değildir, tak etti canıma diyet spor da bir yere kadar..!!

Diyeeee.. diye oldum bir panda yavrusu :KK1::KK1: "Sevgilim beni böyle beğeniyor." yalaan koca bir yalan elbette bir şey demez sana belki de gerçekten rahatsız olmuyordur fazlalıklarından ama ne dersen de, manken gibi fiziğin olduğunda inan bana daha çok beğenecek. Hele ki evlilere sesleniyorum, incecik vücutla özgüveniniz sizi daha mutlu bir insan yapacak.

Benim eteklerimin tutuştuğu an evlilik hazırlıkları yapmaya başladığım an oldu :18: yaza kısmetse nişanım var ve ben içine birden fazla kişinin girebileceği bir elbiseyle, bir ömür saklayacağım nişan fotoğraflarını çektirmek istemiyorum açıkçası.

Alması çok kolay da vermesi...

Siz bir adım atın inanın her şey destek oluyor, nişanıma bir ay kala (yani bu aralar) 8 kilo verdim hergün çikolatam, dondurmam eksik olmadı :KK39: Bu kilo verme işi bence sadece püf noktalardan oluşan bir şey. ,

Bu zamana kadar denediklerimi özet geçecek olursam;

1- Özel hastanede diyetisyene başvurdum ---> Evet etkili oldu fakat onun senin hayatına dahil olması ve verdiğin kiloyu geri almaman için sürekli gitmeli ve sürekli hastaneye para vermelisin (O parayla git XS beden beğendiğin bir kıyafet al ve onun içine girmek için uğraş, en azından elinde kalan bir şey olur.)
2- Devlet hastanesine gittim ve size ayırdıkları süre 5 dakikayı geçmez, herkese verdikleri kağıtın bir tane fotokopisini de sana veriyorlar ve buna uymanı istiyorlar. (İnternette envai çeşit diyet listesi mevcutken gidip devlet hastanesinde sıra beklemek zulüm.)
3- Spor salonuna yazıldım. Önce bayan erkek karışık alana gittim sonra bunun büyük bir hata olduğunu görerek yalnızca kızların bulunduğu bir spor salonuna kaydımı yaptırdım. Kayıt parasını ödemek bile insana bu paranın hakkını vermeliyim dedirten bir şey olduğu için ben de sizin gibi hevesli başladım. 1 ay sonra ben bu aletlerle kas yapıcam sonunda ve evlenince kavanozu eşine verip açar mısın hayatım diyen narin bir bayan olamayacağımı düşünerek 2. ayın parasını bile vermiş olmama rağmen 40 günün sonunda spor yaptığım kadar yediğim için bir hüsranla oradan ayırldım.
4- Plates kursuna gittim. Evet, en sevdiğim spor dalı plates çünkü yatarak yapılıyor :KK9: vücudumun da belli şekiller aldığını hissediyorum sanki diye platesle olan ilişkim çok kısa sürmedi (zaten evde de gaza geldikçe platesle uğraşırdım.) 3 ayı geçti ve ben şimdi hatırlayamadığım nedenlerden gidemez oldum. neyse yarın acısını çıkarırım gidince diye diye haftada 1 güne düştü ve sonunda o da hüsran.

Sporu bırakınca eskisinden daha fazla alman da cabası.

5- Eve sakın ama sakın koşu bandı almayın. (Yukarıdaki saydıklarımın hepsini deneyin hatta başarabilirseniz hiç bırakmayın ama inanın bana eve koşu bandı alıp düzenli olarak kullananına şahit olmadım. Hem verilen paraya yazık hem de evde kapladığı yere. Atsan atılmıyo satsan satılmıyo.)

Sonuç olarak hepiniz illa ki bunlardan birini deneyeceksiniz. Benimki sadece birer öneri uyarsanız siz kârlı çıkarsınız benden söylemesi.

Blog gibi oldu evet ama benim sizden istediğim gelin bir anlaşma yapalım, sınırları zorlamadan istediğimiz şeyleri yiyip, kendimizi iyi hissettiğimiz sporları, hareketleri yapalım. Başaramayacağını düşünen ümitsiz arkadaşlara yardımcı olalım. Çünkü ben başardım sen hayli hayli yaparsın. Küçük kaçamaklarımızda kendimizi ispiyonlayalım ve birbirimizi gaza getirelim. Ben eğer konu tutarsa size hergün gerçekten işe yarayan püf noktalarını açıklayacağım. Umarım sıkılmadan okursunuz sizi tembeller :KK3:

Son düzenleme:
Harikasın canım çok güzel yazmışsın, eminim hepimizin benzer problemleri vardır :)) Ben sana destek olmaya varım :KK16:

Ama bir şey merak ediyorum tatlım 8 kilo verdim demişsin ya, o süreçte ne yaptın peki?

Harikasın canım çok güzel yazmışsın, eminim hepimizin benzer problemleri vardır :)) Ben sana destek olmaya varım :KK16:

Ama bir şey merak ediyorum tatlım 8 kilo verdim demişsin ya, o süreçte ne yaptın peki?

Çok teşekkür ederim canım desteğin için :KK48:
Senelerdir her yolu denememin bende bahsettiğim gibi tek bir avantajı oldu, ortalama bi bilgi topladım küçük küçük şeyler gerçekten etkiliyor insanı ayrıca benim bağırsaklarımla ilgili de bir problemim var kilo almama baş yardımcılardan biri de o onun için de neler neler denedim hep hüsran onların da ufak püf noktaları var hepsini paylaşıcam :21:
Ama burada en önemli şey seni destekleyen biri olmalı

Çok teşekkür ederim canım desteğin için :KK48:
Senelerdir her yolu denememin bende bahsettiğim gibi tek bir avantajı oldu, ortalama bi bilgi topladım küçük küçük şeyler gerçekten etkiliyor insanı ayrıca benim bağırsaklarımla ilgili de bir problemim var kilo almama baş yardımcılardan biri de o onun için de neler neler denedim hep hüsran onların da ufak püf noktaları var hepsini paylaşıcam :21:
Ama burada en önemli şey seni destekleyen biri olmalı

Beni destekleyen çevremde kimse yok, kilom 51 ama boyum kısa ben 47 olmaya çalışıyorum. Etrafımdaki herkes kilolu, o yüzden herkes verme verme diyor... Ama ben de kadınlar kulübünden destek alıyorum :))

Beni destekleyen çevremde kimse yok, kilom 51 ama boyum kısa ben 47 olmaya çalışıyorum. Etrafımdaki herkes kilolu, o yüzden herkes verme verme diyor... Ama ben de kadınlar kulübünden destek alıyorum :))

Dünyanın en iyi niyetli insanı bile olsa karşındaki senin kilo vermeni engelliyorlar en zoru bu oluyor ya zaten fesat kızlar :KK9: O senin bedenin istersen başarabilirsin spor yapıyor musun?

Dünyanın en iyi niyetli insanı bile olsa karşındaki senin kilo vermeni engelliyorlar en zoru bu oluyor ya zaten fesat kızlar :KK9: O senin bedenin istersen başarabilirsin spor yapıyor musun?

Aynen tatlım kimse bir başkasının zayıflamasını istemiyor maalesef...

Yapıyorum canım tam bir yıldır :KK16: Marta kadar diyet yapmadığım için kilo vermedim ama spora rağmen. Mart sıralarında diyet yaptım hiç kaçamaksız 7-8 hafta, toplamda 5 kilo verdim. Ama sonra saldığım için 2 kilosunu tekrar aldım :KK31: ama cumadan beri tekrar başladım... Yarın tartı günüm bakalım ne olacak. Ama sporu hiç bırakmadım ve bırakmayı düşünmüyorum :KK8:

Aynen tatlım kimse bir başkasının zayıflamasını istemiyor maalesef...

Yapıyorum canım tam bir yıldır :KK16: Marta kadar diyet yapmadığım için kilo vermedim ama spora rağmen. Mart sıralarında diyet yaptım hiç kaçamaksız 7-8 hafta, toplamda 5 kilo verdim. Ama sonra saldığım için 2 kilosunu tekrar aldım :KK31: ama cumadan beri tekrar başladım... Yarın tartı günüm bakalım ne olacak. Ama sporu hiç bırakmadım ve bırakmayı düşünmüyorum :KK8:

Seni çok çok tebrik ederim canıım :KK9: sakın bırakma sonra yaparım dediğin gün bitiyor maalesef. Ama sadece sporla da olmaz eğer yalnızca spor yapıp diyet yapmazsan sporu geciktirdiğin vakit çok hızlı kilo alırsın. İnsanları öyle zorlamışlar ki diyet deyince direkt yememek geliyor akla, ne diyetler biliyorum çok yanlış şeyler. Su, hafif beslenme ve diyet. Benim kilo vermem hiçbir zaman zor ve imkansız olmadı. Kararlı olacaksın o kadar.

Seni çok çok tebrik ederim canıım :KK9: sakın bırakma sonra yaparım dediğin gün bitiyor maalesef. Ama sadece sporla da olmaz eğer yalnızca spor yapıp diyet yapmazsan sporu geciktirdiğin vakit çok hızlı kilo alırsın. İnsanları öyle zorlamışlar ki diyet deyince direkt yememek geliyor akla, ne diyetler biliyorum çok yanlış şeyler. Su, hafif beslenme ve diyet. Benim kilo vermem hiçbir zaman zor ve imkansız olmadı. Kararlı olacaksın o kadar.

Aynen canım... Diyetsiz spor yaptığım dönemlerde kilo verememiştim. Şimdi hafif beslenmeye çalışıyorum. Umarım ikimiz de hedefe ulaşırız :KK16:

...hey çok keyifliydi, tarzını çok sevdim...
bn de 1.68' e 63 kiloyum, ip atlıyorum, sağlıklı besleniyorum ama baskül takıldı kaldı sanki...:)))
ooof yeter be diicekken okudum seni, teşekkür ederim, takipteyim..:KK66:

bnden de bi tüyo semiz otunu her gün tüketelim..

Aynen canım... Diyetsiz spor yaptığım dönemlerde kilo verememiştim. Şimdi hafif beslenmeye çalışıyorum. Umarım ikimiz de hedefe ulaşırız :KK16:

Benim hedefe çok az kaldı. Saçmala be ne kilosu verme sakın diyen insanların şimdi harika zayıflamışsın kozmopolit nasıl yaptın bunu diye gelmeleri çok hoşuma gidiyor açıkçası :KK9:

...hey çok keyifliydi, tarzını çok sevdim...
bn de 1.68' e 63 kiloyum, ip atlıyorum, sağlıklı besleniyorum ama baskül takıldı kaldı sanki...:)))
ooof yeter be diicekken okudum seni, teşekkür ederim, takipteyim..:KK66:

bnden de bi tüyo semiz otunu her gün tüketelim..

Desteğin için teşekkürler :KK19:

Evet semiz otu gerçekten çok faydalı benden de birkaç tavsiye;

- Sabah kalkar kalkmaz mutlaka ama mutlaka ılık bir bardak su içiyoruz inanın çok etkisi oluyor. (Limon sıkıp memnun kalanlar da var isteyen denesin ben hiç denemedim ne desem yalan olur)
- Sabahları kahvaltı şart çünkü sabahları yediklerini bütün gün yakmak mümkün, ama bu kral sofrası bir kahvaltı yap kahvaltının kalorisi olmaz demek değil (Böyle düşünen arkadaşlarım mevcut)
-Kahvaltıda beyaz yağlı peynir yerine yağsız lor peyniri tüketin bu da etkili bir yöntem. Hem de çok sağlıklı.
-Su içmeyi hiçbir zaman aksatmıyoruz.
-Bir de bir arkadaşımın tavsiyesiyle denemeye başladığım (yazıda da belirttiğim gibi bağırsaklarım da benim gibi çok tembel :KK1: ) özellikle de haftasonları yapıyorum, haftaiçi çalıştığım için tuvalet kapısında kuyruk oluşturmak istemem. ----> Bir sarımsağı (Ben sarımsaktan nefret ederim bu arada benim gibi sevmeyenler varsa yine de denesinler) soyuyoruz ellerimizi bile kokutmayacak şekilde hiç içinden su çıkmasın, diş diş sarımsakları ister çatalla ister iğneyle deliyoruz ve sabah kahvaltıdan önce ılık suyla yutuyoruz gerçekten çok etkili tavsiye ederim benim gibi zorluk çekenlere, ağzı kokutmuyo bu arada.

Son düzenleme:
Desteğin için teşekkürler :KK19:

Evet semiz otu gerçekten çok faydalı benden de birkaç tavsiye;

- Sabah kalkar kalkmaz mutlaka ama mutlaka ılık bir bardak su içiyoruz inanın çok etkisi oluyor. (Limon sıkıp memnun kalanlar da var isteyen denesin ben hiç denemedim ne desem yalan olur)
- Sabahları kahvaltı şart çünkü sabahları yediklerini bütün gün yakmak mümkün, ama bu kral sofrası bir kahvaltı yap kahvaltının kalorisi olmaz demek değil (Böyle düşünen arkadaşlarım mevcut)
-Kahvaltıda beyaz yağlı peynir yerine yağsız lor peyniri tüketin bu da etkili bir yöntem. Hem de çok sağlıklı.
-Su içmeyi hiçbir zaman aksatmıyoruz.
-Bir de bir arkadaşımın tavsiyesiyle denemeye başladığım (yazıda da belirttiğim gibi bağırsaklarım da benim gibi çok tembel :KK1: ) özellikle de haftasonları yapıyorum, haftaiçi çalıştığım için tuvalet kapısında kuyruk oluşturmak istemem. ----> Bir sarımsağı (Ben sarımsaktan nefret ederim bu arada benim gibi sevmeyenler varsa yine de denesinler) soyuyoruz ellerimizi bile kokutmayacak şekilde hiç içinden su çıkmasın, diş diş sarımsakları ister çatalla ister iğneyle deliyoruz ve sabah kahvaltıdan önce ılık suyla yutuyoruz gerçekten çok etkili tavsiye ederim benim gibi zorluk çekenlere, ağzı kokutmuyo bu arada.

çok teşekkürler.... denicem mutlaka..yarışmacı arkadaşlarıma başarılar dilerim:KK66:

X