Diyet/spor/saglik, hadiiii kizlarrr,hep beraber zayiflayalim

masal3487

💙💙💙💙
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
12.635
28.889
Selam kizlar:KK200:

Hadi kizlar yaz yaklasiyor,son cirpinislarimiz bunlar :KK62:kilo mu veremiyorsun yiyip yiyip sofradan kalkmadan pisman olanlardan misin?bugun karar verip aksama bozanlardan misin,guzel bir kiyafet gorup uzerinde hayal edenlerden misin? benim gibi.

Ama hayal etmekle olmaz bir yerden baslamak lazim popolari kaldirip "gidecek bu kilolar baska yolu yok okadar"demek lazim.

Suan 68 kiloyum hedefim iki ayda 10 kilo verip 57 olmak. Daha oncede 75 den 58 e dusmustum. yine basarabilriim siz de basarabilirsiniz haydiii kosun kosun gelin:KK73:

masal3487 masal3487 baslangic 68.4.........guncel 65.4
Hedef kilo...........55 boy(1.60)

Suveybe13 Suveybe13 baslangic 73.............guncel 61.6.........hedef.53 boy(1.65)

kakaovanilya kakaovanilya baslangic:68.3..........guncel.62.2
Hedef.59 boy(1.65)

L LoReLaiii baslangic.55..........guncel.55... Hedef:50
Boy(1.58)

_Masalim_ _Masalim_ baslangic.92.9..........guncel.84.9..............hedef.70.boy(1.60)

@sincerelyesra baslangic.83........guncel.81.7

Kez23 Kez23 baslangic:80.9............guncel:79.6
Hedef.60
Kilo bildirim gunu pazar,ara kilo bildirim gunu persembe.

Gurup kurallari:
-gunde en az bes mesaj yazilmali ve gunluk menuler yazilmali.
-haftada en az uc gun 45 dk spor yapilmali.
-her pazar kilo bildirimi yapilmali,mazeretsiz bildirim yapmayanlar guruptan cikarilir.

-3 hafta ust uste kilo veremeyen guruptan cikarilir.
-aksam en gec sekizden sonra yemek kesinlikle yenilmeyecel.
-ambalajli urunler, kizartmalar, serbetli tatlilar kesinlikle tuketilmeyecek.

Son düzenleme:
Ben her sabah yedide uyanip sekizde kahvalti yapar sonra da okula giderim,bu sabah kahvaltida dort kasik tuzsuz lor peyniri icine 3 ceviz,bir tk corekotu,kirmizi pulbiber koydum,cok doyurucu ve saglikli oluyor kizlar siddetle tavsiye ederim.Bir tane az haslanmis yumurta ve 6 zeytin ve bir bardak yesil cay.

Yumurtalarin az haslanmasi daha saglikli,siyah zeytinden ziyade yesil zeytin diyet icin daha uygun(tuz orani daha az oldugu icin)

Kizlar gune bir bardak ceviz suyu ve bir tk corekotu yagi icerek basliyorum.Ceviz suyunun icine bir tane de kayisi atiyorum cok daha faydali oluyor.

Corekotu bildiginiz gibi her derde deva mutlaka tuketin hicbir yan etkisi yok.Sadece hamieller kullanabilir mi ondan emin degilim.

Kizlar bugun diyette ilk gunun ve ilk imtihanim, aksama yemege davetliymisiz esim aradi simdi.

Aslinda irademi kontrol altina almam icin guzel bir firsat umarim iyi degerlendiririm:halay:

Dersim bitti eve geldim,ogle tarhana corbasi ictim (tok tuttuguna inaniyirum )
6 yk kuru patlican yemegi ve yarim bardak ayran ictim.

Tarhaniyi diyetlerimde cok tercih ediyorum karbon olabilir ama beni inanilmaz tok tutuyor.

Detoks sularimda hazir genelde portakal,tarcin elma ile detoks suyu yapip tuketiyorum cok ise yariyor.

Suan ac degilim ara ogun yapmayi dusunmuyorum ama cok acikirsan bir bardak ayran icebilirim leptini etkilemiyor.

Yalniz sporsuz bir diyet ve saglikli yasam dusunemiyorum bu nedenle azicik dinlenip totomu kaldirip leslie yapmayi planliyorum.

Ama en sevdigim sey bir saat doga yuruyusu,her gun esimle cikiyoruz ama bugun esim gec gelecek bulundugum yer tek basima cikmam icin uygun bir yer degil o nedenle bugun leslie ile idare edicem bakalim:spor:

Sporumu yaptim dusumu aldim ohhh missss:KK73:

Simdi biraz kitap okuma zamani,sonra esim gelir misafirlige gideriz bakalim ilk imtihanimi nasil atlaticam:-)

Merhaba:)
Bu ceviz suyunu cok kisi iciyor nedir bu, ne ise yariyor, nasil yapiliyor... ogrenci misin, ogretmen mi, akademisyen mi merak ettim:))

Merhaba:)
Bu ceviz suyunu cok kisi iciyor nedir bu, ne ise yariyor, nasil yapiliyor... ogrenci misin, ogretmen mi, akademisyen mi merak ettim:))
Merhaba:21:

Cevizin kendisi basli basina mucize gibi bir besin suyuda bir okadar faydali,faydalari saymakla bitmiyor,
- tok tutma ozelligi var,
-siskinlige cok iyi gelir,
-kolestrolu dengeler.
- bitkisel omega 3 icerir
-yag yakici ozelligi var.

Bunlar simdilik aklima gelenler cok daha fazla faydasi olduguna inaniyorum,bir tane kuru kayisi da atiyorim cok daha faydali oluyor siddetle tavsiye ederim.

7 yillik tazecik bir ogretmenim:-)

Yemege gelmistik arkadaslara ve sukur kacamaksiz bir gece gecirdim sadece bir yk pirinc pilavi yedim,uc kofte,bir kepce mercimek corbasi,salata ve ayran.

Diyarbakir burma kadayifina icim gide gide yemem dedim bir catal bile almadim,aferin bana ya.Yarin bu basarimi kucuk bir kekle kutlasam mi ne yapsam:KK70:

Gunaydin:KK200:

Gune her zamanki gibi erken basladim,erken kalkan yol alir bosuna dememisler:halay:

Corekotu yagimi ictim,ceviz suyumu da ictim simdi kahvalti zamani.

Bakalim diyetimin ikinci gununde beni neler bekliyor :KK49:

Ogle arasi oldu kostur kostur eve geldim,tekrar dersim var iki bucuga kadar.

Bu ogle yemeginde dunden kalan tarhana corbasindan bir kase yemeyi dusuniyorum,yarin tartilacagim icin bugun ekmek yemeyi dusunmuyorum.Aksamida hafif tutmaya karar verdim.

Sabah herzamanki klasik kahvaltidan yaptim hemencecik yazayim.

Uc kasik lor peyniri(icine roka,dere otu,uc ceviz,bir tk corek otu,kirmizi pulbiber ekliyorum),6 zeytin ve iki yumurta,bir bardak yesil cay.

Merhaba
Benim de 2 ayda 10 kilo vermem lazım ama sanki olmucak gibi. Spor yapıyorum ekmek yemiyorum şeker yok tatlı yok. Düzenli olarak spor salonuna gidiyorum yediklerime çok dikkat ediyorum arada kaçamak yapsam da :) ceviz suyuna başlayalı 2 gün oldu içine 1 tane kayısı atmayı denicem bu lor peyniri de denicem
Benim tek sıkıntım su içmemem :KK43:

Merhaba
Benim de 2 ayda 10 kilo vermem lazım ama sanki olmucak gibi. Spor yapıyorum ekmek yemiyorum şeker yok tatlı yok. Düzenli olarak spor salonuna gidiyorum yediklerime çok dikkat ediyorum arada kaçamak yapsam da :) ceviz suyuna başlayalı 2 gün oldu içine 1 tane kayısı atmayı denicem bu lor peyniri de denicem
Benim tek sıkıntım su içmemem :KK43:
Selam hosgeldin:)
Yazdiklarina gore verememen icin hic hir sebep yokki,tahlil falan yaptirdin mi daha once, yani insulin direnci,tiroit degerlerine baktirdin mi,bunlarda bir sorun yoksa kisa surede verirsin.

Streste kilo vermeyi engelleyen bir faktor,kilo vermek basli basina sabir ve irade isi kendine inanirsan 10 kilo ucup gider yuklerinden kurtulursun.

Lor peyniri veya varsa cokelek tuzsuz tercih edersen daha iyi olur,icine 3 ceviz,roka,dereotu,corek otu ve kirmizi pulbiber atarsan hem cok faydali hem cok lezzetli hem de tok tutucu ozelligi var,ekmek yemene de gerek kalmiyor hem.

Ceviz suyuna gelecek olursam malesef bu icecekler diyet yapildigi zaman fayda sagliyor,tika basa yemek yenildigi zaman pek bir faydasi olacagini dusunmuyorum.

Su kilo verdirmenin en onemli unsuru bunu bir yasam sekli haline getirmek lazim,hem spora gidiyirum dedin vucudun su kaybediyordur senin en az 2 litre su icmen lazim.

Simdi eve geldim azicik totom yer gorsun dinleneyim,sonra esim gelir:KK74: yuruyus yapariz en sevdigim seyyy doga yuruyusu:KK73: aksama cok hafif bir sey yemem lazim,muhtemelen ispanak yogurtlar yerim bir tabak.

Selam hosgeldin:)
Yazdiklarina gore verememen icin hic hir sebep yokki,tahlil falan yaptirdin mi daha once, yani insulin direnci,tiroit degerlerine baktirdin mi,bunlarda bir sorun yoksa kisa surede verirsin.

Streste kilo vermeyi engelleyen bir faktor,kilo vermek basli basina sabir ve irade isi kendine inanirsan 10 kilo ucup gider yuklerinden kurtulursun.

Lor peyniri veya varsa cokelek tuzsuz tercih edersen daha iyi olur,icine 3 ceviz,roka,dereotu,corek otu ve kirmizi pulbiber atarsan hem cok faydali hem cok lezzetli hem de tok tutucu ozelligi var,ekmek yemene de gerek kalmiyor hem.

Ceviz suyuna gelecek olursam malesef bu icecekler diyet yapildigi zaman fayda sagliyor,tika basa yemek yenildigi zaman pek bir faydasi olacagini dusunmuyorum.

Su kilo verdirmenin en onemli unsuru bunu bir yasam sekli haline getirmek lazim,hem spora gidiyirum dedin vucudun su kaybediyordur senin en az 2 litre su icmen lazim.
Haklısın kendimi suya alıştırmam lazım.
1 ayda 3 kilo verdim ben 6 kilo falan vermek istiyorum.

X