Diyet yapmayı gözü yemeyen birine tavsiyeleriniz

Orangegreysky

🧡🍊🥕
Pro Üye
12 Temmuz 2022
11.895
59.074
Hanımlar sa. Az yiyerek ehuhu demeyin, anlatayım bi.

Ben 7 seneye yakındır evden çalışıyorum. Evlenmeden önce de çok sosyal biri değildim ama yine de arada bi çıkar sevdiğim bi kafeye giderdim, oraya gitmek için yürürdüm tabii biraz daha yürümem oluyordu.

Şimdi sıffır sıffır sıffır 🥲 Günde 400 adım atıyorum ki onu da muhtemelen çişe gitmek için falan atıyorumdur. İşim birkaç sene öncesine göre daha yoğun o yüzden işten sonra ölü gibi oluyorum hiç yürüyecek halim olmuyor. Ama hamlıktan da olabilir.

Bi diğer derdim yemek zamanlarım. Eşim nöbet bürosunda, o yüzden akşam 9 bazen 10 gibi geliyor. Akşam yemek yemek için onu bekliyorum, erken de uyuduğum için 10da yiyip 11'de uyuyorum, en çok bu etki ediyor bence.

Bi yandan da doğum kontrol hapını bıraktım, hormonlar bi ters döndü herhalde çünkü bıraktığım haftadan itibaren kilo almaya başladım.

Şimdi diyet gruplarına bakıyorum ama o kadar kısıtlı sıkı bir diyete giremem gibi. Yani ben 1 paket çikolata da yiyim ama akşam yemeği az tutayım kafasındayım. Hep evde olmam, dolaba 15 adım uzakta olmam sebebiyle bunları komple kesmem en azından şimdilik imkansıza yakın.

İlk yapacağım iş eşim geç gelse de ben akşam yemeğini daha doğru bi saatte yiyeceğim. Bu eminim bi hafiflik yapacak bende. Ama onun dışında neler önerirsiniz? Bi anda kendimi diyet denizine atacak döt yok bende çünkü 🥲

Not: son zamanlarda fark ettiğim can sıkıntısı yemelerim de çok fazla var. Mesela yemek yiyorum, sonra yapacak bi şey bulamıyorum, yine bi şey yiyorum.

dediğin gibi son öğününün zamanını daha erkene çekebilirsin. En geç 8 de yiyebilirsin mesela. Son öğününle ertesi günkü ilk öğünün arasında min 12 saat olmalı. Vücut min 8 saat açlıktan sonra yağ yakmaya başlıyomuş.
Onun dışında hep bilinen gibi fastfood azaltılabilir. Ekmek 4-5 dilim yeniyosa 2 dilime düşülebilir.
Ufak değişikliklerle kısa vadede olmasa bile uzun vadede daha sağlıklı ve fit olursunuz sporla da desteklenirse

Ve açlığın kaynağı daha doğrusu yeme arzusunun kaynağı psikolojik etmenli. İçinde boşluk varsa veya bişeye kafana taktıysan veya da uğraşıcak özel bi alanın yoksa yemeğe verebiliyosun kendini. Ben de gece çocuğa bikaç defa kalktığımda hep buzdolabına koşuyorum mesela

dediğin gibi son öğününün zamanını daha erkene çekebilirsin. En geç 8 de yiyebilirsin mesela. Son öğününle ertesi günkü ilk öğünün arasında min 12 saat olmalı. Vücut min 8 saat açlıktan sonra yağ yakmaya başlıyomuş.
Onun dışında hep bilinen gibi fastfood azaltılabilir. Ekmek 4-5 dilim yeniyosa 2 dilime düşülebilir.
Ufak değişikliklerle kısa vadede olmasa bile uzun vadede daha sağlıklı ve fit olursunuz sporla da desteklenirse
Bak 8 saati bilmiyordum, benim 8 saat olmuyordur muhtemelen :KK43: fastfood aslında "bu hafta daha yemeyeceğiz" dediğimiz zaman yemiyoruz. Dışarıdan yesek de köfte ya da ev yemeği falan yiyorum ben fastfooddan bıktım 🥲

Kac kilosunuz? Bence 2.5 ,3 litre civari su icin. Yavas yemek yiyin ve cok cigneyin😁
Sabahlari ayni saatte wcye gidin.
Metebolizma hizli olunca istedigini ye ,cok kilo almiyorsun.
Metobolizma hizlandirici yiyecekler tuketin.
Gec saatte yemek yememeye calisin.

Not: son zamanlarda fark ettiğim can sıkıntısı yemelerim de çok fazla var. Mesela yemek yiyorum, sonra yapacak bi şey bulamıyorum, yine bi şey yiyorum.

Olay tamamen bu bence, zaten siz de fark etmişsiniz. Böyle sıkıntıdan yeme isteği geldiği zamanlarda su/kahve/yeşilçay vs tercih etseniz ? Aklıma ilk bu geldi.

Kac kilosunuz? Bence 2.5 ,3 litre civari su icin. Yavas yemek yiyin ve cok cigneyin😁
Sabahlari ayni saatte wcye gidin.
Metebolizma hizli olunca istedigini ye ,cok kilo almiyorsun.
Metobolizma hizlandirici yiyecekler tuketin.
Gec saatte yemek yememeye calisin.
58 civarıydım geçtiğimiz günler felaket ödemle 63'ü gördüm. Şimdi ödemi atıp tekrar tartılacağım 🥲 Suyu kışın çok iyi içiyordum yazın içemedim ironik bi şekilde :KK70: başlayayım yine

Olay tamamen bu bence, zaten siz de fark etmişsiniz. Böyle sıkıntıdan yeme isteği geldiği zamanlarda su/kahve/yeşilçay vs tercih etseniz ? Aklıma ilk bu geldi.
Evet onu son 20 gündür falan fark ettim. Muhtemelen uzun süredir var ama yeni fark edebildim 🥲 onu da deneyeyim yemeği erkene çekmenin yanında
Evde yemek yapmıyor musun, biraz uğraştırıcı ama sağlıklı olurdu
Yapıyorum yapıyorum yemek yapmayı da çok severim ama çok yoğun olursam o günü es geçiyoruz. Es geçince eşim tantuni falan söylese de ben ev yemeği söylüyorum yine.

58 civarıydım geçtiğimiz günler felaket ödemle 63'ü gördüm. Şimdi ödemi atıp tekrar tartılacağım 🥲 Suyu kışın çok iyi içiyordum yazın içemedim ironik bi şekilde :KK70: başlayayım yine

Evet onu son 20 gündür falan fark ettim. Muhtemelen uzun süredir var ama yeni fark edebildim 🥲 onu da deneyeyim yemeği erkene çekmenin yanında

Yapıyorum yapıyorum yemek yapmayı da çok severim ama çok yoğun olursam o günü es geçiyoruz. Es geçince eşim tantuni falan söylese de ben ev yemeği söylüyorum yine.
Ben bazen yapmıyosam çorba veya peynirli salatayla falan geçiştiriyorum. Günah kaçamaklarım da olmuyo değil tabii de🥹 kelin ilacı olsa misali🥹

Diyet yapmak bir yaşam biçimi alışınca bırakamıyorsun bağımlılık yapıyor birkaç gündür ayı gibi yiyorum 1.5 kilo almışım diyetteyken mis gibi be midem rahat en azından

Niloyatospikk Niloyatospikk yaklaşık 6-7 kg kadar verdim, gerçi o zamanlar sıkı diyet yapıyordum es vermedim pek. Son bikac aydır belli bi kg da sabitlendim en fazla 200 gr oynuyor. Bi direnç bu kadar uzun sürer mi? Sen de de böyle oluyo mu?
Eskisi kadar katı diyet yapmıyorum ama

Niloyatospikk Niloyatospikk yaklaşık 6-7 kg kadar verdim, gerçi o zamanlar sıkı diyet yapıyordum es vermedim pek. Son bikac aydır belli bi kg da sabitlendim en fazla 200 gr oynuyor. Bi direnç bu kadar uzun sürer mi? Sen de de böyle oluyo mu?
Eskisi kadar katı diyet yapmıyorum ama
Evet oluyor 1 ay hiç tartımın değişmediğini biliyorum neden oluyor ben de çözemedim ama oluyor başıma 2 kez geldi

Uzun süredir kilo problemi yaşayan biri olarak, gece yemeleri hem midemi hem kilo verme sürecimi baltalıyor diyebilirim. Eşle yemek yemek güzel oluyor ama uyumadan bir saat önce yemek ciddi zarar veriyordur hem midenize hem kan şekeri dengenize. Sezgisel yemeyi araştırmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı beslenme konusunda takip ettiğim bir uzman var yasak değilse adını paylaşayım

Uzun süredir kilo problemi yaşayan biri olarak, gece yemeleri hem midemi hem kilo verme sürecimi baltalıyor diyebilirim. Eşle yemek yemek güzel oluyor ama uyumadan bir saat önce yemek ciddi zarar veriyordur hem midenize hem kan şekeri dengenize. Sezgisel yemeyi araştırmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı beslenme konusunda takip ettiğim bir uzman var yasak değilse adını paylaşayım
Değildir herhalde, yazın silin olmadı ya da özelden yazabilirsiniz :)
Spor salonuna yazılabilirsin.
Kız ben yürümeye enerjim yok diyorum enerciiii

Bende öyleyim, ama havuzda varmış salonda hevese geldim bilmiyorum 😄 su zayıflama çayları felan ne olursa olsun kullanmanızı tavsiye etmem, ekmeği komple kesin, akşam yediden sonra bişi yemeyin, bence kesinlikle kg verirsiniz. Ayrıca bence gayet zayifsiniz fotolarda, bebekte yapın öle zayıflarsiniz 😂

Sema Özpekmezci hanımefendinin adı. Instagram üzerinden takip ediyorum. Güzel programları da var. Eleminasyona katılmıştım. Gluten ve laktoz hassasiyetimi farketmemi sağladı tavsiye ederim

Bende öyleyim, ama havuzda varmış salonda hevese geldim bilmiyorum 😄 su zayıflama çayları felan ne olursa olsun kullanmanızı tavsiye etmem, ekmeği komple kesin, akşam yediden sonra bişi yemeyin, bence kesinlikle kg verirsiniz. Ayrıca bence gayet zayifsiniz fotolarda, bebekte yapın öle zayıflarsiniz 😂
Ay yok o işlere girişmem asla. Vücuda almıyorum sadece göbeğe alıyorum kiloyu maalesef :KK43:
Sema Özpekmezci hanımefendinin adı. Instagram üzerinden takip ediyorum. Güzel programları da var. Eleminasyona katılmıştım. Gluten ve laktoz hassasiyetimi farketmemi sağladı tavsiye ederim
Çok teşekkürler inceleyeyim 🫶🏿

X