Dn tarihini 1 Yl daha ertelemek mantkl m?

Sensible

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
3.832
111
Selam kizlar

Dert desem dert degil, öncelikle herseyin hayirlisi olsun.
Konuyu acabilecegini en uygun yerin burasi oldugunu düsündüm.

Simdi arkadaslar ben nisanlimla 2 sene ciktim, bu yaz nisanlandik, etti 2.5 sene:nazar:

Bir planimiz vardi, agustos 2009'da askere gidecekti, kisa dönem cikarsa ocakta gelecekti ve 2010 yaza evlenecektik. Agustosta bazi nedenlerden dolayi gidemedi ve aralik ayina alindi. Haftaya cumartesi Allah kismet ederse askere gidiyor. Büyük ihtimal kisa dönem cikarmis, ve eger öyle olursa mayis sonlarina dogru bitiyor askerligi insAllah.

Simdi askerlik mayista bitiyor, bizde temmuz gibi Türkiye'de olacagiz, babamlarin isi dolayisiyla sadece 5 haftalik izin süreleri var. Nisanlim dügün agostos-eylül gibi olsun, askerden gelip anca is bulurum, anca toparlanirim diyor, fakat agustos-eylül gibi babamlarin izin kullanmasi imkansiz gibi birsey.
Yani dügün ya bu yaz temmuz ayinda olacak, yada 2011 yazinda. Baska türlü olmuyor.

Düsünüyorum, nisanlim askerden mayis sonu gibi gelecek, 1.5 ay icerisinde is bulacak, ev kiralayacak, dügün hazirliklari yapacak vs vs. Bunlarin hepsini yetistirmesi imkansiz gibi birsey. Ailesi var, ama yinede zor. Nisanlilik dönemini fazla uzun tutmaktan yanada degil, ki bende ona bu konuda hak vermiyor gibi degilim. Ayni sehirde bulunsak neyse, bu durumda beklenilmesi gerekir, ama cok uzagiz birbirimize, ve 2.5 senedir bu böyle.
Ayni yerde olsak, ve evlenmek istesek dahi, o gelmeden en azindan ben isimi bulurum, evimin esyalarini alirim vs vs, ama benim bunlari yapma imkanimda yok suan, cünkü yurtdisindayim.

Mantigim zor olsada 2011'i bekle diyor, ama kalbim bu isi fazla uzatma diyor.
Evlendikten sonra maddi anlamda cok fazla sIkIntida cekmek istemiyorum, ama bi taraftanda artik bu uzaklik cok yorucu oldugu icin biran önce sevdigime kavusmak istiyorum.

Eger dügün illada bu yaz olacaksa, kayinvalidemde bile bir kac ay kalmayi isterim, kendimizi toparlar, ikimizde is bulduktan sonra tasiniriz, ama biliyorum ki nisanlim bunu kabul etmeyecek, ayri ev olsun istiyor. Ikna etsem, zararli cikar miyim?

Arkadaslarim fazla arayi uzatmayin diyor, ailem ve akrabalarim ise, önce bazi seyler yerine otursun, is, güc vs sonra evlenin, evlilik cocuk oyuncagi degil diyorlarki, haklilarda.

Sizlerin fikirlerinide merak ediyorum. 2 yil nisanli kalanlarin tecrübelerini (özellikle birbirinden uzakta olanlar), ve ayni zamanda evlilerinde tecrübelerinden faydalanmak isterim.
Istanbul'da yasayacagiz, bunuda belirteyim.

Simdiden tesekkürler arkadaslar

Son düzenleme:
Selam sensible, ben de yaklaşık 2 sene nişanlı kaldıktan sonra evlendim. Nişanlımın askere gitmesini ,geri gelmesini bekledim sonra iş buldu, para biriktirdi, benim de okulum bitsin derken 19 ay geçiverdi. Çevremde bana nişanlılığı uzatma vs. diyenler oldu ama ben bunlara hiç kulak asmadım.Nişanlı olmaktan gayet memnundum.Bir şeyler oturmadan da evlenmek istemedim.Ailelerimiz de hadi ne zaman ne zaman diye tutturmadılar. Zaten okulum vardı benim arkadaşlarımla vakit güzel geçiyordu vs. Önemli olan bu dönemde ailelerin karışmaması. İki taraf birbiri ile gereksiz yere görüşürse fazla muhabbet tez ayrılık getiriyor.Benim eşim de kısa dönem yaptığı askerliği bu arada.Vakit çabuk geçiyor şimdiden Allah kavuştursun diyorum. Sen zaten y.dışında olduğun için fazla yüz göz olma durumu zaten olmuyordur ailesi ile.Bu arada ya temmuz ya 2010 demişsin galiba 2011 yazmak istedin çünkü zaten önümüzdeki temmuz 2010 :) Ben olsam beklerdim arkadaşların değil de aileni dinle.Kayınvalidemle kalırım filan demişsin hiç o işlere girme bence, kendi evinizi açacak duruma gelin öyle bekleyin derim cnm ben.İlk evlendiğinde eşinle yalnız kalmak istiyorsun orası kesin.Sonra problem olmasın.Ayrılığa 1 sene daha dayanamam diyorsan gene de sen bilirsin ama bazı işler geç olsun güç olmasın derler.

Selam sensible, ben de yaklaşık 2 sene nişanlı kaldıktan sonra evlendim. Nişanlımın askere gitmesini ,geri gelmesini bekledim sonra iş buldu, para biriktirdi, benim de okulum bitsin derken 19 ay geçiverdi. Çevremde bana nişanlılığı uzatma vs. diyenler oldu ama ben bunlara hiç kulak asmadım.Nişanlı olmaktan gayet memnundum.Bir şeyler oturmadan da evlenmek istemedim.Ailelerimiz de hadi ne zaman ne zaman diye tutturmadılar. Zaten okulum vardı benim arkadaşlarımla vakit güzel geçiyordu vs. Önemli olan bu dönemde ailelerin karışmaması. İki taraf birbiri ile gereksiz yere görüşürse fazla muhabbet tez ayrılık getiriyor.Benim eşim de kısa dönem yaptığı askerliği bu arada.Vakit çabuk geçiyor şimdiden Allah kavuştursun diyorum. Sen zaten y.dışında olduğun için fazla yüz göz olma durumu zaten olmuyordur ailesi ile.Bu arada ya temmuz ya 2010 demişsin galiba 2011 yazmak istedin çünkü zaten önümüzdeki temmuz 2010 :) Ben olsam beklerdim arkadaşların değil de aileni dinle.Kayınvalidemle kalırım filan demişsin hiç o işlere girme bence, kendi evinizi açacak duruma gelin öyle bekleyin derim cnm ben.İlk evlendiğinde eşinle yalnız kalmak istiyorsun orası kesin.Sonra problem olmasın.Ayrılığa 1 sene daha dayanamam diyorsan gene de sen bilirsin ama bazı işler geç olsun güç olmasın derler.

Canim düzelttim sagol, rakamlarla aramin iyi olmadigi her yerde ortaya cikiyor Yarabbi cok sükür:lepi:

Banada beklemek en mantiklisi geliyor. Ama uzarsa sorun cikar mi acaba diyede düsünüyorum. Gerci sorun cikacaksa evlendikten sonra cikmasi daha kötü.
Maddi anlamda beklememiz ikimiz icinde cok daha uygun tabi.
1 sene daha dayanamasamda, dayanmak zorundayim canim, yapacak baska birsey yok malesef. Alistik zaten, ama yoruldugumuzuda hissediyoruz.

Hayirlisi olsun artik, daha konusamadikta bunlari detayli bir sekilde. Askerede gitmesine az kaldi, bu meseleyi ne zaman tekrar konusacagiz bilmiyorum. Ona kalsa en gec eylülde evlenelim diyor, simdi birde gel birde bu konuyu kirmadan anlat, evlenmek istemiyorum zannedecek bizimki.

Benim eşim de böyle aralıkta askere gitmişti, mayısta dönüp Aralık gibi evlenmek istiyordu olmadı, biz de 2009 yazını bekledik.Merak eme o da askerden dönünce hemen adapte olup, iş bulup , ev düzüp, evlenecek duruma gelmesinin zor olduğunu görecektir hatta belki o der bekleyelim diye.Askerlik erkekler için ilginç bir deneyim, hepsi dönünce biraz bunalımlı bir döneme giriyorlar ama gözün korkmasın anlayışlı davranınca her şey halloluyor.

Benim eşim de böyle aralıkta askere gitmişti, mayısta dönüp Aralık gibi evlenmek istiyordu olmadı, biz de 2009 yazını bekledik.Merak eme o da askerden dönünce hemen adapte olup, iş bulup , ev düzüp, evlenecek duruma gelmesinin zor olduğunu görecektir hatta belki o der bekleyelim diye.Askerlik erkekler için ilginç bir deneyim, hepsi dönünce biraz bunalımlı bir döneme giriyorlar ama gözün korkmasın anlayışlı davranınca her şey halloluyor.

Evet bunuda düsündüm canim. Askerden gelecek, ne oldugunu anlamadan dügündü, isti, evdi, o haliyle birde bunlara kosturacak. En iyisi yarin bu konuyu konusalim biz tekrar.
Simdiden hazirladim kendimi anlayisli olmaya. Zaten genelde hep alttan alip anlayisli davranan ben olurum, artik bunu bir fazlasini daha gösterecegiz sanirim:)
Sag saglim gidip gelsinde Allah'in izniyle, hersey bir sekilde olur insAllah.
Bu arada sizede tebrikler canim, Allah bir ömür boyu mutlu mesut yuvanizda huzurdolu yasatsin sizi.

Bence siz cok cabuk yorulmussunuz...
Biz esimle birbirimizi 6 sene bekledik... ben de yurtdisindayim...
Bence bekleyin ve kayinvalidenle oturma olayina hic girme...
Biraz toparlanasiya kadar düsünüyor olabilirsin, ama ayrilmasi zor olur sonradan...
Sabrin sonu selamettir; bence biraz daha bekleyin...

Evet bunuda düsündüm canim. Askerden gelecek, ne oldugunu anlamadan dügündü, isti, evdi, o haliyle birde bunlara kosturacak. En iyisi yarin bu konuyu konusalim biz tekrar.
Simdiden hazirladim kendimi anlayisli olmaya. Zaten genelde hep alttan alip anlayisli davranan ben olurum, artik bunu bir fazlasini daha gösterecegiz sanirim:)
Sag saglim gidip gelsinde Allah'in izniyle, hersey bir sekilde olur insAllah.
Bu arada sizede tebrikler canim, Allah bir ömür boyu mutlu mesut yuvanizda huzurdolu yasatsin sizi.

İnşallah nişanlın da bir an önce askerliğini sağsalim yapıp gelir, çok sağol canım, unutma sabreden derviş mutlaka muradına erermiş opuyorumnanaktan

Bence siz cok cabuk yorulmussunuz...
Biz esimle birbirimizi 6 sene bekledik... ben de yurtdisindayim...
Bence bekleyin ve kayinvalidenle oturma olayina hic girme...
Biraz toparlanasiya kadar düsünüyor olabilirsin, ama ayrilmasi zor olur sonradan...
Sabrin sonu selamettir; bence biraz daha bekleyin...

Vay 6 sene uzaktan uzaga? Iyi dayanmissiniz gercekten.
Sanirim kayinvalide isi olmaz zaten canim, bizimki istemiyor.

İnşallah nişanlın da bir an önce askerliğini sağsalim yapıp gelir, çok sağol canım, unutma sabreden derviş mutlaka muradına erermiş opuyorumnanaktan

Güzel dileklerin icin sende cok sagol canim. InsAllah hayirlisiyla sag saglim gelsinde, en önemlisi bu:Saruboceq: Dogru söylüyorsun, sabrederek cok seyleri astik aslinda biz, bunada biraz disimizi sIkmamiz gerekiyor sanirim..

iyi sabahlar kizlar ben cikiyorum..

BIZDE 2.5 senedır beraberız cok sukur
yorulduk demenı cok ıı anladım bız nısanlıda degılız cunku henuz yapmak ıstedıklerımız var ben
yuz goz olmayım dıye nısan ıstemezken sen kayınvalıdemın yanında kalmak dıyosun sakın soyleme
nısanlın ıstemıyomus super ıste
bende bunalıyorum hasret nedemek bılırım
bız ustelık 2012 ocagında nısanlanıp yazında evlenıcez yanı inş.
sana 2 örnek verıcem baskada bısı demıycem
çok yakın bı arkadasım 5 sene cıktı bunun 3 senesı nısanlılıktı nısanlısı kısa donem askere gıttı nısan gıbı falan geldı ama oyle bı strese gırdılerkı kız 1 sene atalım dedı dugun tarıhını ıkımızde bu arada calsıalım yok dedı nısanlısı oyle zor gunler yasadılarkı ve gozumun onunde o buyuk ask ayrılıkla sonuclandı
bı arkadas demısya erkekler askerden gelınce bunalıyo aynen oyle
sımdılık bence bısı deme gelınce kendısı der ınan buna hıcte kendını sıkma gecen gun bı arkadas demıstı bunalınca burda "bu gunlerın tadını cıkar dıye" aynen oyle

2.örnege gelınce bı arkadasımda apar topar evlendın nu hazıranda okadar borca gırdılerkı ıkısıde calsııyo ve 2 yıl daha kredı borcları var en guzel zamnlarının tadını yorgunluktan cıkaramıyolar tamam mutlular cok sukur ama keske bekar 2 sene bekleselerdı..
yanı canım karar senın
ben senı cok ıı anlıyorum bız aynı sehırdeyız bıze bıle zor gelırken anlıyorum ama aşkınızı 1 yıl ımtahana tabı tutmak cok guzel tatlandıracak bu askı MUTLULUKLAR...

bende eşimle 8 yıldan sonra evlendim üstelik bununn yarısında ayrı şehirlerde idik....inan zaman nasıl geçiyor anlamıyorsun..çevren çok da doğru söylüyor..bu adam askerden sonra nasıl hemen iş bulacak..kendisini pek iyi niyetli gördüm..ha kısmet olur olur tabi ama iş bulmak öyle sanıldığı kadarda kolay değil..belki 6-7 aynını belkide 1-2 yılını alır..onun işi yok ,gelirim hemen iş bulurum eylülde evleniriz gibi bi plan yapmak çok ama çok hayalci .....üstelik seninde işin yok burada...bence en iyisi beklemek..askere gitsin gelsin,işini bulsun paranızı biriktirin öyle evlenin..hemen iş bulacakmış gibide hazırlıklara kalkışmayın

Canım benim;
öncelikle hayırlı olsun inşallah..:nazar:
Bence de beklemelisiniz..
Hayırlısı ile askerliğini tamamlasın,işini bulsun o arada çeyiz hazırlığı yaparsın sen de..
İnşallah sen de iş bulursun tabi..
İnan aceleye gelince o kadar çok detay gözden kaçıyor ki. Maddi anlamda değil bu söylediklerim,onu daha iyi tanımak,daha iyi bir yaşam tarzı vs.:1hug:
Çok çok mutlu ol inşallah birtanem..
Dur seni görmüşken de bir öpeyim kocaman..Şeniz

önce bazi seyler yerine otursun, is, güc vs sonra evlenin, evlilik cocuk oyuncagi degil

bundan daha doğru bir cümle olamaz heralde:nazar:

2010 eylülde evlenmek olmaz, madem annenler yanında olamayacak.. temmuza da yetişmesi zor gibi görünüyor.. bu kayınvalideyl yaşama fkrini nerden çıkardın ayrıca? sevgilin de isteiomuş zaten, aman aklını bulandırma boşver..
2011 yazı yerine belki bahar aylarında da evlenemez misiniz? şöyle mayıs filan çok üzel olur bence.. hem de biraz daha az beklemiş olursunuz...

Canım benim;
öncelikle hayırlı olsun inşallah..:nazar:
Bence de beklemelisiniz..
Hayırlısı ile askerliğini tamamlasın,işini bulsun o arada çeyiz hazırlığı yaparsın sen de..
İnşallah sen de iş bulursun tabi..
İnan aceleye gelince o kadar çok detay gözden kaçıyor ki. Maddi anlamda değil bu söylediklerim,onu daha iyi tanımak,daha iyi bir yaşam tarzı vs.:1hug:
Çok çok mutlu ol inşallah birtanem..
Dur seni görmüşken de bir öpeyim kocaman..Şeniz

Cok tesekkür ederim Lalis ablacim..
Sanirim herkes beklemek daha mantikli diyor, ki beklersem evlendikten sonra daha rahat edecegime bende cok inaniyorum..
Hayirlisi olsun artik..
Dur bende hazir seni yakalamisken öpim biŞeniz oohhkaydirigubbakcemile3

2010 eylülde evlenmek olmaz, madem annenler yanında olamayacak.. temmuza da yetişmesi zor gibi görünüyor.. bu kayınvalideyl yaşama fkrini nerden çıkardın ayrıca? sevgilin de isteiomuş zaten, aman aklını bulandırma boşver..
2011 yazı yerine belki bahar aylarında da evlenemez misiniz? şöyle mayıs filan çok üzel olur bence.. hem de biraz daha az beklemiş olursunuz...

Hayatim babamlarin tek izni yazin.. Mayista babam isterse izin kullanabilir belki ama annem kullanamaz bu seferde. Ve birde biz istanbuldan memlekete gidecegiz, orda birde kina gecesi felan yapilacak, erkek tarafi ordan gelip alacak bizi, amcamlar var orda ve cocuklari yok, babamda onlarin elini öpmeden evlenilirmi diyor. Haklida, amcamlari cok seviyorum, onlarda yegenlerini öyle. Yani bu dügün icin benim en az 1 aya ihtiyacim var. Gelinlik alinacak, ev tutulacak, eve esya alinacak, memlekete gidilecek, dügün yapilacak ohoo.. Mayis malesef imkansiz canimcim.

ben sadece 2 ay nişanlı kaldım apar topar evlendim ama inan hiçbirşey düzgün olmuyor bence biraz daha bekle herşey rayına otursun ondan sonra evlenin geç olsun ama güç olmasın öyle 2 aylığına falanda kaynanala oyuriyim sonra taşınırım falan deme o taşınma işi uzar uzar sende bir sürü sıkıntı yaşarsın eliliğinden bişey anlamazsın herşeyi oluruna bıak ölümle nikahın saati şaşmaz derler

Şekerimm kayınvalıden belkı cok ıyıdır ama ev ev ustune olmaz
sakın nişanlına bundan bahsetme
kuzucum bekleyin 2011 i emin ol sizin için çok daha iyi olacak
ayrıca sabrına gıpta ettiğim forumdaki en pozitif kişilerden birisin bunu da atlatırsınız emın ol

Şekerimm kayınvalıden belkı cok ıyıdır ama ev ev ustune olmaz
sakın nişanlına bundan bahsetme
kuzucum bekleyin 2011 i emin ol sizin için çok daha iyi olacak
ayrıca sabrına gıpta ettiğim forumdaki en pozitif kişilerden birisin bunu da atlatırsınız emın ol

Canim benim cok tesekkür ederimŞeniz
Insallah canim ya, canimi sIkIyor 1.5 yil daha beklemek, herkes biran önce sevdigiyle olmayi ister ama iste bazende zamanini beklemek, fazla zorlamamak gerekiyor. Hayirlisi olsun artik.

kayınvalidenin fikrini almayı düşündün mü hiç? bakalım o isteyecek mi seni yanında? ona da zor olur çünkü. ve nişanlımı bu konuda ikna etmem lazım dediğine göre o da biliyor annesinin fikrini.

hangi devirde yaşıyoruz canım yaa, kayınvalide yanında olmak vs, nedir bunlar? bence nişanlın gelsin bekle yeter ki kendi evinizde olun.

kayınvalidenin fikrini almayı düşündün mü hiç? bakalım o isteyecek mi seni yanında? ona da zor olur çünkü. ve nişanlımı bu konuda ikna etmem lazım dediğine göre o da biliyor annesinin fikrini.

hangi devirde yaşıyoruz canım yaa, kayınvalide yanında olmak vs, nedir bunlar? bence nişanlın gelsin bekle yeter ki kendi evinizde olun.

Konustuk kayinvalidemle bu yaz. Siz bilirsiniz kizim dedi, nasil rahat ederseniz, kapimiz acik herzaman dedi, ister kendi evinizde oturun ister burda. Benim nisanlim istemiyor. Karimla kendi evimde rahat olmaliyim diyor, hafta sonlari gider görürüz diyor.
Millet dertsiz basina dert alma diyor, insanlarin nasil oldugunu anlayamiyorsun, belki bende pisman olacam haklisiniz.

X