Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

LadySubaru

Maviş Subarusuna meftun(:
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2011
2.001
38
40
Hanımlar diğer başlık altında çok karışıklı olduğu için derin81 ile farklı başlıklar altında ürünleri ayırma kararı aldık :KK16:
Soru, cevap ve ürün takibi daha kolay olacak.
Artık deneyimlerimiz buradan devam edecektir:KK16::KK42:

Kesinlikle hiç bir marka ve firmanın temsilcisi değilim, sadece kullanıp memnun kaldıklarımı sorunumu çözenleri öneriyorum bu tarzda suçlamalar yapacak arkadaşların kalbini kıracağımı da ayrıca belirtmek isterim!

----Yağlar------
Pirinç kepeği yağı: Yoğun fitoserol ve tokaferol (e vitamini) kaynağıdır. Antioksidan yağlar içerisinde en zengin yağlardan birisidir. Anti-aging özellikleri tüm dünya kadınları tarafından bilinmektedir. Squalene açısından oldukça zengindir. Cildin kalojen üretimini artıran bu yağın, pürüzsüz yüzleriyle ün salmış Japon kadınları, ciltlerindeki kalojen üretimini arttırmak, cilt rengini açmak (oryzanol melanin pigmentasyonu ilerlemesini engellediği, yani lekeleri engellediği bildirilmiştir), kırışıklıkları gidermek için yüzyıllardır, prinç kepeği yağı kullandığı bilinmektedir.

(Cilt ve sivilce güneş lekelerini açmak isteyenlerin başarı ortağı olur kendisi:KK9: )

Hindistan cevizi yağı: Özellikle kozmetolojik olarak çok faydalı bir yağdır. Hindistan cevizi yağı saç yağları içerisinde kuru yıpranmış boyalı saçlara en iyi gelen yağdır, saçınız kuruyken, bu yağı uygular, bir bone ile sabaha kadar saçınızda bekletirseniz, birçok saç problemiyle vedalaşırsınız. Çok hafif bir yağ olduğu için vücudunuzu yüzünüzü, dudaklarınızı nemlendirmekte kullanabilirsiniz. Yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca tropikal ülkelerde anti bakteriyel ve anti virüs özelliklerinden dolayı dezenfekte amaçlı kullanılmaktadır.

(Saç dip uç farketmez vazgeçilmez bakım ortağımızdır :KK9: )

Ozon yağı: Ozon yağı içerdiği yüksek ozon sayesinde, ciddi dezenfektan bir malzemedir. Vücutta uygulanan bölgede kan dolaşımını arttırır, bu sebeple, ufak şişlik ve morarmaların azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca selülit vb. görünümün azalmasına yardımcı olduğu bilinmekte, ozon terapi merkezlerinde kullanılmaktadır. Cildinizi nemlendirmek, kan dolaşımını arttırmak için ozonlanmış zeytinyağını kullanabilirsiniz. Ayak bakımında, özellikle rahatlatıcı olarak kullanabilir, istenmeyen koku oluşumunu azaltabilirsiniz. Cilt bakımında sayısız kullanım alanı vardır.

(Göz altlarınızın çöküklüğü morluğu kırışıklığını sonlandıran mucizedir kendisi, ciltte dolaşımı hızlandırır gözenekleri sıkıştırır :KK9: )

Argan yağı: Argan yağı cildi nemlendirir ve kurumaya karşı korur. Ciltteki nem dengesini koruduğu için cildin yaşlanmasını geciktirici etkisi vardır. Ciltteki nem dengesini muhafaza ettiği için kuru ciltleri korur. Yağlı ciltlerdeki yağlanma sorununu azaltır. İşlem görmüş ve kuru saçları nemlendirerek elastikiyet verir, böylece koparak dökülmeleri engeller, saçları besler güçlendirir. İster cildinizde kullanın ister saçınızda, birkaç damla argan yağının yeterli geleceğini unutmayınız. Birkaç damla argan yağını cildinize masaj yaparak uygularsanız, yağın faydasını maksimuma çıkarırsınız.
Argan yağının mucizevi etkkileri yoktur. Lütfen abartılı reklamlara inanmayınız. bir gecede sivilcelerinizi gidermez, kırışıklıklarınızı düzeltmez ve cilt lekelerinize faydası olmaz. Yıpranmış saçlarınızı ahenkle dans ettirmez. Çok iyi bir nemlendirici olan argan yağı birçok kreme, nemlendiriciye ve yağa oranla cildinizi ve saçınızı daha iyi nemlendirir.

(Hem saça hem cilde elastikiyet ve nem kazandırır :KK9: )

Shea butter: Shea yağının hücre yenilenmesini hızlandırdığı ve yumuşakcık, elastik bir cilt görünümü sağlar. Ciltte koruyucu bir tabaka oluşturarak cildin nem dengesini sağlar.
Shea butterin tahriş azaltıcı özelliği vardır, yara izleri, egzema, yanık, ciltteki pullanma ve döküntüler, çatlaklar, kırışıklıklar üzerinde etkileri bilinmekte ve bu özellikleri sayesinde kadınlar tarafından kullanılmaktadır.
Shea butter yani karite yağı cilt tarafından çok hızlı emilir. Shea ultra viyole ışınlara karşı doğal bir güneş koruyucudur spf 3 civarında bir koruma sağlar.
Shea butter çok iyi bir dudak nemlendiricisidir.
Saç bakımında ideal yağlardan birisidir, yıpranmış saçları derinlemesine nemlendirerek, saçların kırılmasını ve koparak dökülmesini engellemeye yardımcı olur.

(Çatlayan eller dudaklar ayaklar diz dirsek saç çekinmeden sürebilirsiniz en sevdiğimiz mucize kurtarıcılarımızdan biridir :KK9: )

Cocoa butter: Bir çok arkadaşımız çatlaklarda ve kirpik kaş bakımında kullanmakta.

Badem yağı: Saç kaç kirpik bakımında etkilidir.

Hint yağı: Saç bakımında etkilidir.

Susam yağı: Özellikle saç uçlarına uygulandığında kırıkları en aza indirir.

Kara üzüm çekirdeği yağı: Yüksek oranda e vitamini içerir cilt bakımında anti aging etkilidir.

Nar çekirdeği yağı: Cilt lekelerini açmada yeni yardımcımız.

Laktik asit: Cilt yenileyici tca dan çok daha hafif nur topu gibi Laktik Asit'imiz oldu. Bana doğru yola çıktı sabırsızlıkla bekliyorum:KK1:

----Solid (katı) parfümler----

Jasmin Solid Parfüm
Melisa Solid Parfüm
Fleur Solid Parfüm
Linden Flower Solid Parfüm
Mimoza Solid Parfüm
Basil Solid Parfüm
Pedesa Solid Parfüm
Sandal Ağacı Solid Parfüm
Vanilya Solid Parfüm
Mersin Çiçeği Solid Parfüm
Yasemin Solid Parfüm
Lilium Solid Parfüm

Kızlar Kil maskesi, Laktik Asitli Tonik, Nemlendirici ve Yağ karışımı yorumlar geldikçe arada kalacağı ve kolay ulaşmanız için tarifi yazdığım mesajımın linki aşağıda:KK34:

http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...i-parfumleri-kullananlar-37.html#post25467562

Son düzenleme:
Hanımlar diğer başlık altında çok karışıklı olduğu için derin81 ile farklı başlıklar altında ürünleri ayırma kararı aldık :KK16:
Yağlar kremler sabunlar ve katı parfüm deneyimlerimiz buradan devam edecektir:KK16::KK42:
Çok iyi düşünüldü canım ben shea butter ı açıyorum hayırlı olsun topiklerimiz:KK16::KK16:

Çok iyi bir konu oldu bu canım..
Ben hemen kendi kullandıklarımdan başlayayım..

Shea butter, pirinç kepeği yağı, argan yağı, hindistan cevizi yağı ve kakao yağı kullanıyorum..

Shea butter müthiş bir nemlendirici..Ayrıca yaralara ve izlere birebir..
Kakao yağı çatlaklar için çok uygun bir yağ..
Arganı saçımda da cildimde de çok seviyorum..

Hindistan cevizi yağı saçta muazzam bir etki yaratıyor..Ben serum şeklinde kullanıyorum..Ayrıca boyadan önce sürüldüğünde, boyadan oluşan zarar oluşmuyor..Amonra bu konuda kendini feda etti bizim için:KK53:

Pirinö kepeği ise, güneş lekerine ve sivilce izlerine birebir..Ayrıca cilt rengini açma özelliği var..

Ben henüz bunları kullanabildim..
Daha envai çeşit yağ var doa kozmetikte..

En önemlisi de bu yağların hepsinin saf ve sertifikalı oluşu..
Fiyatlarının uygunluğu da cabası..

Ben de herkes gibi tüm ürünleri satın aldım herkes gibi:KK9::KK9:
Shea, cacao butter, hint , badem, hindistan cevizi , pirinç kepeği yağları. Geçen gün ozon yağı da sipariş verdim bekliyorum sabırsızlıkla hemen kullanmak istiyorum gerçi annem için almıştım da bi daha sipariş vercem artık yanına gidene kadar bitiririm ben onu :KK1:
Argan yağı da yeni sipariş verdim ozonla birlikte bakalım dedikleri kadar mıymış :)
Bunun dışında melisa kremi tabiki de :)) 10-12 çeşit de sabunu mevcut saymaya gücüm yetmez ama şimdilik kil, süt bal ve yosunu kullanıyorum cok memnunum :)
Parfümlerden yasemin,pedesa ve japon kirazı favorilerim larisa da fena değil :)

Ozon yağına bayılacaksınız kızlar
hem cildi yumuşacık yapıyor hem canlandırıyor
ek olarakta pirinç kepeği yağı çok başarılı şekilde hem leke hem cilt rengini açıyor +50 faktörlü güneş koruyucumuda kullanıyorum bu yaz ay parçası gibi gezmeye hazırım:KK1::KK1:

doa git gide tanınıyor ve bu beni çokkk mutlu ediyor :KK16:
bende sipariş verdiğim yağlarımı bekliyorum ozon yağı,argan yağı ve pirinç kepeği yağı bide ne vardı :44: ayy unuttum iyisimi siparişlerime bi bakim okadar çok sipariş veriyorumki hepsi aklımda kalmıyor tabi :KK9:
ama hepsinide inanılmaz merak ediyorum :KK23: hele hele ozon yağı amaninnn gelsin biran önceee :KK52:

doa git gide tanınıyor ve bu beni çokkk mutlu ediyor :KK16:
bende sipariş verdiğim yağlarımı bekliyorum ozon yağı,argan yağı ve pirinç kepeği yağı bide ne vardı :44: ayy unuttum iyisimi siparişlerime bi bakim okadar çok sipariş veriyorumki hepsi aklımda kalmıyor tabi :KK9:
ama hepsinide inanılmaz merak ediyorum :KK23: hele hele ozon yağı amaninnn gelsin biran önceee :KK52:

Canım öneri vereyim kendimden sana göz altlarıma hafifte kaş altına ozon yağını sürüyorum, cildin diğer kısımlarınada pirinç kepeği yağı sürüp masaj yapıyorum mükemmel canlandırıyor cildi:KK16:
Ozon yağını buzlukta muhafaza edeceksin unutma çıkartıp parmağını biraz gezdirdinmi sürülebilir kıvama geçiyor sürüp atarsın tekrar buzluğa:21:

Pirinç kepeği yağı edinmeliyim o zaman
Diğer başlığa göz atıyodum ama okumaya üşeniyodum
Bi kere soru sormuştum o da kaynamıştı zaten :KK1:
Cilt lekelerim var malesef,sivilce lekeleri
Göz altımda hafif kırışıklar var 19 yaşındayım ama var işte onun içinde ozon yağı alayım
Argan yağı çatlaklara iyi gelir mi acaba ?

Göz altımda hafif kırışıklar var 19 yaşındayım ama var işte onun içinde ozon yağı alayım

İşte bu arada gözden kaçmasını engellemek için ayırdık ürünleri :KK1:
Pirinç kepeği yağı cilt rengini sivilce ve güneş lekelerini açıyor:KK16:
Canım kil sabunu, süt bal sabunu, nar sabunu da al kombinli kullan lekeler gider iyi verim alacağına eminim:KK34:
Çatlaklar için kullanılabilir tabi ama shea butter hindistan cevizi yağı kullanman daha bereketli ve mantıklı olur:KK34:

İşte bu arada gözden kaçmasını engellemek için ayırdık ürünleri :KK1:
Pirinç kepeği yağı cilt rengini sivilce ve güneş lekelerini açıyor:KK16:
Canım kil sabunu, süt bal sabunu, nar sabunu da al kombinli kullan lekeler gider iyi verim alacağına eminim:KK34:
Çatlaklar için kullanılabilir tabi ama shea butter hindistan cevizi yağı kullanman daha bereketli ve mantıklı olur:KK34:

Cavabın için teşekürler
En kısa zamanda ürünleri edinmeye çalışacağım

Canım öneri vereyim kendimden sana göz altlarıma hafifte kaş altına ozon yağını sürüyorum, cildin diğer kısımlarınada pirinç kepeği yağı sürüp masaj yapıyorum mükemmel canlandırıyor cildi:KK16:
Ozon yağını buzlukta muhafaza edeceksin unutma çıkartıp parmağını biraz gezdirdinmi sürülebilir kıvama geçiyor sürüp atarsın tekrar buzluğa:21:

lady seni yağlardan sorumlu doa bakanı ilan ediyorum :KK9:
senden yağlar açısından öğreneceğimiz çok şey var soru yağmurlarına hazır ol bence :KK34:

Terbiyesiz konu sahibi gözden kaçırmış demek:KK17:

Canım pirinç kepeği evet lekelere çok etkili, ama lütfen leke tedavisinde yüksek faktörlü koruyucu edin mutlaka..Onunla yaşamaya alış..Ozon yağını ben kullanmadım ama mucize bir şeymiş..

Çatlakların için lady e ek olarak kakao yağı da kullanabilirsin..

Canım pirinç kepeği evet lekelere çok etkili, ama lütfen leke tedavisinde yüksek faktörlü koruyucu edin mutlaka..Onunla yaşamaya alış..Ozon yağını ben kullanmadım ama mucize bir şeymiş..

Kesinlikle yüksek faktörlü koruyucu kullanmak şart ben +50 faktörlü kullanıyorum:KK16:
Canım kakao yaz ayında beyaz kalmak isteyenlere sorun yaratmasın:KK9:

Kesinlikle yüksek faktörlü koruyucu kullanmak şart ben +50 faktörlü kullanıyorum:KK16:
Canım kakao yaz ayında beyaz kalmak isteyenlere sorun yaratmasın:KK9:

Ay ben çatlak derken, hani kalçalarda, göğüslerde oluşan çatlaklar gibi anladım, yanlış mı algılamışım:44:

Eğer öyleyse sürsünler yav, azcık kararıverirler:KK33:

Ay ben çatlak derken, hani kalçalarda, göğüslerde oluşan çatlaklar gibi anladım, yanlış mı algılamışım:44:

Eğer öyleyse sürsünler yav, azcık kararıverirler:KK33:

Tatlım doğru anladın da ben mesela kararmak istemiyorum kesinlikle, uzun süre kullanacağı için cilde işleyecek neticede
+50 faktör ile de korusa karartır bence güneşlendiğinde ee şort mevsiminide getirdik :KK1:

Tatlım doğru anladın da ben mesela kararmak istemiyorum kesinlikle, uzun süre kullanacağı için cilde işleyecek neticede
+50 faktör ile de korusa karartır bence güneşlendiğinde ee şort mevsiminide getirdik :KK1:

Doğru söylüyorsun kuzu...Benim için çok öenmli olmadığı için düşünmedim o tarafını...
Kışın kullanmak daha mantıklı olur kararmak istemeyenler için:KK16:

Estağfurullah,olur mu hiç öyle şey

Şuan sınavlarım olduğu için pek bişeyle uğraşamıyorum
Sınavlarım bitsin sizleri sık sık rahatsız edeceğim artık:KK17:
Sebamed 50 faktör güneş kremi var bende,malesef kullanma alışkanlığım yok ama
Cildim yağlı olduğu için evden çıkarken hiçbişey sürmek istemiyorum
Yaz kış güneş kremi kullanın diyolar halbuki

Estağfurullah,olur mu hiç öyle şey

Şuan sınavlarım olduğu için pek bişeyle uğraşamıyorum
Sınavlarım bitsin sizleri sık sık rahatsız edeceğim artık:KK17:
Sebamed 50 faktör güneş kremi var bende,malesef kullanma alışkanlığım yok ama
Cildim yağlı olduğu için evden çıkarken hiçbişey sürmek istemiyorum
Yaz kış güneş kremi kullanın diyolar halbuki

Canım leke tedavi etmekse amacın yenisinin de oluşumunu önlemelisin üşenmek yok en fazla 4-5 günde koruyucunu sürme alışkalığı kazanırsın:KK34:
Bende de sebamed var ve watsons'tan aldığım 50+ faktör baby solait var yağlandırma yapmıyor bilgin olsun, haftaya gidip 2-3 tane daha almayı düşünüyorum malum izmir cayır cayır yakıyor:KK1:

X