Şampuan ve Saç Kremleri Doa Şampuan ve Saç Kremi Kullananlar

Evet doğru kullanım çok önemli kızlar..Hoşunuza gitmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için lütfen bu detayı atlamayın...Doa şampuan cidden çok kaliteli ve başarılı..

-Sülfatsız şampuan köpürmez.
-Bu nedenle fazla fazla kullanmayın.
-Maket şampuanları gibi, avcunuza bir miktar alıp, tüm kafanıza yaymaya çalışmayın...Azar azar alıp, saçınızı parça parça yıkayın, önler-arkalar-yanlar şeklinde kullanabilirsiniz. En etkili ve verimli kullanımı budur.
-Kullanımı biraz meşakatlidir ama 2 yıkamadan sonra alışırsınız. Saçlarınızın sağlığı, parlaklığı, devamlı kullanımdan sonra, gözle görünür bir hale gelecektir.

Bunlara dikkat edilmezse; yanlış kullanımdan kaynaklı arınmama, yapış yapış olma, veya keçe gibi olma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada sorun şampuanda değildir. Zira sülfatsız şampuanın bir kullanım şekli vardır.

Bunları bir kere daha hatırlatmış olalım..

anlatmakla çok iyi yapmışsın :KK9:

ÇArşamba günü sipariş vermiştim. Dün 16.45 gibi aradılar koli teslimi için. Otobüsteyim yarın sabah getirin dedim :KK1: Şimdi dört gözle kargoyu bekliyorum :KK6:

ÇArşamba günü sipariş vermiştim. Dün 16.45 gibi aradılar koli teslimi için. Otobüsteyim yarın sabah getirin dedim :KK1: Şimdi dört gözle kargoyu bekliyorum :KK6:

kargon gelmiştir heralde :KK34: neler sipariş verdin kullandınmı anlat bakalım merak ettim :KK52:

kızlar bende yağlı saçlar için şampuan bide bu kremi aldım ama nasıl kullanıcam kremi bilemedim rica etsem biri tarif edebilirmi :26:

Eklentiler

• $sac_kremi.JPG
    $sac_kremi.JPG
    80,2 KB · Görüntüleme: 90
Ben bu kremi bakım için kullanıyorum. İki çorba kaşığı kadar kınayı bu kremle karıştırıp streçliyorum ve sonra yıkıyorum. Kızıl ışıltılar geliyor ve çok parlak oluyor. Fakat kına kullanan biri değilseniz bu tarif saç renginizi değiştirebilir

malesef kına kullanmıyorum başka nasıl kullanabilirim bu kremi :KK49:

Normal saç kremi gibi kullanılabilir fakat hem yoğun hem silikonsuz olduğu için ben her duşta kullanıp tüketmeye kıyamıyorum. Biraz shea butter ve hindistan cevizi yağı ile karıştırp yine bakım için kullanabilirsiniz, ve kullanmak isterseniz normal saç kremi gibi de kullanabilirsiniz

şöyle yaptım acaba doğrumu yaptım bilmiyorum :44: üç kez şampuanla yıkadım şampuanı bol kullandım bide diplerine de sürdüm sonrada kremi kullandım onuda iyice sürdüm diplerine kadar sonrada duruladım :KK17:

şöyle yaptım acaba doğrumu yaptım bilmiyorum :44: üç kez şampuanla yıkadım şampuanı bol kullandım bide diplerine de sürdüm sonrada kremi kullandım onuda iyice sürdüm diplerine kadar sonrada duruladım :KK17:

Canım sülfatsız şampuana yeni geçtin galiba, köpürmediği için çok kullanmış olmalısın. Bu kadar çok kullanmana ve üç kere yıkamana da gerek yok. Diren yukarıda kullanımını anlatmıştı, o şekilde kullan. Fındık büyüklüğünde al önlere sür, sonra tekrar al yanlara, arkalara ve ortaya sür ve saç derisine masaj yap. Ben sulandırıp döküyorum öyle de yapabilirsin. Temizlemiyor diye düşünme, içinde sls yerine hindistan cevizinden elde edilen coco betaine var, fazla köpürmese de kirleri alıp götürüyor:KK1:

çok şampuanlamışsın hemde bol kullanmışsın hemen dibini görürsün o şampuanın yanlış kullanmışsın cnm bende ilk kullandığımda öyle yapmıştım :KK1: bu tür şampuanlar daha az ve kısım kısım sürülmeli saça mavikus güzel anlatmış :KK34: zamanla öğreniyorsun ve vazgeçemiyorsun :KK16:

Canım sülfatsız şampuana yeni geçtin galiba, köpürmediği için çok kullanmış olmalısın. Bu kadar çok kullanmana ve üç kere yıkamana da gerek yok. Diren yukarıda kullanımını anlatmıştı, o şekilde kullan. Fındık büyüklüğünde al önlere sür, sonra tekrar al yanlara, arkalara ve ortaya sür ve saç derisine masaj yap. Ben sulandırıp döküyorum öyle de yapabilirsin. Temizlemiyor diye düşünme, içinde sls yerine hindistan cevizinden elde edilen coco betaine var, fazla köpürmese de kirleri alıp götürüyor:KK1:

cnm senin gibi deneyimli arkadaşlar sayesinde hem daha çok şey öğreniyoruz hemde doğru kullanmayı
bende henüz limonluşekerin bahsettiği kremden kullanma fırsatı bulamadım ama çok istiyorum kullanmayı
diren çok çeşitli kullanıyor bu kremi görürse eminim tekrar anlatacaktır :KK34:

Canım fazla ve market şampuanı gibi avcumuza bolca alıp, bir defada kafaya yaymanın yaratacağı sonuç şu olur;

Saçı arındırdığınızı düşünürsünüz ama arındıramazsınız. Bir de üstüne saç kremi sürersiniz..Sonra çıkarsınız banyodan, saçlarınızı kurutmak için açarsınız, aa o da ne? Yapış yapış keçe gibi saçlar :KK1:

Bundan neden bu kadar eminim söyleyeyim, konuyu takip eden bazı arkadaşlar bilir, elimden ameliyat geçirdim..Dolayısıyla zor yıkanabiliyorum. Saçımı ise hiç yıkayamadığım için kuaföre yıkatıyorum...
Benim devamlı kullanıp, tek bir sorun yaşamadığım güzelim sülfatsız doa şampuanımla kuaför yıkadığında sonuç felaketti...
Saçımı tek elle nasıl açacağımı bilemedim..O kadar da söyledim fazla kullanma, parça parça yıka ve iyi arıt diye..

Burada saçının keçe gibi olduğunu söyleyen arkadaşlara hep söyledim, hatta bazen tepki topladım "yanlış kullanımdan kaynaklanıyor" dedim diye..Ama kendim de bizzat şahit oldum ki, şampuanda hiç bir sıkıntı yok..Alerjik sıkıntı haricinde başka sıkıntılar yaşayanlar, üzgünüm ama yanlış kullanıyorlar..

Son düzenleme:
cnm senin gibi deneyimli arkadaşlar sayesinde hem daha çok şey öğreniyoruz hemde doğru kullanmayı
bende henüz limonluşekerin bahsettiği kremden kullanma fırsatı bulamadım ama çok istiyorum kullanmayı
diren çok çeşitli kullanıyor bu kremi görürse eminim tekrar anlatacaktır :KK34:

Tatlım mavikuş hem doanın çok daha eski bir müşterisi, hem de ürünlerinde benden daha deneyimli :)
Onun da bu kremle ilgili çeşitli denemeleri mutlaka vardır..

Ben oksidansız boya yapıyorum, yani cila gibi düşün..oksidan yerine bu kremi kullanıyorum..
Mavikuş ta bu işlemi boya değil, kına kullanarak yapıyor..

Hindistan cevizi, shea butter, argan, badem, yani evde saçıma iyi gelebilecek ne varsa bu kremle beraber karıştırıp bakım maskesi hazırlıyorum.. Ayda 2 kere falan yapıyorum bunu..Mavikuş ta böyle bir bakım yapıyor diye hatırlıyorum..

Ayrıca sulandırıp normal saç kremi gibi de kullanabilirsiniz, sulandırmadan kullanmayın çok kıymetli küçük beyaz melek:KK9:

Krem cidden çok değerli, kullanım alanı genişletebilir yani.

Tatlım mavikuş hem doanın çok daha eski bir müşterisi, hem de ürünlerinde benden daha deneyimli :)
Onun da bu kremle ilgili çeşitli denemeleri mutlaka vardır..

Ben oksidansız boya yapıyorum, yani cila gibi düşün..oksidan yerine bu kremi kullanıyorum..
Mavikuş ta bu işlemi boya değil, kına kullanarak yapıyor..

Hindistan cevizi, shea butter, argan, badem, yani evde saçıma iyi gelebilecek ne varsa bu kremle beraber karıştırıp bakım maskesi hazırlıyorum.. Ayda 2 kere falan yapıyorum bunu..Mavikuş ta böyle bir bakım yapıyor diye hatırlıyorum..

Ayrıca sulandırıp normal saç kremi gibi de kullanabilirsiniz, sulandırmadan kullanmayın çok kıymetli küçük beyaz melek:KK9:

Krem cidden çok değerli, kullanım alanı genişletebilir yani.

haklısın bu kremi kullanma alanları hayal gücünü zorluyor sadece saç kremi demek yada öyle kullanmak kreme haksızlık olur
bende elimdeki biter bitmez alıcam
boyalı saçlarıma senin dediğin gibi cila yapabilirim dicem ama ben her ay dip boya yapmak zorunda olduğumdan buna gerek kalmaz ama maske aklıma yattı artık ne zamana sığdırcam bilemiyorum ama denicem mutlaka saçlarım çok sorunlu değil bide sorun olsa ne yapardım bilmiyorum :KK1:
uçları kuru olduğu için hindistan cevizi yağını sipariş etmediğime pişman oldum :44: ama zamanla öğreniyoruz paylaştıkça büyüyoruz sanırım :KK34:

çooook teşekkür ederim kızlar cevaplarınız ve ilginiz için :KK16: bende bir yerde hata yaptığımı anladım zaten çünkü saçlarım gerçekten keçe gibi oldu :KK9: dedim hemen sorayım kızlar mutlaka bilir iyiki varsın kk :KK69:

Hindistan cevizi yağını saçlarıma sürüp 4-5 saat beklkettim ve boyalı saçlar için olan DOA şampuanımla yıkadım. Yumuşacık oldu. Bugün de maşa yapmıştım çok canlı ve parlak duruyodu röfleli saçlarım :KK16:

ben 2. kez yıkadım boyalı saçlar için olan şampuandan gerçekten saçları parlatıyor ama yıkarken çok canımı sıkıyo sertleşiyo falan.. bitene kadar kullanıcam bakalım daha iyi sonuçlar alırsam tekrar sipariş ederim..bundan önce otacı kullanıyordum mis gibi çiçek kokuyo yumuşacık yapıyordu sanırım içinde sülfat yoktu az miktarda kimyasal vardı memnundum doa dan memnun kalırsam doa kullanıcam hep.. memnun kalmazsan doanın sadece saç kremini kullanıcam otacınınki ot kokuyodu yine yumuşacık yapıyordu içinde kimyasaldan mı artık neyse bilmiyorum yani kullandıkça karar vericem :KK12:

ben 2. kez yıkadım boyalı saçlar için olan şampuandan gerçekten saçları parlatıyor ama yıkarken çok canımı sıkıyo sertleşiyo falan.. bitene kadar kullanıcam bakalım daha iyi sonuçlar alırsam tekrar sipariş ederim..bundan önce otacı kullanıyordum mis gibi çiçek kokuyo yumuşacık yapıyordu sanırım içinde sülfat yoktu az miktarda kimyasal vardı memnundum doa dan memnun kalırsam doa kullanıcam hep.. memnun kalmazsan doanın sadece saç kremini kullanıcam otacınınki ot kokuyodu yine yumuşacık yapıyordu içinde kimyasaldan mı artık neyse bilmiyorum yani kullandıkça karar vericem :KK12:

Canım diğer kimyasal şampuan bombalarıyla kıyaslama bile bence kendin söyledin sülfat yok ama tuz var, kimyasal var bu yüzden sertleşmiyor otacıda saç , doanın ki saçı yıkarken sertleştiriyor ama kuruyunca ipek:KK16:

Canım diğer kimyasal şampuan bombalarıyla kıyaslama bile bence kendin söyledin sülfat yok ama tuz var, kimyasal var bu yüzden sertleşmiyor otacıda saç , doanın ki saçı yıkarken sertleştiriyor ama kuruyunca ipek:KK16:

hmm evet canım bende bu yüzden olduğunu düşünmüştüm çünkü ilk yıkamada yumuşacık yapmıştı şaşırmıştım sonra etkisi gidiyodu zaten :44:

benim saçım sorunlu sanırım bakalım doayı kullandıkça etkilerini görücem:KK16: hindistan cevizi yağını da merak ediyorum bi dahaki siparişime alıp denerim :KK31:

Son düzenleme:

hmm evet canım bende bu yüzden olduğunu düşünmüştüm çünkü ilk yıkamada yumuşacık yapmıştı şaşırmıştım sonra etkisi gidiyodu zaten :44:

benim saçım sorunlu sanırım bakalım doayı kullandıkça etkilerini görücem:KK16: hindistan cevizi yağını da merak ediyorum bi dahaki siparişime alıp denerim :KK31:

Hindistan cevizi yağını gece saç dibime ve uçlara sürüp öpüp yatıyorum sabah yıkıyorum:KK34: :KK16:

kargon gelmiştir heralde :KK34: neler sipariş verdin kullandınmı anlat bakalım merak ettim :KK52:

Kargom cuma akşamı geldi. Diğer topiğe yazdım galiba karıştırıyorum nereye ne yazdığımı :KK9: Boyalı saçlar için şampuan, pirinç kepeği yağı, hindistan cevizi yağı sipariş vermiştim. Bir de fesleğen kremi hediye koymuşlar :KK34: Şampuanımı 3-4 kere kullandım. Bebek saçı gibi yumşacık oluyor. Pirinç kepeği yağını da her gün akşam sürüyorum. Yüzümde aydınlanma var. Sİvilce lekelerim vardı 3-4 senelik onları geçirmeye çalışıyorum bakalım. Hindistan cevizi yağımı da pazar günü saçlarıma sürüp 4-5 saat bekletip yıkadım. ERtesi sabah maşa yaptım çok canlı duruyordu buklelerim. :KK54:

X