Doğal deterjan yapan var mı ? Çamaşır ve bulaşık Makinesi için

Merrry

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2022
7
2
33
Merhabalar, bulaşık makinesi,çamaşır makinesi deterjanı,tableti yapan var mı aramızda ? Olabildiğince kimyasallardan kurtulmaya çalışıyorum ve bu temizlik işinde doğal ürünlere kafayı takmış durumdayım.Özellikle bebek olduktan sonra kıyafetlerini,biberon vs içeriği temiz ürünlerle yıkamaya gayret ediyorum.Ancak yinede içime pek sinmiyor ?Kendi araştırmalarım var ama Evde kendi formülü , icadı olanlardan tavsiye bekliyorum.

Merhabalar, bulaşık makinesi,çamaşır makinesi deterjanı,tableti yapan var mı aramızda ? Olabildiğince kimyasallardan kurtulmaya çalışıyorum ve bu temizlik işinde doğal ürünlere kafayı takmış durumdayım.Özellikle bebek olduktan sonra kıyafetlerini,biberon vs içeriği temiz ürünlerle yıkamaya gayret ediyorum.Ancak yinede içime pek sinmiyor ?Kendi araştırmalarım var ama Evde kendi formülü , icadı olanlardan tavsiye bekliyorum.
Buldunuz mı tariif

Bir tarif buldum, malzemeleri toparladım.Bugün jel formunda olanı yaptım beklemeye aldım.Yarın akşam deneyeceğim bakalım. Sonucu paylaşırım buradan :)

Jel formunda olan orta derecede başarılı oldu diyeyim. Kir çözme idare eder ama biraz da parlatması için neler yapabilirim ona bakınıyorum.
Malzemeler;
Sodyum Karbonat ( çamaşır sodası )
Boraks
Kaya Tuzu
Beyaz Sirke
Kıvam için sıcak su

Oranlar konusunda denemelerim devam ediyor. Ara ara paylaşırım burdan

X