Doğal yolla hamile kalanlar yardım

eşimin de benimde hiç bir sorun görünmedi sperm sonuçları gayet iyiydi benim tüpler açık rahim hazır kan tahlilleri temizdi.
ama doğal olur diye diye 2 senedir bekliyoruz taa ki geçen hafta eşimin varikosel olduğunu öğrenene kadar....
o iyi olan spermler kalitesizmiş maalesef :/
o kadar emin olmayın derim o yüzden tüp bebek doktoru bize 2 senedir olmuyosa vardır bir sorun kesin dedi. ki öyle de oldu.
Sperm testinde anlaşımıyor mu bu durum peki orada kalitesi iyi demişti doktor başka bir yerden mi baktırmamız gerekiyor

Merhaba, ben 7 haftalık düşük yaptım doğal yolla hamile kalmıştım. Tüm değerlerim normal görünüyor ama şimdi sizin yorumunuzu görüp bakayım dedim ve benim tsh 3.98 çıkmış 4 haftalık gebeyken. Fakat değer referans aralığında görünüyor (referans aralığı 0.4-5.50). Ne sağlık ocağındaki doktor ne takipli olduğum doktor bana böyle bir şey söyledi tüm değerlerin çok iyi dediler, ben de endokrinoloğa görünmeli miyim dersiniz?
Normal değer budur ama sağlıklı bir gebelik elde etmek için bebeğin sağlığı için tsh 2.5 altı olmalı. Düşük bu yüzden olmuş olabilir. Sağlık ocağı bunu nasıl atlamış! Tabi ki Dr gidin hemen ilaç başlar gebelikte de kullanılıyor.

Normal değer budur ama sağlıklı bir gebelik elde etmek için bebeğin sağlığı için tsh 2.5 altı olmalı. Düşük bu yüzden olmuş olabilir. Sağlık ocağı bunu nasıl atlamış! Tabi ki Dr gidin hemen ilaç başlar gebelikte de kullanılıyor.
Sadece sağlık ocağı değil özel hastanede takipli olduğum doktor da böyle bir şey söylemedi. Ben de değer aralığında olduğunu görünce sormadım açıkçası bilmiyordum çünkü. Teşekkür ederim yorumunuz için

O ilaçlara pek itimadım yok nedenini de bilmiyorum belki bilgisizliktendir
Doğal yolla acaba ne yapabilirim diye düşünüyorum
C life gördüm kullansam mı ondan emin de değilim bilginiz var mı
Canım, benim denemediğim hiç bişey kalmadı.
Doğal yollar adı altında ne dendiyse yaptım, umut çünkü.
Soğan kürü mü dersin, kasık çektirmek mi dersin ismini hatırlayamadığım bitki kürü de vardı.
Sonunda tedaviye gittik aşılama filan..
Bizdede bir sorun yok şükür tüp bebeğe karar verdik, 4 kez denedik tutmadı hiçbiri.
Demem şu ki 2 yıldır bekliyorsanız bence bir dr a görünün ilaç tedavisi başlayın en azından, yaşınız kaç bilmiyorum ama belli bir yaştan sonra zor oluyormuş, gerçi kısmet ne zamansa o zaman gelir ya takdir ilahi.
Hakkınızda hayırlısı olsun, Rabbim mahrum bırakmasın isteyen herkese hayırlısını versin 🤲

Sadece sağlık ocağı değil özel hastanede takipli olduğum doktor da böyle bir şey söylemedi. Ben de değer aralığında olduğunu görünce sormadım açıkçası bilmiyordum çünkü. Teşekkür ederim yorumunuz için
Çok geçmiş olsun canım ama sizin hakkınıza girmişler bunu takipli Drsöylemeliydi.aslında şikayette bulunun o hastaneye bana bunu söylemediler çok önemliymiş diye. mutlaka ihmal etmeyin tekrar gebelik olsa bile yine düşük olabilir ya da olumsuzlukları Allah korusun.

Çok geçmiş olsun canım ama sizin hakkınıza girmişler bunu takipli Drsöylemeliydi.aslında şikayette bulunun o hastaneye bana bunu söylemediler çok önemliymiş diye. mutlaka ihmal etmeyin tekrar gebelik olsa bile yine düşük olabilir ya da olumsuzlukları Allah korusun.
Allah korusun canım sağ ol baktıracağım

Çook teşekkür ederiim folik asitin tutunmaya mı etkisi var bilginiz var mı
Vücudunuzda d vitamini eksikliği var ise gebe kalmayı geciktiriyor. Detaylı kan testi yaptırmanızı öneririm. Gebe kalmanız için D vitamini, folik asit, çinko, B6 ve B12 ve İMPRYL kullanabilirsiniz. Eşinizde mutlaka E vitamini alsın sperm hızında yavaşlama ya da spermde bozukluk var ise iyileştirici etkiye sahipmiş, doktor sende eşinde İMPRYL kullanın dedi. Alkol ve sigaradan uzak düzenli egzersiz ve stres olunmaması önemli. Hormon testlerinizi (FSH, AmH, Lh) bunlarımda yaptırabilirseniz iyi olur. Sevgiler

Vücudunuzda d vitamini eksikliği var ise gebe kalmayı geciktiriyor. Detaylı kan testi yaptırmanızı öneririm. Gebe kalmanız için D vitamini, folik asit, çinko, B6 ve B12 ve İMPRYL kullanabilirsiniz. Eşinizde mutlaka E vitamini alsın sperm hızında yavaşlama ya da spermde bozukluk var ise iyileştirici etkiye sahipmiş, doktor sende eşinde İMPRYL kullanın dedi. Alkol ve sigaradan uzak düzenli egzersiz ve stres olunmaması önemli. Hormon testlerinizi (FSH, AmH, Lh) bunlarımda yaptırabilirseniz iyi olur. Sevgiler
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ❤️

O ilaçlara pek itimadım yok nedenini de bilmiyorum belki bilgisizliktendir
Doğal yolla acaba ne yapabilirim diye düşünüyorum
C life gördüm kullansam mı ondan emin de değilim bilginiz var mı
Kan tahlili hormon çok detaylı yeni baktırmadan bu tür şeylere başlamanız önermem. Hormon değerlerini İncir kürüyle bile bozan çok burda okuyun. Soğan suyu kist yapabiliyor. C life pcos olanlara göre içinde hayıt otu civanperçemi felan var. Normal olan değerinizi düşürür sonra düzeltmeye uğraşırsanız anlarsınız. Tıb çok ilerledi her ay bile yumurta sperm farklılık gösterebiliyor. Ürolojiye, infertilite dr una tekrar gidin. Folik asit gebe kalmada ve sonrası için engelsiz bebek olmaması için çok önemli.

Vitamin kullanmayı reddetmiyorum ki bu nereden çıktı acaba
Aktif hashimoto tedavisi görüyorum ve doktorum tsha çok takılmamamı söyledi çünkü streste heyecanda bile tsh oynarmış şuanda magenzyum kompleksi ve selenyum kullanıyorum farklı öneriniz varsa vitamin ya da mineral yazmanızı isterim
Haşimato gebeliğe engel diye biliyorum ama siz bence endokronoloji Dr unuzu değiştirin. Ve kompleks takviyeler kullanın omega e vit antioksidanlar olan. Proxyfemin i tavsiye ederim

Haşimato gebeliğe engel diye biliyorum ama siz bence endokronoloji Dr unuzu değiştirin. Ve kompleks takviyeler kullanın omega e vit antioksidanlar olan. Proxyfemin i tavsiye ederim
Çok teşekkür ederim doktorum çok ünlü tanınmış ve herkesi iyileştirmiş bir doktor ayrıca profesör bana söylediği ömür boyu gün aşırı ve haftada 2 gün olmak üzere mineraller ve vitaminler
Aralıklı oruç ve bol hareket
Tedavim bu şekilde
Alfa lipoik asit ve glutatyon kürü de aldım kliniğinden
Sizin tüm dediklerinizi dikkate alacağım ama tiroid hapı asla kullanmam eutryhox kullanıyordum tshım her gidişimde daha da yükseliyordu
Bu şekilde kendimi daha zinde hissediyorum 2 hafta sonra doktorda kontrolüm var ilacı tamamen kestikten sonra değerlerim nasıl diye bakılacak
Umarım düzene girmiştir belki sürecim yavaş işliyor bilemiyorum

Haşimato gebeliğe engel değil , 3 kere doğal olarak hamile kaldım. Yıllardır da haşimato hastasıyım. Tüm ailem öyle.

Arkadaşlar merhaba
Kk'de yeniyim sizlerden bilgi istiyorum
2 buçuk senedir evliyim doğal yollarla çocuğum olmuyor adetim de düzenli doktora gittim bir sıkıntı da yok ama tıbbi müdahalelerle de hamile kalmaktan ziyade doğal yollarla birşeyler denemek istiyorum doğal yollarla hamile kalan önerisi olan var mı artık psikolojimin sıfır noktasındayım
Merhaba, size kendi tecrübemi paylaşayım, henüz hamile olduğumu kimseye soylememişken,günlerini burdaki yazıları okuyarak.gecirmis biri olarak faydası olsun diye yazmak istedim.öncelikle bir doktor eşiyim ve aylarca kadın doğuma kontrole gittim,korunurken dahi rutin kontrole gidiyordum ,korunmayı bıraktıktan sonra da gittim değerler normal hiçbiri şey yok dendi hep evet kırmızı olan referans dışı bir değerim yoktu belki ama o zaman gebelik neden olmuyordu .Sonra yıllarca çocuk sahibi olmak isteyen bir arkadaşımın doğal yolla gebe olduğunu öğrendim ,ve sadece beslenme ile ,kendiniz asla takip edemezsiniz,diyetisyenlerin de bence bilgisi yeterli değil , o arkadaşım vesilesi ile @dr.denizmeryem fonksiyonel tıp uygulayan bir kadın doğum uzmanına.yazdim ileri derece pcos olduğumu ve tüp bebekle bile zor olduğunu söyledi,zaten kendisi tüp bebek önermiyor asla, fonksiyonel tıp öneriyor ,ha fonksiyonel deyince aklınıza otlar.haplar ilaçlar gelmesin ,folikasit dışında ilaç yok ,ot ta yok sadece beslenme.ve.bitki çayları var ve listeler kişiye özel ,gece gündüz demeden sorularımı cevapladi deniz hoca ,yeri geldi ağladım moral verdi ,ve 1,5 aylık bir sürede her şeyim normale döndü ,2.ayda ovulasyon takibi ile hamile kaldım çok şükür ve de gece 12 den sonra birliktelik olmamasına dikkat ettim ,zaten deniz hoca artık deneyebilirsiniz dediğinde size cinsel terapi de veriyor ,zaten tüp bebek de dahil tutmama ihtimali yüksek ve bunun için de bu beslenme şart,bence zaman kaybetmeyin tüp bebeğin yanında bu ücret tuz tanesi kadar kalıyor ve de görüşmeler onlina watsaptan ve telefondan oluyor gitmenize gerek yok , çünkü deniz hoca para amacı gütmeyen bir doktor ,bu fonksiyonel beslenme ücretlerinin hepsi çocuklar için yardım olarak gidiyor ,şansli iseniz yer bulursunuz kendisi çok dolu ,değerler normal demeyin deniz hoca ne derse doğru çıkıyor

Merhaba, size kendi tecrübemi paylaşayım, henüz hamile olduğumu kimseye soylememişken,günlerini burdaki yazıları okuyarak.gecirmis biri olarak faydası olsun diye yazmak istedim.öncelikle bir doktor eşiyim ve aylarca kadın doğuma kontrole gittim,korunurken dahi rutin kontrole gidiyordum ,korunmayı bıraktıktan sonra da gittim değerler normal hiçbiri şey yok dendi hep evet kırmızı olan referans dışı bir değerim yoktu belki ama o zaman gebelik neden olmuyordu .Sonra yıllarca çocuk sahibi olmak isteyen bir arkadaşımın doğal yolla gebe olduğunu öğrendim ,ve sadece beslenme ile ,kendiniz asla takip edemezsiniz,diyetisyenlerin de bence bilgisi yeterli değil , o arkadaşım vesilesi ile @dr.denizmeryem fonksiyonel tıp uygulayan bir kadın doğum uzmanına.yazdim ileri derece pcos olduğumu ve tüp bebekle bile zor olduğunu söyledi,zaten kendisi tüp bebek önermiyor asla, fonksiyonel tıp öneriyor ,ha fonksiyonel deyince aklınıza otlar.haplar ilaçlar gelmesin ,folikasit dışında ilaç yok ,ot ta yok sadece beslenme.ve.bitki çayları var ve listeler kişiye özel ,gece gündüz demeden sorularımı cevapladi deniz hoca ,yeri geldi ağladım moral verdi ,ve 1,5 aylık bir sürede her şeyim normale döndü ,2.ayda ovulasyon takibi ile hamile kaldım çok şükür ve de gece 12 den sonra birliktelik olmamasına dikkat ettim ,zaten deniz hoca artık deneyebilirsiniz dediğinde size cinsel terapi de veriyor ,zaten tüp bebek de dahil tutmama ihtimali yüksek ve bunun için de bu beslenme şart,bence zaman kaybetmeyin tüp bebeğin yanında bu ücret tuz tanesi kadar kalıyor ve de görüşmeler onlina watsaptan ve telefondan oluyor gitmenize gerek yok , çünkü deniz hoca para amacı gütmeyen bir doktor ,bu fonksiyonel beslenme ücretlerinin hepsi çocuklar için yardım olarak gidiyor ,şansli iseniz yer bulursunuz kendisi çok dolu ,değerler normal demeyin deniz hoca ne derse doğru çıkıyor
Ben şu an gebelik te de deniz hoca ile.devam ediyorum ve çok memnunum tavsiye ederim hem de çok, çünkü biliyorum çok zor,hiç olmayacak sanıyorsunuz yüzlerce araştırma yapıyorsunuz,ama deniz hoca ile.baslayip asla düşünmüyorsunuz ve bitiyor bu süreç doğal yolla mümkün oluyor pcos tamamen bitiyor ,benimki bitti:)Allah isteyen herkese nasip etsin inşAllah 🤲

Ben şu an gebelik te de deniz hoca ile.devam ediyorum ve çok memnunum tavsiye ederim hem de çok, çünkü biliyorum çok zor,hiç olmayacak sanıyorsunuz yüzlerce araştırma yapıyorsunuz,ama deniz hoca ile.baslayip asla düşünmüyorsunuz ve bitiyor bu süreç doğal yolla mümkün oluyor pcos tamamen bitiyor ,benimki bitti:)Allah isteyen herkese nasip etsin inşAllah 🤲
Ve de sadece kadın değil erkek hastalıklarını ve otoimmun hastalıkları da tedavi ediyor ,çünkü her şey yediğimiz ve kullandığımız şeylerden kaynaklı ,bu süreçte sadece doğal.icerikli ,temizlik malzemeleri kullanın ,bakım ürünlerini bırakın sadece doğal içerikli olsun ,evet herkese aynı etkiyo yapmıyor ama herkesin vücudu farklı ,hepsi hormon bozucu Dr ümit Aktaşın bir videosunda yiyemediginiz bir şeyi yüzünüze sürmeyin diye gerçekten öyle

X