Doğru Karar mı Veriyorum?

CorpseBride88

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2013
27
29
Merhaba,

Bu yıl yazın uzun zaman sonra birisi ile yemeğe çıktım. Frekanslar tuttu, bir kaç görüşme daha yaptık. Bu buluşmalardan sonra kısa bir süre sonra ailesinden birisi ile tanıştırdı. Hatta o aile ile de 2 kez görüştük.

Kendi ailesi (yaşımızın da büyük olması sebebiyle) süreci hızlandırmak adına benim ailem ile tanışmak istediler. Sonra bize tanışmaya geldiler. O gün aile büyüklerinden biri annemi kenara çekip bizim niyetimiz ciddi her hangi bir talebimiz olup olmadığını sordu. Annem de maddi olarak talebimizin olmadığını, kızımı üzmeyin, kızıma aile olun, sevin sayın dedi. O aile büyüğü bu konuşmadan sonra salona geçip annemden beni istedi. Annemde kızım seviyor ve istiyorsa hayırlısı olsun, mutlu olsunlar dedi.

Ertesi hafta biz onlara iade ziyaret yapacaktık. O aile büyüğü (anne baba değil) (sağlık sorunları sebepli) devamlı gelme gitme zor oluyor, gelmişken yüzük takalım adını koyalım dedi. Bizde tamam olur dedik. O hafta aile içinde yüzüklerimiz takıldı.

Sonra nişanlım kendi memleketinden bir ev satın almak istedi kredi ile. Evi kredi çekerek aldı, borcunu birlikte ödeyecektik. Ben kurumsal bir firmada uzun senelerdir çalışıyorum. Yol sebepli gidip gelmek zor olacağından işe biraz mola vermeyi düşünüyordum bu şartlarda.

Geçen hafta ailesi bizim evimize ziyarete geldi. Annem rahatsızdı. Anneme eşyaları nasıl yapalım? Yarı yarıya mı yapalım diye sordular. Annemde üzerimize ne düşüyorsa yaparız dedi.

Benim takıldığım nokta: Biz düğün takı vs hiç birşey talep etmedik, daha biz nişanlımla konuşmadan o aile büyüğünün annemden bu şekilde talepte bulunması beni rahatsız etti. Zaten ikimizde çalışan insanlarız, elbet destek olacağım. Ben nişanlımla bunu paylaştığımda, neden benimle bu konuyu konuşmadan aileleri konuşturduğunu öğrenmek istedim, kendisi bana kadınlar arasında sorunun hemen çözüldüğünü söyledi.

Nişanlım aramızda geçen en ufak gerginlikten sonra asla aramıyor, sormuyor, konuşmuyor, sessizliğe bürünüyor. Şu anda sessizliğe büründü.

Siz olsaydınız napardınız?

Merhaba,

Bu yıl yazın uzun zaman sonra birisi ile yemeğe çıktım. Frekanslar tuttu, bir kaç görüşme daha yaptık. Bu buluşmalardan sonra kısa bir süre sonra ailesinden birisi ile tanıştırdı. Hatta o aile ile de 2 kez görüştük.

Kendi ailesi (yaşımızın da büyük olması sebebiyle) süreci hızlandırmak adına benim ailem ile tanışmak istediler. Sonra bize tanışmaya geldiler. O gün aile büyüklerinden biri annemi kenara çekip bizim niyetimiz ciddi her hangi bir talebimiz olup olmadığını sordu. Annem de maddi olarak talebimizin olmadığını, kızımı üzmeyin, kızıma aile olun, sevin sayın dedi. O aile büyüğü bu konuşmadan sonra salona geçip annemden beni istedi. Annemde kızım seviyor ve istiyorsa hayırlısı olsun, mutlu olsunlar dedi.

Ertesi hafta biz onlara iade ziyaret yapacaktık. O aile büyüğü (anne baba değil) (sağlık sorunları sebepli) devamlı gelme gitme zor oluyor, gelmişken yüzük takalım adını koyalım dedi. Bizde tamam olur dedik. O hafta aile içinde yüzüklerimiz takıldı.

Sonra nişanlım kendi memleketinden bir ev satın almak istedi kredi ile. Evi kredi çekerek aldı, borcunu birlikte ödeyecektik. Ben kurumsal bir firmada uzun senelerdir çalışıyorum. Yol sebepli gidip gelmek zor olacağından işe biraz mola vermeyi düşünüyordum bu şartlarda.

Geçen hafta ailesi bizim evimize ziyarete geldi. Annem rahatsızdı. Anneme eşyaları nasıl yapalım? Yarı yarıya mı yapalım diye sordular. Annemde üzerimize ne düşüyorsa yaparız dedi.

Benim takıldığım nokta: Biz düğün takı vs hiç birşey talep etmedik, daha biz nişanlımla konuşmadan o aile büyüğünün annemden bu şekilde talepte bulunması beni rahatsız etti. Zaten ikimizde çalışan insanlarız, elbet destek olacağım. Ben nişanlımla bunu paylaştığımda, neden benimle bu konuyu konuşmadan aileleri konuşturduğunu öğrenmek istedim, kendisi bana kadınlar arasında sorunun hemen çözüldüğünü söyledi.

Nişanlım aramızda geçen en ufak gerginlikten sonra asla aramıyor, sormuyor, konuşmuyor, sessizliğe bürünüyor. Şu anda sessizliğe büründü.

Arkadaslara katiliyorum evi almasindaki amaç farkli... nisanliniz size bu konudan dolayi tavır alıp konuşmuyorsa siz hic konuşmayın bence, anasinin babasinin soyleyemedigi seyleri belli ki o patavatsiz aile buyugune söyletiyorlar ... koca koca insanlar konusmadan anne babalar konusmadan o aile buyugunemi laf düşermiş..kesinlikle kendileri söyletiyor.

O aile büyüğü sürekli bir şekilde ağzını trilyon diye açıyor, üstümdeki mülklerin sayısını bilmiyorum deyip ağzını kapatıyor. Asla gösterişi sevmem. Bu tip konuşmalar bana çok sığ geliyor. Ben ailemden böyle görmedim. Nişanlım da kendini hiç böyle yansıtmadı. Ben o aile büyüğünün kendi başına böyle konuşma yaptığını düşünürken, nişanlımın benimle konuşmadan para hesabına girip, o aile büyüğü ile annemi konuşturması beni rahatsız etti. Hatta bana diyor ki : eşyaların ortak alınması mı seni rahatsız etti? Gönlüm de var benim nişanlımı da sevdim, annem de bu konuşmalardan çok rahatsız, seni yapayalnız nasıl göndereceğim oraya deyip korkuyor.

ev ne alaka
1 sene nişanlı kalsanız, o 1 sene içinde ev kredisi ödeseniz ve nişan atılsa 1 sene sonra
ödediğiniz kredileri size iade edecek mi yoksa o para havaya mı gidecek ?
ayrıca evi evlenmeden önce almış olması, yasalar önünde bu evi sadece adama ait yapıyor
siz evlenseniz , 10 sene evli kalsanız , bu 10 senede evin kredisi zaten biter
10 sene sonra boşansanız o ev üstünde hak iddia edemezsiniz çünkü adam evi evlenmeden önce almış :)
hakim bakmaz yani krediyi kimle ödemiş diye
bi de neden düğün istenmedi takı istenmedi niçin istenmiyor ?
imkanlar dahilinde düğün yapılsın ve imkanlar dahilinde takı takılsın demek zor olmamalı

Merhaba,

Ne o nazlı gelin gibi hemen bir soru sordunuz diye sessizliğe bürünmeler? 2023 model nazlı erkekler mi bunlar? Herhangi normal, rahatsız olduğunuz bir şeyi konuşamadığınız bir insan ile evlendiğinizde de düzelir diye düşünmeyin. Yani tanımadığınız nişanlınızın bir tanıdığının nişanlınızın sizi üzmeyeceğine kefil olmasına da inanmayın. Gelip de sizinle yaşayacak, eşinizi yönetecek hali yok. Neye kefil oluyor? Nişanlınız söylese neyse ki ona da inanmayın derim. İletişim bir evlilikte en önemli şeylerden bir tanesidir. Şimdi anlaşamıyorsanız da evlenince anlaşırız diye düşünmeyin. Canının istemediği bir şey talep ettiğinizde veyahut da sadece sorduğunuzda böyle yapacak ise alsın bir tane kaplumbağa kabuğu pişt dedi mi kaçsın içine yani. İyi düşünün gerçekten. Benim içime sinmezdi. İçimin sinmediğini de istemezdim. En ufak şeyi bile konuşamayacaksanız bir ömür nasıl geçer? Hiçbir şeyi çözemeden yutar yutar şişersiniz, sonra bir patlama. Evlendim ama pişmanım, eşim bana küstü, sebebini bile bilmiyorum diye buraya yazacaksınız gibime geliyor. Küçücük gerginliğe gelemeyen evlenmesin. Evlilikte bir sürü sorun sıkıntı yaşanır. Konuşurak birbirinizi dinleyip, anlayıp bir konuda anlaşamıyorsanız evlenmiş olmak için evlenip de kendinizi kahretmeyin. En ufak sorunu bile konuşamayan insan insanı hasta eder.

Yaşım büyük olduğu için, düğünlerde kimseyi memnun edemeyeceğimiz, nişanlımın da talebi üzerine nikah a okey demiştim. Annemde sen nasıl mutlu olacaksan öyle olsun ama bu evden gelinlikle çıktığını görmek istiyorum diyordu. Altın talebi de karşı tarafa yük olmamak için annem talep etmedi. Karakter olarak da birşeyler isteyebilecek biri de değil. Annem bu yaşanılanlardan ve konuşulanlardan dolayı mutsuz. İşyerindeki herkes nişanlandığımı biliyor, herkese ayrı ayrı izahat vericem. İçim sıkılıyor resmen...

Kime, ne açıklama yapacağım diye düşünmeyin lütfen. Ortalık ‘elalem ne der’ diye yapılan yanlış evlilikler ile dolu. Evlilik öyle bir yol ki her adımda geri dönmesi daha zorlaşıyor. En kolay dönüş ise nişanlıyken.
Para pul meseleleri de rahatsız edici olsa da en rahatsız edici olanı ufacık bir meseleyi bile konuşamıyor oluşunuz bence. Küçük çocuk gibi sessizliğe bürünen biriyle hayat yolundaki meseleleri nasıl çözeceksiniz? İlişkide açık iletişim o kadar önemli ki.

Yaşım büyük olduğu için, düğünlerde kimseyi memnun edemeyeceğimiz, nişanlımın da talebi üzerine nikah a okey demiştim. Annemde sen nasıl mutlu olacaksan öyle olsun ama bu evden gelinlikle çıktığını görmek istiyorum diyordu. Altın talebi de karşı tarafa yük olmamak için annem talep etmedi. Karakter olarak da birşeyler isteyebilecek biri de değil. Annem bu yaşanılanlardan ve konuşulanlardan dolayı mutsuz. İşyerindeki herkes nişanlandığımı biliyor, herkese ayrı ayrı izahat vericem. İçim sıkılıyor resmen...
kimin ne düşündüğü değil sizin nasıl bir geleceğin beklediği daha önemli herşeyi sizinle ortak yapıp evlendikten sonra çalışmanızı da sürekli isteyecek diye düşünüyorum. kendinizi buna hazır hissediypr musunuz bence yazık olur birikimleri ve durumları toparladıktan sonr bir adım atılsın en azından

Kime, ne açıklama yapacağım diye düşünmeyin lütfen. Ortalık ‘elalem ne der’ diye yapılan yanlış evlilikler ile dolu. Evlilik öyle bir yol ki her adımda geri dönmesi daha zorlaşıyor. En kolay dönüş ise nişanlıyken.
Para pul meseleleri de rahatsız edici olsa da en rahatsız edici olanı ufacık bir meseleyi bile konuşamıyor oluşunuz bence. Küçük çocuk gibi sessizliğe bürünen biriyle hayat yolundaki meseleleri nasıl çözeceksiniz? İlişkide açık iletişim o kadar önemli ki.
çok güzel yorumladınız.....

Nişanlınız evi nikahtan önce almayı planlıyorsa erteletin derim. Kredi ödeyeceksiniz evde hakkınız olmayacak. Evlendikten sonra sadece kendisi ödese eve katkısı azalacak aslında yine siz de ödemiş olacaksınız.

Anneniz olması gerekeni söylemiş ama karşı tarafında neyi kim alacak diye sorması normal bence.
Bir de içinizde istediğiniz bir şey varsa isteyin, çok alttan alan taraf olursanız insanların genelde bir tavrı değişiyor. Azıcık ellerini taşın altına koysunlar.

Ben nişanlınızın elinde evi alacak kadar para olduğunu düşünüyorum bankalar çok az kredi veriyor diye biliyorum çünkü.
Dertleri evlenmeden evi almak bence illa size ödetmek için değil yine de iyi niyetli bir düşünce değil.
O akrabanın siz konuşmadan her şeye karışması da olmamış belli devam edecek o kişi bu şekilde.
Siz de aile olarak naifsiniz belli.
İyi düşünün derim mantıklı gelmedi hareketleri,konuşmaları

Kim ne düşünür diye düşünmeyin lütfen bu sizin hayatınız bi ömürü siz geçireceksiniz... siz bu kadar naif ve ince düşünürken aile büyüğümüz denilerek her patavatsizligi annenize soylettirmeyin derim ben... kadının aklı sizin bu durumunuzda belli ki oturun annenizle konuşun onlar bizden daha tecrubeliler ve evlatlari konusunda daha hisliler..

Her seyi bosverin ev esya hepsi olur aileler anlasilir vs...size naçizane bi tavsiye susmus ya simdi aramayin yazmayin sormayin ilk o arkaniza düşsün..aynisi kuzenimin basinda var adam buz oluyor evliler 7 yildir o kiz bu yuzden kan kusuyor resmen..simdi nisanlisininiz yolun basindasiniz bunu kirmaya calisin inanin ev esya bunun yaninda sorun bile sayilmaz

X