Aile Planlaması Doğum Kontrol Hapı(genel) Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Kızlar hormon tahlillerimin sonucunda doktor doğum kontrol hapı kullanmam gerektiğini söyledi ancak ben adet döneminde bu hapa başlayamadım adet dönemi dışında başlasam bi sorun olur mu
Adet döneminde başlanmasının sebebi hamile olmadığından emin olduğun bir dönemde başlamak diye biliyorum. Geç başlarsan kullanmaya hap geç biter. Bir sonraki adet tarihinde sarkma olabilir.

Kızlar bir şey soracağım ben dk hapı kullanıyodum 4 ay önce bıraktım tekrar başlayacağım ama bu ay reglmin 6.günündeyim ilacı bugün kullanmaya başlasam adet düzenim değişir mi? Yani hap bittikten 21 gün sonra ki 7 gün içinde olur muyum ? Bu ay korumaz bunu biliyorum ben bu aydan sonra koruması için şimdiden başlamak istiyorm 6.günü içsem bir sorun olur mu reglm hala devam ediyor. Ve kafama göre kullanmıyorum doktor kistlerim ve korunmak için önerdi
Ben hap bittikten 3 gün sonra adet oluyorum. Geç başlarsan adetinde gecikme olur

Ben hap bittikten 3 gün sonra adet oluyorum. Geç başlarsan adetinde gecikme olur
Yine 21 gün kullandıktan sonra ki o 7 günde olmaz mı geç olsa da? Normalde 33 günde regl oluyorum hesaplamama göre hapı bugün kullanmaya başlarsam yine o güne denk geliyor

prospektüste yazmıyor mu?
her hapin cinsi farklı. bi kontrol edin bence. benim kullandigim qlairista idi. sizin durumda ek korunma uygulayın diyodu sanırm..

Adet döneminde başlanmasının sebebi hamile olmadığından emin olduğun bir dönemde başlamak diye biliyorum. Geç başlarsan kullanmaya hap geç biter. Bir sonraki adet tarihinde sarkma olabilir.
Yo öyle bi durum soz konusu degil bekarım yumurtaliklarda tembellik oldugu icin doktor kullanmamı istedi adet dongumun degismesi disinda bi sorun olmayacaksa kullanmayi düşünüyorum

Yo öyle bi durum soz konusu degil bekarım yumurtaliklarda tembellik oldugu icin doktor kullanmamı istedi adet dongumun degismesi disinda bi sorun olmayacaksa kullanmayi düşünüyorum
Sadece adet döngün değişir. Hapı kullanırken adet olmazsın bırakınca gelir.

4 aydır kullanıyorum. Geçen ay 2 hafta ara kanama yaptı regl düzenim değişti. Onun dışında hiç bir yan etkisi olmadı. Adet ağrılarım geçti, çok kanamam kalmadı bu yönden memnunum.

6 ay ara kanamalara, düzensizliğe neden olabilir sonrasında düzene girer dedi doktorum bi kere yaşadım sadece. Onun dışında doktorun söylediğine göre en doğal ve iyi olanı buymuş. Kuruluk, isteksizlik vs olanlara da bunu veriyoruz demişti.
Qlarista mi kullanıyorsunuz bulanti yada ishal yapıyor mu.kullanımı rahat mi

Qlarista mi kullanıyorsunuz bulanti yada ishal yapıyor mu.kullanımı rahat mi
Bulantı ya da ishal yapmadı ama bütün adet düzenimi bozdu. Ara kanamalar, adet düzensizlikleri üstüne adet gecikmesinden dolayı cilt bozukluğu. 9 ay kullandım bu arada.

Çok memnundum başta ama bu ay değiştireceğim.

merhaba arkadaşlar ilacı bırakınca ne kadar sonra hamile kaldınız merak ediyorum bir aydır kullanmıyorum ilacı adetime 6 gün var ama adet belirtilerim yokniyeyse gnera kullanıyordum bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba

drosetil diye br ilaç yazdı dün ama almadım daha :olamaz: bu konuda hç bilgim yok. sağlık ocağındaki ebeye de sormuştuk iğneleri yeni evlilere önermiyoruz dedi sen 2-3 yıla çocuk düşünüyorsun olmaz hap en iyisi demişti.

Siz hangi sehirde yasiyorsunuz acaba? Hemsire bile ne guzel bilgilendirmiş sizi burda saglik ocagindaki hemsire bize ilk ay korumaz bile demedi igneden için ve ignenin dezavantajlari hakkinda bilgi vermedi. Sonraki ay gidince de ilk ay korumadigini soylemediniz diyince de eveleyip geveledi.

Siz hangi sehirde yasiyorsunuz acaba? Hemsire bile ne guzel bilgilendirmiş sizi burda saglik ocagindaki hemsire bize ilk ay korumaz bile demedi igneden için ve ignenin dezavantajlari hakkinda bilgi vermedi. Sonraki ay gidince de ilk ay korumadigini soylemediniz diyince de eveleyip geveledi.
Maalesef canım keşke herkes bilgi verse bazıları umursamiyor

merhaba hanımlar bende bu ay itibari ile yasmin kullanmaya başladım
doktorum içerisinde hormon oranı en az ve yan etkisi yok denecek kadar az olduğu için yasmini önerdi
devlet karşılamıyormuş yeni öğrendim bunu.
4 yıllık evliyim 2 bucuk yaşında oğlum var şimdiye kadar hep kondom ile korunduk ama son zamanlarda bana hep alerji kaşıntı yapmaya başladı
eşim de bende zevk almaz olduk.. eşim bunu her ne kadar bana demek istemesede ben hissediyordum zaten
şimdilik bir yan etki vs olmadı bende.. bakalım ne olacak ilerleyen zamanlarda
bu arada adetin 1 günü başlandığı zaman ilk günden koruma sağlıyor 2 ile 5 günü başlarsanız 7. tablete kadar ek koruma gerektiriyormuş
yani öyle söylenilenler gibi 1 ay sonra başladığı felan yok
herkes kafasına göre birşeyler yazıyor 1 yıl kadar kullanıp bırakmak sonra başka bir yönteme geçmek istiyorum. zaten bu haplarla ilgili birsürü hurafe kulakdan dolma bilgiler mevcut

merhaba hanımlar bende bu ay itibari ile yasmin kullanmaya başladım
doktorum içerisinde hormon oranı en az ve yan etkisi yok denecek kadar az olduğu için yasmini önerdi
devlet karşılamıyormuş yeni öğrendim bunu.
4 yıllık evliyim 2 bucuk yaşında oğlum var şimdiye kadar hep kondom ile korunduk ama son zamanlarda bana hep alerji kaşıntı yapmaya başladı
eşim de bende zevk almaz olduk.. eşim bunu her ne kadar bana demek istemesede ben hissediyordum zaten
şimdilik bir yan etki vs olmadı bende.. bakalım ne olacak ilerleyen zamanlarda
bu arada adetin 1 günü başlandığı zaman ilk günden koruma sağlıyor 2 ile 5 günü başlarsanız 7. tablete kadar ek koruma gerektiriyormuş
yani öyle söylenilenler gibi 1 ay sonra başladığı felan yok
herkes kafasına göre birşeyler yazıyor 1 yıl kadar kullanıp bırakmak sonra başka bir yönteme geçmek istiyorum. zaten bu haplarla ilgili birsürü hurafe kulakdan dolma bilgiler mevcut

Yalnız dikkat edin doğum kontrol hapı kullanıp bırakıp sonra tekrar başlayanlarda pıhtı atma ihtimali artıyor. 1 yıl sonra bırakacağım dediniz diye hatırlatayım dedim. Eğer ileride tekrardan başlarsanız diye..

Yalnız dikkat edin doğum kontrol hapı kullanıp bırakıp sonra tekrar başlayanlarda pıhtı atma ihtimali artıyor. 1 yıl sonra bırakacağım dediniz diye hatırlatayım dedim. Eğer ileride tekrardan başlarsanız diye..
biliyorum canm doktorumda aynısını söyledi..
benim bir süre kullanıp bırakmamın sebebi 2. cocugu düşünmemiz allahın izni ile sonra spiral düşünüyorum ama kondoma dönmek istemiyorum artık siz kullandınız mı peki ??

X