doğum kontrol hapı kullanırken hamile kaldım!!

canım acaba ilacı düzensiz mi kullanıyordun? aksattığın oluyorsa böyle durumlar olabiliyor.. eğer hamile kaldıysan yapılabilecek birşey yok. nasibi varsa doğar...

kızlarrr beni aydınlatmanız lazım bi konuda :S antibiyotik ve doğum kontrol hapı birlikte kullanıldığında korumuyor mu :S olamaz olaaaamaaaazzzzz :))) lütfen bilgili arkadaşlarım beni bilgilendirin şoklardayım şu an ... belara kullanıyorum ben de bu ay biraz saatlerini fln atlayarak kullandım ve orta kulak iltihabı olduğum için antibiyotik kullandım uzunca bir süre :26:

:KK52:

yıllardır kullanıyorum 1 kere bile denk gelmedi bebek hayırlısı olsun canım ...Allahın bir hikmeti:KK71: bence 4 yıl oluyor bana bir süpriz olmadı :KK17:

ya ben çift yumurtluyorum yani ayda iki kez sanırım 2. yumurtlamam yasmin içmediğim 7gün içerisinde bir güne denk geldi. ailem dedim çünkü şuanda aile de yeni bir hamile var kuzenim hamile ve sıkıntılı biraz e benim de küçük bir bebeğim daha var yani iki hamile bir de bebek başımızda da bu şehirde bir tek annem var. henüz eşime bile söylemedim daha doğrusu söyleyemedim. kimse bilmiyor, sizden başka. aldırmaya kıyamam gibi geliyor ama bir yandan da hem bebek hem hamilelik çok zor olacak hem de şuanda maddi olarak çok hazır değiliz ikinci bir bebeğe siz olsaydınız ne yapardınız nasıl yapardınız? nolur benle düşüncelerinizi duygularınızı tecrübelerini paylaşın sizlere gerçekten çok ihtiyacım var...

Ben de hazirliksiz yakalanmis hissederdim kendimi ama tabiki de sevinirdim. Ne guzel aratmadan nasip ediyor Rabbimiz.

arkadaşlar bu arada ben mide hapları günde 4 kez, kas gevşeticiler yine günde 4 kez kullanıyorum ilaç sayım çok o zaman bu doğum kontr. hapının etsiki azalırmı acaba* bilgisi olan varmı??

canım acaba ilacı düzensiz mi kullanıyordun? aksattığın oluyorsa böyle durumlar olabiliyor.. eğer hamile kaldıysan yapılabilecek birşey yok. nasibi varsa doğar...

yok canımm sadece birgün saat olarak gec atmıştım heralde o zaman kaldı..
ama benim ilk gebeliğimdeydi ve bebeğimi 14 haftalıken kaybettim..

Ya kızlar ben yasmin kullanıyordum 10 aydır. Ama bu ay regl olmadım internetten araştırdım bazen oluyormuş böyle şeyler ben de test alıp yaptım ve pozitif çıktı. kızlar ben ne yapacağım daha 20 aylık bir bebeğim var ne ben ne eşim ne de ailem bu bebeğe hazır değiliz galiba.. Neolur bana yardım edin bir yol gösterin.CADIARZU

merhaba ben bişey sormak istiyorum ilaç kullanırken hamile kaldığında o ay adet gördünmü

Son düzenleme:
10. ayda hamile kalmış.. bende 12 gündür gynelle kullanıyorum ilk ay korumaz dedi doktor ancak ben güvenmiyorum bu doğ. kont. haplarına napıcam eşimde biliyor hap kullandığımı bu ilaçlara güvenemiyorum çocukta istemiyorum:KK43:( çaresiz

gynellenin prospektüsündede yazıyo zaten ilk zamanlar korumanın düşük olduğu,ek olarak başka bi korunma yöntemi daha uygulanması gerektiği canım.ben doğum kontrol haplarını hiç sevmiyorum.bi zamanlar pko teşhisiyle ezbere diana 35i veren bi doktor yüzünden 1 senede 56 kilodan 65-66 kiloya kadar çıktım.hapı kullanmayıncada adet olmuyodum.neyseki sonradan başka bi doktora gittimde durumum düzeldi.geçenlerdede bi doktora bebek istiyorum diye gittim,gynelle verdi.başka bi doktorda kesinlikle onu kullanma dedi..bebeğim olsa spral taktırırım diye düşünüyorum ama annem sprali varken 3 keremi 4 keremi ne hamile kalmıştı:KK1:bünyeden bünyeye değişiyo galiba etkiler:44:

gynellenin prospektüsündede yazıyo zaten ilk zamanlar korumanın düşük olduğu,ek olarak başka bi korunma yöntemi daha uygulanması gerektiği canım.ben doğum kontrol haplarını hiç sevmiyorum.bi zamanlar pko teşhisiyle ezbere diana 35i veren bi doktor yüzünden 1 senede 56 kilodan 65-66 kiloya kadar çıktım.hapı kullanmayıncada adet olmuyodum.neyseki sonradan başka bi doktora gittimde durumum düzeldi.geçenlerdede bi doktora bebek istiyorum diye gittim,gynelle verdi.başka bi doktorda kesinlikle onu kullanma dedi..bebeğim olsa spral taktırırım diye düşünüyorum ama annem sprali varken 3 keremi 4 keremi ne hamile kalmıştı:KK1:bünyeden bünyeye değişiyo galiba etkiler:44:

evet bende ek korunma düşünüyorum.. işte eşim biraz beni deli ediyor zaten korunuyorsun hapla diye anlatıyorum etsiki az diye ama anlamak istemiyor.. benim çocuk istemediğimi biliyor.. üstüme geliyor..:KK43:((

gynelle neden iyi değil pko oldugu için 5 ay kullandım ve kistlerim yarıya düştü sonra hamile kaldım ama düşük yaptım

kızlar böyle bi durumda hamile olduğunu öğrenene kadar kullandığın haplar bebeğe zarar vermiyor mu ????
noluur yardım :26::KK25:

kızlar böyle bi durumda hamile olduğunu öğrenene kadar kullandığın haplar bebeğe zarar vermiyor mu ????
noluur yardım :26::KK25:

bir arkadaşım kızına hamile olduğunu bilmeden doğum kontrol hapı kullanmış. doktoru ona kız olduğu için bebeğe zararı olmamış eğer bebek erkek olsaydı zararı olurdu demiş. zaten doğum kontrol haplarında hormon yüklüyorsunya herhalde o yüzden erkek bebeklere zararı oluyor.

Arkadaşlar eczacıyım ve doğum kontrol hapına rağmen hamile kalırım diyenlere 1-2 not yazayım
1- Doğum kontrol haplarının güvenilirliği %80-95 arası değişiyor.
2- Doğum kontrol haplarının çoğunda arada hap kullanılmayan dönemde küçük de olsa bazılarında hormon kaçakları olabiliyor. Yasmine'in firmasının çıkardığı yazz diye bir ürün var . ara dönem için de hap içeriyor. Yanlış hatırlamıyorsam . 28 tane.
3- En yaygın rastlanan durum birçok ilaç özellikle antibiyotikler doğum kontrol haplarının etkisini azaltıyor. O ara hop hamile kalınıyor. Bu yüzden ilacın içini iyi okuyup etkiyi azaltan ilaç aldığınız dönemde ek korunma yöntemi uygulanması.
Ama dünyada nasibi olanın önüne geçilmiyor spiralle hamile kalanlar, prezervatife rağmen hamile kalan çok insan var. Allah hayırlısını versin.

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. ben her zaman doğum kontrol hapının %100 koruduğunu biliyordum. ve ilaçların,bilhassa antibiyotiklerin etkisini azalttığını da öğrenmiş oldum. gerçi insanlar ne kadar korunursa korunsun o çocuğun dünyaya geleceği varsa gelir. yeterki Allah ol desin hiç bir şey ve yöntem onun olmasını engelleyemez.

2- Doğum kontrol haplarının çoğunda arada hap kullanılmayan dönemde küçük de olsa bazılarında hormon kaçakları olabiliyor. Yasmine'in firmasının çıkardığı yazz diye bir ürün var . ara dönem için de hap içeriyor. Yanlış hatırlamıyorsam . 28 ta

merhaba canım bende yazz yeni kullanamay basladım hormon kacagı ne demek biraz anlatırmısın

2- Doğum kontrol haplarının çoğunda arada hap kullanılmayan dönemde küçük de olsa bazılarında hormon kaçakları olabiliyor. Yasmine'in firmasının çıkardığı yazz diye bir ürün var . ara dönem için de hap içeriyor. Yanlış hatırlamıyorsam . 28 ta

merhaba canım bende yazz yeni kullanamay basladım hormon kacagı ne demek biraz anlatırmısın

bENDE mÜMESSİLİN YAPTIĞI AÇIKLAMAYI AYNEN AKTARAYIM. dOĞUM KONTROL HAPLARINI 21 GÜN KULLANIYORUZ . HORMONLARI BASKILIYORLAR. sONRA 7 GÜN BIRAKIP TEKRAR BAŞLIYORUZ. iŞTE BU 7 GÜNLÜK DÖNEMDE UFAKTA OLSA VÜCUT BASKILANMAKTAN KURTULDUĞU İÇİN HORMON ÜRETİMİ ARTIP BAZEN GEBELİĞE SEBEP VEREBİLİYORMUŞ. AMA O 7 GÜNDE YUMURTLAMAN OLACAKTA İLİŞKİYE GİRECEKSİN DE TUTACAK. 28 gÜNLÜK tABLETLERDE bU ARA DÖNEM İÇİN 7 TANE HAP BULUNUYORMUŞ. o YÜZDEN DAHA GÜVENLİ.

X