Aile Planlaması Doğum kontrol hapı (yasmin) kaç gün sonra etki eder?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Airbender33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
54
-4
Kızlar adetim dün bitti. Normalde doğum kontrol hapını adetimin ilk günü almalıydım ama param yoktu ve ilacı ancak bugün alabildim. Bugün başladım ve her gün aynı saatte alıcam. Etkisi ne zaman etki etmeye başlar. 1 hafta sonra mı?

Kızlar adetim dün bitti. Normalde doğum kontrol hapını adetimin ilk günü almalıydım ama param yoktu ve ilacı ancak bugün alabildim. Bugün başladım ve her gün aynı saatte alıcam. Etkisi ne zaman etki etmeye başlar. 1 hafta sonra mı?
Bunu bir ay kadar önce bizzat kadın doğum profesörüne sordum ve içtiğin gibi etkisi başlar dedi ancak ben olsam minimum bir hafta kondom kullanır riske atmazdım.

İçeriği okumadan başlığa cevap verdim tam korunma için çok dikkatli kullanmalı tüm kurallarına uymalisiniz, siz başlamanız gereken zamanda başlamışsiniz bence bir sonraki adete kadar hapa guvenmeden başka bir yöntemle de korunun.

Tam koruma için minimum 1 kutu bitmeli. Bir de siz almanız gereken zamanda almaya başlamamışsınız. 1 kutu döngüsü tamamen bitmeli

Ben adetim biter bitmez başlıyorum yıllardır yanlış mı kullanıyorum acaba çok şaşırdım.

Ücretsiz spiral taktir kafan rahat eder. (Vücudun kabul ederse )

X