Doğum kontrol ilacı

Merhaba Aytun Hanım!

24 Temmuz'da düğünüm var. Yarın kadın doğuma gitmek istiyordum; ama her zaman gittiğim hastaneden 1 Temmuz'a randevu alabildim. Başka bir yere de gitmek istemiyorum. 1-2 Temmuz gibi adet olacağımdan acele ettim. Doğum kontrol hapını kullanmaya ne zaman başlamalıyım? Yaklaşık 1 aydır Roaccutane kullanıyorum ve hamile kalmayacağıma dair bir kağıt imzaladım. Hamile kalmam durumunda bebek sakat oluyormuş. Bu beni iyice strese soktu. Sanırım bu tedavi 6 ay sürecek. Aslında ben düğün gecesi korunsam yeter. Diğer zamanlarda doğum kontrol hapı kullanmayı düşünmüyorum pek. Bir de benim adetim düğüne ya da balayına denk gelecek. Ben geciktirici kullanmayı düşünüyordum. Doğum kontrol hapıyla birlikte geciktirici kullanabilir miyim? Bu arada benim göğsümde iyi huylu bir kitle var. Ayrıca astım tedavisi de görüyorum.

merhaba benim önerim doğum kontrol hapı kullanmandan yanadır. adetinin 3. günü başlayabilirsin. muayeneye gideceğin için diğer ayrıntılarını doktorunla konuşmalısın. balayı sistiti cinsel ilişkiden sonra yaşanabilen idrar yolu enfeksiyonudur. bunun için hauza girip girmrmrnle ilgili bir durum değil. bol su içmnei ve her ilişkiden sonra mutlaka idrarını yapmanı tavsiye edebilirim. mutluluklar.

Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için. Doğum kontrol hapı kullanırken geciktirici kullanmamda bir sakınca olur mu?

doktor hanım ilginiz için teşekkürler bende yaklaşık 8 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum 6 yaşında kızım var kızıma evlendikten 1 ay sonra hamile kaldım bekarlığımdan bu yana kist var bende şimdi 2 bebeği istiyorum hapı bıraktım adetimden 10 gün sonra tekrar adet oldum acaba ne kadar sonra hamile kalabilirim herkes en az 3 ay sonra diyor ama uzman görüşü almak istedim teşekkür ederim

doktor hanım ilginiz için teşekkürler bende yaklaşık 8 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum 6 yaşında kızım var kızıma evlendikten 1 ay sonra hamile kaldım bekarlığımdan bu yana kist var bende şimdi 2 bebeği istiyorum hapı bıraktım adetimden 10 gün sonra tekrar adet oldum acaba ne kadar sonra hamile kalabilirim herkes en az 3 ay sonra diyor ama uzman görüşü almak istedim teşekkür ederim

selam haplar kullanımı bıralıkdığı aydan itibaren etkinlik göstermezler yani beklemnize gerek yok. bol şans

çok teşekkür ederim gerilmeye başlamıştım beni bu mesajla çok mutlu ettiniz rabbim sizide mutlu etsin:)

buna gerek yok ki eğer o ay adet görmek istemiyorsanız 7 gün boşluk bırakmadan yeni kutuya hemen başlayabilirsiniz.

Peki bunun bir sakıncası yok mu? 2. kutudan sonra mı 7 gün ara vermeye başlıyayım? 7 gün aranın anlamı ne? Benim göğsümde iyi huylu küçük bir kitle var zararı olur mu? Bir de yarın adetimin 3. günü, yarın başlıyayım değil mi hapa?

Ben yarın, yani adetimin 3. günü Yasmin kullanmaya başlıyacağım. 23'ünde kutu bitiyor. Benim 24'ünde düğünüm var ve 29'una kadar balayında olacağız. Strese girdim valla! O sıra adet mi olacağım ben şimdi? :KK43:(( Bu ay birkaç gün geciktirmek için birkaç gün PrimolutN kullandım. Bilsem biraz daha kullanıp geciktirirdim. :KK43:((

Doktor hn. merhabalar,

Ben yaklaşık 13 seneden beri Diane 35 kullanıyorum. Adetlerim çok düzensizdi. 1 ayı regl olarak geçirebiliyordum. Doktora ilk gittiğimde erkek hormonu fazla çıktı. Muayene edemediği için evlenene kadar bu ilacı kullanacaksın. Evlendikten sonra muayene olacaksın dedi. Aralarda bıraktığım zaman düzensizlik devam ediyodu. Çok fazla tüylenme oluyordu vücudumda. Bende mecbur tekrar devam ediyordum. Ama hep içimi kemiren bişey var. Bunca sene bu ilacı kullanıpta ya çocuğum olmassa. Böyle bişey olabilirmi? Bu konuda bana bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler...

Ben yarın, yani adetimin 3. günü Yasmin kullanmaya başlıyacağım. 23'ünde kutu bitiyor. Benim 24'ünde düğünüm var ve 29'una kadar balayında olacağız. Strese girdim valla! O sıra adet mi olacağım ben şimdi? :KK43:(( Bu ay birkaç gün geciktirmek için birkaç gün PrimolutN kullandım. Bilsem biraz daha kullanıp geciktirirdim. :KK43:((

selam tekrardan daha önce de söylediğim gibi adet görmek istemiyor iseniz ilacınıza ara vermeden devam edin herhangi bir sakıncası olmaz. kısa süreli ne zaman adet görmek istiyorsanız da ilacı bırakırsınız, ille ikinci kutuyu bitirmek durumunda değilsiniz. eğer ikinci kutuyu bitirmez iseniz bıraktığınız tarihen itibaren 7 gün boşluk yapıp yeni bir kutu ilaçla tekrar doğumkontrolüne devam edebilirsiniz.

Doktor hn. merhabalar,

Ben yaklaşık 13 seneden beri Diane 35 kullanıyorum. Adetlerim çok düzensizdi. 1 ayı regl olarak geçirebiliyordum. Doktora ilk gittiğimde erkek hormonu fazla çıktı. Muayene edemediği için evlenene kadar bu ilacı kullanacaksın. Evlendikten sonra muayene olacaksın dedi. Aralarda bıraktığım zaman düzensizlik devam ediyodu. Çok fazla tüylenme oluyordu vücudumda. Bende mecbur tekrar devam ediyordum. Ama hep içimi kemiren bişey var. Bunca sene bu ilacı kullanıpta ya çocuğum olmassa. Böyle bişey olabilirmi? Bu konuda bana bilgi verirseniz çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler...

selam bu ilacı kullanmaktan dolayı çocuk sahibi olmakta sıkıntınız olmaz. ancak mevcut düzensizliğinizden dolayı bu ilacı kullandığınızı hatırlarsanız zaten siizin bu sıkıntınızdan dolayı ileride çocuk isteminde sıkıntı yaşayabilirsiniz. bu nedenle evlendiğinizde doktorunuza artık hedeflerinizin değiştiğini, düzenli adet görmek değil çocuk istediğinizi belirteceksiniz k, o da tedavi pogramınızı değiştirsin.

Tamam, şimdi anladım. 2. kutuya ara vermeden devam edip istediğim zaman bırakıp 7 gün ara verip sonra 2. kutuyu bitirmeden atıp 3. kutuya başlıyacağım. Teşekkürler bilgilendirme için! :KK66:

selam bu ilacı kullanmaktan dolayı çocuk sahibi olmakta sıkıntınız olmaz. ancak mevcut düzensizliğinizden dolayı bu ilacı kullandığınızı hatırlarsanız zaten siizin bu sıkıntınızdan dolayı ileride çocuk isteminde sıkıntı yaşayabilirsiniz. bu nedenle evlendiğinizde doktorunuza artık hedeflerinizin değiştiğini, düzenli adet görmek değil çocuk istediğinizi belirteceksiniz k, o da tedavi pogramınızı değiştirsin.

Çokkk teşekkür ederim. İçime su serptiniz. Sağolun.

Gynelle doğum kontrol ilacında 3. ayımı bitirdim ve artık ilacı bırakmaya karar verdim.
Bu zamana kadar kilo vs almadım ama özellikle bu ay kilo artışım olduğunu farkettim.
Bunun ilaçtan kaynaklacabileceğini düşünüyorum.
Acaba böyle bir şey olabilir mi?
Yani ilk aylar sorun olmamıştı ama bu ay oldu.
Anlayamadım doğrusu..

Gynelle doğum kontrol ilacında 3. ayımı bitirdim ve artık ilacı bırakmaya karar verdim.
Bu zamana kadar kilo vs almadım ama özellikle bu ay kilo artışım olduğunu farkettim.
Bunun ilaçtan kaynaklacabileceğini düşünüyorum.
Acaba böyle bir şey olabilir mi?
Yani ilk aylar sorun olmamıştı ama bu ay oldu.
Anlayamadım doğrusu..

selam ilaç normalde kilo artışı ya da ödem gibi sorunları ilk kullanıldığı aylarda yapabilir sonra vucut duruma adapte olur. bu nedenle ilacı bırakmak istiyor iseniz doktorunuzla tekrar değerlendirme yapıp yeni bir korunma yöntemi üzerinde karar verin. sevgiler.

Balayından döndüğümden beri ölüyorum acıdan. İltihap kaptım, genital bölgem hep yara oldu, iltihap oldu. Sistit oldum. Kadın doğuma gittim yaradan doğru düzgün bakamadı bile. Tam 1 haftadır çekiyorum, böyle yanma görmedim ben. Bugün biraz iyiyim. Asıl yanma yaralardan kaynaklanıyor sanırım. Şu anda Anamur'dayım. Koya'da doktora gideceğim. 15'ine kadar beklesem geç mi kalırım acaba? Yaralar iyleşmedi zaten daha. Kadın doğuma gittiğimde mantar ilacı, fitil ve antibiyotik verdi. Ürologlar izinde olduğu için gidemedim. Ürolog bir yakınımızı aradık. Pyloseptil almamı söyledi. Eczacı da ciflosin vermiş. Bunlar rahatlattı herhalde. Fitile de yeniden başladım. Ayrıca yaraları güne bir kere Sebamed'le yıkayıp Baticon sürüyorum. Sonra da Travozol sürüyorum dış bölgeye. Bunlar iyi geldi gibi. Gece de ayağıma sıcak su torbası koyuyorum. Valla tuvalete çıkmaktan korkar hale geldim, çok su içmem gerekirken aksine korkumdan su içemiyorum. Şu an Konya'ya gitmem zor olacak. En azından 15'ine kadar beklesem çok mu geç kalırım?

Çok acil bir sorum olacak. Ben 2 gün önce doğum kontrol hapını bırakmıştım, 7 gün ara için. Bugün unutup hap içtim. Kanamam da yarın başlar herhalde. Ne yapmam gerekiyor? Kutuda 20 tane kaldı.

mehaba benimde bi sorum olucak ben 1 aydır yasmin'i kullanıorum.ilk 15 gün kasıklarımda ara ara ağrı yaptı.ancak kullandıkça bu ağrılar hafiflemeye ve geçmeye başladı.başlangıçta bu ağrıların olması normal bi durum mudur? 2. kutuya devam etmem de bi mahsur var mıdır?

merhaba doktor hanım ben pco hastasıyım 5 yıla yakın süredir yasmin kullanıyorum daha önce hem adetimin süresi hem de miktarı normaldı ama şimdi 3gün kanamam oluyo ve çok az miktarda oluyor.adet dışındaki günlerde de az da olsa akıntı olurdu şimdi o da yok acaba uzun süre kullanmak kurulugamı neden oldu? bu durum bi sorununmu habercisi?

lütfen ama lütfen yardımcı olun.ekimde evlenicem pco hastasıyım hapsız adet alamıyorum nişanlımla konuştum o kesinlikle hap kullanmamı istemiyo. hap içmediğim zaman hem adetim geçikiyo hem sivilce problemi oluyo.o henüz hastalığımı bilmiyo kendimi çok kötü hissediyorum napıcam hiiiiç bilmiyorum lütfen akıl verin bana.

X