Doğum Sigortası yaptırdınız mı?

gkulata

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
333
524
32
Benim şirketin yaptığı özel sağlık sigortam vardı ama hamilelikte karşılamıyormuş.

Doğum paketi diye bir şey duydum. Hamilelik içeren sigorta mı yaptırmalıyım yoksa bu paketlerden mi alayım? Fiyatları nasıldır acaba?

Bir de bir hastaneden paket alsam sonra doktoru beğenmezsem ne olacak?

biraz yardım edin bana kafam çok karışık.

Benim şirketin yaptığı özel sağlık sigortam vardı ama hamilelikte karşılamıyormuş.

Doğum paketi diye bir şey duydum. Hamilelik içeren sigorta mı yaptırmalıyım yoksa bu paketlerden mi alayım? Fiyatları nasıldır acaba?

Merhaba, benim doğduğumdan beri özel sağlık sigortam var. (Allianz) Evlendiğim zamandan beri doğum sigortası istiyor musun diye soruyolardı. En son karar verdiğimde sordum nasıl oluyor diye. Yaptırdığınız günden tam 6 ay sonra sigorta başlıyormuş. (6 ay boyunca korunmanız gerek. Oldu ki 3. Ayda hamile kaldınız. Sigorta yanıyor.) Sadece doğum ücretini ve kaldığınız odayı karşılıyormuş. Normal doğum, sezeryan vs hepsinde geçerli. Doktor muayeneleri, yaptırdığınız testler hiçbiri sigortada geçerli değil. Fiyatlara gelecek olursak 2 sene öncenin fiyatlarını aşağı yukarı sallayarak söylüyorum. Benim sigortam acıbademde geçiyordu. O dönemde doğum ücreti 60.000 tl atıyorum. Benim sigortam zaten orada geçtiği için 30.000 tl ye düşüyordu. Doğum sigortası da 27.000 mi 25.000 mi neydi. Bana çok mantıklı gelmedi açıkçası. Biraz da acelem vardı benim. 6 ay bekleyemezdim. Sigortacım da ben olsam yaptırmazdım dedi. Tabi şuan her şeyin fiyatı çok hızlı ve sürekli artıyor. Belki o dönem hamile kalsam ve yaptırsaydım sigortamı, doğum ücreti artmıştır vs hiç sormadım sonra bir daha. Belki mantıklı olabilirdi. Sağlıkla gelsin 🧡

Merhaba kendi sigortanızın geçerli olması için ekstra paket almanız lazımdı orda da ekstra ödüyorsunuz. Allianz için bu 1 sene 1 sene sonra hamile kalırsanız karşılıyor. Sigortanız haricinde ekstra 10 muayene + doğum+oda ve bebeğin ilk muayenesi. Geçen sene 20k demişlerdi doğum teminatı + özel sağlık sigortası olarak bana. Ben o zaman gebelik planladığım için yaptırmamıştım. Sadece özel sağlık sigortası yaptırdım. Şimdi hamileliğimde sompodan yaptırdım. Medicana ile anlaşması varmış 42 bine 9 muayene tahlillerde %30 indirim + doğum + bebeğin ilk muayenesi ve oda var için de. Acile gittiğinizde de 15k limitiniz var 15e kadar ücretsiz sonrasında ücretini ödüyorsunuz. Doğum parasını sorduğumda 35 dediler bana medicanadan mayısa kadarda 2 kere zam gelir dediler muayene ücreti 2200 lira idi 3 ay öncesinde zaten öyle düşününce 42 çok mantıklı geldi yaptırdım en azından fiyatı sabitledim. Hastaneden paket alacaksanız öncesinde doktora 1-2 kere gidin bakın bir beğenmezseniz almazsınız kimi hastane iptal edebiliyor ya da haftaya görede fiyat belirleyen hastaneler var onlara da bakabilirsiniz.

Anadolu Sigortadan doğumu kapsayan sigorta yaptırmıştım. Bekleme durumu yoktu. Hemen hamile kalabiliyorsun ve karşılıyor her şeyi. Benim hem doğumumu hem de doğum esnasında alınan miyomları ve kisti de karşıladı.
Paketler çok daha pahalıya geliyor.

Kesinlikle bende de anadoludan yaptırdım 14 bine üstüne sadece 1 regl görmen gerekiyor. Normal tahliller ve 10 muayene hakkın var. Onun dışındaki tarama testlerini karşılamıyor ama onlar da uygun zaten. Şahsen bana çok mantıklı geldi çünkü burada afyon da şu an normal doğum 20 bin. Tek sorun 3 ay içinde gebe kalmak gerekiyor. Ama şöyle bir durum var hemen hamile kalamasam bile hem muayene ve tahliller için hem de sonraki yıl doğum ücreti 2 ye katlanacağı için karlı olmuş oluyorum. Bilginiz olsun erken doğumu karşılamıyor yani 37 haftayı geçmesi lazım.

Kesinlikle bende de anadoludan yaptırdım 14 bine üstüne sadece 1 regl görmen gerekiyor. Normal tahliller ve 10 muayene hakkın var. Onun dışındaki tarama testlerini karşılamıyor ama onlar da uygun zaten. Şahsen bana çok mantıklı geldi çünkü burada afyon da şu an normal doğum 20 bin. Tek sorun 3 ay içinde gebe kalmak gerekiyor. Ama şöyle bir durum var hemen hamile kalamasam bile hem muayene ve tahliller için hem de sonraki yıl doğum ücreti 2 ye katlanacağı için karlı olmuş oluyorum. Bilginiz olsun erken doğumu karşılamıyor yani 37 haftayı geçmesi lazım.
Merhaba memnunmusunuz benimde regle 3-4 gün var düşünüyorum yaptırmayı şuan teklif aldım 12 bin 3-4 gün sonra regl olsam mesela hemen hamile.kaldim.diyelim karşılıyormu bu durumu. Birde erken doğum neden karsilamiyor onu anlamadım kusura bakmayın çok soru sordum

Merhaba memnunmusunuz benimde regle 3-4 gün var düşünüyorum yaptırmayı şuan teklif aldım 12 bin 3-4 gün sonra regl olsam mesela hemen hamile.kaldim.diyelim karşılıyormu bu durumu. Birde erken doğum neden karsilamiyor onu anlamadım kusura bakmayın çok soru
Gebe olmadığınızdan emin olduğunuz bir süreçte reglinize 3 4 gün kala yaptırabilirsiniz. Erken doğumu karşılamıyor çünkü riskli ve masraflı. Ayrıca sigorta risk satmak ve almakla ilgili. Memnun muyum bilmiyorum daha kullanmak nasip olmadı. Ben de hemen gebe kalacağımı düşünüyordum ama bu 2.ayım henüz bir şey yok 😃

X