Doğum Teminatlı Sigorta Yapmalı Mı?

Paphia

Guru
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2012
640
711
Merhaba :KK16:
Bu konu ile ilgili tecrübelerinize ihtiyacım var.
Eşimle Yavaş yavaş gebelik planladığımız bir döneme girdik. Ben öncesinde tamamlayıcı sağlık sigortasıyla birlikte hem muayene hem doğum içeren bir paket almak mantıklı olur mu diye araştırıyorum. Açıkcası pek de bir şey bulamadım 1-2 firmaya danıştım fiyat almak adına.
  1. Şimdi belirsiz bir sürede oluşacak gebelik için paket almak mantıklı mı? Sizler Hangi firmadan aldınız?
  2. Hastane doğum paketleri daha mı mantıklı?
  3. İstanbul Anadolu yakasında iyi denilebilecek hastaneleri sanki pek kapsamıyor bu sigortalar. Hangi hastaneyi tercih ettiniz doğum paketi ve sigorta terciğinizi söyleyebilir misiniz?
Biliyorum çok şey sordum ☺️
Ama öncesinde yapabileceğim bir şey varsa bilmek istedim .
Fikirlerinizi merak ediyorum.

Selamlar ben broker firma aracılığı ile Anadolu Sigorta TSS + doğum paketi yaptırdım. 1 ay bekleme süresi var yani son adet tarihiniz sözleşmeden sonrası olmalı. 1 ay gibi bekleme olduğu için hep yapmayalım diyorduk. Sonra 3-4 aydır olmayınca yapalım dedik. Çok mantıklı oluyor. A network benim 10 adet muayyenne testler +doğum var. Yani sigortaya ödediğimiz para muayeneden bile az o yüzden mantıklı açıkçası düşünüyorsanız. Diğerlerine de baktık ama hep süre uzundu. Gebelikten sonra yapılan sigortalarda çok pahalıydı. Olurda hamile kalırsam iptal edip kullanmadığım günlerin parasını da alabildiğim söylendi. Gebelik planlıyorsanız yaptırın bence hemen zaten hemen hamile kalınmıyormuş :)

Hamile kalmadan önce bilseydim kesinlikle yaptırırdım. Hamilelikten sonra öğrenince araştırdım. 70-80 bin istiyorlar. Doğum ve masraflar yarı bile etmiyor şimdi.

X