Doğum sonrası emzirirken kilo verme sağlıklı yaşam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tuba karaaslan

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2021
6
2
34
Merhabalar 31 yasindayim yakin zamanda doğum yaptim hic almadigim kadar kilo aldim emzirirken ve hangi diyetisyene gittiysem 6 aydan once diyet yaptirmadi daha sonra biri araciligiyla herbalife kullanmaya basladim maratonlara katildim iki bucuk ayda 15 kilo verdim gecen gun antikor testim cok yuksek cikti cok dincim saglikliyim herkese tavsiye ediyorum bu konuda konusmak isterseniz yardimci olabilirim🤗

Doğum sonrası 20 kg fazlam vardı. Sadece unlu mamülleri ve şekeri azaltıp sağlıklı beslenerek +emzirmeye devam ederek 5 ayda tüm fazlalığımı verdim.
Bence bunun için içeriğinin tam olarak Ne olduğunu bilmediğiniz şeylerle beslenmemize gerek yok.

Ayrıca ufacık bebeğe nasıl bir etki edeceğini bilmeden, kimseye bu konu hakkında yanlış bilgi vermemenizi öneririm.

Emzirirken zaten vücut çok fazla enerji harcıyor. Normal şekilde beslenerek insanlar kilolarını zaten verebilirler.

Ben yeterince arastirdim zaten konuyu doktor bile sknti gormedikten sonra asil siz bilemediginiz seyler hakkinda yorum yapmayin ben fayda gordum onu anlatttim herkes arastirmakta ozgur

Ben yeterince arastirdim zaten konuyu doktor bile sknti gormedikten sonra asil siz bilemediginiz seyler hakkinda yorum yapmayin ben fayda gordum onu anlatttim herkes arastirmakta ozgur
Evet bende araştırdım ve o herbalifeların içerisinde yüksek oranda kafein bulunuyor. Bunu googlea yazarakta çok rahat öğrenebilirsiniz. Hangi emziren anneye kafein öneriliyor acaba ? Kimse kimseyi kandırmasın. Hiç bir doktor bunu tavsiye etmez eğer ki ediyorsa doktorluğundan şüphe etmek lazım. İnsanları da lütfen yanlış yönlendirmeyin.

icinde olanlar ztn paketinde yaziyo gizli sakli birsey yok bakar arastirirsiniz intde bilgi krliligi her turlu insan ve yorum var yonlendirme olarak degil yine bu platformda kullananlara okudum ve emzirirkenki caresizligimi sonrasinda basarimi paylasmak istedim

Hanımefendi ben gayet bildiğim bir konu hakkında yorum yaptım. Sağlıklı beslenerek kilo verilebilecekken, içeriğinin ne olduğuna tam olarak emin olmadığınız ürünleri, özellikle emziren annelere hiç önermemeniz gerekiyor.
Çünkü dünyayla yeni tanışan bir çoçuğa neyin alerji yapıp yapmayacağını tam olarak bilemezsiniz. Size bunu tavsiye edecek bir doktorun olacağını düşünmüyorum kusura bakmayın.

icinde olanlar ztn paketinde yaziyo gizli sakli birsey yok bakar arastirirsiniz intde bilgi krliligi her turlu insan ve yorum var yonlendirme olarak degil yine bu platformda kullananlara okudum ve emzirirkenki caresizligimi sonrasinda basarimi paylasmak istedim
Bebeğiniz yüksek oranda kafein aldı. İleride bunun etkisini inşallah görmezsiniz. Bunu başarı olarak isimlendirmenizde ayrı bi ironi. Sizinki de şu an bilgi kirliliği. Doğum sonrası kilo vermek isteyen bir çok anne var ve sizin bu yazdıklarınızı okuyup inanıp sağlığına zarar verecekler

Emzirirken hic bisey icmeyin yemeyin o halde hali hazirda paketli satilan hersey zararli veya ilaclarda ayni sekilde Allah akil vermis herkes arastirip neye inanacagini bulabilir benim icim rahat iyi gunler

Merhabalar 31 yasindayim yakin zamanda doğum yaptim hic almadigim kadar kilo aldim emzirirken ve hangi diyetisyene gittiysem 6 aydan once diyet yaptirmadi daha sonra biri araciligiyla herbalife kullanmaya basladim maratonlara katildim iki bucuk ayda 15 kilo verdim gecen gun antikor testim cok yuksek cikti cok dincim saglikliyim herkese tavsiye ediyorum bu konuda konusmak isterseniz yardimci olabilirim🤗
Nasıl heyecanla açtım mesajı. Zira benimde vermem gereken 15 kilom var. Ama böyle ürünlerle olmaz kiii. Hemde yasak reklam yapmak:110:
Mune Mune

2,5 ayda 15 kilo vermek sağlıksızdır, uzmanlar 1 ayda ortalama 2 ila 4 kg arasında kilo verilmesi gerektiğini söylerler.

Hiçbir bitki ya da bitkisel takviye tamamen zararsızdır diyemeyiz, çay da bir bitkidir ama fazla tüketim kansızlık yapar, kekik doğada yetişen bir bitkidir lakin suyu veya çayını kalp hastaları, tansiyon problemi olanlar tüketmemelidir.

Sağlık Bakanlığından onay almamış yalnızca Tarım Bakanlığı izniyle satışa sunulmuş ürünler için kimse kimseye güvence vermemeli, tavsiye de etmemelidir.

Bitkisel dediğimiz takviyeler bazı insanlarda yan etki göstermektedir, bu yan etkilerden bazıları: bulantı, kusma, mide yanması, ishal, ağız kuruluğu, böbrek taşı oluşumu, kalp ritminde bozukluk, titreme, terleme, kızarma ve yüksek tansiyondur.

Ayrıca bu tip takviyeler kullanıldığı sürece etkili olabilir ama bırakılması halinde kişi eski kilosunun da üzerinde kilo alır.

Sağlıklı olan dengeli ve sağlıklı beslenerek, bol su tüketerek ve spor yaparak kilo vermektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X