Doğum sonrası karın için korse nasıl olmalı ?

merhaba arkadaslar normal doğumdan sonra korse kullanmanızda bir sakınca yok ben 2 yıl iç giyim firmasında çalıştım içgiyim üzerine eğitim aldım sezeryanda dkişleriniz geçmeden takmamak lağzım aldığınız korseler tam beden olmalı eğer sıkarsa kan dolaşımını yvaşlatır verahatsız eder.6 ay aynı korseyi kullandıktan snra bir beden ufak alınmalı ayrıca aldığınız koseler çok sıkı olmasın bagzılarında tel felan oluyo ya ole olmasın benden sölemesi yardımcı olduysam ne mutlu bana ve korseyı doğumdan sonra almanız daha iyi şuan bedenınz belli deil çünkü.....:teytey::hooray:a.s.

Normal doğumdan sonra korseye sakınca yok ancak sezeryandan sonra en erken 6 AY sonra korse takabilirsin demişti doktorum, sebep de ameliyat sırasında kaslarımızın oradaki bağ dokularının falan kesilmesiymiş. Sezaryenden sonra korse takmak karın kaslarını güçsüzleştirirmiş. Ethica'da Ali Paşa Bey'di doktorum, karadenizli bir beydir ve onunönerisi korseden ziyade eskiden laz ninelerin taktığı gibi bele paşmina, şal vs. cinsi bir kuşak bağlayıp fazla sıkmamak yönünde olmuştu. Bu arada mekik çekmek için de yine 6 ay bekle demişti. Ben ne mi yaptım? Gebekte 17 kg aldım. Şimdi -2kg dayım. Elif 11,5 aylık. Ayva bir göbiş var, rejim hareket falan yapamadım. Elif'in peşinde eridim gittim akannehir

benimde doktorum sezeryan sonrası önermedi. kasların kendi kendine toparlanma zamanı olsun demişti bana

bende kullandım sezaeryan dogumdan sonra kilom kalmıştı ama göbek dümdüz oldu arkadaşlarım çok şaşırıyo üstelik şuan 75 kiloyum çok şükür allaha inşallah 2.hamileliğimden sonrada böle olur

peki bedenini kaç alıyorsunuz.benim doğumdan önceki bedenim M idi. o bedene ulaşmak için M mi almalıyım yoksa içine sığamayacağımı düşünüp L mi almalıyım. yani hamilelikten önceki beden ölçümüze göre mi almalıyız.

X