Doğum sonrası kilo verme

75le hamıle kaldım 89la doguma gırdım
21 gun oldu ve ben 79 kıloya dustum 4 kılom kaldı kaydirigubbakcemile2 ınsallah en kısa zamanda verıcem kaydirigubbakcemile2

bıde 69 kılo olduk sanırım 70le doguma gıderız 54 ıle baslamıstık bakalım ne kadarını verıcez cok merak edıyorum

85 kilo ile hamile kaldım 102 kilo ile doğuma girdim çıktıgımda 97 kiloydum dogum yapalı 15 gün oldu bugün tartıldım 87 kiloya inmişim iyi gidiyo kilo vermem bakalım ne olucak diyet falanda yapmıyorum.

60 la hamile kaldım doguma girdim cıktım 85 tım sezeryanla dogum yptım kızım 15 aylık ve su an 57 kilo oldum

ben 62 kiloyla hamie kaldım 72 kiloydum doğumdan sonra yani 10 kilo aldım ve çok sevindim bu duruma ama 8 ay oldu ben hala aynı kilodayım çok mutsuzum emzirdim hala emziriyorum o yüzden diyet yapmak istemiyorum ne yapmalıyımmafoldumben

bu arada anneler lütfen kızlarınıza ben 3 çocuk doğurdum her doğumdan sonrada 36 beden eteğimi giydim öyle çıktım hastaneden gibi hikayelerinizi kendinize saklayın çok sinir bozuyo (canım annem seni çok seviyorum ama lütfen yani...)!!!

55 kilo ile hamile kaldım 72 kilo ile hamileliğimi tamamladımtam 17 kilo aldım doğum dan hemen sonra 64 kiloya indim yaklaşık 7 ay gibi bi sürede de hiç diyetsiz 60 kiloya indim şu arada 58-60 arası gidip geliyorum yani 5 kilom kaldı öylece bir türlü vermiyorum ama diyette yapmıyorum :)

Bende 62 kiloyla hamile kaldım. 74 kiloyla doğum yaptım. Kızım şu anda üç buçuk aylık ve ben 69 kiloyum. Bu da benim sinirlerimi çok bozuyor. bol bol su içmeye çalışıyorum. Fakat emzirdiğim içinde yemem gerekiyor. Göbek ve basen kısmı çok fena. Ne yapacağımı bilemiyorum. Ne olacak bizim bu halimiz. :KK50:

Son düzenleme:
Doğum Sonrası Forma Kavuşmak İçin Kısa Öneriler;

Yediğiniz karbonhidrat grubundaki besinleri sayın. Günde 8 porsiyonu geçmeyin.
Dengeli beslenin.Her besin grubundan yemeye çalışın. Kalsiyumlu besinler, karbonhidrat, protein, sebze ve meyve grubu.
Besinleri seçerken çok dikkatli olun. Tatlıyı ve hamurişlerini ve her türlü abur cuburu diyetinize sokmayın. Tatlı ihtiyacınızı kuru ve taze meyvelerle giderin.
Karın kaslarınızın eski formuna dönmesi için egzersiz şarttır. Egzersiz yapmazsanız zamanla daha iyiye gitmediğini göreceksiniz. Eğer sezaryenle doğum yapmışsanız biraz daha fazla egzersize ihtiyaç duyabilirsiniz. Karın egzersizlerini her gün ihmal etmeden yapın.
Bebeğinizi pusetine koyup uzun yürüyüşler yapın. Bu hem ona hem de size çok iyi gelecektir.
Akşam yemeklerini daha hafif yapın. Eğer sabah ve öğlen çok fazla yediğinizi düşünüyorsanız akşam yoğurt ekmek veya müsli yiyebilirsiniz.
Ara öğünleri atlamayın. Bu öğünlerde meyve veya yoğurt yiyebilirsiniz. Yanında 2-3 bisküvi ya da kuru incir ceviz ilavesi sizi tatmin edecektir.
Emziriyorsanız asla kendinizi aç bırakmayın. Yalnızca besinleri seçerken sağlıklı olup olmadıklarına dikkat edin.
Hamilelikle alınan kilolardan ziyade diyet takıntısı şişmanlamaya sebep olur. Bu sebeple katı diyetleri yapmaktan sakının. Bu şekilde kilo verseniz bile fazlasıyla geri alırsınız. Diyet yapmakta kararlıysanız sağlıklı bir diyet önerebiliriz.

ben çok zorlanıyorum 2 sene oldu hala zorlanıyorum kilo vermekte 22 kilo almıştım hala 5 kilosu duruyo aslında emzirirken çok aldım aldım verdim şimdi kiloskop diye bir siteye denk geldim orada doğum sonrası diyet emzirirken diyet falan gibi konular var diyetisyenlerin videosunu izliyorum şimdilik faydalı oldu çünkü diyetisyene gidecek paramda vaktimde kısıtlı inşallah sizede faydası olur :KK43:

Arkadaşlar azim şart ama sütümüz kesilmeden aman dikkat !

Yeni annelerin en büyük derdidir hamilelik sırasında aldığı kilolar. Hepimiz çocuk sahibi kadınlardan
en az bir kere duymuşuzdur ‘Sende doğur bir tane göreceksin kiloları’ cümlesini. Oysa hamilelik sırasında gelen kilolardan kurtulmak o kadar da zor değildir. Aman dikkat! Kilo vereceğim diye sütünüzün kesilmesine sebep olmayın yeter. Eğer henüz hamilelik döneminin başındaysanız ve bu yazıyı okuyorsanız şanslısınız erkenden uyarıyorum sizi. Öncelikle hamilelik döneminde ‘2 Canlı’ moduna girip yediklerinizin kalorisini abartmayacaksınız. Genelde en büyük yanlış burada başlar. Siz bebeğinize faydalı olacak derken yerken aslında gereksiz tatlı, hamurişi gibi gıdalara yönelirsiniz. Kalori hesaplamanın ipini kopartırsınız. Çevrenizdekiler ise canınızn çektiği düşüncesiyle ellerinde yiyecek ne varsa ağzınıza tıkar. hooop gelsin başetmesi zor kilolar. Yapmayın! Ama bu süreci atlattıysanız yapacak bişey yok hemen sütünüze zarar gelmeden, kendinizi yormadan çözüm aramaya girişin. Emzirin. Evet yanlış duymadınız emzirmek daha fazla kalori yakımına sebep olduğundan kilolarınızdan kurtulmanın doğal bir yolu elbette bebeğiniz için önemi tartışılmaz.Düzenli ve sık emziren anne günde bebeğe en az 500 cc süt verir ve bu sayede de yaklaşık 500 kilokalori enerji kaybeder. Beslenin . Evet beslenin ancak size ve çocuğunuza faydasız hamurişinden şekerden uzak durarak. Meyve ve çiğ olarak tüketebileceğiniz sebzelerden asla vazgeçmeyin. bol bol salata tüketin.Taze sıkılmış meyve suyu için. İşte size öneriler:

Doğum sonrası dengeli beslenmek için dikkat edilmesi gerekenler:
– Tatlı ve hamurişi türü yiyecekleri mümkün olduğunca azaltın
– Kuruyemiş çok az tüketin
– Gün içerisinde uzun süre aç kalarak sonra birden fazla miktarda yemek asla yemeyin!
– Bunun yerine sık aralıklarla az miktarda yemek yemeye özen gösterimn
– Ekmeği az miktarda tüketin
– Yağlı yiyeceklerden uzak durun
– Hamburger gibi fastfood yiyeceklerden uzak durun
– Sebze yemeklerini ağırlık verin, bol sebze ve meyve tüketin
– Bol su tüketin

Doğumdan sonra egzersiz:
Doğumdan sonra kşlo vermek için sadece dengeli beslenmek de yeterli olabilir ancak egzersiz hem kilo vermenize yardımcı olacaktır hem de gebelik sırasında bozulan vücut şeklinizin düzelmesini sağlayacaktır, daha sıkı ve güçlü vücudunuz olmasını sağlayacaktır, bu nedenle şarttır.
Normal doğumdan sonra bazen fazla dikiş olduğunda ağrılar olabilir, ağrılar geçtikten sonra ortalama doğumdan 1 hafta sonra egzersize başlayabilirsiniz, kendinizi iyi hissediyorsanız daha erken başlayabilirsiniz. Sezaryenden sonra doktor kontrolleriniz normalse, kendinizi iyi hissettiğinizde ortalama ameliyattan 1 ay sonra egzersize başlayabilirsiniz.
Egzersiz yemekten hemen sonra yapılmamalı, yemeğin üzerinden 1-2 saat geçmesi beklenmelidir.
Egzersiz olarak gebelikte olduğu gibi en çok önerilen ve en kolay egzersiz yürüyüştür. Günde yarım saat orta tempoda yürüyüş yeterlidir. Bunun yanı sıra karın kaslarının güçlenmesi için günde 1 kere yapabildiğiniz kadar mekik çekmek karın bölgesinin sıkılaşmasına çok faydalı olacaktır. Kol bacak ve sırt bölgelerini çalıştıran diğer egzersiz hareketlerini de yapabilirsiniz. Doğumdan sonra vücudun normal formuna dönmesi açısından en önemli bölgeler karın, bel bölgeleridir. Hergün veya iki günde bir hafif tempoda koşu da vücudun ve karın bölgesinin forma girmesinde çok faydalıdır, koşuyu dışarıda veya koşu bandında yapabilirsiniz. Doğum sonrası en uygun ve faydalı sporlardan birisi de yüzmedir.

Korse kullanmanın karnınızın forma girmesinde bir faydası yoktur ancak zararı da yoktur, ancak uzun süre kullanmaktan kaçınmalısınız, günde 2-3 saatten fazla kullanmamalısınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar doğuma kaç kilo ile girdiniz ???fisfisfis
doğumdan çıkarçıkmaz kaç kiloya düştünüz.
ve kilo verme süreciniz (diyetsiz) ne kadar sürdü.delikafadulden
çok merak ediyorum.
YA VEREMEZSEM DİYE KORKUYORUM :benneyaptımki
bende çok kilo aldım

81.5 la hamile kaldim doguma 85.5 le girdim toplamda 4kilo aldim hastahaneden ciktigimda 83 tum bugun 8.gunum ve 77 kiloyum :)) lohusalikta almazsam eger cok iyi olur bukadarini beklemiyordum.. ama isin sirri bol su icip bol emzirmekten geciyor sanirim..
Ilk kizimda 14kilo almistim 9kilo anca verebilmistim gerisi ustumde kalmisti bunda hem fazla kilo almadin hemde fazlaliklardanda veriyorum darisi basiniza...

60ile hamile kaldım
90 kilo ya çıktım..
Şu an 30 gün oldu doğum yapalı 75e düştüm diyetsiz.

Kaldı 15 kilo yandıııkkk :)

75le hamıle kaldım 89la doguma gırdım
21 gun oldu ve ben 79 kıloya dustum 4 kılom kaldı kaydirigubbakcemile2 ınsallah en kısa zamanda verıcem kaydirigubbakcemile2
2009 dailkkizimdan sonra bu yorumu yazmisim...

81.5 la hamile kaldim doguma 85.5 le girdim toplamda 4kilo aldim hastahaneden ciktigimda 83 tum bugun 8.gunum ve 77 kiloyum :)) lohusalikta almazsam eger cok iyi olur bukadarini beklemiyordum.. ama isin sirri bol su icip bol emzirmekten geciyor sanirim..
Ilk kizimda 14kilo almistim 9kilo anca verebilmistim gerisi ustumde kalmisti bunda hem fazla kilo almadin hemde fazlaliklardanda veriyorum darisi basiniza...
2ay once ikinci kizimdada bu yorumu yazmisim ve en zon iki ay once 77ken simdi74um :) ilkkizimda hamile kakdigim kilodan bile dusuk bir kilodayim ins. Dahada veririrm..

Hala hamile gibiyim!!!!! 2 ay oldu doğum yapalı... Ne göbek ne basen ne kol.... Gitmiyo şekerim gitmiyo.... 20 kilo fazlam var.

Yazilanlari okuyorumda hicbisey yapmadan kilo verdim diye formda kalabalik yapan insanlarin egolarina cok guluyorum :) burda kilo alan ve veremeyen insanlarin birbiriyle fikir alisverisini bozmayin allah askina komiksiniz :)

X